Збій у роботі google maps sdk

Усім привіт, вчора стався збій у роботі google maps sdk, на момент написання його так і не вирішили доречі.

Збій торкнувся усіх у кого є google карти в додатку, а таких додатків сотні, особливо це вдарило по тих у кого карта на головному екрані, всі додатки для таксі, замовлення їжі, самокатів, готелів (не буду називати усі і так відомі бренди).
issuetracker.google.com/issues/154855417

Креш фіксили близько 2 годин, навіть не фіксили, а повертали версію до попереднього коміту.

Ті хто відкривав апп в той момент, все ще не можуть користуватись додатками, треба чистити всі дані або перевстановити додаток!!

Так от питання, люди готуються роками до співбесід в той гугл, всі там вирішують якісь мега проблеми які непідсильні простим смертним, і вони не можуть потестити перед релізом? чи не можна релізити якось ітераціями на маленьку групу людей, потім далі і далі? чи складно зробити механізм чистки кеша в своїй же ОС?

І ще питання, тут був топік по тому що компанії в США та і взагалі на заході наймають людей як працівників, а не контракторів. Так от, що у цьому випадку зробе компанія тому працівнику який допустив таку помилку, це ж міліонні збитки для інших компаній які в цей час і так потерпають від карантину?

update: рекомендація як пофіксити

Summary: Google Maps SDK is crashing; partially resolved

Description: For crashes happening in the Maps SDK for Android, multiple developers mentioned a workaround consisting in deleting the ZoomTable.data file directly from their application. After review, this fix seems safe, and you could try it in your application.

Please refer to issuetracker.google.com/154855417#comment232. The sample code is copy-pasted below.

We will provide an update by Friday, 2020-04-24 02:45 US/Pacific with the latest details.

Workaround: 1. Clear the application data (not just the cache).
2. issuetracker.google.com/154855417#comment232. In 

Application.onCreate():

SharedPreferences googleBug = getSharedPreferences("google_bug_154855417", Context.MODE_PRIVATE);
if (!googleBug.contains("fixed")) {
        File corruptedZoomTables = new File(getFilesDir(), "ZoomTables.data");
        corruptedZoomTables.delete();
        googleBug.edit().putBoolean("fixed", true).apply();
}
👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
міліонні збитки для інших компаній які в цей час і так потерпають від карантину?

Ну, історію з базою даних в Gitlab пам’ятаєте? Тепер у хлопця тайтл «Database (Removal) Engineer». Не звільняти ж за це, це не косяк однієї людини, це зламані механізми деплойменту.

Собеседования и собственно работа — два разных мира, которые становятся всё больше непохожими.

Баг, который случился в 0.01 процент, из-за кейса который невозможно предсказать на стадии разработки?
Скорее всего ничего
Плюс, если я правильно понял, приложение бесплатное?
"тогда вдвойне ничего

Баг, который случился в 0.01 процент

Баг відбувався у всіх апках, які юзають google maps і у всіх юзерів, які в той момент, коли сервер віддавав битий конфіг, відкрили додатки відповідні. У нас креш рейт просів з 99% до 95. І це в нас карта не на головному екрані. Важко увити, як почували себе апки типу uber/lyft. В мережі купа репортів від юзерів, які не розуміли, що відбувається.

Плюс, если я правильно понял, приложение бесплатное?

Мова ж не про один додаток. В нас от апка з підпискою, відсоток від якої гугл забирає.

Все нормально. Абсолютно правильное решение — откат версии. И хорошо, что написали воркэраунд.

По тому, что оно обходится удалением файла — похоже, что проблема как раз не у всех, а у тех, у кого с предыдущих запусков сохранились какие-то настройки, не работающие в новом SDK. Поэтому новая версия спокойно прошла тестирование. Привет верящим в юнит- и автотесты)

Тому, кто написал код — ничего не будет. Начальника проекта могут депремировать. Почему? Да потому, что человек, который уже понимает, как оно работает, очень дорого стоит. И в следующий раз будет осторожнее.

Если хочется реально страшную историю — деинсталлятор Яндекс Диска стирал все в windows/system. В скрипте деинсталлятора ошиблись.

ну ясно що правильне рішення це відкат, але якось він затримався.

Цікаво що рішення не вони написали а комюніті, хтось на форумі придумав вони просто перепостили.

А за що ж там тоді щось буде? якщо вже за такий глобальний збій нічого, а що як компанії почнуть подавати позови за упущену вигоду, а вона велика зараз в компаній які займаються доставкою..

Ні за що нічого не буде. Окрім образ ХР-відділу чи антифеміністських шуток. За таке — відразу звільняють.

а що як компанії почнуть подавати позови за упущену вигоду, а вона велика зараз в компаній які займаються доставкою..

Если в договоре прописана ответственность за такие случаи, то конечно..

И в следующий раз будет осторожнее.

так это не работает. надо писать тест

В следующий раз грабли будут закопаны на другой тропинке)

ну суть не наступить на теже грабли если носитель драгоценных знаний вдруг займется дауншифтингом

Просто нужен экскаватор получше.

похоже, что проблема как раз не у всех, а у тех, у кого с предыдущих запусков сохранились какие-то настройки, не работающие в новом SDK

Мердж конфігу зі старим — це якраз те, що так і проситься, щоб його покрили тестами. Тим більше, файлик там дивний якийсь, можна тут зацінити

Если хочется реально страшную историю — деинсталлятор Яндекс Диска стирал все в windows/system

Страшна історія — це дроп продакшен бази в гітлабі і непрацюючі бекапи 🙂

Так от питання, люди готуються роками до співбесід в той гугл

Ключевое слово — готовятся... а потом ебашат гавнокод и в продакшен :)))

тут бы сейчас подошел мемасик про чада.

о том что единороги не пускают радугу можно узнать посмотрев например исходники AOSP, незнаю как сейчас но лет пять назад плюсовый код там был набор костылей, а еще недавно слили исходники CS:GO там тоже костылей полно

тестировщики не нужны, они никакого value не приносят, только девелоперам работать мешают

Што ?, без балансирования КЧ и прочьих гео деревьев вообще невозможно написать такой проект как Гугл мапс с приличной нагрузкой. Это ты наверно с галерным круд на вордпресс перепутал, где действительно балансировать ничего не нужно.

это решается один раз на этапе дизайна

Вот вам и Google... Мировая корпорация, глобальная миссия, менять мир, делать его лучше и т.д... В реальности , как видим, х*як х*як и в продакшн

Мораль сего текста такова, что shit happens. Человеческий фактор, понимаешь?

У всех гугловских апи shit не happens, а перманентное состояние этих самих апи. Может они там все и гении с красно-черными деревьями и квадратными люками, но интерфейс их продуктов для разработчиков отвратителен. Как видим, стабильность тоже хромает

Підписатись на коментарі