Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Хронічна токсичність рекрутерів ☣

Зустрічаю випадки у відгуках на DOU коли ректутери маніпулюють або ж списують ситуацію на «недорозуміння»

І коли таке відбувається пропоную у відгуках до рекрутерів залишати посилання на цю тему

Приклади обману, маніпуляцій рерутерів які зустрічав (список буду доповнювати):

Сьогодні вийшла стаття про токсичність спеціалістів, але в статті умисно пропустили що рекрутери теж бувають токсичні і це складно донести до керівників

До цього вже зустрічав статтю про токсичність HR-ів

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Братішкі, я вам пакушать пріньос!

www.linkedin.com/...​-6834471171220680704-fk2v

Тут, або в мене опісляп’ятничне ПМС, або, що більш ймовірно, чергова рекрутесса (рекрутиня?) вкотре поплутала берега і полізла в те, в чому розуміється трохи менше ніж ніяк.

Я собі зберіг копію бо потім часто видаляють.

ЇЇ бентежить, що у відповідь, на її пропозицію розглянути вакансію в LinkedIn, її часто питають всього одне питання «... вилка?».

Не соромся, приєднуйся там до кидання какахами. Не мені ж одному потім залітати в ЧС цієї духовно бахатої дєви! ))

Рукавички здав у хімчистку разом з бульдозером для таких справ.

Або вже звик до таких постів рекрутерів або вже відредагувала пікантні частини.

Тю. Скажите ей на интервью что через пять лет станете главой холдинга, а ее возьмёте в совет директоров — и получите оффер.

и получите оффер.

Та ні, дякую, поки є чим підтиратися )

Воно там щось ще й тявкає.

З цікавості поліз у профіль, виявилось, що то зайвехромосомна, яка просто звикла кататися на шиї в, часто, надто покладистих білорусів.

Питання знімаються ) Взагалі не наша ЦА. Просто треба запам’ятати, якщо воно до нас припхається і спробує на ходу переобутися.

А мені сподобався її пост, справа в тому що такі рекрутери самі підігрівають ринок.

От вона пише що за цей рік є фахівці які перейшли на +$1000 і що треба їх розпитати що вони зробили, але ж компаній так багато що спершу спробують перейти і перейдуть, а вже потім можливо колись будуть розпитувати.

Або що вже з півтора роками досвіду починають хотіти гарних умов, знову ж сигнал що треба себе цінувати.

Ну таке...
Воно ніби й так, але не зовсім.

Так, наприклад, можна стверджувати, що сам лише факт існування Північної Кореї є міцною рушійною силої світової демократії (банально через бажання людей рухатися від зворотнього, реверсивну психологію, оце от все). Твердження працює, допоки згадана країна не є вашим прямим сусідом по кордону, чи допоки там по технічним причинам не посадили ваш пролітаючий повз туристичний рейс, тощо...

Але, повертаючись до наших баранів та баранесс: особистио я бажав би, щоб на локальному рівні ані таких профнепридатних ТПшок, ані представляємих ними шараг не існувало в природі. Час — він нерозмінний та незворотній, з кожним роком бажання витрачати його на спілкування з ідіотками — все менше, а відстрілювати їх на підльоті вдається аж ніяк не завжди.

Такі рекрутери це індикатори атмосфери в компанії та настрою власників конкретного бізнесу, в них відсутня власна думка, вони трансляторами, як знак ремонт на дорозі або знак обрив.

Ображатись на них це те саме що ображатись на термометр.

Знову ж таки, oui mais... non.
Індикатор в т.ч. (не)якості шараги — так, без заперечень. Але ж, окрім того, індикатор того, що конкретну ТП вже не вилікувати. Одне діло, якщо воно з-під палки насяльника полізло зригувати зашквари на тематичних ресурсах у робочий час, а інше, коли воно робить це під особистим профайлом та з радістю підхоплює ініціативу кидання гівном ще й у вихідні. Тут вже, вочевидь, отруєння копропротивними цінностями поточної галєри, і хай воно колись, на новому, більш нормальному місці, і може зробити вигляд, що переобулося, ми то знаємо...

Рекрутери просто виконували чітку вказівку тягнути час і притримати кандидата.

Хіба під словом «токсичність» не мається на увазі перш за все особисті навички людини як такі?До чого тут воно, якщо йдеться про приклади поганої роботи рекрутерів — тоді вже непрофесіоналізм, безвідповідальність, низька кваліфікація, помилки в роботі, але ніяк не "токсичність«(це зараз люблять тулити буквальтно до всього)
Більш того, частина претензій тут взагалі не по адресу — це до СЕО чи до компанії в цілому, частина в принципі не є претензіями — пропонована винагорода і якісь там «стандарти відпусток» в контексті ФОП

Ви праві, перейменував в Хронічна токсичність рекрутерів, дякую

Часто рекрутери які проявляють токсичну поведінку роблять це свідомо, замість того, щоб визнати помилку, починають звинувачувати кандидатів або ж якісь інструменти (прикладу пошту)

А ще слово «токсичність» почали використовувати рекрутери тому саме слово «токсичність» їм личить

Приклад того як компанія дурить кандидатів про рівень винагороди:

Обговорили желаемую мою зп, также зп была указана в CV (от 2000$), на то HR сказали ОК
// ...
В итоге проходу получасовое интервью с Синьором ПМов
// ...
Также ещё было собеседование на английском языке- Все тоже ок
// ...
В итоге получаю от HR сообщение, что готовы предложить Вам 700$

Бачу в цьому закономірність бо коли їх рекрутер Анна в LinkedIn пропонувала вакансію мені в жовтні 2019 року то також відразу написала «Так» на питання про рівень винагороди та розташування офісу, але після того як перепитав то дізнався справжню суму, яка була значно менше статистики

Ще один приклад токсичності рекрутера, взято з відгуку:

После конечно связалась Екатерина, прислала сразу два письма с отказом, и сказала, что у меня просто проблема с почтой.

Ще, блін, одна.
jobs.dou.ua/...​join-to-it/reviews/43657

Яскраво виражена позиція «за компанію пасть порву», без розуміння, про що саме пише.
За півроку до того співала дифірамби іншій конторі, але чогось довго в тій «своей тарелке» не протрималася.
Оцього бажання ходити та розмазувати рожеві шмарклі, шаблонними фразами описуючи «неперевершеність» чергової галєри, замість того, щоб хоча б спробувати зробити вигляд, що чимось переймаєшся та намагаєшся вирішити проблеми, я ніколи не зрозумію. Певно, деякі дівчатка ніяк не збагнуть, що будувати робочі відносини в сучасному світі — це не те ж саме, що улещувати прєподам в унівєрчіку, строчити рєфєратіки, оце от ось все... А відстоювати радикально крайні позиції — ірраціонально та невигідно, в першу чергу для себе ж, як би там в короткостроковій перспективі начальнічішка по голівці не гладив. Подорослішає вона, чи ні, х.з., але от я вже на собі особисто ніколи перевіряти не захочу.

Компаніям на замітку: от так і наймайте HRів із шлєйфом зашкварів ))

До речі, мій камент там, здається потерли. Що тонко натякає, що замість вирішення внутрішніх проблем та найму нормальних ХРів хтось звідти бігав та розбризкував слині перед адміністрацією )) Однозначний ЧС.

Адміністрації ж можу порадити ретельніше слідкувати за такими от Дашами. Бо вона раз в півроку пригатиме з галєри на галєру, та строчитиме під кожним новим місцем черговий приторний хвалебний відгук, не маючи на те жодних компетенцій, але перетворюючи фідбеки на трешатіну рівня сєкти MLMщиків.

Ситуація коли компанія відмовляється повертати документи (ФОП):
За словами кандидата відгук:

...
И самое жуткое — они просто отказались возвращать мне мои документы (ФОП)
...

Відповідь від компанії від Elena Bilokon відгук:

...
Ваши документы мы были и готовы вернуть
...

Звісно в цих відгуках про компанію Megasoft ще достатньо взаємних претензій

Але чому й досі документи у компанії це питання

Очікував що автор відгуку відповість, Роману відправив посилання на тему, мабуть пошту рідко перевіряє

Є компанії які оформлюють за тебе ФОП і ведуть його за довіреністю і таким чином документи у компанії

Могли не выдать акты о проделанных работах. За них налоговая может в течении 3 лет трахать мозги со штрафами и переводом на общую систему налогообложения.

с гос- или около гос-предприятий.

Львівський, трясця, аеропорт же! )

Чи можна вважати токсичним абстрактного рекрутера чи саму компанію?
У ситуаціях коли на відгуки про компанію відповідає профіль компанії, ось приклад такого профілю Team NTA UA з посиланням dou.ua/users/no-name-18/

Ще одна авантюра у відгуках, рекрутер випадково написала відгук за розробника:

Olga Mamaevskaya (пару днів як на DOU) пише відгук про компанію payever

Зараз я працюю на ремоутi, як розробник Wordpress. Я багато чого навчився, і тут я напевно вдосконалив свої навички.

В цілому, я рекомендував би компанiю всім, хто зацікавлений у швидкому ростыі всередині зростаючої технологічної компанії

А ось в LinkedIn профілі Ольга вже рекрутер в Youpal Agency

Якщо придивитись то в один день за 10 хвилин було зроблено 4 відгуки:

  1. 15:58
  2. 16:02
  3. 16:04
  4. 16:05

Мб просто ее парень бывший пицценосец и не сечет что нужно разлогиниться и зайти со своего аккаунта, который ещё сделать надо, а потом только писать отзывы

Занадто багато там всього, щоб так відразу висновки робити

23:51

У цій компанії багато роботи, яку можна виконувати поза офісом. У них завжди працює віддалено понад 100 осіб. Я вже працюю в цій компанії більше 3-х років. Це досить складний проект і він вже приніс мені унікальна. Тому я тут. Мені подобається складності і вирішувати складні завдання. Вони платять вчасно, і у мене ніколи не було проблем з цим. Мене все подобатися.

00:00

На цій компанії я працюю вже більш ніж 2 роки і за цей час я зрозуміла, що саме тут я можу реалізувати себе і виконувати саме ті завдання, до яких я готувалась й вчилась.
Окрім жорстокого відбору кандидатів тут немає для мене мінус. Все як швейцарський годинник. І мені все це подобається.

Видно ж відразу, що пише одна людина

він вже приніс мені унікальна
Окрім жорстокого відбору кандидатів тут немає для мене мінус
Мене все подобатися.
Видно ж відразу, що пише одна людина

а мені видно, що це не людина пише :-)

Додав ще одну цікаву маніпуляцію від рекрутерів та компаній, ось оригінал маніпуляції від компанії GBKSOFT

У нас действительно есть правило, согласно которому использовать отпускные дни можно только после 6 месяцев сотрудничества и использованные авансом дни вычитаются при его расторжении.

Хоча має бути так оригінал

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу

А вы какие задаете вопросы на собеседовании? Работодатель и рекрутер вам не друг.
Какая вам разница, токсичны ли они?

У вас должен быть свой чеклист, по которому вы проверяете компанию:

1) ЗП — столько то
2) Какие доки подписывать. За что отвечаете.
3) ВАШ график работы.
4) Отпуска
5) Тех вопросы: Как работают ПМ, БА, есть ли дисковери перед стартом.
6) Есть ли CI/CD, как тестируют приложение

У меня порядка 30-40 вопросов на собеседовании к Работодателю
По ним отсеиваете и компанию и рекрутеров

Тема про те, що опис та відповіді рекрутера відрізняються від реальних умов роботи, або ж навмисно спотворюють щоб закрити вакансію

Конкретні приклади наведені в описі теми, можете сказати щось по ним?

Яка різниця, що вони там пишуть? Ваше завдання — відфільтрувати ті компанії та рекрутерів, що вам не потрібні. Вакансія має початкову інформацію. Якщо 10 чи 100 людей подивится, напише до рекрутера та не піде далі на співбесіду, бо зрозуміли, що там щось не так — то вже їхня проблема закрити вакансію.

Але якщо ви не змогли відфільтрувати та дізнатися все, що вам потрібно — то ваші проблеми. Fair play.

нуль відповіді, більше місяця вже пишу рекуртерці напишіть хоча б якийсь коментар

Бігати за роботою — себе не цінити. Що це за дитсадок? Нема відповіді — ідемо далі
Ваше головна ціль — вміти добре працювати руками і дорого себе продавати

Нема відповіді — ідемо далі

Погоджуюсь, та відгуки й потрібні, щоб розуміти, що рекрутери конкретної компанії забувають відповідати після співбесід

А конкретно ця тема потрібна, щоб коли рекрутери починають придумувати виправдання, у відповідь на виправдання залишати посилання на цю тему

І в такому випадку ці 10 чи 100 кандидатів збережуть свій час пропустивши компанію

Те, що ви робите цим — добре. Моя думка проста: праця — це бізнес. Фокус повинен бути на вихованні в собі спеціаліста, який одразу розуміє всі ці ігри. Аналогія с пошуком дружини. Ви будете міркутати, чому якась дівчина не дала вам свій номер телефону, чи посміхнетесь і підете далі?

Як це зробити(і то і то), то вже інше питання і можна писати цілу статтю.

Те, що ви робите цим — добре

Дякую

Фокус повинен бути на вихованні в собі спеціаліста, який одразу розуміє всі ці ігри

Разом з цим, з допомогою спільноти кожен може зменшувати для інших шанс потрапити в таку «гру»

Ви будете міркутати, чому якась дівчина не дала вам свій номер телефону, чи посміхнетесь і підете далі?

Треба ж зібрати свою колекцію відмов, бо інакше як цінувати хороші події та хороших людей

Пиши статтю на сайті італійськім

То може то не токсичнічть, а тупість?

В компанії відпустка 10 днів, а рекрутер розповідає, що так у більшості ІТ компаній

Щось мені здається, що більшість реально вважає, что 10 днів то є норма для України. Причому, якщо рекрутер — то ще не біда. А ось якщо HR менеджер, то тут вже все дуже боляче.

Зустрічав компанію де HR-директор теж вміла перекручувати «так у більшості компаній» але в іншому питанні

Зараз у Google проблеми з Sexual Harassment. Сподіваюсь, HRи не почнуть говорити: «Так у більшості відомих компаний. Що ви від мене хочите?»

Executives at Google are under investigation by the board for how they handled sexual harassment

В українському ІТ зустрічав домагання тільки на п’яну голову, як хлопців до дівчат так і дівчат до хлопців (якщо точніше то був п’яний трикутник домагання)

Сьогодні вийшла стаття про токсичність спеціалістів

Положа руку на сердце ИМХО статья совсем не безполена и неплоха

Гарним тоном вважаю коли автор відповідає на коментарі до статті, бо саме коментарі дають зворотній зв’язок

Чи є гарні питання в коментарях? Є
Відповіла автор на них? (риторичне питання)

Статья для хр которые хотят чтобы токсик был в компании
И все равно ведь токсик мешает не им
И вместо того чтобы удалять таких кадров как раковую опухоль предлагают положить подоржник
Нет, статья ниочем

еще бівает синдром вахтера или нежелание вникать

Граний приклад

Вадим, я Вам вот сейчас честно скажу. что с компанией Epam у Вас теперь в жизни никогда ничего не получится

Епам давеча хвастался что 97% кадров берёт со своих же курсов или с партнёрских образовательных программ. Иначе говоря, мы все немножко Вадим.

Можливо і рада була б піти в іншу компанію але хто ж запросить

Підписатись на коментарі