Drive your career as React Developer with Symphony Solutions!
×Закрыть

Єдиний соціальний внесок: платити чи можна економити?

8.03.20 Президент підписав Закон № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

В якому йде мова про те, що ФОП з 1 березня до 30 квітня тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ, при цьому цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії. Також у вказаний період не застосовуються штрафні санкції за несплату чи несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску ЄСВ

Прошу звернути увагу на основи:

— Як мінімум потрібно платити ЄСВ за січень та лютий 2020 року, адже податок квартальний.

— Термін оплати податку до 20 квітня, тож чи варто тягнути до 30 на страх і ризик?

— ЄСВ автоматично нараховується в кабінеті платника податку, тож ФОП, які виряшать не оплачувати податок, мають контролювати його нарахування системою.

— ДПС доки не надає роз«яснення, щодо реалізації даного закону.

— Практичного та технічного розуміння реалізації даного зокону доки не маємо.

Також хочу звернутися, до минулого схожого закону і практичних його наслідків, а саме ЗУ «Про тимчасові міри на період проведення антитерористичних операцій» , це стосувалось сходу України, як окупованих територій, так і частково окупованих, на той час Маріуполь. Бізнес зрадів такій підтримці і не оплачували податкові збори та соціальні внески, що в майбутньому призвло до судових обтяжень та касаційних інстанцій. Все це можна перевірити в єдиному реєстрі судових рішень.

Виходячи з вище наведеного рекомендую:

— оплачувати податок ЄСВ в повному обсязі. Після повного розуміння технічної та практичної реалізації закону в дії. Оплачені кошти можна повернути або зарахувати в майбутній період. Саму ж переплату відкорегувати під час подачі річного звіту з ЄСВ.

— Оплачувати податок в установлені терміни, а саме до 20 кітня 2020 року.

Такі дії будуть зважені та попередять негативні наслідки. Давайте економити тверезо та зважено.

З повним текстом закону можна ознайомитися за посиланням zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-IX

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Платишь за март тоже, а потом через 1-2 месяца смотришь в личном интернет кабинете налоговой была ли переплата. Если да, то можно заплатить меньше на эту сумму в следующий раз.

Я буду платить как будто ничего не изменилось.
Во-первых, речь идет не о таких уж больших суммах. Экономия двух с чем-то тысяч гривен за два месяца ни на что практически не влияет.
Во-вторых, я этому государству в его текущем состоянии не верю ни на грамм. Налоговой в особенности, эти что угодно могут истолковать не в твою пользу.
В итоге, с одной стороны экономия меньше $100, с другой потенциальный головняк со штрафами и судами.

Підтримую автора та вважаю, що краще сплатити ЄСВ і за березень і за квітень, а у річному звіті по ЄСВ не показувати нарахування. Таким чином, у ФОПа буде переплата ( за умови, якщо нічого не зміниться в законодавстві протягом року).

Дякую, Юлія! Мене ще дуже насторожує в законі приставка «тимчасово» при цьому чітко вказаний період. Це як тимчасово відмінити не сплату за березень і квітень? Тобто вже покладене підгрунття, що платити всеодно доведеться

нет, ну они же не могут прям всех взять и так подставить...

никогда такого не было, и вот опять

есть по этом поводу живая судебная практика. Я действительно советую заплатить, потом посмотреть, как будет ложиться и будут ли начисления. В любом случае если начисления не проведут это ляжет авансовым платежем.

Сумніваюсь на рахунок авансового.
Одного разу випадково переплатив (саме ЄСВ) — зарахували все і наступний період був теж з балансом 0.

Как его можно переплатить? ты же сам решаешь сколько платить, есть только мин и макс границы. Так что сколько не дай — все съест. А потом если в отчете суммы проплат не совпадут в с фактической оплатой то еще и штраф выпишут.

> Так что сколько не дай — все съест.

Саме про це і мова. Було дано більше необхідної (мінімуму).

суммы проплат не совпадут в с фактической оплатой то еще и штраф выпишут

Только если недоплата. За переплату не штрафуют, проверено на личном опыте.

если вы оплачиваете больше, зачисления лягут тольк по вашему отчету, дпс насчитывает автоматически от минималки.

Подписаться на комментарии