Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Кар‘єрний розвиток та «золота клітка»

Друзі, хочу запитати у вас кар‘єрної поради — свіжий погляд збоку завжди дуже цінний.

Я вже досить давно працюю на невеликій консалтинговій не-IT фірмі в Німеччині. Я відповідаю за IT в досить широкому розумінні — від сайту та написання Excel-VBA-макро для клієнтів до координації розробки досить складних IT-продуктів для бізнесу, керую командою з аж трьох працівників :-).

Робота цікава, гнучка, більшість часу home office, менеджмент адекватний, зарплата доходить до 100к€. Проблемою є відсутність видимого розвитку — я займаюсь більш менш тим самим, що і 5 років тому, з цією ж командою, і особливих змін на горизонті не видно.

Можливостей для росту в межах компанії особливо немає — і так вже мене називають IT-директором. З іншого боку, походивши по співбесідах, бачу що для 100k+ зарплати в інших фірмах треба набагато більше і знати, і напруженіше працювати, що не є дуже добре з точки зору work-life-balance. В результаті я відчуваю що опинився в такій собі «золотій клітці», що не є добре. Чи є?

Поради місцевих бюргерів на форумах та вживу — насолоджуватися тими умовами і стабільністю яка є і використовувати вільний час для сім‘ї, спорту і мандрів; можливо паралельно пробувати починати свій бізнес.

А як думаєте ви? Куди краще розвиватися з таких умов?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Человек просто зажрался, это классический случай :-)

Если подумаете, что это не «золота клітка», а золотой унитаз — вас попустит и станет легче всё это воспринимать.

А навіщо автору більше, ніж 100к€?

а навіщо отримувати більше ніж 200$в місяць? і на 200 можна вижити

Don’t fix what ain’t broken. Адекватна команда + home office/WLB + висока зарплатня то є рідкісна комбінація, як на мене. Я б рекомендував автоматизувати якнайбільше, щоб було ще більше вільного часу, і тоді можно шукати якийсь side hustle, чи просто паралельно щось робити для душі.

Я б рекомендував автоматизувати якнайбільше

, а нащо тоді тримати автора у штаті за 100к?

Начальству про автоматизацию не обязательно знать

Поради місцевих бюргерів на форумах та вживу — насолоджуватися тими умовами і стабільністю яка є і використовувати вільний час для сім‘ї, спорту і мандрів; можливо паралельно пробувати починати свій бізнес.

Они правы. Если прям сильно не хватает кодинга — возьмитесь что-то писать в свободное время. Для себя лично, как опенсорс, как стартап или просто поиграться.

походивши по співбесідах, бачу що для 100k+ зарплати в інших фірмах треба набагато більше і знати

Пара моментов

  • Как много раз писалось в холиварах про алгоритмы на собеседованиях, далеко не всегда то что вас спрашивают на собеседовании соответствует тому, чем вы будете заниматься на работе. Бывает что на собесе валят либо компьютер сайенсом, либо новейшими технологиями, а на проекте ни того, ни другого
  • Даже если предыдущее утверждение неверно, вы сравнительно быстро освоите то что нужно на новом месте и опять наступит проблема отсутствия видимого развития

як там говорять «як хочеш миру — то готуся до війни» .....не можу давати конкретних порад по напрямку розвитку...але можу дати пораду що дійсно ти правильно робиш що задумуешься над неявною проблемою. Шукай і думай, а потім йди до змін.
Не роби так як я :) Я 13 років сидів в одному місці (гарна фраза «в одному місці» :))) що з лапками — що без), але з різних причин я іноді нічого не робив щоб вийти з тієї клітки.
Потім вийшов і йду далі, але мені здаеться що у бульшості карьера йде до гори, а я вже 2-3 роки падаю: від ліда — до сіньора, потім з сіньора — до мідла....куди далі — де дно ? :))))

Студент 1 курсу в тех універі :)

ой нужен иногда дизлайк на доу, ой нужен

А вообще к чему душа лежит? Писать код, управлять?

Поради місцевих бюргерів на форумах та вживу — насолоджуватися тими умовами і стабільністю яка є і використовувати вільний час для сім‘ї, спорту і мандрів;

Sounds like a plan

можливо паралельно пробувати починати свій бізнес.

Если есть предпринимательская жилка и возможности, почему бы и нет?

Если хочется остаться в IT, то можно попробоваться в линейный менеджмент у столпов отрасли на позиции SDM, TPM. У нас был principal SDM который был it директором одного из крупнейших австралийских провайдеров в прошлом, был senior sdm из стартапа, так что это не западло переходить с понижением в должности но в бо́льшую компанию.

Где-то здесь бродил персонаж, утверждающий что зарабатывает в Германии 25к в месяц. Вот он посоветует, может, как пробить потолок)

Где-то здесь бродил персонаж, утверждающий что зарабатывает в Германии 25к в месяц

Так-то у него своя галера и мерседес s-klasse, а в немецком макдональдсе он кричит Kasse ohne Bestellungen ради удовольствия.

арплата доходить до 100к€

Давайте будем точны в формулировках.

«Доходит до 55к€»

Fixed that for you.

Таки ≈100, але в даному контексті це не має особливого значення.

То есть грязными на Немеции 145?

А ты хорош.

ні, це 100 до податків, таки дійсно 55 на руки, просто ніколи так не рахував :-)

Ну вот.
Жизнь на Германии — боль.

Жизнь на Германии — боль.

Всего лишь на 45% :-)

А болит почему-то у МЛ регулярно

Таки ≈100
ні, це 100 до податків, таки дійсно 55 на руки,

ахахахахахахах як ізі чувака прогнули на ПОЛОВИНУ зп )))))))) Відразу клітка вже не здається такою золотою, максимум мідною, і робота вже не така хороша, і взагалі помідор в києві більше заробляє ))))

ML красавчік, знаєш правильні питання.

Интересно, а в чем прикол считать деньги, которые вы никогда не увидите? Доход — это то, что доходит до себя любимого, а не теряется по дороге.
Единственный адекватный ответ, наверное, это то — что другие могут тебя не так понять (в Германии) и лучше говорить больше, чем меньше, чтобы тебя не приняли за нищеброда :D

звичка, тут так прийнято.

Це як з айфонами — на 32Gb насправді можна помістити 23-24 GB, але в розмові все одно всі називають його iPhone 32 GB

Все одно я не розумію ким треба бути щоб говорити що зп 100к хоча на руки отримуєш лише половину. Все одно що понтуватися кредитним геліком який коштує як ракета але ти за нього ще 20 років будеш виплачувати.

В нього пенсія буде велика, не те що в київського сеньйора

За это время из неуплаченных налогов в 45% киевский синьор может насобирать Такую пенсию (и многие собирают/насобирали) что на германии благородные херры и фрёльены будут плакать горячими слезами угнетения и отчаяния.

Это еще о разнице стоимости жизни.

но как это сделать практически? насколько я знаю, пятипроцентщики платят минимальный ЕСВ, и я просто не вижу, как насобирать на

Такую пенсию (и многие собирают/насобирали) что на германии благородные херры и фрёльены будут плакать горячими слезами угнетения и отчаяния.
но как это сделать практически?

Недвижимость, акции...

и я просто не вижу, как насобирать на

получать $5К, жить на $1К, остаток инвестировать.

Окрім того що написав ML додам ще те, що будь-якій адекватній людині зрозуміло що жити треба вже і зараз коли хєр стоїть міцно, колагену в шкірі досить щоб не було зморшок, та спину радикуліт не мучає а не на пенсії коли гроб гроб кладбіще підор.

Якщо рахувати до податків — то більше так виходить.
Ось у цьому й прикол.

Треба йти. Чим далі — тим буде гірше. Крім устарілого набору навиків, появиться сильна емоційна привязаність.

Це точно. З іншого боку місцеві так десятками років працюють і навіть отримують задоволення з сильної емоційної прив’язаності, тож не факт що це погано.

появиться сильна емоційна привязаність.

Як з’явилась так і зникне. Я сам працював в одній конторі 7 років поспіль. Через пару днів на новій роботі почував себе просто чудово.

В результаті я відчуваю що опинився в такій собі «золотій клітці», що не є добре. Чи є?

Лично я бы отталкивался от набора возможностей в случае, если завтра клетку продадут, поменяют руководство, сократят расходы и т.п. Ты стоишь на морозе с жирком на пол года — что ты будешь делать и куда пойдёшь работать? Сможешь ли продать VBA ещё раз за 100К или координацию проектов без методологий а ля «по-домашнему» какой-то компании и за сколько?

Так, є такий ризик, хоч і невисокий. Хочу в наступні рік-два зробити ще якісь сертифікації типу PMP — може дійсно стати в пригоді.

Для такого варианта хорошо бы (ИМО) заблаговременно заняться нетворкингом, а ещё лучше докладами на конференциях. Или там профессиональный блог, хотя для этого случая вряд ли он так полезен. Тогда оказавшись на морозе, можно будет не ломаться по вакансиям с мороза, а контактить уже знакомых людей, которые уже имеют положительное мнение о тебе.

Опис вакансії/співбесіда та реальні трудові будні — часто речі різні, а деколи і зовсім різні)
Тому не факт, що в тих «інших фірмах» на 100к+ треба «набагато більше знати і напруженіше працювати». Думаю, для того, щоб взнати справжні реалії роботи «там», краще написати людині в лінкедіні, яка вже там якийсь час працює, чим робити такі висновки з опису вакансії/співбесіди
Я так розумію, поради місцевих бюргерів Вас не влаштовують, тому більший сенс бачу в тому, щоб все-таки шукати інше місце роботи.
(Не знаю чи нормальна для Вашого місця проживання зарплата в 100к, але можливо, при Ваших умовах, має сенс перейти в іншу контору навіть на зп 90-95к, але з кращими умовами роботи та балансу ворк-лайф)

Підписатись на коментарі