Мінцифра пропонує єдиний податок для ІТ-компаній — 4-7% від обігу
За словами Олександра Борнякова, заступника міністра цифрової трансформації, триває пошук оптимального рішення щодо оподаткування ІТ-галузі. Наразі пропонують ввести єдиний податок для юридичних осіб без обмеження обігу на рівні
«І ні, ми не певні, що це єдине правильне рішення. Але, провівши години аналізу, вважаємо це найкращою ідеєю, яка дозволить буквально створити індустрію, в які буде працювати не 200 тисяч юридично не пов’язаних між собою ФОПів, а повноцінні прозорі компанії», — зазначив Борняков.
Передбачається, що до такого режиму зможуть приєднатись компанії з більше, ніж 10 співробітників; частка експорту у прибутку — більше 75%; частка зарплатного фонду у собівартості — більше 75%; середня зарплатня — не менше 5 мінімальних ЗП.
У Мінцифрі не вважають це єдиним рішенням, проте наголошують на перевагах. Такий підхід створить легальні умови праці для галузі, зробить її привабливішою для інвестицій, створивши прозору зрозумілу корпоративну структуру, забезпечить рівні конкурентні умови та умови для експорту інших сервісів.
⠀
«Водночас модель зберігає механізм забезпечення соціальних гарантій працівників та не збільшує податкового навантаження та адміністрування. Адже з одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого — ми скасовуємо низку податків для працівників», — пояснює Олександр Борняков.
Реформа тільки обговорюється. Свою думку можна висловити в коментарях під дописом заступника міністра.
Найкращі коментарі пропустити