.NET Fest: полная программа конференции на сайте. Присоединяйся к самому большому .NET ивенту
×Закрыть

Что делать со стеклянным потолком? (мой видео-доклад) + доклады с конференции «Побег из ИТ»

Пару недель назад я выступал на конференции «Побег из ИТ» посвященной...хм, разным альтернативным и не только способам существования и зарабатывания денег не только программистским/тестировщицким/девопсковским/менеджерским способом.

В своем докладе я коротко рассматриваю проблему стеклянного потолка и варианты ее решения. Если вам понравилось то обязательно приходите почитать мой телеграм канал t.me/full_of_hatred и бложик www.rozhkov.me

Так же вам будут интересны другие доклады, вот моя короткая аннотация и ссылка на каждый из них:

---
Алекс Труш (CTO @ Edenlab)
Как четыре ИТшника ресторан открывали

Чувак хотел открыть свое заведение где можно было бы жрать и бухать. Открыл. Прибыли пока нет, все вкладывают в рост.

---
Юра Ткаченко (Team Lead @ Wix)
Фа-мажорный блюз

Грустный чувак учится играть на контрабасе и мотивирует других к поиску хобби.

---
Джордж Евтушенко (Team lead @ Nextiva)
Продажи программисту строить и жить помогают

Чувак впаривал людям дичь по телефону, научился техникам продаж, нлп и заработал профдеформацию. Дает советы из книги психология влияния.

---
Саша Коваленко (DevOps @ RabotaUA)
Что общего между заключенным, милиционером и айтишником?

Чувак занялся починкой собственной головы и теперь чинит другим.

---
Николай Кожухаренко (Бывший Product Manager)
Как я менял профессии в поисках счастья

Отличник и перфекционист пробует разные профессии, выгорает в каждой, потому что с детства приучен вкалывать, в итоге решает притормозить.

---
Алекс Клевер (Start up)
Мы вам не роботы

Грустный хиппи призывает всех бухать и трахаться прямо щас.

---
Алексей Руденко (Director of Data Management @ Ring Ukraine)
Выглянуть из IT

Олдовый дядя делится опытом организации конференций.

---
Владимир Рожков (Devlify/Architect)
Что делать со стеклянным потолком?

Чел рассказывает о банальном фрилансе как о чем-то новом.

---
Сергей Думик (CEO @ 001)
IT — лишь инструмент

Художник спускает заработанное разработкой бабло на арт-инсталляции.

---
Ярослав Наумчак (PHP developer @ Webbylab)
Последний шанс сделать свой стартап из глины и палок

Чувак рассказывает что надо делать стартапы на PHP и хостить на домашнем компьютере. Свои стартапы денег ему не приносят. Единственный технический доклад.

---
Ирина Майборода (Recruiter)
Петля Времени: туда-сюда-обратно или как не стоит заморачиваться над вопросом «Кто я и где мои вещи? :-)»

Олдовая тетя вспоминает девяностые, предлагает всем выгоревшим пойти в армию и дает советы ресторатору из первого блока.

---
Сережа Фролов (Lead Frontend Engineer @ RabotaUA)
Попытка № 5

Грустный чувак рассказывает историю своей жизни под аккомпанемент карт таро.

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ещё один момент, который я не учёл в предыдущем комментарии.

Вот эти все выходящие то ли из айти, то ли из продаж имеют повышенный риск угодить в секту.
Первый опасный период — конец подросткового возраста, то есть работники, которым по 19-22 года. С их мыслями: нахрен этот затхлый офис — пойду в переходе играть на гитаре / в Индии познавать себя / в Египте работать аниматором / драться как в бойцовском клубе.
Второй опасный период — кризис личности в среднем возрасте, здесь нет чётких временных рамок.
Человек уже мыслит не категориями «офис — несвобода, петь Арию в переходе — свобода», а «зачем я вообще это всё делаю и неужели так пройдут мои следующие много лет трудовой карьеры?» / «для кого/чего я вообще стараюсь?»
Секты ориентируются на людей в процессе переоценки, пересортировки ценностей.
Иными словами — если зовут растолстевшего офисного перформера размяться на йогу, на кроссфит просто как на физкультуру — это ок.
Если занятия по йоге сдобрены учениями, третьими глазами и просьбами пролезть через родовой канал — перепишите квартиру на родителей, пока не поздно.
Или тренинги (в том числе и личностного роста) с эзотерикой, а не просто немного коучинга, немного полезных советов — бегите поскорее.

Будьте бдительны и не дайте прохода к своему кошельку.

Щось в цьому є, я так попав до протестантів та мало там не став дрібним тімлідом :)
Не скажу правда що це секта в Дворкінівському розумінні тоталітарної секти, але деякі ознаки є.

Щось в цьому є, я так попав до протестантів та мало там не став дрібним тімлідом :)

От бачиш, упустив свій шанс. Міг би тільки один день в тиждень працювати. Провів раз в тиждень служіння (чи як воно там правильно називається) — витратив пів дня. І ще пів дня на підготовку. Інших 6 днів відпочиваєш :)

Міг би тільки один день в тиждень працювати.

Міг би просто працювати. В мене норм скіл виступати на публіку.

Інших 6 днів відпочиваєш

Нажаль ні, окрім власне служінь є інші активності (домашні групи, молодіжні служіння, волонтерство) та операційно-адміністративна робота. По факту пастора (з тих що я знав особисто) працвали 8×5 + вихідні практично всі витрачалися теж на церковні активності. При цьому заробляли не так багато щоб це можна було назвати легкими грішми. Втім може в інших церквах ситуація відрізняється але я сумніваюсь.

А розслабитися тобі не дадуть ті хто підпирають знизу. Своїх кар’єристів там вистачає.

І ще я дуже швидко зрозумів що в церковному ділі рішає скіл продаж та маркетингу адже основна мета — залучення нових людей. Толковий маркетолог або продажник зробив би в 100 разів більше ніж пастор з гарячим серцем але без скіла.
Коли ти підходиш до справи професійсно, то втрачається сама суть віри. Я так не можу.

Це тогощо ти вибрав не той ринок. Справжне золоте дно — це сільські церквочки із парою десятків бабусь. Роби півот!

Я розумію що твоя відповідь це жарт такий, але нажаль найскладніше життя якраз саме у священників що служать в сільских церквах в невеликих або бідних селах. І навпаки — «найжирніші» приходи — у великих містах у великих храмах.

Взагалі священник — то складна професія із своїми профдеформаціями. То збоку здається що вони луплять бабки по повній програмі, але це лише та верхівка яку видно нам. Всередині, так би мовити менеджмент середньої ланки експлуатують по повній програмі. Особливо в РПЦ, в Україні судячи з відгуків з цим трошки краще.

До речі забув найголовніше.

Іронія долі полягає в тому що саме завдяки церкві я вписався в аутсорс шлюпку. Там же я знайшов бекендера та фуллстек ларавельщика, а потім ще один фронтендер, але вже з іншої церкви до нас приєднався в тому числі через наші переконання, хоча на роботі релігії ми не торкалися.

І тільки два-три роки згодом коли ми всіх позвільняли я залишився працювати один.

Подача авторская, зачіт! Шарм имеется :)

Tо, что озвучено в конце — продавать что-то, что требует очень мало реальных временных затрат хуманов, в идеале вообще не требует — это начало (правильное начало) продукта: уже маячат на горизонте ниши, объем рынка, целевая аудитория, продвижение, маркетинг. Еще то минное поле, но — волков бояццо в лес не ходить.

Посмотрел видео, впечатления хорошие, но разные.
Есть ощущение, что половина заметно так устали от трудовой деятельности, особенно выступающий из Львова, который умеет хорошо и продуктивно работать, но не научился отдыхать, потому что считает это чем-то постыдным (может уже в меньшей мере).
Сюда же добавляется вездесущий Fear of missing out, который поражает поколение людей от 8 лет до 78, когда люди боятся выпасть из обоймы.
Плюс усталость от сигналов в перегруженных мегаполисах.
Все это в куче лишь приближает выгорание.

Никто не сказал, как разгрузиться, наверное потому, что решения эффективного просто не существует.
Да, можно играть на баяне, можно вскарабкаться на женщину, главное — не упустить момент, когда женщина прекращает расслаблять и начинает напрягать.

Парень с НЛП не объяснил один момент, что отговорка здесь и сейчас ситуацию может и решит, а на долгом забеге человека сочтут ненадёжным. Посмотрите на отношение к уклончиво отвечающим сотрудникам Генезиса в теме про текучку.
«Срочная задача» — у полиции, скорой, пожарных, акушеров, оперирующих хирургов, отчасти коммунальных служб. В айти действительно подождёт до завтра.

Володя строго по делу с оптимизацией временных расходов.
Это ж сколько времени уходит на офис и на добирание туда-обратно...
Компании жмутся добавить хотя бы +10% к з/п, но раз не хотят повышать з/п и стремятся под любым предлогом оставить ту что есть, пусть уж понизят продолжительность рабочего дня до 6-6.5-7 часов. Добавят дней отпуска. Позволят удалёнку хотя бы 2-3 дня в неделю.
Неплохие бонусы, правда?
Но что у нас нынче? Вместо бонуса — пенис.

Айтишники в среднем вполне плодотворно и с приемлимым качеством работают. Честные, обязательные и дисциплинированные.
Очень ждал, что первый докладчик расскажет, сколько нервов ему стоило сделать ремонт в свежеснятом офисе, сколько рабочих, которые утром выключают телефон и не приезжают, а потом оправдываются, будто второгодники в кабинете у завуча.
Как обманывают в мелочах, как приезжают на работу и только переступив порог вспоминают, что «ой, не взяли инструмент», будто бы нельзя с вечера спланировать работу на завтра.

Дама-докладчица сказала, что если хочешь уйти из айти — вспомни, чем ещё до этого хотел заниматься. Прикольно, если хотел стать программистом с 4-го класса и в 6-м начал писать на бейсике. Ну, тренером в спортзал разве что, только немного накачаться и начинать подавать пример людям.
У неё и у Вовы советы сразу к делу.

Владимир — посмотрел видео + других ребят, спасибо! Мне нормально заходит.

fixed price начинают быть менее выгоднее почасовки гдето с рейта в 80 в час.

А чому не з 40? Чому не зі 100?

Глянув три доповіді. Скучні. Деколи по пяні в кабаку спілкуємося про якісь цікавіші варіанти)))

Якщо не потрібно 5к в місяць, а тільки 2к, то відпрацювати 1.5року, заробити собі 100к, поміж то дивитися нетфлікс/ютубчик, потім з них відкласти 50к і «віддихати» наступні 1.5року. Легше іспалняти, коли є подушка))
Загалом посил класний, теж працюю 3+ роки віддалено і віддавати ~300годин в рік на пробки шкода.
Але «грамотний фиксед прайс и свои продукти» — не є топчиком :) Ті же яйця тільки в профіль. Як тільки продукти почнуть приносити щось більше ніж $1000/місяць треба буде робити свою команду і працювати 60годин в день)))

Як тільки продукти почнуть приносити щось більше ніж $1000/місяць треба буде робити свою команду і працювати 60годин в день)))

кому треба?
подивися на чувака який сам робить номадліст, йому норм.

Ті же яйця тільки в профіль.

¯\_(ツ)_/¯

Але «грамотний фиксед прайс и свои продукти» — не є топчиком

пропонуй свій топчик, хулє

кому треба?

Тому хто їх створив. Особливо, якщо ти щось створив для певної аудиторії, цим почали користуватися, потрібно робити якісь нові фічі/імпрувменти, а тебе вже «тошнить» їх робити. Бо це скучно. І ось ти вже пишеш на фейсбуці: «Шукаю толкового Junior Java/Javascript/нова_піздата_мова на віддалену роботу» :)

Тому хто їх створив.

Ні, це твому СверхЯ потрібно. В кожного своя мотивація. Я міг би далі розвивати шлюпку але вчасно зупинився.

пропонуй свій топчик, хулє

В оригінальній версії коментара не було цього)) Топчик — це роялті :)

це твому СверхЯ потрібно

Не розумію цього. Створити свій продукт, щоб потім стати його «рабом» (в плані трати часу)?

Я міг би далі розвивати шлюпку але вчасно зупинився

Невже не можна було зробити так, щоб заробляти 2к і працювати 4години? :)

Невже не можна було зробити так, щоб заробляти 2к і працювати 4години? :)

в мене не було такого бажання.

можеш спробувати потім поділишся історією успіху

Якщо не потрібно 5к в місяць, а тільки 2к, то відпрацювати 1.5року, заробити собі 100к, поміж то дивитися нетфлікс/ютубчик, потім з них відкласти 50к і «віддихати» наступні 1.5року. Легше іспалняти, коли є подушка))

Ти правий є і такий варіант і я про нього згадав вже після того як зробив презентацію. Типу брати саббатікали як той тестувальник що марафони бігає (була тут на доу історія).

Проблема в тому що я особисто не впевнений наприклад що зможу повернутися назад до роботи після такої перерви :) Мені і так складно примусити себе працювати й ті крихти часу що я маю, а якщо зробити перерву то я просто не винирну.

Ошибка в вычислениях. Если есть 5, а надо 2, то за 1.5 года собрать 100к не выйдет. Надо 3 года.

заробити != відкласти :)
1.5року = 18 місяців х 5к = 90к, заокруглив до 100к, щоб зручно рахувати. тобто 20 місяців треба, або найти щось на 5.5к, або зробити ще за цих півтора року 10к на якомусь проекті на фрілансі
з них грубо 50% тратити, ітого буде 50к
якщо прям чітко: 5к заробляти, то це 90к. жити на 2к, відкладати 3к => відкласти 54к

Мені здається, що є ще варіант техдіром, або просто ключовим спеціалістом у щось більш-менш продуктове. Головна відмінність від стартапу — продаванством та взагалі бізнес частиною будуть займатись інші люди, а на тобі технічна частина.

що є ще варіант техдіром

))))))))
шоб зовсім перестати жити?))))
велика посада — велика відповідальність.
Це вже я не кажу про те, що техдир це не директор техніки, це директор технічних людей і ця робота — про спілкування з людьми а не про цяцьки ангуляри кубернетеси

Це засіб пробивання тієї стелі. Я бачив техдирів не великих роботунів і наче усі гралися цяцьками. Ні, ваш метод, звичайно краще *для вас*, але мова наче йде саме про пробивання стелі.

мова наче йде саме про пробивання стелі.

ні :)
мова про те як перестати думати про неї взагалі

Про зупинення невпинного пакращання (тм) ? Нащо так жити? Ну кожному своє, звичайно.

Ну от я тебе і питаю, нашо так жити?))))

Тю, гоняй на рыбалку, жену, лысого...вотэва! Развлекух в жизни дохиба! Зароботок это лишь часть этой самой жизни :-).

мова про те як перестати думати про неї взагалі

«Если ты не можешь изменить ситуацию — измени свое отношение к ней» ©, Джеси Статим

А я вот совсем не парюсь про цю стелю, да чего там говрить! У меня даже 5К нету! )))) И все ок.

Зустрічав варіанти коли технічний директор займався дослідженням технологій для задач які будуть за пару місяців або ж півроку, а поточними задачами займався тімлід

посмотрел, взгрустнул, пошел гуглить цены на формато-раскроечные станки и всяике там фрезеры.
тьфу ты йо

Ага, там митець в фаанг пішов працювати і зливав все бабло на арт інсталяції. Подивися його доповідь, та дізнайся як витратити купу грошейна металобрухт.

я больше о том, что неожиданно понял что мне надо свой свечной заводик для счастья. а эти парт таймы на удаленке тлен и суета, ибо суть продажи жопочасов остается таже

На «своєму заводику» будеш в’ябувати як проклятий.

но это будет другая история. А щас смотрю на очередную поделку из энгуляра и меня уже тошнит

Можна просто на них менше дивитися :)

какой ужас

¯\_(ツ)_/¯

Проблема же якраз в тому, що на вільний час потрібні гроші! Чим менше часу, тим менше потрібно грошей, а вільний час вимагає більше бабла.

Ну ок, можна нічо не робити і пахати до пенсії, я про це теж кажу як про один з варіантів розвитку подій.

а вільний час вимагає більше бабла.

дуже спірне твердження

Ну як спірне. Дім-робота-робота-дім — гроші лише на вихідні і хавку. Більше часу — більше розваг і актівіті, зазвичай вони вимагають фінансів. Звісно, можна і економити на цьому, але тоді сенс дещо втрачається.

Чесно кажучи, повна маячня. Гітару я купив один раз, ровера та лижі теж, повсякденне життя дуже дешеве. Може у вас хобі дороге, яке потребує значного фінансування, але в мене не так. Я навіть сходу би не сказав на що мені треба багато грошей. Хіба квартиру ще одну купити. А так в мене давно все є, я вмію добре розпоряджатися фінансами і планувати що до чого, тому просто живу і не сильно парюсь.

але тоді сенс дещо втрачається.

Ну ок витрачайте життя на роботу щоб менше часу та грошей собі приділяти ))))))

Ну ок витрачайте життя на роботу щоб менше часу та грошей собі приділяти ))))))

тепер Ви схожі на адептів Амвея і затягувачів в піраміди :)
Я ж загалом згідний — для людини, яка не збирається робити кар’єру — гут «варік». Просто в нього є сайд-ефекти.

тепер Ви схожі на адептів Амвея і затягувачів в піраміди :)

я не затягую, я показую альтернативи єбошингу до старості

для людини, яка не збирається робити кар’єру — гут «варік»

суть в тому що в «кар’єері» ти грошей не заробиш. тіки простуду геморой чиряк на сраці і так далі.
в наймі неможливо заробити бабло. а раз неможливо, нашо паритися?

Просто в нього є сайд-ефекти.

так само як і у в’ябування 24/7 в гонитві по кар’єрним сходам.

Звісно.
просто в багатьох людей є бажання дряпатись вгору по кар’єрній драбинці, і справа тут не лише в баблі. Крім того, комусь можу просто подобатись те, що він робить.
БАБЛА не заробиш, але Бабла — цілком навіть :)

в багатьох людей є бажання дряпатись вгору

лол, це явно не про кодерків яких часто вимушено пхають в ліди і так далі.

От Діма Малєєв хоче млн баксів, не приховує, і єбошить :)

Щоб потім податися в депутати?)

Автор пізнав Дзен — він працює 4 години на день, решту чотири пише коменти на доу :) Дякую що поділився, давайте такі презентації від решти топ-коментаторів :)

(не втримався, сорі)

від решти топ-коментаторів

Я далеееко не топ коментатор. Десь були рейтинги Сергій знає, я там максимум в топ30 і то, за весь час, а не за останній рік. До таких ноулайферів як Чиждзенка та Пєніє мені ще срати і срати. В бобра повідомленням нижче і то каментів більше ніж у мене.

решту чотири пише коменти на доу

я коменчу активно в своїх темах тільки, та час від часу в ґендерних срачах коли є настрій посратися та пар випустити або рідко в інших темах коли є шо корисного сказати. Якщо ти подивишся то від мене нуль коментів в темах про політику або трактори до конкретних країн.

Але суть не в цьому.

Дехто може запитати: «Нащо ти економиш дві години на дорозі до офіса якщо все одно сидиш дома та прокрастинуєш?» Я маю відповідь: «То вже я сам вирішую що роблю і то моє рішення сидіти на доу чи йти в спортзал (а в спортзал я останні три місяці щодня їздив(!)). А тобі твій час не належить тому ти не можеш собі дозволити посидіти на доу і маєш стояти в заторах».

(не втримався, сорі)

Все правильно робиш чим більше коментів особливо срачних, тим більше переглядів і дописувачів та популярності мені.
Срач == перегляди == популярність == підписота == мотивація мені видавати нові креоси.
Дякую.

Не совсем про «побег из ИТ», и не совсем про пробитие «стеклянного потолка» — но зато очень хорошо про «работать что бы жить», а не наоборот!
Если вместо «пробивать потолок» и зарабатывать все больше бабла любой ценой, сформулировать цель «получить от жизни максимум с минимумом усилий» — то окажется что потолок пробивать и не надо!
Заработать 48 000 баксов в месяц (300×160) — это нужно наизнанку вывернуться. А вот заработать 300 баксов за час — вполне реально. Эксперт в своей узкой области за час может решить очень сложную проблему. Из-за которой бизнес теряет больше 3000 баксов в час. Другое дело что такая работа будет возникать не каждый день. Ну так для счастливой жизни и не нужно 48 000 баксов — 3000 в месяц вполне хватит что бы, например, жить в санатории круглый год! Работая 10 часов в месяц :)

В догонку про санатории. Посмотрел цены: 1000 — 2000 гривен в день проживание в люксе, питание, лечение ... природа, свежий воздух, море ...
Вот куда должны деваться синьоры после 40 лет — работать удаленно из санаториев, а не сплавляться!

Снимать комнату за 2000$ в месяц круто, но есть и другие расходы)

10 часов в месяц слабореально. Никому нафиг не нужен спец с такой доступностью.
Полчаса в день — имхо минимум.

10 часов в месяц слабореально. Никому нафиг не нужен спец с такой доступностью.

Как раз настоящий спец и нужен только временно! Например что бы порешать проблемы с базой, настроить индексы, найти и оптимизировать самые медленные проки, сделать джобы для регулярного мэинтенанса и бекапа... За 10 часов опытный ДБА может ускорить перфоманс базы в разы. Ему единоразово заплатят — и база будет продолжать вертеться еще годы.
Специалист — это мастер, которого вызывают что бы решить проблему. Платить ему 150 баксов за полчаса каждый день что бы он просто сидел — бессмысленно. Для этого есть галерные рабы за 30 баксов в час.
Где-то писали что в Киеве хорошие сантехники по вызову зарабатывают не меньше синьоров. А в пересчете на часы у них рейт может и повыше будет!

Да, но он должен быть доступен хотя бы в 24 часа. Тоесть раз в день 15мин минимум на проверить почту и час-два должен быть зарезервирован среди других дел на «срочно надо».

За 10 часов опытный ДБА может ускорить перфоманс базы в разы.

Ну такое...чтоб оплатить такому мегарвачу надо дохиба денег, всякие сатый говняшки таких ресурсов не имеют, а на реально большом и сложном проекте с соотвествующими ресурсами, что-то полезное сделать 10 часов не хватит.

Плюс на большом и сложном проекте обычно есть свой синьористый фулл-тайм ДБА с достаточным количеством сложных задач и иногда даже несколько миддлов для задач попроще.

Окрема подяка за чудову українську... ;)

прошу?

Zlit мав би бути українською... хоча б частково...
Потім всі дивуються, що немає айтішного контенту українською...

Zlit мав би бути українською...

Не знаю шо там в тебе мало би бути.
Це питання до організаторів. Всі з ким я спілкувався (з оргів, там оцей чувак депресивний що останній виступав і орг біржс і дівчатка якісь) говорили російською.
Вимог щодо мови до мене не висували. Якби була вимога говорити українською то я би говорив українською то для мене не проблема.

хоча б частково...

Українською один чувак розповідав, той що перфекціоніст. Він зі Львова між іншим.

Потім всі дивуються, що немає айтішного контенту українською...

От дядь ти знаєш, нічого особистого, але мене такі як ти страшно харять. Ти вже не перший хто до мене прийшов і пред’явив за російську. Так шо пишу агреговану відповідь вам всім, поцінювачам якісного українського контенту.

Я курва мать написав (і ше напишу, не сумнівайся) купу статей українською які тут на доу набрали в сумі більш ніж 100 000 переглядів, а що зробив ти крім того шо настрочив 300 коментів? Я настрочив 3500 коментів українською, хай навіть і більшість з них беззмістовні (зате українською!), а шо зробив ти? Га? Не чую?

Ви звідки такі розумні лізете? Хочете контенту українською то й самі його і пишіть! Ой нема про що писати? Ой ми не писаки ми читаки? Ай-яй-яй, як же так? Зате ткнути авторам які ***шать цей самий контент ніколи не забуваєте.

Я робив доповідь російською тому що знав що потім буде запис і я зможу його викласти і його подивиться аудиторія яка не знає української і скаже мені дякую бо там корисна для всіх інфа. Так і відбулося. До мене прийшли російськомовні чуваки (і не тільки з РФ) і респектнули і на юутубі лайків наставили і в телеграм прийшли і сказали «пацан, дякую, круто, пиши ще».

Якби в мене була можливість прогнати доповідь два рази то я б так і зробив мені не впадло, але технічно то неможливо було.

Але ви б** тіки й можете шо нити про те шо контенту мало і автори «прогинаються» під москалів.

Тьху б***ь.

Живеш отак живеш ніби б***ь програмісти ніби мають трохи думати а все одно тіки волю дай людям відразу поділять все на своє та чуже.

Ого!
Ну в мене взагалі-то до тебе немає особливих зауважень... Я мав на увазі, що скрізь, куди не ткни, скрізь російська мова... водночас, всі бідкаються, що, мовляв, проблема є, але ніхто не має бажання її починати вирішувати...
Я читаю твій телеграм і в мене немає питань — то твоє...
Але мені здається, що якби було більше україномовного ІТ-контенту, то ми б усі виграли...
Чи не так?

ПС Поки писав комент, почали очі сльозитися... Ти щось знаєш! ;))))

куди не ткни, скрізь російська мова

тому що вона популярніша, тому що людей більше, продуктів більше, контенту більше, все просто.

водночас, всі бідкаються, що, мовляв, проблема є, але ніхто не має бажання її починати вирішувати...

не знаю хто там бідкається хай собі бідкається, а я особисто вирішую.

Але мені здається, що якби було більше україномовного ІТ-контенту, то ми б усі виграли...

ми б виграли якби було більше якісного контенту а мова то вже друга справа

хочете щось змінити? робіть якісний продукт який буде продаватися.

чомусь океан ельзи всі москалі знають та котірують. тому що океан ельзи — це якісний продукт, який продається. і він був би таким самим якісним якби він був російською або білоруською або казахською.

мене ото харять роздуми про те що і як потрібно змінити і де і які квоти треба ввести.

питання державної мови — це питання стандартизації. дешевше тримати одну державну мову тому що документообіг буде вестися тільки нею, закони бюрократія та інша фігня.

тут питань немає.

але коли справа стосується контенту то все просто. хочеш більше якісного — роби! ваще ізі.

а просто нити і казати «мало української, уааа, давайте квоти введемо і за яйця всіх триматимемо з мовною поліцією» — це прямий шлях до стагнації якості.

мовне питання потрібно вирішувати не обмеженнями а заохоченнями. приміром якби доу платив за українські статті 2000 грн а за російські — 1000 то автори би задумалися як їм писати.

але ж про те ніхто не думає всі тільки хочуть сидіти нічого не робити а мова шоб сама по собі росла.

але коли справа стосується контенту то все просто. хочеш більше якісного — роби! ваще ізі.

Можна ще підтримувати тих, хто робить контент, я наприклад, підтримую:
www.patreon.com/svoloshyn

Норм походу пора собі патреонич заводити будете і мене підтримувати )))

Volodymyr Rozhkov
is creating
Comments on DOU

:))))

мовне питання потрібно вирішувати не обмеженнями а заохоченнями

подход здорового человека. мое увожение.

Я мав на увазі, що скрізь, куди не ткни, скрізь російська мова... водночас, всі бідкаються, що, мовляв, проблема є, але ніхто не має бажання її починати вирішувати...

Останнім часом DOU, наприклад тільки українською публікує редакційну аналітику, а це один з найпопулярніших і найважливіших типів статей
dou.ua/lenta/tags/аналитика

Ерунда. Давайте на русском еще продублируйте, #атонезрозумилонапысано.

Ерунда. Давайте на русском еще продублируйте, #атонезрозумилонапысано.

ОК, дублирую:

В последнее время DOU, например только на украинском публикует редакционную аналитику, а это один из самых популярных и важных типов статей
dou.ua/lenta/tags/аналитика

:)
2Włodzimierz Rożkow Предлагаю так флешмобить всех негодующих за статью на русском. Пусть хотя бы свои комментарии по переводят на другой язык.

А в чем проблема с русским языком? Украина раньше была УССР. И для тех кто в ней родились (возможно не для всех) русский это родной язык. Если хочешь больше украинского контента — кто тебе мешает написать статью на украинском на том же доу или сделать свой ютуб канал и расширять украинский контент в сети, или завести свой блог. Как бы проблем никаких не вижу. Автор прав в том, что русскоязычная аудитория больше — это факт.

Ржунимагу. Як уто начебто у хмельницькому тролейбусі проїхався, аж на ностальгію за батьківщиною пробило)

Тралік як тралік.

З тебе стаття на DOU на тему Go українською мовою, буде час написати?

Погодь-погодь!
Я себе ніколи не позиціонував, як спікер-доповідач...
А те що я писав, стосується більше організаторів, які не вимагають доповіді українською...
Це щось накшталт баришні, яка позиціонує себе, як кльова тьола з декольте, але з брудними нігтями та неголеними ногами... бо це подобається більшості з її під’їзду... на Троєщині)))

Так доповідь і стаття це різні формати, в статі писати треба, ти вмієш

Я вважаю що технічні статті треба писати англійською, сорян.
ой не туди

Я вважаю, що саме туди...
Все краще, ніж російською... англійською всіляко буде мати більший прикладний ефект... та й аудиторія буде значно ширша..

та й аудиторія буде значно ширша..

Не факт:
www.similarweb.com/...​tors=smashingmagazine.com

Гірка правда полягає в тому що спільнота в Києві в основному російськомовна, як би нам не хотілося вірити в зворотнє. Далеко ходити не треба подивіться на доу хто пише українською а хто російською, скільки матеріалів українською а скільки — російською.

Це як з Кримом. Крім він звісно наш але правда полягає в тому що не наш, і навряд вже стане нашим знову. І нам залишається тільки обивати пороги євроінстанцій які нічого не можуть зробити з гопником який забрав в тебе телефона та ще й має батька-суддю який порішає всі питання в совбєзі.

Я б сказав, що більшість російськомовної спільноти в Києві — порусифіковані «карєннимі кієвлянамі» україномовні понаєхі... ;)) просто щоб не здаватися провінційною лімітою.. як вони себе вважають чогось...
Такий собі провінційний конформізм..)

«Стеклянный потолок» разработчика без ответственности — составляет порядка 25к евро/мес («брутто») в европпках и ещё раза в 1,5-2 больше в Штатах.

Но если мерять «стеклянный потолок» в детсаду, с тамошним киндергельдом за работу...

Но если мерять «стеклянный потолок» в детсаду,

я про наші реалії а не про штати і про пересічних громадян а не про верхні 0.1% топчиків

25к евро/мес («брутто») в европпках и ещё раза в 1,5-2 больше в Штатах.

в мене є в доповіді варіант їхати в фаанги заробляти півмільона на рік. але ж то треба буде працювати

про пересічних громадян а не про верхні 0.1% топчиків

Применительно к «пересичным» — нет смысла обсуждать какие-либо потолки. Т.к. там где у них потолки, у реальных (а не «пересичных») спецов, не начинается даже пол...

реальных (а не «пересичных») спецов

Пруфи спеців з 25к/місяць брутто будуть?

ага, зараз тобі SWIFT-випіську надасть як пруф )))

«95 Prozent der IT-Freiberufler in Deutschland sind laut einer Studie mehr oder weniger zufrieden mit ihrem Einkommen. Der Stundensatz beläuft sich im Schnitt auf 83 Euro.»
t3n.de/...​verdienen-83-euro-959694
22.02.2018, 18:52 Uhr

«Cогласно исследованию, 95 процентов ИТ-предпринимателей в Германии — более-менее удовлетворены своим доходом. Стоимость часа работы составляет в среднем 83 евро.»

Прибавляем сюда НДС (т.к. цифра без него), умножаем на 200 часов/мес (но может быть и больше, т.к. востребованность высокая) — получаем результат...

P.S. это не топ-дохоод/"потолок", а лишь цифра для среднего самозанятого кодерка. К тому же, 2-хлетней давности — сейчас и средняя цифра повыше.

Норм німець єбашить по піцот і нічо. Арбайт махт фрай!

Прибавляем сюда НДС (т.к. цифра без него), умножаем на 200 часов/мес

ахаха, чувак, та тобі треба перед інвесторами пітчити цифри юніт економіки стартапів

Это не стартапы. Обычный наёмный труд. Но за что-то типа реальных денег, а не за киндергельд.

200 часов/мес (но может быть и больше, т.к. востребованность высокая)

200 часов/мес
Контрактори трекають жопогодини в офісі як офісний планктон чи реально працюють вісім+ годин місяці підряд?

А зачем добавлять НДС, если он все равно уйдет? Сколько совокупный налог тогда? Налоговый кредит както применяется?

А зачем добавлять НДС, если он все равно уйдет?

Частично вернётся — если будет в оплате трат на деятельность.

Звучить точнісінько як реклама Кросовера.

Т.к. там где у них потолки, у реальных (а не «пересичных») спецов, не начинается даже пол...

ахахахахаххаха, я все чекав коли ж нарешті прийде старшокласник та роз’їбе під корінь наш ламповий дитсадок )))

Вопрос: данная схема работает только для девелоперов?

Не знаю. Я фуллстек архітект девелопер і девопс, все в купі, за інших нічого не скажу, але чому б ні?

Ну к какому-нибудь PM/BA всё это кажется неприменимым, как и к любому, кто должен работать с людьми

Швидш за все так, хоча і тут є варіанти як мені здається.

Толковий РМ повинен вести одночасно 3-4 проекти якщо працює фуллтайм. Чому б не вести 1?

Хоча чи можна на практиці таке впровадити — питання.

А также миллионер, мизантроп, плейбой.
И Император планеты Земля.

(вроде для осенних обострений рановато, не? А форум доказывает обратное)

миллионер

гривневий ))))

(вроде для осенних обострений рановато? А форум доказывает обратное)

problems, officer?

problems, officer?

What seems to be the officer, problem? ©

Я до речі прочитав на вікі дефінішн, короче скляна стеля це термін в ґендерних дослідженнях який означає що жінки не можуть просунутися по кар’єрним сходинкам незалежно від своїх професіональних якостей. А просто тому що у керівників-чоловіків є упередження проти жінок на керівних посадах.

Цікаво що сам термін я завжди чув та інтерпретував просто як бар’єр поза який ти не можеш пробитися (чи ти жінка чи ти чоловік). Але всі вікі пишуть саме про мізогінну інтерпретацію.

Цікаво що сам термін я завжди чув та інтерпретував просто як бар’єр поза який ти не можеш пробитися (чи ти жінка чи ти чоловік). Але всі вікі пишуть саме про мізогінну інтерпретацію.

Загниваючий захід, не інакше :-)
Я завжди теж чув гендерно-нейтральне визначення.

2 бананово-огуречных смузи этому адеквату!
у меня еще со школы было желание иметь побольше выходных, потому как субботы и воскресенья не хватало: пятница на расслабоне, суббота тоже норм, а воскресенье всегда был каким-то грустным и потерянным выходным — надо было дз на понедельник делать.
такие же как и у автора мысли начали появляться еще где-то 4-5 лет назад, но тогда я только понаехал в НЛ. пару месяцев назад получил местный паспорт и сейчас только начинаю активно двигаться в сторону контракторства

Спасибо! Просмотрел на одном дыхании :)

Так в итоге стеклянный потолок пробить-то удалось? А то по видео сложилось ощущение «не очень-то и надо»

Доповідь не про те як пробити (хоча варіанти саме пробиття і розглядаються — це власний бізнес/стартап) а про те що з цим можна робити. Я вважаю що вихід є в зменшенні власне часу на роботу при збереженні доходу.
В мене ніби вийшло, хоча ще є куди рости.

хз, кулсторей о 8-10К в Украине от обычного дева я тут ни разу не читал

Нікішаєв писав про 10к.

Я не маю 10к, за минулий рік в сумі підняв 60к, але працював півдня а то й менше.

Да ща 5К и на галерах не проблема за те же полдня получать, у меня коллеги еще 2-3 года назад уходили на такие ЗП (правда, в Люкс в основном).

Да ща 5К и на галерах не проблема за те же полдня получать

ну ок, тільки напевне треба буде в офісі сидіти цілий день? навіть якщо і працювати менше?

Хз, в начале 12 стендап — еще не все были, в начале 7 уже мало кто оставался. Но да, это от проекта к проекту сильно разнится. Но согласен, что при равных доходах 4 часа из дома работать. Вот дотянуться до 10К, сохраняя WLB — это интересно )

Ну чувак, шо можу сказати.
Моя доповідь зовсім про інше. Якщо тобі норм працювати з 12 до 6 за 5к та їздити на берестейську — ну ок.
Я особисто вважаю що це повний крах, навіть якщо б платили 7к.

ну ок, тільки напевне треба буде в офісі сидіти цілий день? навіть якщо і працювати менше?
(правда, в Люкс в основном).

В промзону на Радищева добраться — ещё то приключение, локация невероятно паршивая и неудобная. ibb.co/tLkPJDZ
Добавляем ремонты трёх прилегающих к локации направлений, плюс начало школьного сезона — и можно смело до 3 часов в день на дорогу просрать.

Ну тіп порівнює апельсини та олівці. Я кажу про свободу розпоряджатися власним часом а мені кажуть що 5к можна в офісі піднімати.

Я знаю шо можна, я в доповіді в тому числі про це і говорив. Але свободу за гроші не купиш.

Да, кстати, если не хотят в каком-нибудь лидере рынка зарплату повышать и начинают всякие PDP выдумывать — пусть хоть длину рабочего дня скосят с 8 часов до 6-7 или не задалбывать людей офисом и пусть на удалёнке работают.
Но и на это никто не пойдёт, конечно же.

Но и на это никто не пойдёт, конечно же

absolutely

ще дуже багато часу пройде перш ніж будуть значні зсуви в цьому напрямку.

хоча зараз росте покоління зумерків які не дуже й хочуть працювати.

хоча зараз росте покоління зумерків які не дуже й хочуть працювати.

Были фотографы и диджеи, теперь блоггеры и влоггеры.
Во всяких местах, где любят собираться люди, то и дело стоит важная клуша и щебечет в телефон в стиле «что вижу — о том и пою».

Сдвигов практически нет — из уступков по графику разрешить поздние приходы или расширенный обеденный перерыв, когда можно пойти в спортзал нормально потренироваться.
Но наших рагуль-менеджеров жаба задавит же :)

Кстати, вопрос с текучкой кадров не будет таким острым — кому-то на +500 в другую компанию, кому-то на −1.5 часа на нынешней.

Так и я про свободу ) Просто нас с тобой разный вариант свободы интересует: тебя — работать меньше за те же деньги, меня — иметь возможность ваще не работать (необязательно реализовывать эту возможность). Поэтому и интересуют варианты максимум дохода за 8 часов, сохраняя WLB

иметь возможность ваще не работать
максимум дохода за 8 часов

якісь взаємовиключні параграфи але ок :)

Ну так чтобы иметь возможность не работать, нужно на это заработать ) А каждая дополнительная тысяча приближает этот момент на 4 месяца )

Є такий варіант теж я його не розглядав бо забув, але поки ти будеш так працювати щоб не працювати то все життя повз пройде.

Дык поэтому я и пишу о WLB ) Потому что кроме черного (фигачит код от зари до зари, чтобы сил оставалось на раз год в турции/египте потюленить) и белого (работать по 4 часа в день), есть еще кучу градаций, где ты и зарабатывать можешь, и время с силами у тя есть радоваться жизни каждый день

Да ща 5К

ну, моя доповідь вона не про гроші в основному.
якби я хотів багато грошей то поїхав би в фаанги і всім би радив.

10к реально даже для фриланса. в прыжке, правда(влом работать 100 часов в месяц).

Ну это ж опять-таки, теоретически ) Кулстори про 10К — это хотя бы пару лет 120К/год take home pay . Потому что понятно, что там можно до МаксаДЗ скатиться с его экстраполяциями часовых рейтов

Full time из Украины на 125 000 в год в течение 17 месяцев подойдет? (Остальное время 90-100 000)
Чистыми, разумеется.

С работой до 4 часов в день, кстати.
Фуллтайм — он был типа для клиента. У меня cut time. Но ему знать об этом не обязательно. Меньше знаешь — крепче спишь.

Опа, пішли хлопці х*ями мірятися!

Человек попросил кулсторей, другой человек их предоставил.

Класс, пиши статью-анонимку )

Денег за это не заплатят, да и в деньгах не нуждаюсь.
Тупо лень.

Но и самое главное — не хочется плодить конкурентов, каждый должен прийти к рецепту успеха самостоятельно (а я хочу в этом режиме еще поработать лет 5, и только потом усесться с сигарой на балконе своей квартиры бизнес класса, и покачиваясь в кресле-качалке любоваться закатом и больше никогда не думать о деньгах и работе, занимаясь только семьей).

Это помимо понимания того, что нужна пронырливость, бронебойный характер, необходимые клиентам навыки, и большая удача.

Че за профиль хоть?

Судя по знакомым — профиль до лампочки, просто работать надо и брать на себя риски, а не в офисе сидеть за эфективными менеджерами.

ну 120к не, я столько не работаю.
Но вообще говоря я работаю 15.5 часов в неделю(расчет за год).
Уже при 20-30часах 120к вполне реально.
Контрактов меньше 100 в час у меня нет уже года два.

Люди добрі, чи не могли б ви текстом переказати, про що йдеться у відео, бо я тимчасово оглух? (не похвилинно, звісно, а типу конспекту). Дякую.

Увімкни субтитри автозгенеровані в ютубі.

Повноцінну статтю я напишу згодом.

А блін там ще не згенерилося, треба почекати поки машинльорнінг опрацює.

Ось тобі відос-драйран доповіді яку я надсилав оргам перед виступом там згенерились www.youtube.com/watch?v=Wn-Q3r2qSZo
Контент практично 1 в 1.

Чувак озвучив мої думки.
Звалив на початку року на ремоут без фіксованого робочого дня, і в офіс ні за які гроші не вернусь.

UPD: ідея швидко робити фіксед-прайс проекти цікава, дякую!

Посмотрел, интересный подход и возможно модель фиксдпрайс жизнеспособна и в теории может позволить получать теже деньги за меньшее время( за счет предыдущих наработок) при условиях, которые не осветил:
1) Вопрос стабильности — кто может гарантировать постоянное наличие подходящих проектов
2) Вопрос однотипности — кроме того, что проекты должны быть всегда, они должны быть ± про одно и тоже, чтобы была возможность ускорится на n-ом проекте
По моему эти условия малореализуемы

при условиях, которые не осветил

зауваж, що я ніде не казав що буде просто. я сам пропрацював 10 років до того як зміг частково реалізувати цю схему. але то було несвідомо, тобто більшість 10 років як провів непродуктивно.
в більш молодих слухачів є можливість змінити свій шлях вже зараз

и в теории может позволить

на практиці я за минулий рік заробив в півтора-два рази більше ніж в наймі при в два рази менших витратах часу

кто может гарантировать постоянное наличие подходящих проектов

ніхто не може нічого гарантувати, треба крутитися
на мож почитати як з цим жити www.rozhkov.me/...​post/life-without-salary

Вопрос однотипности — кроме того, что проекты должны быть всегда, они должны быть ± про одно и тоже

ти ж теж умовним джава девелопером називаєшся чи як?

По моему эти условия малореализуемы

ну от я щось трошки зміг, нікішаєв зміг, кожаєв продає дупогодини але дорого

це при тому шо я не дуже вже й жоский чувак. так, повз проходив

а якщо казати нічого не вийде і нічого не працює то нічого і не вийде.

Звучить як «Побег из курятника» чи так і задумано?

Звучить як ідея для мультфільму про галери. По мотивам.

хотілось би цікавішого майбутнього для дітей, а то буде з дитинства «хочу стати програмістом»

Ха, мене теж якось в сум кидає коли думаю що майже єдиний спосіб бути середнім класом в Укр це бути програмістом. Як якась відстала третьосортна країна з рабами.

теж сумно, бо це поки єдиний очевидний і чесний шлях досягнути комфорту в нашій країні, та можливо цей проект покращить ситуацію Карта професій

звісно альтернатива це аграрний сектор та космічна промисловість, для першого в Україні є поля, для другого має бути уран

Не знаю кому як а я кодити люблю і вважаю що мені дуже пощастило з батьками. Я з дитинства з компутерами возився бо батя сисадмінов був. Не скажу шо я був сильним фанатом саме програмування більше в ігри любив пограти, але далі якось вдалося монетизувати хоч той скіл що був, і зараз мені в задоволення покодити. Навіть формочки.

та якщо «усі» захочуть бути програмістами то буде сумно, хоча, можливо це буде як практика після університету

Мама + папа → Пологовий будинок → Дитячий садок →Школа → Ліцей → Університет →Розробник, Дизайнер, Тестувальник, Системний адміністратор →Інша відповідальна спеціальність з можливістю автоматизувати свою працю і займатись контролем якості

Сумніваюсь бо дуже дженерік фрази, але може в орги мали це наувазі.

Ооох, вогонь. Кінчив практично одразу.

Сам вже 5 разів передивився і ще раз дивлюся 🍆🌸

Реально круто. Стільки корисної інформації. А ще коли сказані ідеї збігаються з моїм баченням, хоч я і джун-джуномідл. Захоплююся Вашим шляхом і результатами. Буде щастя зробити щось подібне.

Окрім фіксед прайсів. Починав на фрілансі на цьому і завжди прогорав, бо боявся називати більше. На почасовці повний спокій. Може будучи топ девом фіксед і норм, але допоки у тебе нема розуміння всіх деталей майбутньої роботи(проекту), а для цього потрібен хороший досвід в написанні подібного — виходить адок де ти зробив очікування на кількість годин і погодинний профіт, а в результаті приходиться більше працювати і це мною сприймається як робота безкоштовно. Кожна хвилина сидіння за компом має бути оплачена, імхо.

Є люди які на фрілансі піднімають на фіксед, але це якесь застрявання в однотипному кодингу одного і того ж. Скіли іржавіють і не прокачуються.

Окрім фіксед прайсів

Ну так це не дарма вказано як top tier, до цього треба дорости.

Кожна хвилина сидіння за компом має бути оплачена, імхо.

Продаючи жопогодини ти себе обмежуєш жопогодинним рейтом. Ніхто в адекваті не буде платити 100-200-500 баксів за годину, а от с фіксед прайсом таке можна провернути. В мене виходить час від часу.

Втім це окрема тема.

Ніхто в адекваті не буде платити 100-200-500 баксів за годину

На апворку є фрілансери з 100+ Наприклад дизайнерша з Канади 180. І це з джоб хісторі.

Modern Marketing Materials Graphic Designer

Edmonton, Canada

$3,670.00
$180.00 / hr
20 hours

Ну так вона по-перше з Канади, по-третє вже має таке портфоліо що може перебирати замовленнями, а по-друге, скільки таких?

Так-то коли я працював в корпорації і був у відрядженні у замовника то замовник за мене платив штуку баксів в день. З них мені діставалося сто )))

Про місцезнаходження в точку. Украм таке не дають. Думаю там ще і бажання нейтив левел інгліша, наврядчи замовник викидаючи по сотні в годину бвде терпіти Равшана.

У меня 120, апворк.
Вообще говоря не видел на апворке более-менее адекватных с рейтом меньше 50.

Кстати, на неделе нашел меня в телеграм какой-то аналог зимбабвийского принца, вроде как из Азии. Вообщем пишет мне некий тип, мол давай я тебе 100$\мес, а ты мне аккаунт на апворке из Европы, вроде как рейт можно ставить выше. Ну я его переспросил, Украина це Европа, но подойдет ли? Он типа да, давай мне ремоут доступ к своему компу, я с него кодить буду, а тебе пассивный доход. Ну такое подумал я, компы у меня есть, можно было бы выдать ему для аренды, странный хостинговый бизнес. Потом я ему сказал, что аккаунт у меня есть, я его не использовал с 2014, и там 70к денег через него прошло, он там вообще загорелся и предложил аж 150$\мес. Кто что думает, зря я проигнорил перца?

Мені теж такий кадр писав, але на лінкедін та з китаю.

На апворку жорстко банять. Потім тепер верифікують усіх по паспортам і відео колам. Сумніваюся що така афера довго б прожила. А ак шкода. Ну і негарно це...

Włodzimierz Rożkow, було б цікаво прочитати/послухати про ваші фейлові вкладення бабла в всілякі стартапи і т.д. конкретніше. є десь такий матеріал?

Про офлайн я писав тут на форумі в темі Джейсона Фронтендо про торгову точку ну і трошки в блозі написав www.rozhkov.me/post/glass-ceiling-3

Але там без сильних деталей.
На самій конфі я розповідав про це після доповіді, але запису немає.

Можливо в майбутньому напишу, хоча

насправді чесно кажучи всі ці історії виглядають як безглуздий злив бабла нубом без попереднього роздупляння в темі. Ось тобі приклад такого «фейлу»:

Буквально позавчора я злив 2000 грн на рекламу свого телеграм каналу у іншому каналі, в якому 3/4 сабів — це боти та дохлі акаунти, причому я дивився на статистику але чомусь не подумав про те що за 2 штуки там має бути нормальна база. З цього каналу до мене прийшло 100 людей, по 20 грн за людину заплатив. Хоча міг би бахнути пост на ДОУ або Хабрі і до мене прийшло б 200 )))

Тобто це не те щоб якась реально цікава історія, просто я тупий і зливав бабло наліво та направо )))

Зі стартапом приблизно те саме. Не знали що робити, не змогли зосередитися на мвп, некоректно вибрали технологію, злили бабло. Зате декільком джунам дали дуже хорошу дорогу в ІТ.

Та вам хлопці стендапи треба вести

Я до речі дуже не люблю стендапи. В общазі я жив з тіпом який постійно дивився камеді клаб та коміків різних і тепер мене верне від стендап-вакханалії.

not sure чи комплімент чи образа...

подобаються технічні доповіді, а інші можна вважати стендапами, цей стендап сподобався

шевелюра шикарная — на 2-ом курсе у меня тоже такая была, а теперь вот лысею.
но я бородой начал компенсировать

а теперь вот лысею

Я теж ))) міноксидил в допомогу и аналізи на дігідротестостерон.

міноксидил в допомогу

Не боишься, что писька перестанет стоять?
А не, то я с финастеридом попутал.

А не, то я с финастеридом попутал.

та, є такі коліщатка. кажуть що лібідо знижує а заодно зменшує ризики по простаті. не упарував тому не знаю чи відповідає дійсності.

У миноксидила другая побочка — пухнешь как на дрожжах. Поэтому я прикинул что к чему и решил брить голову полностью.

В смислє пухнеш? Там ж на голову пшикати треба.

Необходимо прекратить лечение и обратиться к врачу сразу же, если после нанесения миноксидила возникают какие-либо из следующих серьезных побочных эффектов: тяжелые аллергические реакции (например, сыпь, крапивница, затрудненное дыхание, боли в груди, или отек области лица, губ или языка), головокружение, обмороки, тахикардия (учащенное сердцебиение), внезапное и необъяснимое увеличение веса, или отек рук и ног.

Я до речі поки шо сильно не пшикав, так, пару раз бо обставини не ті, але думаю шо саме ця побочка в мене не вилізе )))

Проблеми девелоперів за 30 аахаха )))

Далі гірше буде! )))

Далі гірше буде! )))

Знаешь, лично мне хуже всего было год-два назад. Сейчас единственная проблема: это шевелюра, но это наоборот — позволяет косплеить Вин Дизеля с Джуси Статуэтхемом)))

Я про те що далі геморой простатит приколи зі спиною та все інше що вилазить коли організм перестає тягнути на ресурсі молодості.

Это все от сидячего образа жизни. Если начать инвестировать в свое здоровье вотпрямщаз — то можно и таким стать: www.youtube.com/watch?v=P_7H85iE9aQ

Подписаться на комментарии