Обговорення українських зарплат ’n per month’, але закордонних — ’n per year’ - чому так?
Згадав, що хотів цим поцікавитись ще давно, дякуючи зарплатним темам.
Отже, коли йдеться про обговорення в основному брутто зарплат ІТ-фахівців в Україні, завжди оперують місячною зарплатою — стартові 300$ джуна, 5k$ для сініора і т.д. Однак, коли йдеться про ті самі зарплати тих самих фахівців, в переважній більшості (практично завжди) випадків говорять про річні суми — 70k$ в Берліні і т.д.
Ніколи не кажуть/пишуть про українські зарплати, «зараз в мене 24к, в сусідній конторі запропонували 30к», так само як і майже ніхто не пише про зарубіжні «на руках офер з Мюнхена на 5.5k, погоджуватись?». Навіть коли воно обговорюється разом — «в Києві заробляв 4к, переїхав в Берлін на 60к» і т.п., дуже рідко коли в обох випадках однаково — місяць чи рік.
Більш того, у випадку закордонних, коли обговорення йде далі, все одно все зводиться до місячної зарплати — податки і нетто рахують і міряють за місяць, так само як і витрати на житло, можливість відкладати і т.д. — в обговоренні все одно зводиться до місячних сум, в кінці кінців виходить, що «чувак переїхав на 60к, але отримує 3к на руки» — знову ж таки, майже не кажуть що «переїхав на 60к, але отримує 36к нетто»
Чому так? В чому причина такої різниці в способах обрахунку?
Дякую
47 комментариев
Добавить комментарий Подписаться на комментарииОтписаться от комментариев