На півшляху до успіху. Світчер

Після п’ятнадцяти років в промисловій інженерії та будівництва нафто-газових заводів, після двох успішних кар’єр, я вперся в рамки свого подальшого розвитку, а в один прекрасний день я зрозумів, що далі рости в кар’єрі вже немає куди. Робота була пов’язана з постійними відрядженнями, які теж порядком надоїли, тому давні думки про зміну поля діяльності знову почали пробиватись на сонце.

Найголовніша причина мого переходу — необмежені можливості для розвитку, тут насправді немає взагалі ніяких рамок, вдосконалюватись і рости можна вічно. Не забулось, що я обожнював програмувати в минулому. Залишились в пам’яті оті відчуття, коли десь о п’ятій ранку ВОНО на кінець то ожило, запрацювало, ще і видало непогані результати — не забудеться ні після 20 років, ні після 50. Вибір мій був очевидний.

Проконсультувавшись із одним із своїх друзів, отримав одразу ж і найкращу пораду від нього: «Не чекай, почни вже, почни сьогодні, ось тобі ДОУ і починай розбиратись що саме ти хочеш».

На сьогоднішній момент я ще не Джун, лиш пару тижнів тому я наповнив своє резюме мінімальними, як мені здається, вимогами до кандидатів і почав його час від часу розсилати. Як мені здалось, мої перші практичні кроки видались досить таки успішними, ось і визріла ідея поділитись своїми думками. В першу чергу, стаття буде корисною тим, хто ще не зважився зайнятись своїм навчанням в ІТ-сфері серйозно, тим, хто плаває у сумнівах, також тим, хто тільки почав свій нелегкий шлях Trainee і, звичайно ж, таким як я — знаходиться на півшляху. Для себе я вибрав напрямок Data Science, але я намагатимусь абстрагуватись і повертатимусь до специфіки у окремих власних прикладах.

Одразу ж налаштую, що тут не знайдете якогось універсального напрямку самопідготовки, тут не буде посилань на платні курси в кінці, я не буду рекомендувати, як всі, знайти собі ментора, бо сам його не маю, проте я знайшов непогану альтернативу йому. Також я не зможу вам пообіцяти працевлаштування за три місяці, хоча виключати цього теж не можу. Проте ви отримаєте практичні живі поради як організувати своє навчання і роботу вдома, а ще ви отримаєте декілька порад як не здаватись і впевнено крок за кроком освоювати нову професію.

Не рівний шлях, а суцільні роздоріжжя

Ви вже обрали напрямок і впевнено крокуєте по ньому. Не можу в це повірити, бо за п’ять місяців, а саме стільки часу я вчусь, я коригував програму навчання ледь не щомісяця. Особливо цікаво було в перші два місяці, через те, що важко зрозуміти «що твоє» не попрактикувавши, а я не люблю кидати курс на половині. Інколи буває так, що перша половина курсу нереально нудна, а під кінець, підходячи до практичних завдань, з’являється справжній інтерес.

Іншим разом я просто страждав закінчуючи курс і, вже здаючи останні практичні завдання, точно знав, що більше ніколи не повернусь до цього. Як на мене — надзвичайно корисно також розуміти, що є «точно не твоє».

Спочатку я вибрав мову програмування — це був Python, як одна з найпростіших мов для освоєння новачками. Нагадаю, що я не зовсім новачок, років з двадцять тому я добрих два роки ростив свій пет-проект на Delphi будучи студентом. Базові знання, звичайно, нікуди не ділись, а синтаксис мови виявився однозначно простішим і легшим, через це основи програмування я проскочив досить таки швидко.

Ось тут я стикнувся з першим роздоріжжям — як на мене, у Python є три напрямки для подальшого кар’єрного росту: Back-end, багатофункціональне програмування та Data Science. Мені прийшлось спробувати всі три напрямки і я зупинився на останньому. Data Science мені став рідним через мій чималий досвід в Excell, як виявилось, моя попередня кар’єра все ж відклала свій відбиток. Все ж раджу шукати можливості поєднати попередній досвід з тим, у якому напрямку далі збираєтесь працювати.

Найважливішим на ось таких роздоріжжях, я вважаю, не те, що ви «не туди звернете», адже завжди можна повернутись назад, тут, насправді, дуже важливо не забути чого саме ВИ хочете. Принаймні, у майбутньому ви зможете чесно відповісти самому собі «був там, не сподобалось, не моє».

У мене є просто неймовірна можливість сьогодні поміняти професію на таку, яка б не просто приносила задоволення, а яка б робила мене щасливим. Якщо ж мені випав такий шанс, то я не буду бігти за модними напрямками, тільки через те, що їх обирає більшість. Прислухайтесь до себе і вибирайте той шлях, який підходить саме вам, тоді світ отримає фахівця «з вогнем в очах». Наскільки я зрозумів, такі цінуються найбільше.

Не зовсім ментор

Фактично, консультації потрібні на любому з етапів, особливо коли ви не знаєте куди йти, краще запитати у тих, хто ходив всіма шляхами. LinkedIn тут стає просто незамінний. Вам всього лиш варто відправити з десяток-два запитів на знайомство людям, тої професії, яку ви б хотіли обрати собі, при цьому варто написати коротке повідомлення.

При пошуку нових знайомих виставляємо в фільтрах потрібну професію, виставляємо в фільтрах «третій рівень знайомств» (не знайомі зовсім) і я вам гарантую, що з десятка, сім-вісім чоловік вам відпишуть. П’ять-шість з них дадуть важливі і цінні поради, виходячи з власного досвіду і головне — з огляду на вашу особисту специфіку.

Знаю, що більшість будуть лякатись такого підходу, але ж ви насправді нічого не втрачаєте. Я дуже часто отримував відповіді «здається, ви не зовсім розумієте різницю між... і ...», або «а може не варто туди лізти, високий поріг....», звичайно не мало відповідей «не мій напрямок, нічого не можу порадити.» Я не претендую на місце досвідченого програміста, я звертаюсь до людей за порадами саме через те, що десь щось плутаю. З усіх тих, що відповідали — 90% готові були на розширений детальний діалог, частіше за все, який закінчувався фразою «якщо будуть ще питання, звертайтесь, буду радий допомогти».

Одна порада, щось на зразок як «... обов’язково на співбесіді спитай про свої майбутні обов’язки, а також розпитай про свого Ліда» вартує десяток відмов «... вибач, не по моєму профілю».

Я уяви не маю де мені знайти ментора. Товариш, який мені давав поради на початку шляху, являється Back-end розробником на Java з багаторічним досвідом. Наші шляхи розійшлись, це був мій свідомий вибір, але «консультації у LinkedIn» були саме його порадою, однією з перших. В черговий раз, маючи голову переповненою чужими розумними думками, ви коригуєте стратегію і продовжуйте йти далі.

Навчальні курси

Отже напрямок руху ясний та чистий, серце переповнене вогнем, а рішучості вашій немає меж — що ж, повертаємось на курси. Для себе особисто я вибрав формат онлайн-курсів, мені пощастило — маю змогу приділяти навчанню по 6-8 годин в день, як виявилось не багато IT-шкіл України готують групи в «інтенсивному режимі». Для мене особисто онлайн-курси зручніші через графік навчання, який я обираю особисто.

Я не буду тут проводити огляд курсів, принцип у них приблизно однаковий і напрямків уже настільки багато, що можна підібрати особисто під себе щось без проблем. Все ж загальних пару порад таки дам:

— онлайн-курси дисциплінують, там є свої терміни здачі тестів і практичних завдань;

— підтримка на форумах. Не має сенсу виходити кожного разу в LinkedIn, все є на форумах відповідного курсу;

— орієнтуйтесь на англомовні програми, я не бачу іншої можливості вивчити термінологію;

— якщо важко для розуміння англомовні курси, спочатку пройдіть курс на російській мові, потім таки продублюйте на англійській;

— обов’язково чередуйте теоретичний курс з тижнем практики. Найкращий відпочинок — зміна характеру діяльності;

— не варто впадати у відчай, якщо курс виявився геть незрозумілим — потрібен крок назад, а через пару тижнів ви спробуєте знову.

Не один раз доводилось стикатись із застарілими версіями курсів, а вони такими стають як тільки виходить оновлення ключових бібліотек. Помилки у практичних завданнях вискакували через банальну невідповідність версій — форуми тут просто незамінна річ, хоча нервів потратите чимало. Одразу ж скажу, що не було жодного курсу, який би не довів до кінця, налаштуйтесь на те, що рішення завжди знайдеться, потрібне лиш терпіння.

Декілька раз брався за один і той же курс, бо з першого разу не осилював. Пам’ятаю, як вперше, стикнувшись з такою бідою, впав у відчай, що взагалі це все не для мене. Вже пізніше прийшло розуміння, що на той момент мій рівень був просто недостатнім.

Без мови ніяк

Часто читав, що без англійської тут робити немає що, «темп навчання і розвитку в рази прискорюється», «потрібно буде багато вести переписки» і тому подібне. Я ніяк не міг це все прив’язати до себе і до навчання. Насправді, свій рівень я не хочу навіть оцінювати, просто скажу, що достатній для повноцінного спілкування та ведення ділової переписки. Але жоден з мовних курсів не навчить специфічної термінології.

Чому мова є критично важливою навіть на етапі навчання? — ну, це як бігати на одній нозі, звичайно можна, але буде трохи повільніше. Часто, в процесі написання програми гуглиш, шукаєш як працює та чи інша функція і першоджерела — на англійській мові. Можна потирати ще з десяток хвилин і знайти в пошуку опис на російській мові, але, боюсь, чим глибше в спеціалізацію, тим довшими будуть ці 10 хвилин.

Онлайн-курси — більшість навчальних програм на англійській, як і підтримка на форумах. Починаєте практикувати, знайшли собі сайт з практичними завданням? — Важко переоцінити важливість того, як точно і правильно зрозуміли суть завдання. Можна витратити всі вихідні на вирішення задачі і в кінці вичитаєте, що ви рахували абсолютно не те. Банально, сам синтаксис мови програмування базується на англійській мові.

Граблі-граблі-граблі

Чесно, починаючи своє навчання, я очікував, що піде легше і тому хочу застерегти, що вам прийдеться:

— відкрити знову в собі дитину. Справжні програмісти — це ентузіасти, у яких залишається нестримна тяга до пізнання нового. Сьогодні ви вчитеся маніпулюванню даними, завтра ці дані ви вимальовуєте в симпатичні графіки, післязавтра вона вже само себе маніпулює і малює.

— постійно відходити від привичних способів мислення і бути готовим розширити своє сприйняття. Море абстракцій повинні мирно вживатись в вашій голові, більше того, вони будуть тісно переплітатись і взаємодіяти одне з одним. Повірте, не існуватиме способу це виразити якось словами чи на папері — тільки в коді;

— звикати до того, що навчання — це дуже важка робота, вимагає багато терпіння та часу. Вчитись прийдеться постійно, одразу себе налаштуйте на пізнання нового. Є бонус — коли починаєш практикувати те, що вивчив пару днів назад — відчуття ніби у тебе з’являються крила;

— ближче познайомитись з відчаєм, розчаруваннями, сумнівами, а інколи й панікою. Невдачі будуть і не так вже і рідко, але ж ніхто і не обіцяв легкого шляху. Найважливішим є, після чергового падіння, знайти в собі сили підвестись і продовжити йти далі. Навіть якщо для цього прийдеться повернутись до попереднього роздоріжжя;

— навчитись організовувати і мотивувати себе самого. Я собі ставлю просто норму годин, яку я повинен відпрацювати за день. Ніяких компромісів, ніяких поблажок. Знаю, що прийде день практики і там мене не можливо буде відірвати від ноутбука до пізньої ночі;

— стикнутись з нерозумінням серед друзів, навіть деяких близьких. Це ваш шлях, ваш вибір і рішення перейти у зовсім іншу сферу діяльності потребує немалої мужності, що само по собі вже заслуговує поваги. Усіх демотиватор геть з життя, впевнений, це компенсується щирою підтримкою всіх решта.

Я пам’ятаю, як складно мені далось «Векторне програмування» (Array programming), це був просто жах, приходилось абстрагуватись на кожному кроці і постійно відступати від привичних методів з використанням циклів. Просто бив себе по руках і поставив мету — не повертатись до циклів ні за яких умов. Нічого, потихеньку привик і зрозумів, що це тільки початок.

Найцінніша винагорода в світі

Пізнання нового, відчуття власного розвитку, досягнення, сертифікати, підвищення рейтингів, медальки і т.д. вас чекатимуть чи не щотижня. За останні 5 місяців я взнав більше, ніж за останніх 5 років і ще півроку назад я б ніколи не повірив, що в мою голову може стільки вміститись. В процесі навчання завжди з вами буде думка: «Знаю я вже вроді немало, але ще просто глибочезну безодню потрібно вивчити». Не варто боятись цих всіх об’ємів інформації, потрібно просто йти далі, це як вночі їхати на машині — фари висвітлюють тільки пару десятків метрів, а вся дорога займе сотні кілометрів.

Програмування — це в першу чергу творчість. Ви можете створити все що завгодно, увесь ваш внутрішній світ може бути виражений в коді. Можливо не всі зрозуміють вашу творчість, але на вас чекатиме ні з чим незрівнянне відчуття — спостерігати як ваше дітище працює, розвивається і таки щось корисне рахує.

Вас чекатимуть нові знайомства, на 99% це приємні, відкриті люди, які готові підтримати і допомогти. Насправді, прийдеться пережити нове народження, просто живеш з відчуттям, ніби знову відкриваєш для себе цілий світ, а він просто захопливо різноманітний і цікавий.

Отже, ніколи не забувайте, що година, проведена на дивані з телефоном в руці, віддалила вас на одну годину далі від мрії. Десь неподалік вчиться такий самий як ви, можливо саме ось цю годину він провів набагато корисніше. 15 хвилин за улюбленою, хоча іншим разом може і трохи нудною справою — це все ж значно більше ніж взагалі сьогодні не сісти. Немає ніякого «сьогодні якось не сильно вдалий день, та і настрою немає», просто сідаєш і робиш.

Усім натхнення на цьому непростому шляху, удача також не завадить.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Мне кажется, нужно заниматься тем, к чему душа лежит. Иначе какой смысл? От себя то не убежишь.

Абсолютна правда!!!

Тоді не йди в ІТ.
Бабло не допоможе тобі втекти від себе.
Отримаєш лише депресію та вигорання, а не бабло ІТ-шне.
Навіть вартість лікування не перекриє зароблене нелюбимим ділом.

Я в 20 лет тоже где-то также думал. А потом как-то все замылилось за ковырянием мамонтов и торговлей жопочасами

На півшляху

це як?
на півшишки чи на піввареника?

Вже й, ніби, кудись вийшов, але ще не зрозуміло куди не дійшов. Я поняття не маю чим це все закінчиться.

видосик свитчерам про школу Go IT)) про мой печальный опыт youtu.be/uN721mw3jwE

Глянул. го-ит конечно треш. Но в вашей ситуации, это не проблема курсов. Исходя из :

А потом мы начали изучать js, вот эти значки и скобочки на черном поле...а потом еще и фреймворки к этому js, а потом вообще бекэнд, там вообще жуть....

да вы правы! я сама весь энтузиазм быстро растеряла, когда нас семимильными шагами начали гнать к тому, что даже технарям было освоить трудно! и таких как я оказалось 70%! Но организаторы буткемпа, видимо, со временем пришли в себя и с 3 месяцев удлинили программу до 6 месяцев! (то что на сайте у них сейчас), что уже хорошо! Работают над ошибками!

Посмотрел видео, нагуглил курсы: стоимость за 6 месяцев — 59 000 гривен. Допустим за 3 месяца вы заплатили половину и бросили — ну так себе развлечение, на любителя. Предлагаю всем «вайтишникам» быстрый и главное бесплатный вариант: скачать книгу по javascript, открыть, прочесть пару страниц, ужаснуться «всем этим значкам и скобочкам», закрыть и сэкономить 1000$ ;-) Как вы там говорили: программисты не хотят конкуренции, боятся вайтишников которые придут демпинговать зарплаты? 3 ха-ха, не придут же — редкий вайтишник долетит до середины Днепра, то есть до окончания курсов, а после них еще работу надо найти..

59 000 гривен

Вот я не понимаю: если у людей есть столько денег, нахера им вообще куда-то свитчиться?

это много денег по вашему??? а если это все что у человека есть и он готов их инвестировать в своей профессиональный рост? да только он не предполагает, что выучить программирование не так легко, как нам в рекламах повествуют. Недавно тоже видео вышло — девушка-модель бывшая актриса за полгода так выучила язык С, что через полгода стала работать в ЛинкедИн в Кремниевой долине! упоминает школу 24 так вскользь)) типа не реклама ни разу))

Немного конечно, зарплата за год-полтора на большинстве работ. Хотя живущим в Шанхае это неведомо, разумеется.

да только он не предполагает, что выучить программирование не так легко, как нам в рекламах повествуют.

Курсы для того и существуют, чтобы туда деньги несли. Кто пойдёт учиться программированию, если сразу сказать, что будет тяжело и придётся пахать день и ночь без выходных?

в Шанхае подобные курсы стоят в 4 раза дороже! туда еще нужно было пройти курс онлайн по руби он рейл и тест сдать! еще и не всех брали! а Go IT c радостью брал всех, кто готов был платить

старый анекдот фтему: «встречаются два новых русских. один другому:
— Гля, галстук купил! Штуку баксов отдал!
— Ну и лох — вон за углом такие же по 5 штук!»

вы правы! и даже денная и ночная пахота не гарантирует, что что-то получится

Курсы для того и существуют, чтобы туда деньги несли. Кто пойдёт учиться программированию, если сразу сказать, что будет тяжело и придётся пахать день и ночь без выходных?

Да, есть такие, кто думает, что можно купить корочку, как водительское удостоверение и потом все устроится :)

Ха, процентів 10 в галузі саме такі! Усіляки друзі, бойфренди чи чоловіки або дружини, котрих на місці тягнуть за вуха даючи якусь працю для мавп... совок все ще живий, беруть по знайомству аж бігом, а іноді виключно тільки по знайомству,за наявності протекції працівника компанії

девушка-модель бывшая актриса за полгода так выучила язык С, что через полгода стала работать в ЛинкедИн в Кремниевой долине

В это настолько трудно поверить, что не верится, что кто-то смог бы :)
Легче верить в выигрыш в лотерею

Недавно тоже видео вышло — девушка-модель бывшая актриса за полгода так выучила язык С, что через полгода стала работать в ЛинкедИн в Кремниевой долине!

Есть маааааааааааленький такой ньюансик:

Lyndsey Scott started programming at the age of 12, by writing games for her TI-89 graphing calculator and sharing them with friends in middle school. She learned the Java and C++ programming languages and the MIPS architecture at Amherst College, but taught herself the skills she used for writing her own applications in Python, Objective C, and iOS.

В рекламе обещают что после окончания курсов выпускник устроится на работу и будет получать в месяц от 2K, но оставляют за кадром то что курсы закончат скажем 30%, на работу устроятся 10% в лучшем случае, ибо для компании более привлекательным покажется выпускник ФИВТа с нормальным математическим бэкграундом нежели натасканный за 3 месяца формошлеп, зарплата джуна будет 500-600$ (в столице), чтобы проапгрейдиться до 2K потребуется год-два и то это должна быть норм галера заточенная на «кровавый аутсорс», а не какая-нибудь шарашкина контора.. Жизнь — боль!

Устроиться-то не проблема, если ты закончил курсы. Вопрос здесь в том, возьмут ли тебя куда-то выше «junior html coder» с зарплатой иногда до 2700 гривен ( такое тоже бывает, можете поискать на сказочном айти).

В том то и дело что первая работа обычно отстойная и низкооплачиваемая, пригодная только на то чтобы набраться опыта и перескочить на условные «+500». Засада в том что обучение после курсов не заканчивается и постоянно надо учиться новым трюкам не только в профессиональном плане, но и по прохождению собеседований. Задремал на 5-10 лет на одном месте и внезапно твоя «экспертиза» уже никому не интересна и нужно вытаскивать себя за волосы из болота, как Мюнхгаузен. Может быть кого-то прет регулярно «выбираться из зоны комфорта», но это же какая-то чертова бесконечность!)

Задремал на 5-10 лет на одном месте

Достаточно 2-х лет, особенно в фронте, чтобы пришлось учиться заново...

Ну, на 2700 грн могут искать и человека-оркестра

Вот я не понимаю: если у людей есть столько денег

В долг берут :) чтобы вложить в себя, как некоторые гуры советуют

это типа если в айти не берут, то хоть на кино про вайтивайти получится заработать?

Винен, признаюсь. Воно мені якось зараз виглядає яскравішим. Впевнений, коли почнеться щоденна банальна рутина, все потускніє в рази.

Пили пет-проекты, будет творчество.

щось хрестиком вмієш?

щось хрестиком вмієш?

Паять и сваривать металл крестиком

В роботі дійсно набагато приземленіше. Нема того відчуття творчості

Ну почему?
У меня уже больше 5-ти лет все интересно, творчество, ни следа выгорания

Усім дякую за інтерес. Шкода, що у декого виникло помилкове враження.
Коли я писав про успішних 15 років будівництва заводів за кордоном, то мав на увазі, що на пенсію можна і вже виходити, але без діла сидіти решта життя — з розуму зійду. Раз вже надоїли відрядження і інженерія, то можна перейти і у той напрямок, який незаслужено закинув, хоч раніше його любив. Так, були сподівання «швиденько світчанутись», але ці ілюзії впали ще на початку. Але раз вже зайшов, то зроблю і третю кар’єру.
У мене море часу на те, щоб згадати і інститутську вишку, а там де треба й заглибитись в неї. Море часу повиучувати необхідні бібліотеки і вдосталь наприктуватись в цьому. Воно потихеньку заходить, зайде і все решта.

на пенсію можна і вже виходити, але без діла сидіти решта життя

Путешествия, женщины, дети, вещества, компьютерные игры, спорт, хобби — придумать совсем нечего? Обязательно лезть в унылый энтерпрайз?

Вот, було. Я б сказав що майже все зі списку присутнє навіть зараз. Дещо було і за межами списку, але все одно однією з найцікавішою грою в житті залишається кар’єра.

Мало того що свічерів розвелось як г. так вони ще й штампують ці статті наче їм за це платять...
Схоже що автор просто за 15 років нічого не зробив, зрозумів що вже і не зробить толкового, вирішив остаточно спустити весь досвід і час в унітаз і подумав що по швидкому свічнеться, тут же всі так роблять і тут так класно, а ще й платять $$$ — точно треба йти.

Мало того що свічерів розвелось

Three Swedish switched witches watch three Swiss Swatch watch switches. Which Swedish switched witch watch which Swiss Swatch watch switch?

Fork them all
Fork them all
Can’t switch beached witch anymore

Ще й як інфантильно. Справжній світчер.
Ще нічого не досяг, а вже прийшов на ДОУ хвалитись.
Справжній смузіхльоб росте.

Шкода, це абсолютно помилкове враження. Можливо, я це все бачу у розових окулярах, але однозначно у мене не було цілі вихвалятись, у мене поки що немає чим вихвалятись. Протягом навчання з’являється море підводних каменів, я поділився з людьми тим, як я з ними справлявся. Комусь ці поради вже стали в пригоді.

Data Science

Интересно, ты можешь имея выборку из 1000 чисел проверить статистическую гипотезу хи квадрат критерием при заданном уровне значимости? Ты хоть понял о чем это вообще без подсматривания в гугл? Ну ладно. Хоть с подсматриванием понял о чем?

так это задачка мат статистики 11 клас, ох уж эти вы>$щики... я умный какой , посмотри-ка
теоремой Пифагора еще вы>$нись
А потом спрашивают, чего это нельзя быть 23 летним синьором, я же талант, тьфу))

Это MIT курс прикладной статистики, где раскрывается тема
ocw.mit.edu/...​tions-fall-2006/index.htm
ocw.mit.edu/...​cture-notes/lecture11.pdf

Покажи мне школу, где во-первых читается «Мат статистика» в 11 классе.
Покажи мне хоть один учебник 11 класса, где раскрывается тема проверки гипотез.

а ты так и не понял? я тебе не о сложности темы писал, да это не 11 клас, (хотя в Харьковском лицее 27 может и 11-й)курс 2 может, но ничего сложного, а что ты вы$$нуться пытаешься, унизив ТСа.
Мол, что твои карьеры, я он осилил пример из матстата, а ты можешь?))) не делай так..

Data Science мені став рідним через мій чималий досвід в Excell

Лучше Excel.

Вам чё, задали сочинение на заданную тему?

Після п’ятнадцяти років в промисловій інженерії та будівництва нафто-газових заводів, після двох успішних кар’єр, я вперся в рамки свого подальшого розвитку, а в один прекрасний день я зрозумів, що далі рости в кар’єрі вже немає куди.

Дійсно успішні, якщо Ви готові це все зараз кинути заради жалюгідної трейні/джуновську посади, ще й в цей кризовий час?

Скажімо так: достатньо успішні, щоб твердо стати на ноги і приділити весь свій час навчанню улюбленій справі, достатаньо і для голодного Джуновського періоду. Сьогодні Джун, завтра Лід.

Дійсно улюбленій, якщо для Ви не пробували цим займатись останні 15 років, навіть побіжно, для себе в якості хоббі, наскільки я розумію?

Черговий свічер повівся на бабки, що ви ще хотіли тут побачити...

Как человек прошедший похожий путь, могу сказать одно: только вперед. Сначала тяжело, но с каждым днем каждая новая задача дается все легче, новая информация схватывается все быстрее.
Дам один совет: больше уделяйте внимания на математику, статистику, теорвер (базу которая нужна в DS). На начальном этапе нужно знать базовые вещи, когда устроитесь на работу будете копать уже более глубоко.

Дякую. Відчуваю, що недостатньо приділив часу математиці, явно буду повертатись.

Последний абзац сохранил и поставлю себе на заставку. Дякую!

))))))))) Якщо чесно, то я сам собі віддрукую і повішаю біля дивану

лиш пару тижнів тому я наповнив своє резюме мінімальними, як мені здається, вимогами до кандидатів і почав його час від часу розсилати

А чи не зарано писати статтю ?

Ну, то таке, справа особиста. Було бажання написати, ось і написав. Впевнений, що і ця стаття знайде свого читача. Я не претендую на роль експерта.

Спасибо за мотивацию! Как раз сам сейчас в схожем с вами процессе поиска первой работы. Так же достиг максимального развития в своей профессии. Дальше движения нет, тупик. Раньше очень нравилось программирование, но как то пошло в хобби. Тогда это был Visual Basic. Вот более полгода как изучаю java. Сначала курсы + параллельно дополнительно изучение информации самостоятельно. Каждый день узнаёшь много нового и сравниваешь с собой вчерашним. Самое главное не бояться меняться, каждый день маленькими шагами идти к своей цели, от которой вас прёт и приносит максимальное удовольствие. Всем желаю найти себя!

Дякую. Це суть того, що я старався донести — не зупинятись, швидко чи повільно, але рухатись вперед.

Підписатись на коментарі