Зміни для платників єдиного податку в IT в першому кварталі 2011

Узагальнив основні відомі мені зміни для платників єдиного податку в IT в першому кварталі 2011 у себе в в блозі

1) Штраф за невчасну сплату єдиного податку:

Раніше штраф становив 10% від суми податку (20 грн від 200 грн), тепер 50% (100 грн від 200 грн).

Правда ніби штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

2) Обов’язкові мінімальні доплати в Пенсійний Фонд

Доплати в 2011 році залишаються:) і стають дещо більшими, адже частина суми сплаченого єдиного податку в Пенсійний фонд, як раніше, зараховуватись не буде — як висновок будьте-ласкаві сплатити додатковий щомісячний платіж в 84 гривні в Пенсійний Фонд.

3) Єдиний внесок на соціальне страхування.

Для підприємців на загальній системі оподаткування та спрощенців встановлена однакова ставка внеску, що дорівнює 34, 7% бази оподаткування. Нагадаю, що раніше СПД доплачували в ПФ по ставці 33.2% від суми мінімальної зарплати (і тут нас чекає підвищення доплат на 1.5% + cтабільна доплата 84 гривні з пункту 2).

І хоча внесок називається єдиний, але сплачувати його доведеться декількома платіжками (дуже зручно, ага, плюс за кожну платіжку слід сплатити 5–10 грн комісійних банку).

4) Податкові зобов’язання вмерлої особи перед державою переходять до спадкоємців.

5) Верховна Рада в першому кварталі 2011 збирається окремим законом змінити правила гри для приватних підприємців на єдиному податку.

Детальніше у мене в блозі pan-grunia.livejournal.com/34654.html

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

По налогам для ЧПЕНов. При ставке единого 200 грн общая сумма (единый+ЕСВ) с учетом стоимости платежек сейчас получается чуть меньше 600 грн.

4) — переходят, но только в пределах полученного наследства.

как мне кажется, работать по схеме ЧП есть смысл при з\п около $1k (8 тыгр-ов на сегодня),
это без учета побочных геморов и рисков (типа, проверки, штрафы, работы нет а налог заплати)

некоторые хитрые конторы оформляют 1\4 з\п по трудовой а остальные 3\4 по ЧП, всем понятно зачем))

Учитывая вот это (особенно п.3):
---------------------
2) Обов’язкові мінімальні доплати в Пенсійний Фонд
Доплати в 2011 році залишаються:) і стають дещо більшими, адже частина суми сплаченого єдиного податку в Пенсійний фонд, як раніше, зараховуватись не буде — як висновок будьте-ласкаві сплатити додатковий щомісячний платіж в 84 гривні в Пенсійний Фонд.
3) Єдиний внесок на соціальне страхування.
Для підприємців на загальній системі оподаткування та спрощенців встановлена однакова ставка внеску, що дорівнює 34, 7% бази оподаткування. Нагадаю, що раніше СПД доплачували в ПФ по ставці 33.2% від суми мінімальної зарплати (і тут нас чекає підвищення доплат на 1.5% + cтабільна доплата 84 гривні з пункту 2).
---------------------

и если я не работаю как ЧП (=сдаю нулевки), должен ли я платить, даже с нулевками, в ПФ и единый взнос (т.к. в формулировке сумма единого взноса не привязана к сумме ЕН)? Или, как и ранее, нет движения по ЧП, сдаем нулевки и в ПФ?

зы: сходить к своему инспектору пока возможности нет.

zakon1.rada.gov.ua/...300089145174032

Вот ссылка на Закон

Для підприємців на загальній системі оподаткування та спрощенців встановлена однакова ставка внеску, що дорівнює 34, 7% бази оподаткування.

не нашел там про базу оподаткування.

Если дохода в отчетном периоде нет и вы на общей (то есть вариант нулевок) — то платите в ПФУ 0. Но если заработаете хоть копейку — то уже придется платить. Причем не менее минимального взноса.

Про базу:
2) для платників, зазначених у пункті 4 (это все ЧП, прим.VVS) (крім фізичних осіб —
підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5
частини першої статті 4 цього Закону, — на суму доходу (прибутку),
отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на
доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між
членами сім’ї фізичних осіб — підприємців, які беруть участь у
провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума
єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального
страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід
(прибуток).

Разве это дыра? Это просто нарушение. Ведь в договоре, который заключает физлицо прямо написано, что счет нельзя использовать для предпринимательской деятельности.

Не знаю как у вас в Донецке, но в Киеве так люди уже по 3−4 года делают. Причем сам налоговый инспектор так рекомендовал. А без договоров и контракта это не ВЕД, а так предоставление услуг за наличку.

Есть подозрение, что этих людей натянут во время аудита при закрытии ЧП.
Но тут вопрос в том, имеет ли налоговая доступ и информацию о поступлениях на счет из-за границы. Одни говорят, что банки тут же передают эту инфу куда следует, другие — что никто ничего без решения суда узнать не может.

Просто слабо верится, что такую огромную дыру для провода денег никто не закрыл...


Что если наследники дети или не трудоспособные/инвалиды?

На органы, и выручку — в бюджет

Уже только один пунк 4) Податкові зобов’язання вмерлої особи перед державою переходять до спадкоємців говорит о том что закон одно, а на практике будет другое. Интересно как оди будут определять наследников? Или это нотариус будет делать? Что если наследники дети или не трудоспособные/инвалиды?


trimm 1 час назад
Очередная теория.Его натянут не за то, что в спд прописывает, а за то, что налит ВЭД на карточку. ХВатит теоретизировать. Испробуй это на себе, если через год ты еще будешь на свободе в полном здравии, то советуй уже подобное людям.
Не знаю как у вас в Донецке, но в Киеве так люди уже по 3−4 года делают. Причем сам налоговый инспектор так рекомендовал. А без договоров и контракта это не ВЕД, а так предоставление услуг за наличку.

Хотя в свете ликвидации ЕН, будут налить на зарубежную карточку (платёжную систему или счёт в банке) и декларировать часть денег как материальную помощь.


Очередная теория.Его натянут не за то, что в спд прописывает, а за то, что налит ВЭД на карточку. ХВатит теоретизировать. Испробуй это на себе, если через год ты еще будешь на свободе в полном здравии, то советуй уже подобное людям.

налоговая не имеет доступа к банковским счетам физ лица. только через суд.

Очередная теория.Его натянут не за то, что в спд прописывает, а за то, что налит ВЭД на карточку. ХВатит теоретизировать. Испробуй это на себе, если через год ты еще будешь на свободе в полном здравии, то советуй уже подобное людям.


trimm 5 мин. назад

Я же тебя уже просил, чтобы ты не смешил меня своей теорией.

Так я не про теорию, а про практику. Так работают даже те, кто легализовался через СПД. Тупо налит деньги на карточку физ-лица украинского банка и в Форме 10 пишет как полученные наличкой.


Офшоры нынче не так дороги. Кроме того можно регистрировать тупо счет на физ-лицо (без офшора) в банке того же Белиза. Это вообще 200$. А Гугл и Эплл с этим счётом вполне работает.

А в Украину минималку (минимальную зарплату) как мат-помощь (не более трёх раз в год) от белизского физ-лица. Платить 15%. Остальное тихо по карточке в банкоматах.

Я же тебя уже просил, чтобы ты не смешил меня своей теорией.

>> І хоча внесок називається єдиний, але сплачувати його доведеться декількома платіжками (дуже зручно, ага, плюс за кожну платіжку слід сплатити 5−10 грн комісійних банку).
Приватбанк 1.5грн межбанк, вроде 0.01 грн внутрибанк.

Приват24 (как физ-лицо) межбанк уже 3 грн.


trimm 11 час. назад

Сделаешь мне амнистию на работу с эпплом и гуглем без буферного офшора — по гроб жизни буду благодарен.

Офшоры нынче не так дороги. Кроме того можно регистрировать тупо счет на физ-лицо (без офшора) в банке того же Белиза. Это вообще 200$. А Гугл и Эплл с этим счётом вполне работает.

А в Украину минималку (минимальную зарплату) как мат-помощь (не более трёх раз в год) от белизского физ-лица. Платить 15%. Остальное тихо по карточке в банкоматах.

>> 4) Податкові зобов’язання вмерлої особи перед державою переходять до спадкоємців.
Не забываем про, похоже единственный в мире, в Украине механизм банкротства физ-лица предпринимателя.

Что это такое. Можно любые долги + еще поднабрав кредитов и, перерегистрировав собственность на родственников, запустить процедуру банкротства и разом избавится от всех долгов.


Какой банк посоветуете?
я уже год работаю с Ерсте и очень им доволен
внтурибанк — 1 грн., межбанк — 1, 5 грн.

остальные подробности описывал здесь: www.developers.org.ua/...2485#post-54295


меняйте банк — Вас обдирают

Какой банк посоветуете?

за кожну платіжку слід сплатити 5−10 грн комісійних банку

меняйте банк — Вас обдирают

2 Roman R: Це дещо заплутане юридичне питання, чи ДПА було уповноважена вимагати штраф за несвоєчасну сплату ЄП до 2011 року.
Фактично, особисто мене заставляли слатити штрафу в 10% в 2009 році.
І був лист ДПА України від 14.07.2009 № 14735/7/17−0417 «Щодо адміністрування єдиного податку (оглядовий) », де прямою мовою роз’яснювалося:
«за несплату узгодженої суми податкового зобов’язання протягом граничних строків, платник податку зобов’язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, — у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу»
www.chp.com.ua/index.php code=7042& show_all=YESS
І потім були спростування в кінці березня 2010 році та відкликання цього листа, але штрафи ж начисляли...
www.licasoft.com.ua/...9−09−09−49.html

www.chp.com.ua/index.php code=9721& show_all=YESS

Раніше штраф становив 10% від суми податку (20 грн від 200 грн), тепер 50% (100 грн від 200 грн).

До 2011 штрафа за несвоевременную уплату ЕН не было, была (есть) пеня.

дик хто заважає стати Павліком Морозовим Антоном Мартинєнко

Уога. Ждем Антошу с ОМОНом в гости. Заваливаедца тут он весь такой стукач с омоном, тыкает в меня перстом и оказываедца, что я — 16-летний прыщавый школьник, в итоге, я распиваю кофе с сигарой и наблюдаю, как Антошу пинают ногами за неверную наводку и напряг.

Купи хорошего коньяка, и сходи к своему налоговому инспектору неформально пообщаться. Реально, они таким визитам рады — ну у всех бывают трудности. Ты хоть его ФИО и моб. номер знаешь?

Хмм... Наивный. Я ходил. Инспектор долго сидел в акуе и сказал, что это невозможно. man ВЭД и валютный контроль.


Перечитай сообщение прямо над твоим

Купи хорошего коньяка, и 3.14здуй сходи к своему налоговому инспектору неформально пообщаться. Реально, они таким визитам рады — ну у всех бывают трудности. Ты хоть его ФИО и моб. номер знаешь?

что я хоже легализовадца, но наше законодательство этого не дает.

дик хто заважає стати Павліком Морозовим Антоном Мартинєнко

Я и выкручиваюсь. Перечитай сообщение прямо над твоим. Но находидца на не совсем законном положении не нравидца, если учесть, что я хоже легализовадца, но наше законодательство этого не дает.

А на кой буферный оффшор? Доход перевалил за 500 000? Или деньги не приходят по документам?

trimm
З твоїх же слів ти ж «підприємець».
От думай, викручуйся.
Назвався груздьом — полізай в кошик.
Я ж теж, може не маю можливості через тупе законодавство багато чого робити.
Може було б розумне законодавство — став би мільойнером.

Шутка.

Сделаешь мне амнистию на работу с эпплом и гуглем без буферного офшора — по гроб жизни буду благодарен.

В налоговой работают не живодеры, но живодеры среди них встречаюдца.


находидца вне рамок закона из — за глупого законодательства неприятно

Все люди братья, все бабы — сестры, со всеми можно договориться, и в налоговой работают не живодеры — я сегодня лично убедился, аж сизифов камень с души спал

НАивный ты, флайман. Была бы возможность заплатить — я бы лично не возмущался, а то находидца вне рамок закона из — за глупого законодательства неприятно, в итоге, приходидца от такого рода работ отказывадца.

одно хорошо:

Частину четверту статті 212 КК викладено в такій редакції: «Особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою, або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори (обов’язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня) ».

flyman, т.е. соц. страх у единщико вас не так впечатляет...

Крім пункту на який вказав мене поражає пі3діння про великі з/пл, 2гі після топів, і не бажання заплатити 300 грн податку.
Все одно виходить пільгове оподаткування, менше 10%, якщо брати середні з/пл.

Тебе що примушують платити 33% (4000 грн.) від з/пл у 12000 грн?

2 Андрей Петруша: Сумніваюся, що така стастистика ведеться, але поодиночні випадки виплати лікарняних державою для СПД на єдиному податку в 2009 році були
Цитата “Да, ЕН муж в больницу попал оплатили”
www.chp.com.ua/...orums/index.php showtopic=11977& st=60& p=68106& #entry68106
Проте, як воно буде в 2011 році, точно ще не відомо
Одні кажуть-
“Сегодня звонила в Фонд СС узнавала за больничные и декретные с постановление ЕСВ. Мне сказали, что если я хочу чтоб мне как СПД на ЕН оплатили больничный и декретный (и если я захочу у них взять путёвочку) то должна пойти в ПФ и самостоятельно заключить договор с ФСС и платить по 36 грн в мес.”
www.chp.com.ua/...orums/index.php showtopic=11977& st=75& p=68848& #entry68848
Інші кажуть
“Так это ни больничных, ни путевок! 34, 7% — это только ПФ и безработица! Хочешь больничные и несчастные — это уже 38, 11%”.

www.chp.com.ua/...orums/index.php showtopic=11977& view=findpost& p=69644

flyman, т.е. соц. страх у единщико вас не так впечатляет... вот только интересно, сколько было выплачено за 2009 год больничных и отпускных из этого фонда предпринимателям на едином налоге.

У кого-нить есть такая статистика?!

4) Податкові зобов’язання вмерлої особи перед державою переходять до спадкоємців.

Ми тебе із-під землі дістанем (ДПА).

жесть.

Підписатись на коментарі