Як і в кому напрямку розвиватися Junior Frontend розробнику?

Усі статті, обговорення, новини про Front-end — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Всім привіт!

Знаю, таких питань на форумі та в інтернеті досить багато, але все ж хотів би отримати пораду від досвідчених розробників.

Ситуація наступна: працюю фронтенд розробником віддалено, так як перейти в офіс на повну ставку не можу, так як навчаюсь. У зв’язку з тим, навіть не знаю, чи можу взагалі називати себе джуном, так як ніби-то і вирішую задачі, ніби програмую, але щось я не впевнений, не відчуваю себе дійсно програмним інженером :)

Працюю з React.js, і проблема в тому, що доводиться рішати типові і прості задачі — написати stateless компоненти, тобто та сама верстка і щось в тому роді(зміни статичний текст, поправ кнопку, зміни фон, зроби табличку з кукісами). Пробував розбиратися у системах управління станом, всякі Redux, MobX. Доволі важко було мені це зразу зрозуміти, пробував практикуватися, ніби получалось, але на реальній практиці так і не доводилось застосовувати дані інструменти, а якщо не практикуватися, то і забувається це все швидко. Також коли не стикаєшся у процесі роботи з різними аспектами JavaScript’a, теж багато чого забуваєш(давніше, ще перед вивченням фреймворків і роботою, активно вчив JS,розглядав цікаві теми, пов’язані з ним, а зараз майже нічого з цього не використовую, багато чого теж забувається). У зв’язку з тим, останнім часом подумую над тим, щоб спробувати щось нове, щось складніше. Я розумію, що я ще багато чого не знаю у світі фронтенду, але у відсутності так званої «бойової практики» розвиватись складно.

Тому і питаюсь поради: як розвиватись? Чи можливо джуну(або взагалі інтерну) з малим досвідом знайти дійсно цікаві проекти, де можна би було набути навики та «імпрувнутись»?

Варто пробувати щось нове(останнім часом була думка спробувати себе у чомусь типу React Native, Flutter, або ж навіть у React VR, щоздалось мені досить цікавим), чи краще притримуватись одного напрямку?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

вчи AWS Amplify — дуже крута річ

можеш посидіти на цій роботі щоб накапало трішки досвіду, за цей час імпрувиш англійську і теоретичні знання(ну люблять в нас їх питати на співбесідах, ото все про замикання, контекст і івент луп) і ідеш на галерку як мідл на відповідну зп, профіт

перед співбесідою можна порозвязувати якісь задачки не складні на codewars/leetcode

для початку як на мене краще дотримуватись одного напрямку, коли є досвід і якась норм фінансова подушка значно простіше пригати на щось суміжне

А каким образом устроиться на джуна (я уже про мидла вообще молчу), когда всем нужен КОММЕРЧЕСКИЙ ОПЫТ и не на фрилансе (тем более для мидла). Врать и придумывать пару названий каких то галер и писать что ты там по году работал?

Так ТС вже працює, і має досвід, досвід за який вже платять, і по логіці мав би мати якісь знання пів року/рік такого досвіду, якщо він ок і є знання, на джуна заберуть з руками і ногами

Не потрібно брехати, питання подачі і презентації своїх скілів і того що робив, якщо звісно є що показувати і є знання

external-preview.redd.it/...​4a796126bc7b32d78a6dcc299

По свому досвіду скажу, що без комерційного досвіду можна влаштуватись. Просто бажано мати декілька простих апок на гітхабі(щось типу додатку, який показує погоду у мому випадку), ну і звичайно знання, проходьте курси, читайте, програмуйте. Як я вже вище написав, створення декількох додатків закріплює знання. Як мінімум, подаючи заявку на якусь вакансію і прикріплюючи профіль на гітхабі, ви зможете отримати фідбек і код рев‘ю, що теж важливо. Тому працюйте над собою і все вийде :) Моє питання заключалось в тому, що мені не зовсім подобається те, чим я займаюсь, бо я не відчуваю, що росту, як спеціаліст.

Моє питання заключалось в тому, що мені не зовсім подобається те, чим я займаюсь, бо я не відчуваю, що росту, як спеціаліст

Можна ще спробувати брати важчі таски чи щось таке(якщо такі є) або свої проекти, якщо в великому місті навчаєтесь є не мала кількість компаній, які лояльно ставляться до студентів, поки є результат роботи, то можна і не сидіти 8 годин, або ж сидіти цей час тоді коли виходить поза навчанням, багато таких колег мав

Підписатись на коментарі