Репутація українського ІТ. Пройти опитування Асоціації IT Ukraine
×Закрыть

Без паніки! Розбираємося, яка ситуація із переказами коштів підприємця на власні карткові рахунки на практиці

Із 3-го січня ФОПам дозволено використовувати кошти на власні потреби лише після їх перерахування із підприємницького рахунку на особистий рахунок фізособи. Це зумовлено вимогами оновленого п. 14 розділу І Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.12.2019 р. № 162.

І хоча НБУ надав роз’яснення питань залишилось чимало:
— чи обов’язково писати в призначенні платежу про відсутність заборгованості при переказі власних коштів?
— ким і як будуть накладатися штрафи в разі переказів при несплаті податків?

Розберемося як все зараз відбувається на практиці:

НБУ
В НБУ зазначили, що при переказі коштів з підприємницького рахунку для власних потреб, необхідно мати підтвердження сплати податків: «Це може бути будь-який розрахунковий документ про сплату податків і зборів або документ, отриманий з особистого кабінету в ДПС про відсутність податкового боргу». Щоправда, НБУ не вказує, як само здійснюватиметься перевірка сплати податків підприємцем і з питаннями про накладення санкцій відсилає за роз’ясненнями до ДПС. Яка, начебто, і має накладати ці санкції. Санкції можуть бути наступними — накладання штрафу або подання заяви до відділення банку про блокування рахунків до сплати боргу.
Згодом, в НБУ вирішили прибрати норму, що ФОП мають право ЛИШЕ після сплати податків перераховувати кошти зі своїх рахунків ФОП на рахунки фізособи, відкриті для власних потреб.

ДПС
В свою чергу ДПС зазначає, що в Податковому кодексі нічого не змінилося — «відповідно до ст. 44 ГКУ підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом. Отже, фізична особа-підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством». В ДПС за додатковими роз’ясненнями радять звертатися до НБУ.

БАНКИ
На практиці при переказі коштів у самих банках, ще поки що нічого не змінилося.
В ПриватБанку — здійснюються перекази без жодних дописів про призначення платежу.
Укрсиббанк — офіційного роз’яснення вони ще не отримали, тому проводять проплати, як і раніше.

Який висновок з усього вище наведеного?

Особливих змін не відбулося:
- раніше також існувала норма, що підприємницький рахунок призначений лише для ведення господарської діяльності;
- функція блокування рахунку банками застосовувалася і раніше — у разі повідомлення ДПС з проханням блокування рахунків ФОП, які мають заборгованість зі сплати податків і внесків.

Тож не слід панікувати завчасно і будемо чекати подальших роз’яснень.

Якщо Вам потрібна консультація або бухгалтерські послуги звертайтесь 👉 Компанія «Бухгалтер Ідеального Підприємця» тел.: (+38) 050-629-04-69 (viber, Telegram), (+38) 097-572-72-05 (Telegram),(+38) 093-040-06-20; e-mail: info@bip.net.ua; facebook: www.facebook.com/BIP2012 ; адреса офісу: вул. В. Стуса, 35-37, пов. 9, оф. 911, м. Київ, 02000, наш сайт www.bip.net.ua skype: bip_net_ua
Telegram-canal: t.me/...​ter_idealnogo_pidpryemcia і Telegram-chat: t.me/...​at/KeI_4VXk6CkT_TrZuH2YgQ

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

есть счет для ведения предпринимательской деятельности в Привате, открыли счет как физическому лицу в другом банке. Банк подал этот счет в налоговую, налоговая взяла на учет. Взятие на учет ещё одного счета в налоговой как ФОПу (отображается в личном кабинете плательщика налогов) означает что все поступления на этот счет будут облагаться единым налогом?

Взятие на учет ещё одного счета в налоговой как ФОПу (отображается в личном кабинете плательщика налогов) означает что все поступления на этот счет будут облагаться единым налогом?

Конечно нет, так как не этим определяется является счёт предпринимательским или нет. Не налоговая тебе присылает счёт для оплаты, ты сам как предприниматель учитываешь свои доходы и платишь с них налог. Если к тебе на счёт вернётся какая-то твоя оплата — это же не значит что ты должен заплатить налог с этих денег.

Приватбанк пытался требовать декларации об оплате налогов — но я положил на его запросы, пока полет нормальный. П.С. все декларации в наличии, я просто не понимаю зачем они банку.

Это не только приват требует. «Ложите» осторожно :) а то некоторым ФОП уже блокировали счета

Выведу деньги из него, перейду в другой. Это не единственный их косяк на данный момент: переодически слетает финтелефон, меняется лимит на снятие наличных походу из-за каких-то глюков, персонал не знает где в их мегабанкинге что и тп. Откровенно он стрёмным стал.

Вже все нормально, витрачати кошти на власні потреби можна, НБУ відмінили цю норму.

Ну от взагалі не бачу ніякої проблеми і тим більше приводу до паніки. Вказав картковий рахунок на який кинути гроші і вони там за декілька хвилин.

С 15 числа отменили норму, с 17 вступает в действие. ПОздравляем нас)

Подписаться на комментарии