Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Створення Телеграм ботів в Google Sheets

Всім привіт!
Зараз працюємо над дуже цікавим проектом, хочеться поділитися та можливо підслухати корисні зауваження та пропозиції.

Суть слідуюча — переходите в 🌵 @xlsheet_bot в Телеграмі та скидуєте токен та емейл — бот запущено!
Редагуєте сценарій бота в Google Spreadsheet (який генерується ботом), та запускаєте /update_bot, а далі просто користуєтесь своїм ботом 🙂
Більш детально можна подивитися на вейсайті проекта xlsheetbot.com.

Що б я виділив як переваги порівняно з традиційними платформами по створенню ботів:
— простота запуску (потрібен токен бота та email)
— простота написання сценарію — буквально пишете текст в гугл таблиці (особливо просто, якщо це не дуже складний бот, заради якого напрягатися сильно не хочеться)
— бот дуже просто можна переключити на абсолютно інший сценарій або темплейт (перепідключивши новий spreadsheet)
— легко працювати командою зі сценарієм (просто зашаривши таблицю)
— легка робота з даними (всі дані зберігаються у всім звичній таблиці)
— потужні можливості google sheets (це і графіки, імпорт-експорт, математичні та статистичні формули і тд)

Що бот вміє зараз:
— Має повний набір блоків для створення Flows (Сценарію) будь-якої складності
— Набір екшенів та правил (rules) для нотифікацій, тегів, http запитів, задання затримки і тд
— Робити розсилку на базу користувачів
— Вивантажувати користувачів в таблицю
— Робити follow-ups

Чого бот поки що не вміє:
— Приймати оплату. (Поки що можна генерувати посилання на оплату за допомогою скрипта на стороні власника бота)
— Працювати з телеграм групами
— Немає онлайн чата
— Робити декілька ботів на один телеграм аккаунт

Для того хто має досвід роботи з платформами типу Manychat, буде дуже легко зрозуміти всі концепції — flows, user vars, global vars, rules, actions і тд

Зараз працюємо над невеличким ноу-хау — spreadsheet vars
Це змінні які дозволяють використовувати сервери гугла для виконання різних задач (по суті це використання ботом формул з google sheets, такі як INDEX, IMPORTXML, AVERAGE і тд)
Детальний список функцій можна подивитись тут: support.google.com/docs/table/25273?hl=en

Будемо дуже вдячні всім за коментарі!

Бот: t.me/xlsheet_bot
Вебсайт проекту: xlsheetbot.com
Формули: support.google.com/docs/table/25273?hl=en

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Олександр, привіт. Налаштував простенького бота в телеграмі @SmachnoGO_bot
Трохи питань, пропозицій і зворотнього зв’язку:
1) для нас важливо ОПЕРАТИВНО оповіщувати окремі групи юзерів про новини (функція broadcast + tags). Недоліки існуючого рішення: (а) найближча дата для планової розсилки — це «завтра»; (б) я не можу вказати точний час коли розсилка відбудеться (наприклад, у форматі 2020-06-22 15:45)
2) бажано покращити документацію, додавши реальних прикладів. Під час експериментів неочікувано отримав «⚠️ Sorry, daily commands limit exceeded». І, до речі, який цей ліміт?
3) тиждень тому відправив листа з питаннями на офіційну пошту — і жодної відповіді. Не айс. Крім пошти [email protected] я більше каналів для зв’язку не бачу.
4) як завантажити картинку-аватар в бота?
5) команда /upload_info лише вивантажує найбільш свіжу інфу у мою таблицю, вірно? Необхідності цю команду регулярно запускати немає, якщо самі дані мені наразі не цікаві? (тобто, якщо з’явився новий юзер і я в таблиці його ще не маю і зроблю broadcast — цей юзер месадж отримає?)

4-те питання неактуальне, це через @BotFather робиться. Сорі, пропустив.

Привіт!

1) Добре
2) Над документацією ще попрацюємо, а ліміт це 50 запитів до гугл докс (переоновлення бота часто створює значне навантаження на сервери, тому було введено дане обмеження, для більшості людей вистачить і пару разів на день)
3) Відповідь ще відпишимемо, у нас багато запитів, вибач
4) Можна /upload_info взагалі не користуватися. Юзер меседж отримає.

Дякую за фідбек!

Привіт! Як почувається продукт, які плани на майбутнє? Бачу, з дати релізу вже додалася й підтримка viber — круто!

Монетизацію ще не ввели, а планується? (друг просив порадити платформу, але переймається що фрішний сервіс може раптом закритися)

Привіт, дякую за запитання! Крім покращення існуючої версії для телеграма/вайбера, планується веб версія та платна версія (монетизація). Сміливо рекомендуйте, за що також будемо дуже вдячні!

Як плануєте монетизувати проект?

Думаю, аналогічно іншим платформам — за pro фічі або за кількість користувачів > 1000

Підписатись на коментарі