Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як новачку в IT краще вчинити з ідеєю для стартапу?

Мені 24 роки, у мене є ідея грандіозного IT-проекту, але майже немає навичок в програмуванні і мало вільного часу. Мені доводиться працювати вантажником, щоб себе забезпечувати і крім того, що це важка робота, яку я ненавиджу, мені дуже прикро, що ідея залишається лише ідеєю і може загинути разом зі мною, так і не побачивши світло, не принісши користі нікому. Напевно, навіть якби я був професійним програмістом, я б самостійно не подужав створення і підтримку такого проекту, хіба що якогось прототипу, що має лише малу частину функціоналу, але в програмуванні я новачок і на створення MVP у мене може піти багато часу, протягом якого я ризикую геть втратити інтерес, так нічого і не створивши, а я вже намагався. У моїй ситуації (в т. ч. в умовах швидкого розвитку технологій) замір самостійного створення і підтримки такого великого проекту здається приреченим на неуспіх, але ж із чогось треба починати? Питання задається з метою з’ясувати, наскільки взагалі типова ця ситуація, як з неї виходили інші і прийняття рішення про те, як діяти саме мені.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Автор зник, дайте темі померти

Вчитися, шукати нормальну роботу
Потихеньку робити проект, шукати порад
Розписувати ідею і показувати її, повірте, ніхто за не ї не візьметься окрім вас, а ось хорошого гівна вам навалять добре і ви зрозумієте свої помилки у проекті

И еще один совет, кстати, в дополнение к тому, что я написал раньше.

Записать идею максимально детально, в письменной форме. Лично у меня это секция Projects в OneNote. Это помогает освободить мозг от вещей которые там крутятся на фоне все время, глядишь и новые идеи начнут приходить.

Угу, «вот там под яблоней дырки, там наверно змеи. Они пьют кровь. Их можно спалить, но куда же всех змей спалить. Они набросятся и не убежишь, на ногах куда от змей убежишь, только на руках. А если они выпьют всю мою кровь, то они ж станут толстыми, как сосиски. А как они в дырки обратно поместятся?»
Если что, вот это выше вчера жене местных шизофреник сказал, сосед по даче. И от вашей идеи ради идеи это никак не отличается по сути.
Идея это классно, но надо начать с ее детализации и оценки. А не с получения общего совета что делать с идей, которая идея, но неизвестно какая.

А так вон первый абзац для человека очень даже реальность. Так у всех, в той или иной мере.

А при рассмотрении оказывается, что дырки — одна дырка от крота, кровью вообще комары пьют и змей там нету никаких. Но идея как убегать от змей — уже есть. На руках, конечно. Врятли комуто кроме него удалось дойти до этой светлой идеи.

береш відпустку, за 2-3 тижні робиш MVP, дєлов то ;)

Так шо там за идея -то?!

...наскільки взагалі типова ця ситуація, як з неї виходили інші...

Якщо ідея актуальна, то вона стукає в голову не тільки Тобі одному. Хтось не зможе її реалізувати, хтось — організувати, хтось — не захистить свої права, але в когось одного це все вигорить, і «жізнь опєрєдіт мєчту» ;)

Дуже гарна стаття з відповіддю на твоє питання була на Хабрі. Дуже легко гуглиться за запитом «вы придумали it продукт что дальше».
Ти не дізнаєшся наскільки твоя ідея крута, поки не запитаєш у потенційних клієнтів. Але питати теж треба вміти.
Почитай ту статтю. Краще, ніж написано там, я наврядчи напишу.

Как обычно — чем меньше опыта и знаний тем более грандиозной кажется идея. Ну и конечно паранойя что идею непременно украдут и заработают на ней миоионы.
Ситуация разумеется типичная вы тут такой ее первый и не последний.

Может звучит скучно и по капитански. И на это может уйти аж пару лет, но может для начала перестать быть грузчиком и стать программистом за деньги?

Мені доводиться працювати вантажником, щоб себе забезпечувати і крім того, що це важка робота, яку я ненавиджу, мені дуже прикро, що ідея залишається лише ідеєю і може загинути разом зі мною, так і не побачивши світло, не принісши користі нікому.

Ну тут есть два пути.
Первый — ты попутно учишь программирование и делаешь свой стартап на котором разбогатеешь
Второй — ты бросаешь работу, идешь в бизнес и богатеешь, а потом нанимаешь программистов, которые делают твой стартап

є ідея грандіозного IT-проекту
Напевно, навіть якби я був професійним програмістом, я б самостійно не подужав створення і підтримку такого проекту
самостійного створення і підтримки такого великого проекту

Есть два ответа. Реалистичный и оптимистичный

Реалистичный: забить.

Если нет ничего технологически нового а вся идея это очередной uber for X, facebook for Y, tinder for Z, craigslist (olx) for W то это уже все сотни раз сделано и не взлетело.

Оптимистичный: учиться и трезво оценивать свои идеи :)

Для начала можно заполнить, даже не отправляя, application в любой из стартап инкубаторов чтобы понять что ты уже имеешь а чего нет. Начать можно с монстров жанра — Y Combinator

apply.ycombinator.com/app/edit

Заполнив, стоит трезво поразмыслить над ответами на вопросы оттуда. В принципе можно и в форум ответить, благо тут ничего о самой идее стартапа не надо рассказывать, а там уже видно будет.

* Why did you pick this idea to work on? Do you have domain expertise in this area? How do you know people need what you’re making?

* What’s new about what you’re making? What substitutes do people resort to because it doesn’t exist yet (or they don’t know about it)?

* Who are your competitors, and who might become competitors? Who do you fear most?

* How do or will you make money? How much could you make?

* How will you get users? If your idea is the type that faces a chicken-and-egg problem in the sense that it won’t be attractive to users till it has a lot of users (e.g. a marketplace, a dating site, an ad network), how will you overcome that?

Квартира или машина есть? А у родителей? Продай и на вырученные деньги найми пару программистов на пару-тройку месяцев, чтобы сделать MVP и с этим идти к инвесторам.
Если не готов на такой шаг, то не стоит даже помышлять о стартаперстве.

Продай и на вырученные деньги найми пару программистов на пару-тройку месяцев

обережніше з порадами дядь а то популяцію безхатченків так можна легко попвнити )))

Стартапер, который ещё не заложил свой дом — это просто позёр :)

Рекурсивний стартап, ідея стартапу, що є інші стартапери які можуть закласти свій будинок і отримати гроші від інвесторів, при цьому у самого засновника стартапу в цьому ж стартапі закладений будинок

Ідея без реалізації нічого не варта.

Ти б описав хоча б примітивно в чому суть, а тобі б сказали про аналоги.

Ок, ІТ-стартап на етапі ідеї без прототипу нічого не вартий.

если мы определим что такое хорошая идея для стартапа — у ТС отпадут все вопросы

Можно пройти еще немного ближе к началу — ТС нужно понять, что такое стартап и что такое хорошая идея.

ага-ага.. вся ФАНГА именно так и начинала
и еще сотни заметных и тысячи малозаметных и вполне успешных стартапов

вот эта вся МБА-шная хрень нужна, когда уже есть (или вот-вот будет) что «делить»
на этапе идеи и теста рынка нужны «слепая» вера в саму идею и готовность за нее «умереть»

Чому пройшло? Технології теж розвиваються і команда з Designer + Server + Front + SMM може робити продукт

Єдиний варіант це робити дуже якісний продукт, щоб потім розширювати через соціальні мережі, або щоб користувачі були фінансово зацікавлені в розвитку проекту

Якщо впевнений що ідея хороша то вкладайся, якщо буде ок то здобудеш і досвід і гроші, інакше тільки досвід та в переспективі повернеш гроші

поспорю с господином, пусть попробует лучше в BA или в диджиталы
ибо кодеры не мыслят критериями продукта/окупаемости, и это правильно — не ихнее это cap of tea
но он не попробует))

Вдумайся в статистику — у людей с опытом

и тем не менее, иногда выстреливает то, что по всех законах физики выстрелить не может, типа всем известной 1 million dollar page :)) может там такой же делок )

і мама молода, й закохана мала...

стартапер стартапера видит издалека лол

Почни з оцього мотиватора на півсторіночки тексту. Мабуть це найкраще творіння автора :)

1. Для начала поговорить с кем то, кто уже профессионал. Можешь со мной. Вдруг твоя идея уже реализована
2. Учиться на программиста. Опять-таки я написал статью специально для тебя

я покупаю!

Вебінари ножевого бою, як що.

да вообще без разницы — подача сильна, надо брать!
но, я в кредит, под продажи конечным клиентам. фьючерс крч)

10% с прибыли отдадим Кожаеву.

не, я предлгаю акциями после IPO. попзже)

Підписатись на коментарі