Ідея проекту: Як Glovo, тільки для доставки ліків й їжі літнім людям молодими волонтерами по сусідству

Update 2:

Ок, напишіть, мені, будь ласка, особисте повідомлення, якщо ви маєте час і бажання та/або:

1) Пошукати/знайти у своєму будинку літніх людей, у яких є потреба у кур’єрі для доставки їжі/ліків (провести опитування у двірників/сусідів, розклеїти на під’їздах об’яви) — та внести їхні дані у БД

2) Виконувати роль такого кур’єра для своїх сусідів літнього віку.

Нижче оригінальний текст посту:

-------

Сабж.

Проблематика:

По всьому світу літнім людям зараз краще не виходи з дому взагалі.

Одночасно молоді — можна (якщо осторожна).

Одночасно — з транспортним колапсом — велика проблема взагалі дістатись будь куди.

Я передбачаю, що є значна кількість літніх людей, у яких немає кому сходити за ліками/продуктами.

Вставлю тут ілюстративного ролика: ua.korrespondent.net/...​ika-vytiahly-z-troleibusa

Ідея рішення:

Сервіс (веб та/чи мобільний додаток), де можна зконтактувати потреби літніх людей (їх можна шукати й опитувати) й волонтерів молодого віку, які мають час й можливість виступити кур’єрами — придбати необхідне та поставити під дверима.

Я думаю, що потенційно це може на значний відсоток зменшити летальність пандемії.

Зміст топіку:

Я не потягну організацію цього проекта самотужки. Можливо, у когось з наших компаній є розробники на бенчу й, в ідеалі, досвід у реалізації подібного проекту?

Тож це — ідея. До обговорення й реалізації якої я запрошую долучитися охочих (у тому числі взявши лідерство у ній, за бажанням).

P.S.: Ймовірно, у такому сервісі є потреба ледь не у всьому світі зараз, не лише в Україні.

Update 1: Стосовно аналогів zakaz.ua, Amazon, т.п., які зараз виконують цю функцію:

1) Вони зараз перевантажені. Набирають терміново співробітників, так, але перезаватажені, все ж.

2) Я більше мав на увазі кейс, коли ти (молода людина) можеш/хочеш опіклюватись декількома сусідями літнього віку, а не працювати значну частину часу курєром у існуючих службах доставки на волонтерських засадах. Тому додав у назву топіку слова «ПО СУСІДСТВУ» — це, очевидно, важливе уточнення.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

BlaBlaCar запустил BlaBlaHelp — приложение для взаимной помощи с покупками
ain.ua/...​acar-zapustil-blablahelp

Приложение позволяет пользователям найти надежных помощников или предложить свою помощь соседям.

Захожу на ентот zakaz.ua, а там СЫРЫ: pic4a.ru/03/yY0.png

Вводом адреса в новой вкладке, без реферера.

Всё равно, падлы, пронюхали через трекеры, что я с DOU :)

Если бы пронюхали, то были бы цены не 175 грн/кг :)

Предложили соседям помощь, на этом свою миссию по защите человечества считаю исчерпанной: если каждый предложит помощь соседу, это гораздо лучше чем разнообразные веб-приложения для людей не умеющих пользоваться компьютером и с кнопочными телефонами

А может, просто починить совместимость блидинэджных жирносайтов с Opera Mini?

Впрочем, на современных дешёвых бабушкофонах зачастую нету даже её, и вообще каких-либо браузеров. Но у многих всё-таки есть. Только не пользуются. Ну ладно старики не шурупают, а у совсем мелких дурацкие стереотипы про кнопочники, но средние поколения-то куда смотрят?

Первое что всплывает в инете по доставке лекарств, это кабанчик.
Мне, кстати казалось, что продажа лекарств через доставку незаконна.

Так аптека продала же, служба только доставляет

Хороший кстати вопрос — а как они рецепт предъявляют?

Хочется верить, что рецепты при Супрун стали электронными и теперь аптеке просто нужно обратиться к бд за инфой о том, кому и что выписали.

Это как бы и узнать стоит. Если есть знакомые небогатые старики, спроси как обстоят дела с реимбурсацией. То есть они наверняка подписаны на бесплатные возрастные лекарства или скидку на них, а это требует рецепта. Пробовали ли они электронные рецепты?

Волонтеры должны быть проверенными, иначе на ресурсе вдобавок ко всему заведутся ещё и чёрные риэлторы.

Базу данных одиноких старых людей следует защищать и не передавать куда попало.

По всьому світу літнім людям зараз краще не виходи з дому взагалі.

А в Украине — ещё и не открывать двери без понимания, кто за ними стоит, но на всякий случай не открывать чужим вообще.

Автор, база беззащитных стариков будет лакомым кусочком для бандитов, которые могут давить лично на вас, прямо или опосредованно. Но лучше — украсть ее у вас, если брешь в защите.

Это да.

1) В нашем случае встреча не предвидится — нужно будет поставить пакет под двери и уйти
2) Данные, значит, будем хранить from scratch на Amazon RDS, например
3) Добавим, правило о лимите открытия max 20 адресов для волонтера (может)
4) Добавим регистрацию волонтеров по инвайтам
5) Будем сливать данные о волонтерах, имеющих доступ к информации по старикам, правоохранительным органам, при их запросе — и не скрывать этого.

Навскидку. Возможно.

UPD:
6) Удалим базу безвозвратно по окончании проекта.

Кстати. Или.

Изменим идею проекта полностью — на сайте будут только:

1) База волонтеров с контактами и районом отвественности
2) Типовые листовки/плакаты/памятки для распечатки/расклейки
3) Памятки волонтерам об алгоритме действий/доставки и мерах безопасности
4) Памятки старикам об алгоритме действий/доставки/контактах ответственного волонтера (или нескольких) и мерах безопасности

И волонтеры будут сами майнтейнить свои БД в тетрадках и связываться с соседними волонтерами, если нужна помощь.

А чому ти вважаєш, що оберуть саме твій проект, а не той самий Glovo? Останній заробляє і рекламується. А твій... тобі набридне.

Якщо чесно, найбільш проблемним фактором є люди. Ти мабуть давно не спілкувався з людьми, які вважають що всі їм щось винні. Коли платять гроші — розуміють за що. А от коли не платять — ті що найбільш потребують — відмовляться. А от самі нахабні...

Якби природа людей була іншою, СРСР мав би право на існування. Але ж... жадібність виявилася найдрайвовішою з емоцій.

Я сподіваюсь, що це короткотерміновий проект, й те, що він мені набридне — не стане проблемою).

Чому мій, а не Глово — тому що мій передбачає
1) знайти літню людину
2) повідомити їй про проект
3) допомогти їй самому з доставкою, або допомогти додати свої дані у загальну базу, щоб інші змогли допомогти

Glovo й дід з відео — це паралельні недотичні реальності, думаю.

А до чого тут дідок, якому не доставка потрібна, а психіатрія? При чому потрібна мабуть останні років 40, просто карантин показав хто є хто.

Оновив текст топіку:

Ок, напишіть, мені, будь ласка, особисте повідомлення, якщо ви маєте час і бажання та/або:

1) Пошукати/знайти у своєму будинку літніх людей, у яких є потреба у кур’єрі для доставки їжі/ліків (провести опитування у двірників/сусідів, розклеїти на під’їздах об’яви) — та внести їхні дані у БД

2) Виконувати роль такого кур’єра для своїх сусідів літнього віку.

Старики с удовольствием выходят хоть куда, хоть за чем и, в идеале, в час пик, чтобы мешать как можно большему количеству людей.
P.s. my humble observation

Они просто любят общаться. Даже если от этого сдохнут сами и убьют ещё несколько человек. Как по мне, эти факты надо фиксировать и просто ставить их в конец очереди на интенсивную терапию. Ибо нехрен.

Я и имел в виду, что они ищут общения любым путем, доставка им, вероятно, не подойдёт. Ну или это будет клинический случай, когда человек просто не может ходить .

Здесь послужил инициатором клинический случай, когда человек не может не ходить. И обязательно без маски, и обязательно в места скопления людей.

Вставлю тут ілюстративного ролика: ua.korrespondent.net/...​ika-vytiahly-z-troleibusa

Магазины и аптеки есть в пешей доступности, неверное, абсолютно везде в Киеве. Ты знаешь зачем тот дед пёрся в тралик?

Чтобы дойти до магазина/аптеки в пешей доступности?

А ты точно видео смотрел? Там мужику лет 60. Да и с тем как он в дверь молотил, лишних 100 метров прошел бы.

Давай опустим все допущения и будем говорить о фактах. Он вышел из дому? Вышел. Была у него какая-то потребность, значит? Была. Лучше было ему сидеть дома? Да. Если бы был кто-то, кто предложил ему сходить по его делам вместо него, мог бы он остаться дома? Я думаю, что есть вероятность.

Была у него какая-то потребность, значит? Была.

Допущение. Факт только в том, что он вышел из дома. Он вполне мог идти в домино играть. Или к детям/внукам. Или в поликлинику. Да куда угодно.

Если бы был кто-то, кто предложил ему сходить по его делам вместо него, мог бы он остаться дома?
Я думаю, что есть вероятность.
будем говорить о фактах.

Ну, здесь мы будем бессильны, значит. Я говорю о случаях, которые может предотвратить соседская волонтерская помощь.

Моему отцу 60, этому чуваку сильно больше

Наверное те же, по которым ты прикинул, что ему 60, но из расчета, что 80.

Потому что на Борщаговке парацетамол в одной аптеке обнаружили и маску на 6 гривен дешевле.
Хочешь поспорить? А сам пройдись по аптекам в пешей доступности, особенно если бываешь подальше от центральных районов Киева.

маску на 6 гривен дешевле

Самое вероятное, тут тоже час на тралике бесплатно едут, чтоб не платить комиссию в банке.
sigmatv.com.ua/...​ystroilis-ocheredi_n21850

Странно. Всегда считал что за транспортировку собаки требуют оплачивать даже если сам имеешь льготы. Я бы ещё понял если бы они В СУД поехали, чтобы не платить вообще.

В глово можно заказать как лекарства так и продукты питания.

Ещё один проект, который не могут реализовать, но тыжпрограммист, ты справишься, тебе жалко что-ли?

Кто не может реализовать? Кто программист? Вот какая цель комментария?

> Я не потягну організацію цього проекта

Вот и смысл этого поста?

До обговорення й реалізації якої я запрошую долучитися охочих (у тому числі взявши лідерство у ній, за бажанням).

Дивіться. Є два типи людей: ті, що шукають засоби щось зробити, й ті, що шукають причини не робити нічого. Смысл й адресати постів — перша категорія.

ідея норм, але поки нормально зробить та розпіарить — може стати неактуальною.

Ну, власне тому потрібно швидко.

Я сподіваюсь з’ясувати це разом з першими 10-ма волонтерами, зібравши статистику по 10 будинкам — чи мешкають в них такі літні люди, чи потребують вони допомоги.

Кейс: У моєму будинку живе 5 самотніх літніх людей, яким потрібно двічі на тиждень виходити за ліками та їжею. У них є кошти на це. Їм просто потрібно не виходити з дому. І є молодь подяд, яка може підійти за триста метрів у магазин, купити необхідне, й поставити під дверима.

Життелюб, як я розумію — для допомоги коштами, без привязки до конкретних потреб конкретної літньої людини у даний час.

Ідея проекту топіку — у допомозі ногами/автомобілем/скутером. Й по всьому світу, можливо, не лише по Україні.

zakaz.ua ще вирішує подібну проблему.

Так, але по всьому світу на разі служби доставки вже не справляються. Амазон вже тиждень як відмовився доставляти будь-які замовлення, крім повязаних зі здорвям та їжею. Аквамаркет сьогодні прислав листа, де пояснює збої у строках перезавантаженістю курєрів. Т.д.

Таке ще пишуть:

Также Zakaz.ua временно набирает людей на волонтерских началах — по их согласию, оплату будут переводить на счет благотворительных фондов помощи старикам.

ain.ua/...​0/03/27/kak-stat-kurerom

Додав у топік:

Я більше мав на увазі кейс, коли ти (молода людина) можеш/хочеш опіклюватись декількома сусідями літнього віку, а не працювати значну частину часу курєром у існуючих службах доставки на волонтерських засадах.

Як правило для цього треба мати просто хороші стосунки з сусідами, а не писати додаток (яким літні люди ймовірно і не зможуть скористатись через відсутність смартфонів).

Ідея поцікавитись такою потребою у літніх сусідів прийде не так багатьом людям, можливо. Якщо цей додаток чи сервіс буде створений й розголошений через ЗМІ — це може просто подати ідею багатьом молодим людям — й цього буде вже досить й без самого додатку, тут ви праві.

К сожалению у них все слоты доставки заняты, а значит работать с ними невозможно

Підписатись на коментарі