Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

WebPad — ламповий додаток для нотаток

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Привіт, мене звати Олександр Кривонос, працюю програмістом 6 років, програмую взагалі десь 13 років. Я розробляю проект у вільний час, все почалось у жовтні 2017-го із задачі трекінгу посилань по навичкам із програмування, проект отримав кодову назву «Skills».

Стан на жовтень 2019

Прототип розробив доволі швидко — за тиждень, далі цікавіше.

Прототип «Skills»

Літо 2018-го «Запилю за місяць» — [проминув майже рік] я розробив абстрактну систему класів із шаблонами і конструкторами, з’явилось відчуття що якось забагато абстракцій для «простого» проекту по трекінгу навичок.

Серпень 2018 «Pivot-1» — Дивився чергове відео, та зрозумів що обожнюю робити нотатки до відео, та мені не вистачало швидкого засобу додавати теги.

Нотатки до відео

Вересень 2018 «Шифрування» — в якийсь момент на мене навалила ідея, що корпорації володіють великим обсягом моєї інформації і хотілось чогось свого із шифруванням.

Жовтень 2018 «ConnectedNotes» — склонував проект, випилив абстракції зробив ієрархічну структуру. Купив доменне ім’я, щоб точно завершити проект. Дозволив циклічні зв’язки між нотатками, UI вилітів із стек-оверфлоу.

Стривай, подумав я, у мене є рекурсивні зв’язки — це ж граф, а графи як ліпше відображати — правильно нодами та зв’язками. Взяв js-лібу для графів, прикрутив модель — запрацювало. Щось тут не так, а точно, всі ноди скуплюються у одній точці, а руками (тобто мишею) якось ліньки розтягувати, добре що у ліби є вбудована фізична симуляція, котра доволі добре розтягує граф по площині.

Почав проводити демо друзям. Кожне демо дає якийсь досвід.

До розфарбування

Грудень 2018 — опублікував веб-сайт, втрата грошей таки дієвий стимул.

«Синхронізація» — нотатки розростались по багатьом пристроям, зроблю синхронізацію, сказано — зроблено.

Зима-Весна 2019 «Маркетинг» — зробити продукт добре, але ж хочеться якось на ньому заробляти, потрібно розповісти світові про мій додаток, почав постити у твіттер, фейсбук, а згодом і реддіт та продукт-хант.

«Темний бік сили» — обожнюю думати перед сном, але якось занадто яскравий інтерфейс для ночі.

«Більше кольору» — додав можливість розфарбовувати ноди, згодом замінив на автоматичне за принципом «навмання».

Темний кольоровий хаос

Літо 2019 «Переосмислення» — фізична симуляція для розтягування графу займає багато ресурсів — вимкнув. Навігація по графу навіть із пошуком доволі важка. Ручне впорядкування графу — складне. До речі, я ж працюю тільки із текстом у нодах, і мені потрібне автоматичне впорядкування, навігація важка, зв’язки неочевидні, відображення ресурсоємне — видалив граф і повернувся до тексту.

Повернення

Жовтень-Листопад 2019 «Публікації» — спростив інтерфейс, загорнув веб-сайт за допомогою Apache Cordova у додаток для Android, призупинив синхронізацію, наробив скріншоти і опис та випустив додаток на Google Play. Також працює веб-сайт. До речі, код відкритий. Для використання додатка не потрібно жодної реєстрації. І також немає і не буде реклами.

Стаття на DOU [reflection] — як історія розвитку додатку та важливий пункт для маркетингу.

Що далі?

  • Розроблю простий семантичний аналіз нотаток, типу «молоко» чи «картопля» будуть одразу потрапляти до категорії «продукти».
  • Поверну наскрізне шифрування [все ще не розібрався скільки бітів для RSA дозволяється у США].
  • Випущу додаток на iOS.
  • Поверну синхронізацію між пристроями.
👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Вам бажаю успіху.

Сам використовую asana — працює в браузері і як додаток android, є сповіщення на email, можливість додати команду (чи сім’ю), безкоштовний план для особистих потреб цілком достатній.

Запитання: чому вирішили використати слово «ламповий» — просто як базворд, чи є якийсь сенс?

Дякую за побажання, обов’язково роздивлюсь фічі конкурента. Ламповий пет-проект, неонова кольорова гамма, але так — це базворд.

обов’язково роздивлюсь фічі конкурента

Ок, нехай буде «конкурента». Тільки на мою думку, поки асана не прикриє безкоштовний план, скласти йому конкуренцію буде дуже непросто. Єдиний їхній мінус — нема локалізації, тому ваш продукт може зайняти місцеву нішу для тих хто не знає англійську, поки асана не локалізується. Не хочу збивати ентузіазм, та вважаю що краще відкрити очі на реальність.

Якщо будете додатави шарінг списків між користувачами — то додайте функцію повідомлення про внесеня змін іншим користувачам, між якими список поширується. Такої функції наразі не вістачає в гугл кіп.

Дякую за ідею, обов’язково зроблю.

Підписатись на коментарі