Мінцифри презентувало концепцію «Дія Сіті» — вільної економічної зони для креативного бізнесу
Щоб спростити умови ведення бізнесу і залучити в Україну іноземні інвестиції, Міністерство цифрової трансформації розробило концепцію проєкту «Дія Сіті». Його суть — створення віртуальної моделі вільної економічної зони для представників креативної економіки. «Дія Сіті» спростить процедуру відкриття бізнесів та R&D-центрів українським і зарубіжним IT-компаніям, дозволить працювати в зоні англійського права і платити 10% податку, — йдеться на AIN.ua.
Що це
«Дія Сіті» — це економічна модель, на якій будуть тестувати спрощені правила ведення бізнесу. Тестувати модель будуть IT-компанії, а також бізнеси в сфері креативної економіки. Для них введуть податкові пільги, дерегуляцію та спеціальне адміністративне обслуговування. Для резидентів планують створити спеціальне посольство, а також податковий офіс, а в майбутньому — запустити технопарк з інфраструктурою на зразок Кремнієвої долини.
Податки
У «Дія Сіті» передбачено два типи податків: податок на виведений капітал в розмірі 10%, а також податок на працю — 10%. Ініціативна група пропонує дозволити як штатне працевлаштування за КЗпП, так і співпрацю з ФОП. В обох випадках сума податку повинна звестися до 10% від прибутку: 5% заплатить співробітник і ще 5% — компанія.
Крім того, резиденти зможуть імпортувати обладнання для своїх R&D без податків і зборів. Також резидентам запропонують спеціальні умови валютного регулювання, щоб вони могли вільно проводити розрахунки з контрагентами і партнерами за кордоном.
Хто може стати резидентом
За словами Борнякова, в резиденти будуть приймати тільки компанії зі специфічними КВЕД, реальним штатом працівників (кількість та рівень зарплат яких ще обговорюється) та істотною часткою експорту своїх тоарів і послуг.
Коли чекати запуск
Заступник міністра Мінціфри Олександр Борняков говорить, що реалізація можлива через
Зараз команда веде переговори з відповідальними міністерствами, щоб прийти до угоди по ряду питань: в області оподаткування, працевлаштування, зокрема, роботи з ФОП, а також реалізації принципів англійського права в українських судах.
Побачили важливу tech-новину? Поділіться зі спільнотою
50 комментариев
Добавить комментарий Подписаться на комментарииОтписаться от комментариев