Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Куди рушити з Угорщини?

Доброго дня панове!

Маю до вас питаннячко, яке сам не в змозі вирішити. Насамперед трохи про себе:

Я родом з Закарпаття, та маю угорського паспорта. На разі працюю у Будапешті сініор ембеддед девом на фірму Akka — це такий аутсорс у світі ембеддед. Ситуація тут зараз складна, хоч і робота поки є. Орбан скористався коронавірусом та вдарився у тоталітаризм и дуже неясно про майбутнє. Тож ще в березні я вирішив скористатися своім пашпортом і почав шукати роботу деінде поза межами Угорщини, та й взагалі Східної Європи. Я маю дружину та двох доньок, тожбо шукаю більш стабільної країни для родини. Мої роздуми та й те що наразі відбувається в Угорщині, не дають позитивних мислінь. Майже за два місяці я маю кілька оферів з заходу, тож прошу шановне панство допомогти мені у виборі.

По перше, я ембеддед і це накладае сильні обмеження в пошуку. Це веб чи девопс хлопчинам знайти нову роботу не є проблема, в ембеддед трохи по іншому. Я вже працював на французьку компанію і не хочу такого опиту наново. Тож окреслив для себе наступні країні: Ірландія, Німеччина, Люксембург, Швеція та Фінляндія. Тамо є багато ембеддед вакансій, а не депоінде як у східній часткі Європи. Я не барзо поспішаю, тай мене готові чекати двійко місяців допоки вірус не мине.

Тож хлопці та дівчата, маю офери и свої мисліня на стіл:

Ірландія (Корк) — Logitech — Embedded Software Engineer
— 82000 EUR Yearly Gross
— 8000 Yearly Bonus
— Additional Medical Insurance
— 4 Weeks Paid Annual Leave
— Relocation package: appartment search help, paid family flight

Німеччина (Мюнхен) — Siemens — Senior Research Engineer (Embedded)
— 93000 EUR Yearly Gross
— 10% Yearly Bonus
— 2.5% Private Pension Fund
— 30 Working Days Paid Annual Leave
— Company Car
— Company Day Care Center for children
— Relocation package: 2 month paid appartment rent, appartment search help, paid family flight, paid cargo van

Люксембург — на жаль нічого цікавого не знайшов...

Швеція (Гетеборг) — Saab — Senior Systems Engineer (Embedded Systems)
— 55000 SEK Monthly Gross
— 45000 SEK Yearly Bonus
— Additional Medical Insurance
— 30 Days Paid Annual Leave
— Relocation package: relocation bonus 30000 SEK, appartment search help, paid family flight

Фінляндія (Еспоо) — Qualcomm — L1 Firmware Development Engineer (5G)
— 67000 EUR Yearly Gross
— 7000 EUR Yearly Bonus
— 32 Working Days Paid Annual Leave
— Company Car
— Relocation package: relocation bonus 5000 EUR, appartment search help, paid family flight, paid cargo ship container

Насамперед — гроші для мене не на першому місці, мені більш важлива стабільність, розмірене життя та перспективи. Я розумію, що напевне всі вищезгадані країни забезпечать таке життя для родини. Моя дружина — художник й продає свои твори по всьому світові. Дохід невеличкий, але вона знайшла своє щастя в цьому. Тому питання роботи для неї знімається — я готовий до того, щоб самому тягнути родину.

Найбільше душею мене тягне до Фінляндії чи Швеції. Розмірене, спокійне життя, тихі поважні люди, все дуже добре організовано, є гарна соціальна підтримка. Клімат впевнений що переживемо. Але вагаюся, бо не знаю, чи можна буде прожити родині з двома дітьми (10 и 3 роки) на пропоновані гроші.

Найбільш цікаво з точки зору перспектив і грошей виглядає Німеччина з Мюнхеном. Та я все барзо вагаюся. Не дуже подобається мені німецький стиль життя — чимось здається схожий на американський. Я читав багацько статей та коментарів тутешніх німецьких емігрантів, та й думаю що щось не так — барзо ідеальна картинка складається. Чую такого не може бути і це все перебільшення. Навіть після оферу і спілкування з місцевими українцями... Є в мене відчуття, що це все не справжнє якесь, картинка дуже гарна, а за нею неясно що ховається. Таке ж відчуття в мене було при подорожах до США — гарна картинка — в родинах, начебто все є: файна будова, машини, роботи з добрими пейролами. Але не відчув я якоїсь душі, добрих сімейних взаємин. Щось подібне я відчув при подорожі Німеччиною, тому так вагаюся.

Про Ірландію — для мене це бекап, якщо не вирішу з вищенаведенеми оферами. Там не потрібно вчити нову мову, та й перспектив багацько у офісах великих компаній. Але ще неясно як Брексіт вплине. Тожбо постають головні питання: заввеликі ренти та клімат з купую дощів і відсутністю літа. То є дійсно запасний варіант.

Хочу запитати аудіторію — що б ви робили в такій ситуації?

Залишатися в Угорщині — не варіант, тут особливих перспектив на спокійне забезпечене житті немає і не буде.

Обрати Німеччину — жити картинкою, але можливо не відчувати себе на місці.

Обирати нордичні країні — не впевнений на рахунок комфортного життя родини на місцеву зарплатню.

Обраті Ірландію — терпіти вічний дощ, та неясні перспективи с Брексітом.

Може є ще якісь варіанти? США/Канаду/Австралію не думаю поперше за життя «картинкою». Я хочу чогось більш родинного, теплого та спокійного...

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Бери Сименс и Мюнхен, зарплата для Мюнхена хорошая, компания сама в себе — там целый мир, можно расти вверх, можно двигаться в смежные стороны, работа будет всегда.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Доброго дня панове. Всім дякую, була обрана Швеція. Але є деякі зміни — було запропоновано змінити локацію на Стокгольм, та трохи піднята запрлатня — до 60 тисяч крон на місяць. Першого серпня я повинен вийти на роботу. Тобто часу ще багацько, встигнемо перебратися. Наразі компанія почала шукати будову, в яку вся фамілія влізе. Кажуть з цим будуть проблеми — скоріш за все буде стандартна чотирикімнатна квартира. Але переживемо, все потроху робиться. Мені поспішати нікуди, відчуваю що звикнемо до Швеції і больше нікуди не поїдемо з неї. Взагалі я дуже радий, що таки наважився на цей крок. Буду дуже вдячний порадам щодо життя як в Стокгольмі, так і в Швеції вцілому.
Підсумую чому не інші країни:
Фінляндія — бо не Швеція. Насамперед Швеція мені якоюсь більш файною здається. Але не останню роль зіграло і те, що в Фінляндії не так розваинений ринок ембеддед.
Ірландія — бо це був запасний варіант. Мене нічого там не приваблювало так сильно.
Німеччина — бо це Німеччина. Я довгенько вагався, бо пропозиція дуже файно звучала. Але все-таки мене більш тягне до Скандинавських країн. Най я там і буду отримувати набагато менше грошей, але душі буде спокійно. А це ж головне для мене. Мати спокій та стабільне виважене життя. У Німеччині я такого б не мав точно. Я погуляв гугл-панорамами по Стокгольму та Мюнхену, пригадав свої робочі подорожі до Німеччини. І здається мені, шо в Мюнхені (чи будь-якому іншому великому німецькому місці) не буду я мати щастя. Бо якась нудьга находить — все якесь заввелике, надто розвинене. Навіть беремо Мюнхенське летовище та дорогу до міста. Летовище величезне, на автобані в обох напрямках по 4-5 полос — нащо воно таке, кому потрібно? Багато розв’язок, людей, машин, усі кудись прямують. Одразу нагадало мені США. Таке точно не по мені, хоч і здається, що умови найкращі з усіх оферів. Та і суспільство шведське мені здається більш розвиненим за німецьке, люди піклуються про оточуючих найперше — це якраз по мені.

...Мюнхенське летовище та дорогу до міста. Летовище величезне, на автобані в обох напрямках по 4-5 полос — нащо воно таке, кому потрібно? Б

Не оспаривая выводы по Мюнхену (на вкус и цвет, как известно...) — на автобане к аэропорту (A92) всего три полосы, четыре — на проходящем мимо А9 Мюнхен-Берлин, один из наиболее нагруженных немецких автобанов, AFAIK. Да и то, помнится, крайне правую полосу там закрывают светофором регулярно.
И да, две ВПП мюнхенскому аэропорту давно не хватают, разговоры и планы постройки третьей обсуждают как бы не больше 10 лет уже

.

Основной плюс Гетеборга по сравнению с Мюнхеном — это стоимость жилья. В аренду кстати дома тут сдают не так много, в основном все-таки квартиры. Но купить можно хоть сразу же, нет никаких ограничений — были бы деньги на первый взнос.
Вот такой небольшой дом или таунхаус на 5-6 комнат будет под Гетеборгом стоить 250-400 тысяч евро, а под Мюнхеном 1-1,5 млн. Первый взнос — 15%. Выплаты по кредиту + коммуналка за такой дом будет условно тысяч до 15 в кронах в месяц. Садики, школы меньше, чем месячные детские деньги. Все остальное плюс-минус наверное такие же цены как в Мюнхене. В Мюнхене есть налоговый вычет для неработающей жены, в Швеции налоги не зависят от доходов жены и для всех одинаковые.
Я уверен, что 37 тысяч чистыми в Гетеборге точно лучше 1800 в Будапеште.
Климат — с ноября по апрель — темно, ветер, мокро. Не холодно, но противно. Довольно депрессивно на самом деле.
С мая по сентябрь — отличный климат — не жарко, но достаточно тепло, в итоге летом тут очень комфортно.
В Швеции — хорошо интровертам. Тут очень тихо, никто никогда не лезет и не трогает, люди действительно воспитаны всегда учитывать интересы других, в плане не создавать им неудобств и не идти другим по головам. Очень хорошее отношение к детям, очень доступная природа и ее много, правда не такая впечатляющая как в Норвегии или в Альпах.

правда не такая впечатляющая как в Норвегии

до Осло всего 300км

За сколько можно доехать на упряжке из 12 собак? :-)

хз. я в табунах мерял. табун размером в 220 дета за 2-3 часа с остановками. когда откроют границы попрошу жену проверить табун из 340 лошадей

Я уверен, что 37 тысяч чистыми в Гетеборге точно лучше 1800 в Будапеште.

Тобто за 37 тисяч у Гетеборгу ми зможем собі дозволити такий же лайфстайл, як і в Будапешті на 1800 євро?
Тоді це дуже гарна новина, але ж інші шведскі експати кажуть що будемо жити в повний 0, якщо не гірше...

Я глянул мимолетом — аренда домика будет стоить 15-17 тысяч. вот к примеру bostad.blocket.se/...​content=2020-04-17/121387 — 7 комнат, полчаса езды на авто от Сааба, 15 тысяч в месяц.
Еда на семью где-то 6-8 тысяч, медицина, школы/садики покрываются. Машина — зависит от того будешь ли ты ездить на работу и как далеко. Бензин по 13 крон/литр. Наверное в среднем будет где-то 1000-1500.
Вообщем будет уходить тысяч 25 в месяц на основные расходы.
Кафе думаю подороже Будапешта.
Ну и отпуск в горах Норвегии или Швеции будет дороже, чем в Татрах.
Но это так же как и в Татрах вы со временем узнали куда и как ездить, чтобы было дешевле. Так и в Швеции — цены на поездку на те же лыжи в зависимости от времени могут отличаться раза в 2. Тоже просто нужно будет найти для себя оптимальные варианты. Но в аспекте отпуска и поездок Мюнхен безоговорочно лучше Гетеборга.

Но купить можно хоть сразу же, нет никаких ограничений — были бы деньги на первый взнос.
первый взнос

таки уже ограничение

Ну это понятно. Я имел в виду нет требований типа иметь перманент, как в некоторых других странах.

Фінляндія (Еспоо) — Qualcomm

через год появится возможность съездить поработать в Сан Диего по L1.

Не люблю США та й не бачу сенсу туди їхати по L1, особливо з 2 дітьми.

А я й не зраджую. Директиви ЄС дозволяють вільне пересування та вибір місця проживання. Паспорта я навряд-чи буду міняти, це так.

Такі люди будуть все життя шукати кращого тепла для своїх «сідниць». Не заважайте їм : )

В чому проблема що люди шукають кращих умов життя для себе і сім’ї?

Швеція думаю це мало для сім’ї, якшо дружина не працюватиме

А взагалі вибирати є з чого, удачі!

Дякую! Це і трохи відлякує, що цих грошей не дуже достатньо буде. Ще я розумію, що вище не дуже й вийде в мене заробляти...

Я може дивлюсь на наші витрати бо ми в стокгольмі, але якийсь час жили вдвох на трохи меншу суму і це було впритик

Для меня лично Ирландия была бы в этом списке вне конкуренции и на голову выше всех других вариантов. Но я люблю их климат. Если не нравится, то наверно не стоит, так как он реально 320 дней в году одинаковый. Как страна для спокойной жизни лучше всех перечисленных. Не очень популярна среди украинцев из за визового режима и отдаленности, поэтому в основном поддерживают другие варианты. Жил там несколько лет, и в принципе это наверное одна из лучших стран для жизни на данный момент. Несколько минусов :
1 — Медицина страдает. Если не при смерти, то очередь к специалисту ждать около 3-5 месяцев.
2 — Дорогая недвижимость (в последние 10 лет, до этого было средне-минус по европе)
3 — Получить гражданство после 2005-2010 нелегко.
4 — Для кого то погода (мне нравится)

Все остальное плюсы.
1 — Народ. Практически полное отсутствие злого быдла везде. Ни Германия, ни тем более США не сравнится с прогулками в любом парке, когда из 10 встречных 8 с тобой здороваются.
Водители в автобусах помогают занести сумки. По дорогам ездит наверно 50% бабушек и дедушек за 80, поэтому абсолютная благодать и никогда никто ни на кого не будет быковать, подрезать и агриться, как часто бывает например в южной европе.
2 — Вся западная часть страны нереальна красива, природа и чистота каких мало где найдешь.
3 — Можно скупаться в лидле по ценам всего раза в 1.5-2 выше киевских
4 — Опять же погода. Нет ни бешеной жары, ни адских холодов.
5 — В душе ирландцы ненавидят англичан, и делают все вопреки им, поэтому брексит не затронет их никаким образом.

Клімат — ось головне, що мене відражає. Якщо в Швеції я ще переживу, бо там є якісь сезони, то Ірландію дуже сумніваюся. Про клімат півдня Німеччини я взагалі мовчу — він як на мене кращий навіть за угорський.

В гтб дощі будуть фігачити всю зиму

да ладно. иногда снег падает

На самом деле после того, что происходит с погодой во всем мире в последнее время, Ирландия кажется для меня еще привлекательнее , чем раньше (хоть и раньше климат нравился) Я бы посоветовал посетить недели на 2 и посмотреть своими глазами, имхо не так все страшно как его малюют. Плюсы относительно других стран намного перевешивают погоду.

Все очень хорошо, если не жить в плохих районах. Я за 6 лет даже не вспомню, чтобы натыкался на какую-то агрессию или хамство.
С другой стороны читал давно про Ирландию, что у них довольно немало местных гопников на кортах в спортивных костюмах, прям как наши :).

Лучше бы ирландцы, все-таки, хоть в нейтральных вещах оставили себе что-то от британцев.
Ирландия — самая не дог-френдли страна, с которой я когда-либо только сталкивался. На фоне Британии контраст ощущался еще больше.

Настолько сильных ограничений по пребыванию с собаками в общественных местах, в общественном транспорте и даже (!!!) на природе, я не видел нигде, а поглядеть довелось почти всю Европу.

Я могу легко стерпеть невероятное хамство и едкость от окружающих ирландцев (все-таки, безответственных хозяев, которые не убирают кучки за своими псами, очень много, а в Ирландии, судя по количество *овна, таких хозяев даже больше, чем в среднем по Европе), но ограничения на контакт с и без того довольно «неживой» природой (в смысле, дикой фауны мало) в самых неожиданных местах — это дичь. Ограничения распространяются на любое присутствие собак, включая он-лиш. Ну черт возьми, это же не Новая Зеландия! Да и там лимиты только лишь на выбранные заповедные територии с уникальными видами птиц.

В общем, любителям собак я Ирландию сильно не рекомендую. Сходу пришлось вычеркнуть её из своего списка на «финальный переезд». А вот Швеция и Германия, таки, оказались отличными в этом плане.

Тогда советую предварительно внимательнее исследовать упомянутые выше слухи о локальных «гопниках». Я даже в Польше меньше «дресяжей» видел, чем в Ирландии. При чем в Ирландии они такие, «классические».

Взагалі хочу підсумувати, що мені важливі не гроші, а можливість підтримувати певний рівень життя. Звісно, що в різних країнах затрати будуть неоднакові.
Наприклад у Угорщині я маю десь ₴10 мільйонів форинтів на рік. Це достатньо висока зарплатня як для Угорщини, 28 тисяч евро в рік до податків. Опісля маю десь 1800 євро на руки щомісяця.
Цього цілком достатнью для підтримки рівня життя моєї родини:
— оренда будови на 6 кімнат з садочком на околиці Будапешту
— автівка під рукою, проста але надійна. ГТ не сприймаю аж ніяк.
— нормальна їжа на родину, включно з кафе
— одежа зі звичайних мережевих магазинів
— додаткова медстрахівка на родину
— 2 відпустки на рік, зазвичай у словацьких Татрах взимку та хорватському узбережжі влітку. Маємо вже улюблені файні місця з персональними знижками Звичайно, хотілося б більше подорожувати, бо фактично в центрі Європи живемо. Але поки що не можемо собі дозволити зірватися на вихідні до Відня чи Праги :(
— ще виходить невеличку суму відкладати
Такий рівень мене повністю задовольнить, я не женуся за надприбутками чи великими грішми. Якщо ж ще вийде більше подорожувати, то буде дуже файно.

— 10% Yearly Bonus
...
— Company Car

Не учтено. Жить будет еще лучше :)

Единственно что вызывает у меня сомнение — офферы были в течение 2х последних месяцев, как я понял. Готов ли Сименс все еще брать новых людей?

Так, мій офер на Сіменс дійсний до кінця травня.

детсад и продленка в школе сколько будет стоить?

www.muenchen.de/...​d/gebuehrenuebersicht.pdf
С учетом денег за кормежку, при указанном доходе: ясли — 150 евро на ребенка, детсад — 80 евро, продленка на 5 часов — 190 евро

а продленка неакутальна при неработающей жене))

Если здоровье и рассудок жены дороги — еще как актуальна. Утверждаю как муж и отец

Ми не маємо продльонки у Будапешті і дружина не має ніяких проблем зі старшою донею.

Рад за вас и вашу жену. Впрочем, «нет продленки — и не нужно» и «есть продленка, но не нужно» — две различные ситуации.

О, дяка!
Це вже виглядає дуже файно — дійсно краще за Швецію. І я так розумію, що 93 тисячі — це ще не межа для заробітку?
Я сьогодні зрання довго думав за кавою, і може таки поборю свій ментальний блок. Скандинавські страни може найкращі, але там повинні працювати як чоловік, так і жона. Для мене це нереально на жаль... а жити в повний нуль дуже не хочеться

Що є то є. Я пробував торгуватися за кращі умови, але не вийшло. У будь-якомі разі Ірландія — це просто крайній варіант.

если с детьми, то я за Швецию. 55к в ГТБ норм
сразу договаривайся про квартиру ибо это будет основная проблема

Оце вже цікаво. Бачу Ви в темі.
Будь-ласка могли б розписати бюджет? Я так розумію, що 55 тисяч крон це десь 37 тисяч опісля податків. Чи вистачить цих грошей на:
— житло з 4-5 кімнатами. На разі арендуемо будову, де я маю бюро, у жінки кімната під майстерню, у кожної дитини своя кімната, наша спальня та зала, є 2 санвузоли та 2 ванні кімнати, підвал. Не дуже б хотілося тиснутися у 3 кімнатних апартаментах...
— чи дуже високі податки на автівку та страхівку (перевеземо свою)?
— який можна приблизно мати бюджет на їжу та дозвілля моєї родини: 2 дорослих та 2 дітей.
— чи можна буде хоч щось заощадити?
Насправді я не стільки прив’язаний до грошей, стільки до того, щоб не сильно втратити певний життєвий рівень.

1. мы снимали пог Гтб. 4к ок 100м2 за 12к крон. в городе раза в полтора дороже
2. сильно зависит от авто. страховку на неместных номерах не сделают. плюс надо местные права (хотя ЕС возожно прокатят)
3. Зависит от того, что вы привыкли есть :) у нас уходит тысяч 5-7 (2 взрослых, 2 детей)
4. Зависит от экстра доходов и умения копить

Дякую! 4к це 3к + зал? Якщо так, то це замало. Жінці потрібна майстерня, а я звик до свого затишного бюро.
Взагалі скільки буде коштувати аренда будови на 2 поверхи і 5-6 кімнат? Не обов’язково в місті. 30-40 хвилин автівкою буде досить нормально.
Автівку нашу можемо легко поставити на шведські номери, бож обидві країни поки що у ЄС.

Взагалі скільки буде коштувати аренда будови на 2 поверхи і 5-6 кімнат? Не обов’язково в місті.

без понятия, но при таких раскладах проще купить

Може й так, але не наскирдував на перший внесок. А з такой зарплатнею як в Швеції, точно не наскирдую :(

да, это проблема
тогда наверное Мюнхен твой выбор

Якщо подобається гробовий спокій та прохолода, то раджу глянуть на Естонію. Айтішні зп в два-три рази більші за середні по країні, відносно дешева нерухомість, відсутність бюрократії як поняття, всі говорять англійською/російською. З недоліків особисто для мене — провінційні масштаби, убердніщеклімат (але ви ж самі обрали скандинавські країни, тому думаю для вас це не проблема), інтровертні естонці / місцями ватні росіяни.

Ой ні, дякую — з одного гімна в інше шось не дуже тягне...

О, цікаво ваш фідбек стосовно обох країн. Що там однакове і що саме вам не подобається?

Однакове відчуття відсутності спокою.
В Угорщині Орбан та праві лютують, що не приведе до нічого файного.
В Естоніі неадекватний агресивний сусід, який може и рушити на «воссоединение земель»

Так спокою нема ніде. Просто десь вам легше знайти з чого лякатись, а десь причини менш очевидні. Ну точніше коли рване, тоді люди почнуть бідкатись і натягувати пост фактум пояснення. Ой а ми не знали що в щасливій Швеції згвалтуанння сомалійцем місцевої переросте у тоталітарну білу диктатуру.
Ну ви знаєте як у людей завжди буває.

Шансів, шо у Швеціі рвоне набагато менше за шанси захоплення «русским миром» Естонїї нажаль

Шанси в сучасному світі давно не обраховуються від слова ніяк :-(
Хто ж знав що якомусь китайцю захочеться з’їсти недовареного кажана? Або бабахам захочеться впилятись в хмарочоси. Або один австрійський художник вирішить податись в політики.
І оточувати себе ілюзією спокою та контролю — найгірше що можна зробити в такій ситуації.

Просто Швеція пережила все 20 сторіччя без особливих потрясінь, оминула обидві війни, не потрапила в лапи СРСР. На мою думку, там набагато стабільніше та спокійніше за Естонію

в естонії забагато ’братушек’

Нажаль, це свідчить про протилежне.
— Минулі події не є показниками майбутніх. Якщо людину не грабували на вулиці, це не значить що над нею літає янгол охоронець. Це значить що їй просто щастило. Ви ж не будете ходити з таким персонажем темними перевулками в стрьомних циганських районах?
— Народ, що не має імунітету проти катастроф огрібе в першу чергу і дуже сильно. Грубо кажучи, хто краще впорається з негараздами: парубок загартований вулицею чи ніжний домашній ботанік?
Якби я шукав спокою, я би думав про Ізраїль в першу чергу. Бо хто на вашу думку кращий боєць: той, що постійно виходить на ринг і перемагає, чи той хто не приймає участі в бійках взагалі?

Важливо бути не кращим, а мудрішим бійцем.
Це у Швеціі виходить добре, судячи с минулого сторіччя.

Так в тому-то і проблема, що ви не відрізните людину що вміє уникати бійок від людини якій щастить, по одному факту що людина ніколи не встрявала в халепу.

Маю такий приклад — мого кума. Сам по собі він кремезний хлоп, під два метри та за сотню кіло. Жодного разу в житті він не встрявав у халепи. І навряд чи встрягне. Йому таки щастить чи він вміє уникати бійок завдяки габаритам?

Йому щастить. Ви просто придумали пост-раціоналізацію що він типу кремезний, і тому гопарі його бояться.
Не, я не сперечаюсь, можливо якусь категорію він гарантовано відлякує. Проте не думаю що туди входять товариші з арматурами / ножами / зброєю, або просто беспрєдельщіки.
І якщо не дай б-же він нарветься, то головне не придумати чергову пост-раціоналізацію «він кремезний, а значить виділяється, а значить легше попасти на око пацанчикам»

Якщо людину не грабували на вулиці, це не значить що над нею літає янгол охоронець. Це значить що їй просто щастило.

Может это лишь значит, что человек не ходит по всяким опасным улицам, на которых грабят? И делает это сознательно и ответственно.

Народ, що не має імунітету проти катастроф огрібе в першу чергу і дуже сильно. Грубо кажучи, хто краще впорається з негараздами: парубок загартований вулицею чи ніжний домашній ботанік?

От катастроф иммунитет не вырабатывается, доказано Украиной. На уровне государств решает качество общества и созданные им государственные институты.

Может это лишь значит, что человек не ходит по всяким опасным улицам, на которых грабят? И делает это сознательно и ответственно.

Нажаль, вулиці на яких не грабують стають відомі лише пост-фактум. І людина ніяк не може оцінити наявність грабіжника на тому чи іншому шляху. Інакше проблеми нарватись на грабіжника б просто не існувало.
Це як сказати «може людина не сідає на літаки що підірвуться терористами».

От катастроф иммунитет не вырабатывается, доказано Украиной. На уровне государств решает качество общества и созданные им государственные институты.

Біда в тому, що українці живуть всупереч державним інститутам. Так, Україна здорово навчила мене сподіватись переважно на власні сили: наприклад, відразу до будь-яких боргів, і любов до товстої фінансової подушки.
(не треба казати що жити в мінус це добре — воно добре до тих пір коли система в черговий раз(!) неочікувано(!) дасть збій)
А забери у шведа його соціалочку та хюгге — він же одразу почне депресувати, бо ніколи в житті з таким не стикався і взагалі думав що світ білий та пухнастий.

Нажаль, вулиці на яких не грабують стають відомі лише пост-фактум. І людина ніяк не може оцінити наявність грабіжника на тому чи іншому шляху. Інакше проблеми нарватись на грабіжника б просто не існувало.

Достаточно не ходить по плохим районам, чтобы существенно снизить риски.
Шведы не смотрят российские каналы и не ностальгируют по совку, это уже достаточно высокая защита от прихода русского мира. Эстонцы тоже молодцы, тем более успели в НАТО вступить, но у них есть самый натуральный анклав типа Донбасса в Нарве.
Wiki: On 1 January 2013 Narva’s population was 59,888, down from 60,454 inhabitants a year earlier.[22] The population was 83,000 in 1992.[23] 95.7% of the population of Narva are native Russian speakers,[24] and 87.7% are ethnic Russians.

Жаль в википедии не пишут сколько процентов из них упоротых ватников, но вполне вероятно что и Севастополь позавидует.

А забери у шведа його соціалочку та хюгге — він же одразу почне депресувати, бо ніколи в житті з таким не стикався і взагалі думав що світ білий та пухнастий.

Это реально глупые стереотипные обобщения. Люди разные, с очень разным уровнем стрессоустойчивости.

А забери у шведа його соціалочку та хюгге — він же одразу почне депресувати, бо ніколи в житті з таким не стикався і взагалі думав що світ білий та пухнастий.

Ну и кстати, ты ж любитель стоицизма. И это как раз о том, чтобы быть устойчивым к сложностям и испытаниям. К спокойствию и холодному уму во время кризисов.
Скажи, ты много видишь примеров людей с похожим подходом в Украине? Скорее все как раз наоборот. Да, наши люди умеют хорошо выживать и «затягивать пояса», но они совсем не про психологическую устойчивость, ясный ум и контролируемые реакции в стрессовых ситуациях.
А вот в Швеции я наблюдаю реализацию принципов стоиков уходящие корнями на столетия назад. Они в какой-то мере вписаны в днк этого общества, и оно на них базируется.

вот хорошая лекция у Баумейстера была по этому поводу:
www.youtube.com/...​IMqiwZ-IsmJrwpWG&index=13

баварія з її шестизначним офером виглядає дуже ок

Воно то так, але чи буду я мати смак від життя в тій баварії?

а в чем кроме языка может быть проблема?

После финского и венгерского — немецкий будет просто божественен для изучения и произношения %)

Це так. Я вчив німецьку десь з півроку — нічого складного. Так, це не так як англійська, але і до угорської як до неба

Эдине чи поможе тобі ото вивчення німецької знайти там друзів...

Це так... Хоча спілкувався з людьми з Мюнхену і там велика діаспора, що гуртується навколо греко-католицької церкви. Та й по форуму видно, що багато там украінців.

ось не знаю. мова не буде проблемою точно опісля угорської, дружина навіть зітхне з полегшенням.
Але самі внутрішні почуття, Мюнхен то файне дуже розвинене місто, але щось на душі неспокійно...

Зарезервирую в комментарии место для — «вернуться в Украину».

Одразу ні. Не для того я поїхав до Угорщини, щоб повертатися назад.

Потому что 5К на каждом углу дают. Вот и считай — живешь у мамы в хруще+борщ в судочке+пронохаб вместо семьи\жены+ноулайфер из минусов — спорт зал на райчике и пышные банкеты в пузатой хате.
Итого все 5К идут под матрас, за год 60К, за 10 лет 600К, юзаешь стратегию «тик ток» — в один год покупаешь хруща, в другой покупаешь акции Теслы, через 30лет у тебя 3КК капитала с 10% ростом, из этих 1.5КК в бетонохрущах и ты мамкен рантье, вторая половина в ценных бумагах — на пенсии ездишь по Европе и соришь деньгами, пока ты и твои внуки будут оплачивать опотеку за однушку возле метро и стареют в очереди на МРТ.

А если по делу и без шуточек — то предложение в Мюнхене ок (я готов даже на 75к переехать с севера, но кто ж мне их даст то).

Тем более что с Мюнхена доступны:
— горы летом и зимой, спорт и свежий воздух безлимит, в Баварскую часть Альп можно сьездить по Баварскому билету ЖД (который ещё и автобус включает в себя скорее всего), туда-назад выйдет ~30 евро на двоих (билет действует сутки в выходной день)
— под боком Чехия, Австрия, Швейцария, Италия, Словения, чуть дальше — Франция, Бельгия, Голландия

Да и Сименс, при высоком уровне бюрократии (гиганты они такие), может инвестировать деньги в R&D (такие подразделения есть везде, и найм в них через внутренние порталы, я существенно реже вижу такие вакансии извне, чем изнутри), и в ближайшее корона-время — такой гигант будет более надежен чем другие небольшие узкопрофильные компании. Они (Сименс, Алстом, Бош, Харман, Бомбардье, Эйрбас, Боинг и др) — будут разваливаться и банкротиться в самую последнюю очередь.

Да и Сименс, при высоком уровне бюрократии (гиганты они такие), может инвестировать деньги в R&D

тут окромя Сименса в каждом селе лопатки для турбин пилят.
например, в маленьком городе у озера есть Continental, который пилит ADAC (плюс офис индусятины всякой аутсорсной), Boeing, Airbus (including defense) и остальная фигня типа биотеха (Takeda и подобная мелочь).
биотех рекламировали в кино — идите к нам работать, мол. мы чуть M&M’s не подавились, когда это увидели.

Ergo, не Сименсом единым.

Очень хорошо! Есть из чего выбрать.

Мой поинт — переориентировать существующие заказы и поставки на новую фирму очень сложно. Пример — Сименс и ЖД. Они делают не только поезда, а ещё и много сопутствующих работ (оборудование в цеха по обслуживанию их же поездов, оборудование для жд переездов, семафоры, стрелочные механизмы и т.д.). Поэтому такой титаник будет тонуть очень долго.

вот прямо интересно на вакансии посмотреть.
тем более ехать минут 40 до центра.

судя по описанию есть простор для развития. интересно.

Мюнхенский офис не в центре кстати

я сейчас рядом с ядрёным реактором работаю немного на Север от столицы.
можно было бы поговорить.

Отправка личных сообщений заблокирована для вашего аккаунта.

вот ведь незадача :(

Не умею. Пока что не умею ) Умею только С++ (и лишь по чуть-чуть все остальное).

Не дуже подобається мені німецький стиль життя — чимось здається схожий на американський

А скандинавський стиль життя на німецький зовсім не схожий?

Клімат впевнений що переживемо

Точно? Він суттєво більш відмінний від Угоршини порівнянно з Мюнхеном.
Я би обрав саме Німеччину в першу чергу якраз через клімат, а також через те що там потенційно найбільше вакансій в Європі, принаймі для ембедерів.

А скандинавський стиль життя на німецький зовсім не схожий?

Як на мене, німецький стиль життя набагато більше тяготіє до американського. У сенсі гонитви за грішми, більшої розпущенності та нещирості.
Скандинавія як на мене має ідеальний стиль життя — все поважні, спокійні, задоволені тим що мають, нема отієї гонитви на краще ніж у сусіда.

більшої розпущенності

А ви точно були в тій скандинавії?

розпущеності, а не розпусти. Розпусти якраз у Угорщині багацько.
Німці багато що перейняли від американців опісля другої світової. Якраз розпущеність — напевне головне. Я маю на увазі оту легкість у відношенні до життя, коли людина ставить свої бажання на перше місце. Скандинави набагато відповідальніше ставляться до життя та суспільства, в них нема того хизування. Наприклад в німців сильно розвинена автомобільна культура, багато спортивних та тюнингованих автівок, якими вони хизуються. Тільки не кажіть, що це не так — в мене багато прикладів, коли бачив таке.
Мені набагато більше подобаються скандинавські лагом та хюгге, аніж німецькі дорогущі авто та круті будови.
Взагалі Німеччина мені дуже схожа на США — та ж автокультура, життя більшості у будовах, гриль м’яса з пивом на вихідних, легкість на підйом та доступність подорожей — середній німець просто «спалює» своє життя, так як и середній американець. Середній скандинав, як на мене, набагато виваженіше ставиться як до життя, так і до суспільства і середовища. Це мене і приваблює у Швеції, та відражає від Німеччини.

А чьи желания надо ставить на первое место? Господина из соседнего офиса? Жизнь моя и я хочу прожить ее максимально для себя и своей семьи.

В Швеции это немного по-другому выражается. Это скорее про то, что люди тут воспитаны все время учитывать в своих действиях не доставляют ли они другим каких-то проблем. Ну типа, когда ты едешь по дороге ты обязан думать о том, чтобы не создавать неожиданных проблем для других водителей. В поворот нужно входить так, чтобы не пришлось тормозить уже в повороте, а то водителям сзади это создаст проблемы :)
Ну или нельзя принимать какие-то решения, которые касаются и других людей, предварительно с ними об этом не поговорим и не приняв совместного решения. Это вверх грубости по местным меркам. Начальник, который сам все подумал и решил, а подчиненных только известил — эталон мудака.
С одной стороны это действительно создает определенные самоограничения. С другой — рождает высокий уровень доверия между людьми. И этот высокий уровень доверия как раз создает очень комфортные условия для жизни.

Ось бачиш, які насправді ми різні. Ти готовий жити на повну, я ні. Якось я більше замислююся про інших людей та суспільство, аніж про себе.

в этом отношении Бавария от Штатов не сильно отличается.
как и от Скандинавии, например.
не нужно судить по большим городам обо всех.

прохватить 200+ по автобанчику

а во время карантина особенно. дороги пустые.
особенно мне 95-й автобан нравится. лимитов нет, грузовиков тоже почти нет — шикарно вообще.

Наприклад в німців сильно розвинена автомобільна культура, багато спортивних та тюнингованих автівок, якими вони хизуються.

В Швеции, кстати, тоже очень развита автомобильная культура старых американских авто, которыми они хизуються. Правда для этого они их зимние полгода в своем гараже каждые выходные перебирают до болтика и пидарасят до блеска, а потом все лето ими хизуються :)

В этом году из-за вируса отменили многие мероприятия, вот можно оценить список всяких встреч любителей старой американской классики за прошлый год, там чуть ли не каждый день какие-то сборища и фестивали.
www.expressen.se/...​lla-biltraffar-i-sverige

перебирают до болтика и пидарасят до блеска

но блин ездить за ними невозможно. отвык я както от этой вони в эпоху евро5. как их вообще на дорогу выпускают?

А ви точно були в тій скандинавії?

(попкорн)

— Company Car

+ жити за містом
+ пару днів на тиждень працювати з дому

в других офферах налоги еще выше
дублин по жилью хуже мюнхена

сложно найти квартиру

Это самый большой pain in the ass.

это везде так

Чому це? Он кажуть що Гетеборг непоганий...

Про Ірландію — для мене це бекап, якщо не вирішу з вищенаведенеми оферами. Там не потрібно вчити нову мову

ахаха, подивись якесь ірландське кіно чи новини, там навіть бритіши половину не розберуть, що там казати за інших.

К этому привыкаешь и перестраиваешься на понимание за недели 2-3 при нормальном знании английского.

Бери Сименс и Мюнхен, зарплата для Мюнхена хорошая, компания сама в себе — там целый мир, можно расти вверх, можно двигаться в смежные стороны, работа будет всегда.

я вагаюся якщо чесно. Дуже Мюнхен привабливий, але саме це і відражає. Якийся підвох є — не може місце бути настільки ідеальним.

ну так оно и не идеальное
в теме про минусы забугром все есть

я вагаюся якщо чесно. Дуже Мюнхен привабливий, але саме це і відражає.

www.goodwood.in.ua/ubej-v-sebe-utku

Залишатися в Угорщині — не варіант, тут особливих перспектив на спокійне забезпечене житті немає і не буде.

а чому власне не Угорщина? не празно питаюсь бо маю серйозні думки щодо трактора до вас, але можливо не знаю чогось важливого

а чому власне не Угорщина?

ІМХО, там грошей мало платять.

Справа не в грошах. Нам як раз вистачає на всі наші потреби. Тут більше справа у суспільстві та політичному керівництві.

А можете подробнее расписать, если будет время и желание?
Всё-таки на доу немного «инсайдерской» инфы из Венгрии...

Та можу й написати.
Щодо населення — багато циган, що вносить свої корективи. Самі угорці як нація достатньо закриті, тут важко заводити друзів. Не останню роль в цьому грає мова. Це мені так повезло, що змалку опанував від діда. А от дружина моя мучиться дуже сильно. Німецька у зрівнянні — як абетка поряд з вікіпедією.
Політично Орбан підм’яв під себе всю владу. Маємо молодого Лукашенка.
У поєднанні з терплячим населенням, циганами та відносною небагатістю маємо те, що не дуже хочеться залишатися.

багато циган, що вносить свої корективи

доречі хтів уточнити — це стосовно безпеки (додатково — на вулицях), чи атмосфери взагалі?

Самі угорці як нація достатньо закриті, тут важко заводити друзів.

Не знаю про ирландцев, но финнов, немцев и шведов тоже не назовешь сильно открытыми для новых друзей :)

По перше, політика Орбана — такий собі Лукашенко.
По друге — медицина, вона м’яко кажчи не на найкращому рівні.
По третє — стабільність. Тут цього відчуття немає зовсім.

хм зрозуміло
стосовно медицини — а як оцінете її у порівнянні із Україною?

Медицина краща однозначно, але гірша за ту ж польску, не кажучи вже про шведску чи взагалі німецьку. В Угорщині є корупційна складова в медицині, що мені аж ніяк не до вподоби.

дяк
тобто умовно — «з грошима можна мати медицину не гіршу за нашу»?

«з грошима можна мати медицину не гіршу за нашу»

саме так. Але ця медицина буде гірша навіть за польську, не кажучи вже за шведську чи еталонну для мене німецьку.

дяки!

Найбільш цікаво з точки зору перспектив і грошей виглядає Німеччина з Мюнхеном. Та я все барзо вагаюся. Не дуже подобається мені німецький стиль життя — чимось здається схожий на американський. Я читав багацько статей та коментарів тутешніх німецьких емігрантів, та й думаю що щось не так — барзо ідеальна картинка складається. Чую такого не може бути і це все перебільшення. Навіть після оферу і спілкування з місцевими українцями... Є в мене відчуття, що це все не справжнє якесь, картинка дуже гарна, а за нею неясно що ховається. Таке ж відчуття в мене було при подорожах до США — гарна картинка — в родинах, начебто все є: файна будова, машини, роботи з добрими пейролами. Але не відчув я якоїсь душі, добрих сімейних взаємин. Щось подібне я відчув при подорожі Німеччиною, тому так вагаюся.

А что не нравится? хочешь харкора? так вилкомен к нам в BW. тут тот же сименс, бош и тд, но вот 93к + бонусы явно зажмут. и будет всё на немецком и тд. Хотя в Мю тоже не факт что все англ знают.
а если серьёзно — то вполне годный вариант для Мюнхена. Там еще Епл сидит и модемы пилит и сопутствующую обвязку — может тоже вам будет интересно.

Обраті Ірландію — терпіти вічний дощ, та неясні перспективи с Брексітом.

так брексит же в UK. вы точно не путаете Ирландию (страну) и Северную Ирландию (часть UK)?

биотопливо — зелёные одобряют.

так брексит же в UK. вы точно не путаете Ирландию (страну) и Северную Ирландию (часть UK)?

Брексіт сильно вплине на Ірландію, бо ж ці країни сильно пов’язані між одне одним.

и тем более

55000 SEK Monthly Gross

в Мюнхене аренда подороже ГТБ будет

тоже самое справедливо и для Гтб :) может вместо ашины дадут Грипен :)

да, машины у них были супер. Попадались кстати вакансии на базе именно проданного автомобильного отделения сейчас китайцы мутят стартап с какими-то самоуправляемыми электрокарами.

у меня был средней свежести бу и с ним было много всего не так, самая ненадежная машина с которыми приходилось иметь дело, это я как бывшый владелец 9ки говорю. Спсибо ибей за бу-шные запчасти, иначе вобще была бы печаль.

победить в голове непонятный пассаж про «ненастоящую идеальную картинку»,

це насправді велике питання до самого себе.
Іване, я бачу що Ви доволі активно агітуєте за Мюнхен. Чи насправді все там так добре? Бо з Ваших слів малюється якийсь рай. А я вже звик, що раю нема ніде.
Я подивився, що 93 тисячі це досить непогана зарплатня для Мюнхену, після податків десь 5200 євро.
Був би вдячний, якби Ви розписали бюджет по моїх питаннях:
Чи вистачить цих грошей на:
— житло з 4-5 кімнатами. На разі арендуемо будову, де я маю бюро, у жінки кімната під майстерню, у кожної дитини своя кімната, наша спальня та зала, є 2 санвузоли та 2 ванні кімнати, підвал. Не дуже б хотілося тиснутися у 3 кімнатних апартаментах...
— чи дуже високі податки на автівку та страхівку (перевеземо свою)?
— який можна приблизно мати бюджет на їжу та дозвілля моєї родини: 2 дорослих та 2 дітей.
— чи можна буде хоч щось заощадити?
І так, якщо буду у Мюнхені, можемо по келиху пива взяти.

под Хакербрюке

что такое Хакербрюке и почему свою коробку нужно размещать именно там?

там же рельсы везде, некуда коробку поставить, и шум поездов мешать будет )

там все хакеры Мюнхена живут

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я родом з Закарпаття, та маю угорського паспорта.

а украинский не имеешь?

Все-таки нехватает тут «духовности» наверное)))

Берёзки в лесу не такие.

Ось я з таких людей. Я не можу відповісти насправді що ж не так в Німеччині. Просто чуйка що не зовсім моє...

Перечитав всі коментарі
Приймайте оффер від Сіменса. Не сподобається — поміняєте.

Ось і я в роздумах. Дуже файно виглядає...

Садок вишневий коло хати,
Хрущі над вишнями гудуть,
Плугатарі з плугами йдуть,
Співають ідучи дівчата,
А матері вечерять ждуть.

Сем’я вечеря коло хати,
Вечірня зіронька встає.
Дочка вечерять подає,
А мати хоче научати,
Так соловейко не дає.

Поклала мати коло хати
Маленьких діточок своїх;
Сама заснула коло їх.
Затихло все, тілько дівчата
Та соловейко не затих.

А я сиджу на розкладушці,
Технічного читаю документа,
Щоб написати для клієнта
Усю ту складність, що на думці
Під соловейка ніжний спів.

И вор здесь погоняет вором
Здесь власть принадлежит ворам
А мы на выборах свободных
Форева выбираем их.

Підписатись на коментарі