ReScript, BuckleScript та інші звірі на React fwdays | 27 березня. Давай з нами!
×Закрыть

Äîáðèé äåíü øàíîâíå ïàíüñòâî

За відсутності мовного омбудсмена, прошу товариство докласти зусиль для захисту мови там, де ви маєте вплив.

Українська мова на внутрішніх веб-сайтах. По-перше, соромно не мати української. По-друге, йде всупереч мовному закону

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19
Стаття 27. п 6

Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою. Поряд з версією інтернет-представництв (у тому числі веб-сайтів, веб-сторінок у соціальних мережах), виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.

Зверніть увагу, «завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні» — це за відсутності явного вибору мови користувачем через інтерфейс сайту, чи в URL. Заголовок Accept-Language для автоматичного вибору мови не використовується. Наразі DOU за замовчуванням відкривається російською.

Вживання транслітерації. Diia City
dou.ua/...​bout-diia-city-and-taxes

zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-п
Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею

Транслітерація дуже незручна: втрачено пом’якшень, різниці і-ї-й, апостроф. pomyi=помий=помиї тощо. Книжки такою транслітерацією не виходять, бо читати таке огидно. В повсякденні ніхто транслітерацією не послуговується.

Тому вживайте транслітерацію лише там, де вона обов’язкова (мапи, документи, прізвища — привіт, Гуйтин). В інших випадках — оберіть з неофіційних сістем латинизації. latynka.tak.today/projekty

Наприклад: Dija Misto Kyïv

Та й не домішуйте англійської — Diia City — сумно таке бачити.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном1
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Чем больше таких вот противных мовных борцунов, тем меньше хочется использовать украинский язык. Просто из принципа, назло.

Чем больше таких вот противных мовных борцунов, тем меньше хочется использовать украинский язык. Просто из принципа, назло.

Так не используйте. Всем по...й на каком языке вы разговариваете. Есть требования призваные защитить украинский язык, их надо выполнять (или Просто из принципа, назло заплатить штраф), а на каком языке общаться — это ваше личное дело.

Есть требования призваные защитить украинский язык, их надо выполнять

Вроде взрослый дядя, а до сих пор не в курсе, что строгость требований украинского законодательства компенсируется необязательностью их выполнения.

То чо ниєте тоді на цей закон про мову?

Это точно ко мне вопрос? Где я ною?

То я питаю отих що пищать на Макдональдс. Хз чи ти серед них чи ні.

Те кто пищат на Макдонадльс — аццкие тормоза. Макдональдс был украиномовным еще с лохматых времен ИЧСХ без всяких дурацких законов.

www.bbc.com/ukrainian/news-53056995

Ааа! Злые бендеры морят голодом русскоязычное население!

Отличный пример. Никто не призывал писать законы. Не хотите на том языке, что мне удобен? пойду в другой ресторан. Рыночные методы во всей красе. Мак в праве делать как им хочется. Клиенты тоже. А государство не вмешивается.

Усі попередні 5 років це рускочелюстним не заважало, а як лише шмарій про це занив тут все і почалося.

Усі попередні 5 років

Макдаку в Украине немного поболее, чем 5 лет будет.

Я про замовлення через інет двома мовами — воно ж не щойно з’явилося. Кілька років нікого це не турбувало, а тут раптом дали команду страждати з цього приводу.

воно ж не щойно з’явилося

Ну, я за мовной ситуацией в макдаке по понятным причинам пристально не слежу, но «вильна каса» на рассово правильной мове там орут где то четверть века. Так что те, кто решили сейчас пострадать по этому поводу похоже не русские, а эстонцы какие то.

не русские, а эстонцы какие то.

Не сміши. Які вони русские? Для Росії вони хохли, як і я. Просто лінія партії каже що то братішки. Оцей акцент український не дасть їм стати русскіми. На малоросів зійдуть.

Оцей акцент український не дасть їм стати русскіми.

Да ладно, у кубаноидов не то, что акцент — у них половина слов украинские, что в итоге не помешало им стать русскими.

Може після десятків років в складі РФ і стали б.

Ну вот, вышивата ныла, что вокруг сплошная зрада, а тут такая перемога. Осталось еще пару ганделыков перевести на державну мову и Украина окончательно превратиться в процветающую эуропейскую страну.

Какая разніца, на каком язикє мєню ? Можна падумать в странє болєє важних проблєм нєт, чєм під руській язик отдєльную кнопочку добавлять, когда всє і так українську панімают.

А шо таке, хіба є різниця якою мовою те меню? Тебе щось аж зателіпало =( Може коронавірус підхопив?

А шо таке, хіба є різниця якою мовою те меню?

От ептить, я думал это великая перемога мововиров над рускочелюстными, а оказывается никакой разницы. Ладно перемога отменяется, можешь идти обратно дрочить на здобутки зели.

Я хвилююсь за тебе. Не нервуй так.

Я хвилююсь

Ты зря проэцируешь свое психическое состояние на других. Вместо того, чтобы волноваться лучше бы делом занялся, а то вдруг какую зраду пропустишь.

откуда столько ненависти к украинскому? бендеры покусали в детстве?

Именно! Тотальная русофобия! А в Америке они говорят по-английски, а во Франции по-французски. Русскому человеку во всём мире даже поесть нормально нЕгде. Везде сплошные нацисты и русофобы. Не ценят проклятые американские империалисты рыночную стоимость русского языка. Ещё со времён СССР не ценят. Загнивающий запад всегда страдал русофобией и поддерживал нацизм во всём мире. Я это хорошо помню с самого детства, об этом постоянно рассказывали в передаче «Международная панорама». Ничего с тех пор не поменялось.

О, респект, не дарма я по всьому світу в макдональдсах харчувався, цінують;)

не дарма я по всьому світу в макдональдсах харчувався

На нормальную еду денег нет?

Віддаю перевагу духовній їжі, залишивши шлунку просто калорії. Ніколи не бачив сенсу летіти кудись, витрачати гроші немалі щоб їсти і на цьому концентруватись.

Ну тогда лучше бомжпакетами питаться, еще дешевле выйдет.

БРАТТЯ, Я НИНІ ЙШОВ ПО ПЛОЩІ РИНОК І ПОБАЧИВ БАЙСТРЮКА В ФУТБОЛЦІ «Za latynkoju — naše majbutnie», НУ Я ПІДСКОЧИВ І РІЗКО ПЕРЕЇ#АВ ЙОМУ РИЛО З ВЕРТУХИ І ПОЯСНИВ КРИКОМ «ЛАТИНКА ЦЕ ЗРАДА», ТОМУ ШО Я ВЧАДІВ ПО ГРІНЧЕНКІВЦІ, МОВОЗНАВЦІ ДУХ СТАРОГО СЛОВА ЖИВЕ ТІЛЬКИ КИРИЛИЦЕЮ, ДЕ ВЖИВАЮТЬ Е, Є, И ТА АПОСТРОФ І Ї#УТЬ ЛАТИНКОДРОЧЕРІВ У РОТА! ТІЛЬКИ ГРІНЧЕНКО, ТІЛЬКИ ХАРДКОР!!! СПІЛЬНОТА УЛЬТРАХАРДКОР РУСАЛКА ДНІСТРОВА!!! Побратими, ї#аште зрадників латинкодрочерів, пшеків, чехів, чадійте за Шевченком, любіть свою солов’їну мову, правопис і Абетку! ГОВОРІТЬ ВІДКРИТО І МУЖНЬО ПРЯМО В ЛИК! КИРИЛИЦЯ!

Коментарі під цим постом — яскравий приклад, чому я завжди до останнього з незнайомцями не кажу чим займаюся насправді, щоб не подумали, що я такий же ідіот.

Достаточно продуктивная тема для вскрытия и переписи московских консерв.

украинский знаю хорошо, только зачем он мне? В мире русский распространён куда более. По работе общаюсь с белорусом, например, он тоже русский отлично знает. В Турции, например, из местных русский тоже многие знали, в том числе продавцы.
В мире об украинском никто кроме, в подавляющем большинстве суржикоговорящих украинцев, и не в курсе.

А англійську в рази більше знають. Навіщо вам та російська?

абсолютно согласен, говорил бы тут со всеми на английском, заодно прокачал бы. Думаешь прокатит?
Я вообще за то, чтобы в мире был один язык, например английский, жизнь для всех значительно упростилась бы.

Тут всі свої, можна і українською.

он мне кажется смешным и несерьёзным, идеальным для комедий пожалуй. Да ещё на клаве и третью раскладку под него заводить? Да ну. Последнее такое дело было ещё в универе, когда подрабатывал набором текста.
Но я не против, конечно, когда обращаются ко мне на украинском. Гос. язык, все дела, ничего не поделаешь. Но жутко бомбит от дерьмосуржиков. Когда человек не может освоить ни один язык, а только наречие — это печально(

он мне кажется смешным и несерьёзным

Це наслідок довготривалої російської пропаганди, коли українців виставляли як смішних хохлів-селюків. Через це в містах активно переходили на російську, аби не вважали таким. Серйозна вкорінена проблема і дотепер.

Но жутко бомбит от дерьмосуржиков

Я теж не чистою пишу, але стараюсь) Якби навколо чистою розмовляли то легко б засвоїв. А так діалекти є у кожній мові. От від «кура» вам не смішно?

Це наслідок довготривалої російської пропаганди, коли українців виставляли як смішних хохлів-селюків.

не помню такой пропаганды. Меня перевезли в Украину из Саратовской области когда мне было 6 лет, и моим мнением на этот счёт особо никто не интересовался. Возможно поэтому не застал эту пропаганду, хз.

От від «кура» вам не смішно?

а что такое «кура»? Курица? Не знаю, странное слово какое-то.

Ну, то, може, звалиш до себе назад в Саратов і не будеш в гостях качати права?

А ты уже на Донбассе? Или в уютном офисе?

Якийсь Вася приїжджає з Саратова і починає мене вчити, якою мовою у нас повинні користуватися? Це по-твоєму нормально?

Це не нормально будь-коли — в незалежності від наявності війни.

Где я тебе указывал на каком языке ты обязан тут говорить? Остуди пукан уже.

То есть тебе можно других учить а ему нельзя?

Українцям росіян в Україні — можна і треба. В тому числі і осіб з українським паспортом, якщо ментально вони — росіяни.

а что такое «кура»? Курица? Не знаю, странное слово какое-то

Да, кура это курица. Так же как и греча-гречка, шаверма-шаурма. Это Питерский говор.

Я теж не чистою пишу, але стараюсь) Якби навколо чистою розмовляли то легко б засвоїв.

для этого достаточно много читать грамотного украинского текста, разве нет? Ну и слушать новости там, официальные переводы фильмов, не знаю.
Мне было достаточно хорошо освоить курс укр. языка и литературы в школе, и лекций в универе, чтобы научиться чётко понимать где украинский, а где суржик.

для этого достаточно много читать грамотного украинского текста, разве нет? Ну и слушать новости там, официальные переводы фильмов, не знаю.

Можливо. То вже більше про особливості мого психічного здоров’я, коли голова забита зрадофілією і болить майже весь час в різній ступені. Тому погана пам’ять, і книг не виходить читати, просто втираю в відео, ігри. Ще в підлітковому віці після декількарічного стресу, почав помічати, що не можу заспокоїтись і спокійно зосереджено читати книжки. =) Хз як вліз в програмування. Як по мінному полю — переборював цю тривожність і вивчав трохи, робив перерву, знову трохи вивчав. Вивчав коли погано почувався, але не сильно, на рівні коли можна щось в оперативку завести. Але як попускає, то виявляється що я доволі багато знаю і вмію, і строчу код без зусиль)

Коротше кажучи, можливості до засвоєння в більшості часу в мене лімітовані.

По опыту чтению Гюго, Монтеня и Стендаля на укр. языке, не лингвист конечно, но чувствуется, что язык очень серьезный и мощный. Все дело в том, что переводы эти делались в совке очень профессиональными людьми. И чем дальше по времени от совка, тем больше украина и украинцы деградируют и делают перевод любой книги, любого фильма

смешным и несерьёзным

.

не лингвист конечно

Я не ватник, но с аннексией Крыма не все так однозначно.

украинский знаю хорошо, только зачем он мне?

Я теж так вважав, поки не побачив це
www.pravda.com.ua/news/2020/06/14/7255633

Чим їй допомогло б будь-яке лінгвістичне знання?

Наверное, имеется в виду «маратон».

Vjdy.rb b vjdy.rbyb blbnt yf[eq d cdjq t,exbq cjhjcznybr

И как объяснить заказчику что вместо простого сайта на русском, если он работает в Украине и Беларуси например ему нужен еще и функционал для переключения языков, переводить весь контент, может видео обзоры товара 2 раза переснимать?

Или вот интернет магазин, который отлично работает на русском, нужно закинуть тысячу товаров. Оплатить работу *2 сеошнику, наполнятелю, райтеру, хотя пользы это не принесет вообще, только добавит цену к товару. Кому легче становится от этого?

Именно по закону он закажет самое дешевое гавно которое только можно заказать и в итоге люди зайдут на укр версию — что за гавно спросят? И перейдут на основную

И как объяснить заказчику что вместо простого сайта на русском, если он работает в Украине и Беларуси например ему нужен еще и функционал для переключения языков, переводить весь контент, может видео обзоры товара 2 раза переснимать?

Странный заказчик, уникал. Обычно перевод сайта на язык страны в которой работаешь это как раз правило, а не исключение. Зайди на немецкий амазон — есть переключался для польского и прочих. Зайди на международный сайт сони — он предложит тебе перейти на украинскую версию в домене ua, и там внезапна(!) украинский язык.

Я не про крупные сети, там вопросов нет, я про мелкие магазины, у которых маленький дешёвый сайт, просто нет денег на все это, именно они и пострадают от этого

я про мелкие магазины, у которых маленький дешёвый сайт

Если местный украинский магазин с маленьким дешевым сайтом не делает его инзначально на украинском — кто ему доктор? Когда разбогатеет и станет недешевым может запилить английскую версию или русскую, или вьетнамскую. Никто ж не запрещает.

Ему доктор гугл, в котором украинская реклама и сео пока не так эффективны как русские

Так пусть делает русскую рекламу, речь была про сайт.

Большая часть сео это тексты на сайте, они пишутся не от балды — сидит специалист и подбирает ключевые слова, анализирует конкурентов, делает кучу подобной работы и в итоге получает техзадание для райтера. Затем райтер пишет тексты, проверяет их, отправляет сеошнику. Сеошник опять проверяет все и отдает контент менеджеру. Контент менеджер сидит и заполняет сайт целый день этим контентом, форматирует его.

Вы считаете стоит делать всю эту работу дважды, при чем на украинской версии это принесет убытки вместо прибыли?

Каждый раз с каждым новым украинским сайтом у нас делают анализ перед началом — нужно ли делать украинскую версию, или нет (вернее она будет прибыльна или убыточна).

И не все сайты убыточны! На некоторых украинская версия важна и приносит деньги, а это случается НЕ из за законов, а из за того, что люди ИЩУТ на украинском языке.

Вот во Львове как в ярком примере — много людей в быту разговаривают на украинском и там действительно для местных фирм вполне оправдано иметь 2 версии (а иногда и не иметь русской). Но в Киеве том же например, пока что смысла нет — не окупается.

И чтобы сайты перевелись на украинский нужно чтобы люди на нем заговорили большим количеством чем на русском — для этого лучше спонсировать украинские переводы сериалов, те самые которые смешней русских, спонсировать украинские песни, не запрещать русские — а спонсировать украинские, в общем заниматься развитием культуры.

Большая часть сео это тексты на сайте

Тоесть магазин зажал бабла на платную рекламу. Ну, его право. Но вот покупателям магазина тоже не охота тратится на переводчика, потому закон обязывает магазин предоставить информацию на украинском языке. Всё, точно, не вижу темы для дискуссии.

Вы отличаете рекламу от обычной выдачи? Это разные вещи — реклама это например то что вы видите НАД поисковой выдачей с плашкой реклама.

Это разные каналы для получения клиентов, совсем разные — сео это долгосрочные вложения, реклама краткосрочные.

Вот магазин 10 лет нарабатывал себе рейтинг в выдаче, что вы предлагаете выкинуть всю эту работу и перейти на украинский?

Например для мебельного магазина с 10 заказами в день это равносильно закрытию (а там работает человек 20 — тоже их на мороз?)

А именно это и произойдет если вы поставите переадресацию на украинский по умолчанию.

Ну да, ведь в украинской версии платят гривнами, а в русской долларами.

Нет, по запросу «купить бытовку киев» мы имеет 1000 запросов за месяц, а по «купити побутівку київ» 50 запросов. Цифры не точные, но отражают порядок цифр.

Запросов на порядок больше, а работы одинаково.

це тому шо сео погано працюють

Потому что вы зажали бабла на оплату 10000 запросов купить бытовку киев со ссылкой на ваш сайт.

Это не сайт оплачивает — речь не про рекламу.

Это количество человек которые погуглили этот запрос — приблизительная аналогия «сколько человек живет в городе», если в городе 1000 человек хоть обвешайтесь рекламой, к вам 2000 не зайдет.

И вот в «городе» который аналогичен запросу на русском языке живет 1000 человек, а в «городе» аналогичном запросу на украинском 50 человек.

Еще одна приблизительная аналогия с реальным миром: этот закон предлагает магазину размером с эпицентр открываться не в городе с большим населением, а в селе на 100 человек.

У меня в режиме инкогнито открывается на русском. ЧЯДНТ?

А де була мова про українську версію за замовчуванням? Була мова про доцільність підтримки української версії, ти сказав, що бізнес цього не робить, бо не бачить сенсу, а я привів приклад, який підтверджує, що ти помиляєшся.
Читай, що пишеш.

А де була мова про українську версію за замовчуванням?

В заголовку цього топіка.

Зверніть увагу, «завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні» — це за відсутності явного вибору мови користувачем через інтерфейс сайту, чи в URL. Заголовок Accept-Language для автоматичного вибору мови не використовується. Наразі DOU за замовчуванням відкривається російською.
Читай, що пишеш.

Читай, в який топік пишеш.

бізнес цього не робить, бо не бачить сенсу, а я привів приклад, який підтверджує, що ти помиляєшся.

Так украинский нужно добавлять, потом, когда раскрутишься. Это дополнительные деньги. Но не в начале.

Это либо дополнительные деньги, либо + к репутации. Когда все конкуренты на русском и ты новичек — тебя просто выкинут если начнешь с украинского

+1

en-US,en;q=0.9

открывается на русском. Все правильно.

та тому шо банально продається російскою краще. бабло > моралі

aka свободный рынок. Когда украинский язык на веб-сайте будет приносить деньги, он на веб-сайтах сразу появится.

ти говориш російською %)

Обычно перевод сайта на язык страны в которой работаешь это как раз правило, а не исключение.

Так на украине используется русский.

И польский, и еврейский(тм) и много ещё каких языков. Но для удобства всего населения, а не отдельных групп придумано простое и очевидное правило: украинский first. Чтобы даже русскочелюстной мог купить что-то в польском или венгернском или татарском магазине, не прибегая к словарю.

Но для удобства всего населения

Вот все население с тобой не согласно, и голосует гривней за русский язык в интернете. Пруф: иначе сайты сами бы ставили украинский по умолчанию, чтобы увеличить продажи. Законы свободного рынка.

Законы свободного рынка.

Сказала людина, яка ніколи в своєму житті не цікавилась, скільки саме мільярдів доларів щорічно вкладає Росія в війну проти України. В тому числі (якщо не в першу чергу) в «захист російської мови» та «розповсюдження російської культурки». Саме ці гроші на ринку легше за все «зароблять». Але ж це треба думати, шукати, читати, аналізувати. Навіщо? Набагато простіше сказати «це закони вільного ринку». Все, питання вирішено. Way to go.

Ну покажи, как эти деньги делают менее удобный для населения интерфейс более прибыльным

менее удобный для населения интерфейс

Про який саме «мєнєє удобний інтерфєйс» ми зараз розмовляємо? Про які саме кейси? Що саме робить інтерфейс «мєнєє удобним». Мова?

Десь приблизно 95-99 відсотків українців розуміють обидві мови цілком достатньо щоб користуватися російськомовним, чи україномовним інтерфейсом. Немає різниці. Для кого є різниця, — це для кацапів. Якщо хто хоче щось продавати на росію, тоді дійсно конче потрібен російськомовний інтерфейс. Бо вони української не розуміють, хоча й брешуть, що це «адінйазик». А користуватися кожного разу гугл транслейтом — не дуже зручно. Можливо це і є те, що робить україномовний інтерфейс «мєнєє удобним»?

Про який саме «мєнєє удобний інтерфєйс» ми зараз розмовляємо? Про які саме кейси? Що саме робить інтерфейс «мєнєє удобним». Мова?

Схоже, що так — інакше б бізнес робив українською. Бізнес робить те, що приносить гроші. Якщо бізнес щось сильно не хоче робити — значить, воно збиткове. Усе просто,

ОК. Отак одразу треба й було казати. Без кацапських грошей деякі бізнеси опиняються в досить скрутному становищі. Це я розумію та визнаю. Але ж «мєнєє удобний інтерфєйс» тут ні до чого. Просто в кацапів нижчі вимоги до якості. Так завжди було, тому на кацапському ринку трохи легше виживати. Це так. Без жодних сумнівів. Але ж, це розбещує й привчає до низьких стандартів. Це також правда. Тому кожен обирає своє. Хтось — гарантовану миску баланди, а хтось — волю та інтеграцію в світову економіку. Друга опція — набагато складніша, але вибір — це інколи досить підступна річ. ;)

Без кацапських грошей деякі бізнеси опиняються в досить скрутному становищі.

Наведіть, будь ласка, приклади таких інтернет-магазинів. Бо виглядає так, що у пана в голові совок з плановою економікою, і жодного розуміння, як працює ринок.

Наведіть, будь ласка, приклади таких інтернет-магазинів

Пан не казав нічого про те, що ніби-то україномовний інтерфейс «мєнєє удобєн». Пану україномовний інтерфейс — цілком ОК. Пан в такі магазини, які орієнтуються на кацапію та мають тільки російськомовну версію не ходить і пану впадлу їх шукати. ;) Пан просто висунув гіпотезу, чому деяким представникам бізнес-спільноти (яких пан не поважає) може здаватися «мєнєє удобним» україномовний інтерфейс. Кому треба, той нехай й шука. :D

Тому що

Такіє варіанти єбав я в рот і в носа.
© Лесь Подерев’янський
Гамлєт, або Феномен датського кацапізма.

Пан вчить бізнес, як їм правильно бізнесувати

Пан нікого нічому не вчить. Просто пану (дуже-дуже м’яко кажучи) абсолютно байдуже на кацапський та на кацапоорієнтований бізнес. Нехай бізнесує, хоч забізнесується, але без мене. І кожного разу коли черговий такий бізнес безславно вмирає, пан трохи посміхається.

По нашим даним, якщо будівництво не наєбнеться зараз — воно обов’язково наєбнеться в наступному кварталі.
© Лесь Подерев’янський
Піздєц

На ДОУ пан інколи спілкується з колегами. Бо ДОУ — це українська спільнота. Принаймні, поки що.

Просто пану (дуже-дуже м’яко кажучи) абсолютно байдуже на кацапський та на кацапоорієнтований бізнес. Нехай бізнесує, хоч забізнесується, але без мене. І кожного разу коли черговий такий бізнес безславно вмирає, пан трохи посміхається.

ДОУ з російським інтерфейсом — вже не «кацапоорієнтований»? А інтернет-магазини — так? Пан нещирий.

Па новим данним развєткі ми ваєвалі самі с сабой.
© Якийсь маловідомий в Україні кацапський бард.

Мені нудно розмовляти з людиною, яка намагається мене зловити на ніби то ксенофобії, чи то нещірості та звинуватити. Всього найкращого, пан захистник ринкової вартості російської мови. Я нікого ні в чому не маю наміру переконувати. Життя — набагато кращий вчитель за мене.

От що за радикалізм? Не любити москалів то одне, а наїзжати на російську мову навіщо? Тим паче Денис абсолютно правий.

Кожен бачить рівно те, що бажає бачити. Російська — моя рідна мова (ні, я цим не пишаюся, але це, як то кажуть, медичний факт). Кожен вільний розмовляти тією мовою, якою йому зручно, якщо не йдеться про державні справи. Але якщо хтось проти мовного закону, тобто державної української, той має їхати до кацапії. Ото і все. На цьому вважаю дискусію завершеною. Дякую. Дуже дякую.

Хіба ж у вільній Україні люди слугують законам, а не закони — людям? Демократія в дії? Долой Розетку?

Якби у нас закони під людські хотілки писалися, то там би було щось про те як ціни в магазинах мають бути мінімальними, багатії платити за опалення замість простої людини і подібний треш. Дати постсовкам писати закони = перетворитися в бананову республіку з хорошим царем. Ну десь так воно може й піде.

Мне нет дела до интересов государства как и до любых других бандитов

Якої саме держави, України, чи Росії?

У тебя какие-то проблемы в голове насчет России, ты не можешь понять о чем человек пишет, если там не указана держава?

проблемы в голове насчет России

Я з Донецька, в мене це навіть в профілі є. То ж ні, в мене — жодним чином не в голові. Росія — це і є проблема. Принаймні, для мене. Це в тих, хто на сьомому році війни й досі ще не усвідомив, що Росія є проблемою, — проблеми в голові.

Я не проти мовного закону. Мати право обслуговуватися українською в Україні це маст. Просто ваші коментарі мені здалися дуже агресивними. Так українську не популяризують.

ржавое говно списать? да лям населения накормить?

ну не думаю что очень много

Мне насрать что и куда вкладывает Россия. Я буду делать то, что выгодно мне, даже если ради этого придётся надавать подсрачников больным на голову нацистам

Мне насрать что и куда вкладывает Россия. Я буду делать то, что выгодно мне

Це як само? Як Толік Пєтушарій? Намагатися пересварити українців через «мовне питання», ніби-то захищаючи російську мову від Ніцой і таким чином нищити українську державу? А прямо зараз, ти, пан російський інтернаціоналіст, не саме цим займаєшся? Чи вони поки що тобі за це не платять? Я б на місті кацапів тобі точно копійки не сплатив би, бо Пєтушарій з тебе якось не дуже. Поки що. А з іншого боку, нармальний стартап за своі дєньгі. :D

даже если ради этого придётся надавать подсрачников

Доречі, це типова риса кацапських пропагандонів. Ще не виконав попередню загрозу, а знов погрожуєш. :) Смішно.

больным на голову нацистам

І це теж, дуже типова риса кацапських пропанагдонів. Вони всіх, хто з ними висловлює незноду кличуть нацистами, або бандерами, або укропами. Це в методічках ФСБ РФ звуть «расчєлавєчіванієм врага». Я всю цю байду ще в 14-м пройшов. Нового нічого не підвезли? Щось якось в російських інтернаціоналістів дуже погано з фантазією. За шість років — нічого нового. :D

Вот все население с тобой не согласно, и голосует гривней за русский язык в интернете.
Пруф: иначе сайты сами бы ставили украинский по умолчанию, чтобы увеличить продажи. Законы свободного рынка.

Суровая правда жизни:
у рускоговорящего населения Украины нет денег (они не готовы их тратить).
Рускоговорящее население Украины идет довеском к росийскому сегменту. И рынок просто показывает что с постсовка собрать деньги проще чем с каждой страны в отдельности.

Ужасная прада жизни:
в украинском сегменте куда больше бабла (точнее больше людей готовых их тратить). Там больше «молодых и прогрессивных». И если люди делают качественый товар, а не перепродают ширпотреб, то украинская и англоязычная версии приносят больше бабла.

Розетка? Работает на весь постсовок, а не на Украину? Есть пруф?

Розетка? Работает на весь постсовок, а не на Украину? Есть пруф?

Сорян, перепутал ветку с той где говорили про

я про мелкие магазины, у которых маленький дешёвый сайт, просто нет денег

---
С розеткой все проще:
Кто их конкурент?
В оригинале сделали на русском, пипл хавает. Зачем что-то менять?
Думаю, поменяй они на украинский ничего бы не поменялось. Просто потому что __массам__ которые покупают массовые товары, пофик на каком языке сайт.

Що я роблю не так?
У мене розетка з українським інтерфейсом.
Попри все інше, розетка доволі успішна торгова площадка. Чому її наводять, як приклад російськомовної?

Вот все население с тобой не согласно

Всё население со мной согласно. Именно потому всё население просит государство чтобы оно снизило цену ахметовского электричества.

Законы свободного рынка.

Я обеими руками за такие законы. Но они подразумевают отсуствие субсидий, вышвыривание из жилья за долги по коммуналке и прочие правые подходы что очень не любит наше население. Наше население любит чтобы государство принуждало бизнес к единым правилам. Использование языка — одно из таких правил.

Использование языка — одно из таких правил.

Ждем когда с заказчиками по закону обяжут только на украинском общаться. И тогда уж точно все станем богатыми и независимыми.

Всё население со мной согласно.

Пруф?

Так всему населению удобен русский. Не веришь? А посмотри на каком языке этот сайт!

А посмотри на каком языке этот сайт!

В мене інтерфейс українською.

Так всему населению удобен русский.

Всему населению удобен украинский.

А посмотри на каком языке этот сайт!

У меня на таком: «187 коментарів Додати коментар Підписатись на коментарі».

ах ти ж НаКожаєв, НаХіба?

Україна не острів, «в Україні»

А что такое «Украина» что нельзя писать «на»?

«на Руси» тоже потому что Русь никогда не считалась государством? Надо говорить «в Руси»?

Пошли Шевченка туда же, с его «на Вкраїні милій»

та бля мені шо немашо робити в інтернеті сваритись на тему вна

тема затерта, можна почитати просто якісь аргументи чого так чи інакше

Там щось типу що за совка вживались порівну, а коли Путін ображався — то починав усюди писати «на». Але то не значить, що «на» не можна вживати — просто не звертай увагу на Путіна.

Был Такой мультик в детстве, о свинке. И там в конце была фраза — «Главное не кто ты, а какой ты».
Как по мне главное достижение Украины(относительно россии) не то, что стали говорить «в Украине», а то, что на фразу «Хотите как в Украине» стали все чаще отвечать — «Да, хотим.»

«На Украінє» кажуть тільки гнійні кацапські пропагандони на кшталт Толіка Пєтушарія. Всі притомні люди кажуть «в Україні», але «на Росії», бо Україна — поки що незалежна держава, а Росія — терористичне утворення, яке не має навіть міжнародно визнаних кордонів.

«Правила украинского языка для чайников» Alexander Levinson 2020

А чо так слабєнько, тільки ВК? Кожен поважаючий себе росіянен повинен мати акаунт в Аднакласніках. Інакше — нєщітово. :D

А что? Познакомиться хочешь? Прости, я не по этим европейским делам

Познакомиться хочешь?

Це Ви пане переконаний росіянин свої мрії озвучуєте? Вибачте, ні, не хочу. Я не по кацапським ділам. Це вже можна було зрозуміти з моїх попередніх відповідей. ;) Якщо навіть завтра всі симпатики «Русскага Міра» поїдуть за порєбрік, я навіть не зовсім не засмучусь. Скоріше зрадію. ;)

ДОУ станет рiдномовним? Атпiска!

Все что можно сделать с транслитерацией — это дать людям самим выбирать, как они хотели бы называть себя , предлагая вариант по умолчанию, если человеку все равно.
Чтобы не напрягать бабушек из села, которые первый раз в жизни едут за границу увидеть внуков, с выбором между Galina/Galyna/Halyna

И Гуйтин имеет право быть Guyteen
И Юлия будет Yulia/Julia, а не Iuliia, наконец

Человек-параход... От кого собрались защищать «мову»? Исторически сложилось, что 95% процентов населения восточной Украины разговаривает и пишет на русском языке. Считаю, чем чаще такие как ТС, Ницой и прочие говн..месы будут поднимать «пригнічення української мови», тем меньше людей захочет ее использовать! Украинскую знаю лучше, чем многие «патриоты», не общаюсь на ней принципиально из-за таких, как автор сего творения!

Украинскую знаю лучше, чем многие «патриоты»

Як же я часто це чую, але коли вживу виходить якийсь аваков чи азіров)

Исторически сложилось

Як же так склалося? Знаєте як і чому?

не общаюсь на ней принципиально из-за таких, как автор сего творения!

Не туди у вас принциповість спрямована...

6 лет проучился в кассе с уклоном на украинский язык и 2 года проработал менеджером по продажам, уж поверьте, знаю идеально! Когда приезжаю к бабушке в деревню, там все общаются на диком суржике, мне интересно, что б вы сказали им, являются ли они защитниками украинского языка или всё же русского?)

Суржик? Може, то їх місцева говірка?
За 6 років можна лише букви в слова навчитися складати — «знає» він, ага.

Исторически это сложилось! Приведу свой пример, родился в СССР, по линии отца — бабушка с Беларуси, дед с России, по маминой — все с Украины! И так большая часть Украины. У многих есть родственники в соседних странах. И так уж получилось, что в странах СНГ самым универсальным языком есть русский, поедет в Казахстан и начни с ними говорить на украинском, мало вероятно, что поймут

В Донецке (я там 44 года прожил) большинство моих знакомых до 14-го года рассуждали именно так. А потом там появились русские танки и всратая кацапня начала защищать одно русскоязычное население от другого, чуть менее русскоязычного населения. Все русскоязычные люди равны, но есть некоторые, которые чуть ровнее и чётче. Концлагерь, кстати, там до сих пор существует. Для тех, кому интересно, вот тут есть много прелюбопытнейших подробностей.

А насправді, так, на сході всі розмовляють російською, то ж немає жодного сенсу захищати українську, бо нема від кого. Тільки насправді будь-яка проблема, якщо розібратися, виявляється набагато складнішою, ніж це здається на перший погляд. Набагато. Але ж це треба з’ясовувати подробиці, витрачати час та сили. Нафіга воно потрібно? Ми ж програмісти, в нас завжди є простий solution? :D

argumentua.com/...​onika-zapretov-za-400-let

Исторически сложилось, что 95% процентов населения восточной Украины разговаривает и пишет на русском языке

Не исторически сложилось. В середине прошлого века эти регионы были украиноязычны. Ваше «исторически» ограничивается сраными 30-50 годами. И то, не по доброй воли, а от сильного влияния сраной рашки. Кроме того по селам в той же Харьковской области как говорили на украинском, так и говорят. За остальные не скажу

Мы можем вернуться в историю к Скифскому языку либо ещё дальше. Вы правильно заметили про мое историческое ограничение, я рассуждаю, по последнему периоду времени и не говорю про всю Украину! И защищать мне кажется надо языки нициональных меньшин, а не украинскую, которая если создать благоприятные условия, в течении 40 лет может стать основой на всей территории Украины

не общаюсь на ней принципиально из-за таких, как автор

А я думал что из-за особенностей русскоязычной челюсти

Исторически сложилось, что 95% процентов населения восточной Украины разговаривает и пишет на русском языке.

Исторически так сложилось, что украинцев геноцидили и насильственно депортировали. И те кто «не хотят мычать на мове» — это потомки руснявых АУЕшников, завезенных в товарных вагонах в опустевшие поселения восточной Украины.

Похоже, что сегодня в дурке выходной

Ні. Це на Доу день Сурка просто :D

Мовный закон следует отменить хотя-бы чтоб насладиться бессильной истерикой тупой вышиваты

Пусть налегают на мовные законы. Это наоборот порождает у народа больше ненависти ко всему украинскому.

И это плохо. Украинский язык мелодичен и интересен, но вот такие вот украинизаторы всё портят

Мовный закон следует отменить хотя-бы чтоб насладиться бессильной истерикой тупой вышиваты

Мовный закон следует оставить хотя-бы чтоб насладиться бессильной истерикой (тупого) Кожаева

Цікаво було дивити, як журналіст ватного спрямування приводив Гордона до теми, що пам’ятник Леніна може б і повернути, якщо люди за. І це ті самі хто кричав що зачем шота мєнять оно вам мєшает. Типу какая разніца. А потім виявляється, що їм таки є разніца, і дуже б хотіли фапати на пам’ятник главарю комуняцького терору. Про нема різниці коли не вигідно говорять, як виявляється.

По суті вони просто ненавидять українське, і обожнюють російське. Тільки треба причину якусь знаходити, прямо соромляться поки казати.

Хоча що я це. Зрозуміло, що ціль тих людей одурити ту велику частину українського населення, яка не хоче ні в що вникати, і якій достатньо щоб гарно говорили і багато обіцяли.

Потому, что памятники нужно не сносить, а менять. Нельзя забирать, ничего не давая взамен.

Потому, что памятники нужно не сносить, а менять. Нельзя забирать, ничего не давая взамен.

Практика показывает что можно. Большенству фиолетово был там памятник или нет.
«Ничего не дать взамен» — это ошибка, которую допустили после майдана, потому что думали что «вот народ уже прозрел»

Понимаешь в чём штука: Кожаев может мовного инспектора зашедшего в любимое кафе просто побить. Вот запросто

Главное чтобы не перепутать «а» с «о» иначе ладони брить придется

А ты на тренировку приходи.. Скажи ему в лицо )

Трепач мне нафиг не нужен, если бы он что-то мог бы, то он бы это сделал, а не извергался угрозами на dou.ua. Он мне знаешь кого напомнил? Был такой типаж ещё со школьных времён, которому давали лящей и в классе, и старшие, потом такой парень походит пару недель на борьбу и начинает рассказывать «да я этого сломаю, я того сломаю, один прогиб и ты погиб» и так далее. Ну немножко дух проявился у человека, коего до этого не было, почувствовал силу в руках. Чем это заканчивалось догадаться легко.

Вы ему тоже не особо нужны. Кожаев проводит бесплатные тренировки, и всегда готов к спортивному спаррингу, не только на форме, а и в реале ) Если есть претензии, всегда можно ему сказать лично )
Я не согласен с его точкой зрения в многих вопросах, но треплом он не является точно )

Я в следующую пятницу пойду на спарринги в клуб «Гермес». Дмитриевская 33, Киев. Приходи, дядя. Там можно бить мне морду и ничего не будет. Если вдруг чо, есть спарринговый день в «Школа бокса Виктора Сидоренко». Правда одна тренировка стоит 125 гривен, но ты тимлид — копилку разобьёшь.

Кожаев может мовного инспектора зашедшего в любимое кафе просто побить. Вот запросто

Может.
Но куда более вероятно, что
Кожаев будет «сжимать явару в кармане» пока мовный инспектор будет «инспектировать» его жену :)

Неа,к мовным инспекторам у меня не любовь

Чего так? Как груша очень даже неплохие. А то гопота костлявая сильно, а эти вероятно пожирнее будут. И что характерно, с первого удара у них тут же мова на феню переключается, проверено. Не думаю что в будущих версиях багу поправят.

Как груша очень даже неплохие. А то гопота костлявая сильно

Ножу и палке всё равно

Для этого не нужно ни кафе, ни Кожаев.

Мовный закон следует оставить хотя-бы чтоб насладиться

По той же причине тебе не стоит давать деньги за работу, а по горбу дубиной надо. И клеймо выжечь чтобы убежать не думал. Правовые основания те же.

Можна й так. А ще можна залишити, та насолоджуватися безглуздим белькотінням гидотної прокацапської вати. Остання опція мені чомусь подобається значно більше. ;) Якщо цікаво, можу розповісти, чому саме. :D

Проблема в том, что есть люди могущие мовным инспекторам морду набить

Саме так, а є люди, які здатні тільки п*****и в мережі. Ти саме до кого себе відносиш? :D

Саме так, а є люди, які здатні тільки п*****и в мережі.
О себе
’What do you mean by that?’ said the Caterpillar sternly. ’Explain yourself!’
’I can’t explain myself, I’m afraid, sir’ said Alice, ’because I’m not myself, you see.’
’I don’t see,’ said the Caterpillar.
’I’m afraid I can’t put it more clearly,’ Alice replied very politely, ’for I can’t understand it myself to begin with; and being so many different sizes in a day is very confusing.’
’It isn’t,’ said the Caterpillar.

и не говорите

Читатє Керрола в оригіналі == здатен тільки п*****и в мережі. Л — Логіка. :D

На форуме патриот и моволюб, а профиль на украинском заполнить стесняется )

В пана проблеми з англійською мовою? Мені дуже прикро, але нічим не можу допомогти. Дякую. Дуже дякую.

У пана проблемы с лжепатриотами.. трошкы полыхае пукан

В мене нічого не палає. Я нікому не погрожував, навіть не грубіянив. Це Ви мене мабуть з паном Кожаєвим переплутали. Це в нього так палає, що він вже всім тут погрожує. А я крім кацапів (не тих, хто розмовляє російською, а тих, хто точить проти нас справжню війну) нікому нічого поганого ніколи не бажав. Але ж вони почали першими, не я почав цю війну. :)

У тебя есть хорошая возможность отомстить России: пропагандировать свободное использование любых языков в любой сфере жизни. Дескать вот, государственный язык украинский, поэтому если кто общается с государством его нужно знать. Но если тебе не надо, можешь не изучать — пожалуйста.

Сейчас РФ муссирует тему искусственного уничтожения русского языка и ограничения прав русскоязычных, а так-же венгро/польско/etc язычных и что характерно — это действительно есть

А я ніколи нікому не заважав розмовляти будь-якою мовою. Це ти щось переплутав, пан боєць. ;) Але якщо кому палає від мовного закону, тому треба збирати речі та їхати нахєр за порєбрік. Бо я дуже добре знаю на власному досвіді, чим захист російської мови зазвичай закінчується. А що там белькотять ті кацапи, мені байдуже. Мені відомо про них тілько одне, добрий кацап — це мертвий кацап. І навряд хоч хтось хоч колись зможе мене переконати, що це не так. Бо це — свята правда.

Ні, поки що не мав нагоди. Чи не було потреби. :)

Але якщо кому палає від мовного закону, тому треба збирати речі та їхати нахєр за порєбрік.

Я тебя удивлю: Украина не есть государство исключительно представителей украинской национальности. Точно такие-же права имеют и все другие. И если мовный закон им не нравится, вполне могут выйти под раду чтоб его отменили. Хулиганам «патриотам» которые неминуемо придут бить участников митинга выбить зубы обрезком трубы, или отбить почки, или и то и другое

А кацапи — це не нація. Це псевдокультура, псевдоісторія та псевдодержавність. Це така купа покидьків (декілька мільонів, чи десятків мільонів), які вже друге сторіччя поспіль намагаються тероризувати всю планету. Ні, вони, — не нація. Такої нації не існує так само, як не існує «арабскаґа народа Палестини», так само, як не існує «народа Донбасу». Це я як мешканець Донецька кажу з усією відповідальністю. А погрожувати мені не треба, мені вже давно піхуй на погрози. Я кацапів ненавидіти буду тепер до кінця життя. З цим вже ніхто нічого не поробить. ;)

Це в тебе хлопче хату не віджимали та автівку. Я вже не кажу про концтабори. Якщо вата переможе, це все ще попереду. Можливо навіть незабаром. Я кацапську бронетехніку з вікна власної квартири знімав на власний айпод. В такі моменти розумієш, що таке безсилля. Але напевно більшості людей це треба прожити щоб зрозуміти, то продовжуй захищати російську мову й братів расіян. Вони дуже вдячні люди. Завжди віддячують всім, і ворогам і союзникам однаково. ;)

В «Руском Мірє», дійсно страшно. А в вільній Україні поки що можна на цю тему жартувати. Поки що можно. Мені колись теж здавалося, що так буде вічно. Для мене особисто це скінчилося в 14-му. Комусь пощастило більше. Але, хто зна, що буде далі?

Чел с Польши пишет, ему позволительно шутить с контингентом НАТО

Ну, таке. Якщо Україна (на дай Боже) впаде, ніхто не знає, яка країна буде наступною. Польща, якщо що, — точно в п’ятірці найбільш вирогідних кандидатів.

хату не віджимали

А у меня нету

автівку

И этого нету.

продовжуй захищати російську мову

Лишь людей, для которых русский родной. Вот себя, например

Це псевдокультура, псевдоісторія та псевдодержавність.

И много лулзов от бессильной злобы нацистов. Русские ничем не хуже украинцев, ваш к.о.
И да, я по прежнему принимаю на спаррингах в Гермесе, если чо не так. А ещё там принимает мулат, татарин, цыган и много-много других спортсменов.Так что может так случиться, что звездюлей тебе выпишет украинец который со мной говорит на украинском, я — отвечаю ему на русском и все чудесно понимают друг-друга. Интернационалисты мы, понимаешь?

Интернационалисты мы, понимаешь?

Так, я чудово розумію, хто такі російські інтернаціоналісти. Я виріс і подорослішав в СРСР. Я в цьому більше розумію, ніж хтось навіть може собі уявити в страшному сні.

Будеш в Бердянську, стукани в Скайп. Спарінгіст ***. ;)

Доречі, моя рідна мова — російська. Лол, кєк, чєбурєк. :D

Будеш в Бердянську, стукани в Скайп.

Уж лучше вы к нам©

Проблема в том, что есть люди могущие мовным инспекторам морду набить

Проблема в том, что есть люди, стесняющиеся это делать. Любым доступным способом и всем что под руку попало.

Можна й так. А ще можна залишити

Можно так или так, но решать это будет уже не вышивата.

та насолоджуватися безглуздим белькотінням гидотної прокацапської вати

Пока что мы имеем возможность наслаждаться полыханием вышиватных пердаков по поводу того, что с принятием закона мовный рай внезапно не наступил и им теперь приходится ныть на ДОУ чтобы товариство доклало зусиль и полыхать еще сильнее от того, что всем пох их нытье.

Сказала якась незрозуміла байда із абсолютно порожнім профілем. Ти взагалі-то, хто, профіль? :D

Чувак, демагогический прием, когда человек, которому нечего сказать по существу, начинает интересоваться моим профилем, я раскусил еще в средних классах школы. А ты, не смотря на довольно взрослое рыло в профиле, в интеллектуальном плане похоже это до сих пор из этого не вырос.

Якась незрозуміла байда, яка сциться навіть продемонструвати власне лічіко обвинувачує мене у інфантілізмі. Угу-угу, дорослі люди вони завжди вякають з темряви. Бо вякати з темряви — це ж жодних ризиків для власної репутації. Тобто вякати можна взагалі все, що завгодно. ОК. Дякую. Дуже дякую, пане дорослий дядко. :D

Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою.

Под какой из этих пунктов попадает мой теплый ламповый DOU?

Под какой из этих пунктов попадает мой теплый ламповый DOU?

Под этот:

що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні

Продажа рекламы. Если мне не изменяет память, то для домена .ua нужна регистрация торговой марки.

До жодного. Тому DOU не закидали порушення закону. Дивиться з першого речення: «прошу товариство докласти зусиль для захисту мови».

А почему бы самому не приложить усилия, например, написав статью на украинском языке?

Я вже висловив, що хотів, цим дописом. Що саме ви б хотили почути докладніше?

А почему бы самому не приложить усилия,

— я додав допис, привертаючи увагу спільноти розробників
— мій допис українською
— я коментую українською
— мої додатки відповідають тому, до чого закликаю
Це і є мої зусилля для захисту мови.

Так всюди. Люди стали дуже пусіками.

А яких треба додавати зусиль? Бити пику кожному, хто розмовляє російською? Писати поеми, чи романи? Що саме треба робити? Дуже цікаво. Дуже розраховую на чесну, розгорнуту відповідь.

Написати цикл технічних статей українською й опублікувати на ДОУ. Хороших технічних статей тут точно не вистачає.

Це Ви натякаєте на те, що гарних технічних статей російською цілком вистачає? Дивно. Я, коли мені треба щось дослідити, або вивчити останнім часом зазвичай розглядаю виключно англомовні джерела. Ні, я не заперечую, гарної технічної літератури українською не вистачає. Але її не вистачає всіма мовами, крім, можливо, англійської. Чи не так?

Суто технічні статті, зазвичай не читаю. Немає сенсу. Десь 80-90 відсотків того, що я читаю зі спеціальності — це те, що мені потрібно прямо зараз, або знадобиться у найближчому майбутньому. На ДОУ зазвичай такого немає. До того ж англомовні джерела зазвичай набагато точніші і їх тупо більше. Соррі.
¯\_(ツ)_/¯

Це Ви натякаєте на те, що гарних технічних статей російською цілком вистачає?

ru.wikipedia.org/wiki/Whataboutism

А от як проти цього. Проти того щоб ми стимулювали англомовну неграмотність серед розробників. Бо це шлях на український локалньий ринок, а потім і на російський підуть. Хай читають англійською, бо наша професія вона міжнародна, як і наука.

— Бити пику кожному, хто розмовляє російською?

— А якщо вони нас?
— А нас за що?

1. Купить книгу на украинском
2. Прочитать
3. Описать мысли по поводу прочитанного
4. Готу 1
Так и только так украинского станет больше. Пока же его пропагандируют отвратительные в своей ненависти Фарион и Ницой эффект будет обратным

Если хочется помочь сайтам стать украинскими — гуглить на украинском и пользоваться сайтами которые имеют украинскую версию. Переключать там где есть выбор на укр версию — так владельцы сайтов будут видеть статистику, что укр версией пользуются и будут ее развивать. Серьезно — будет много запросов на украинском — будут и сайты. А если их станет больше чем русских аналогичных (в той пропорции как сейчас к примеру) — так новые сайты будут иметь только украинскую версию.

Тут лажа. Изгнания Яндекса из Украины привело к монополии Гугла. В результате украинский Гугл никогда не будет такого качества, как русский, где есть конкуренция с Яндексом — там Гуглу нужно быть лучше, иначе теряются деньги.

Это не быстрый путь — нужно отказаться от всего что не имеет украинскую локализацию и ждать пока бизнес поймет что есть запрос на укр язык, к тому времени может и яндекс вернуться и гугл пропасть)

Смысл тут же не только в сайтах, та же история в кино, музыке, играх, приложениях — они все снабжены аналитикой которая собирает количество пользователей на укр языке. Как только цифры в этой аналитике станут для бизнеса интересными — пожалуйста, все появится.

Если же такой вопрос возник у владельца бизнеса — он может сделать хорошую укр локализацию и показывать пользователям что полно контента и на этом языке.

Власть хочет закрыть ДОУ, чтобы не мешали Ассоциации ИТ Украины повышать налоги

Транслітерація дуже незручна: втрачено пом’якшень, різниці і-ї-й, апостроф. pomyi=помий=помиї тощо. Книжки такою транслітерацією не виходять, бо читати таке огидно. В повсякденні ніхто транслітерацією не послуговується.

Dura lex sed lex. Кушайте, не обляпайтесь.

Я всегда поражался таким двойным стандартам. А тут даже в одном посте! Вначале аппелировать к закону, а потом доказывать, что другой закон — говно, не будем его соблюдать!

Так, один закон правдивий, іншій — ні. Закони постійно змінюються. Ви «подвійні стандарти» вживаєте буквально.

Так, один закон правдивий, іншій — ні.

Т.е. ты допускаешь существование человека, который думает с точностью до наоборот и он тоже правый.

Саме так. Людина не мислить математичними категоріями правда/неправда. Кожен має свій контекст.

Та ви видійшли від теми. Законодавство змінюється, особливо там, де йде всупереч потребам громадян.

Може, шанований Пан дозволить громадянам визначитись з власними потребами?

Законодавство змінюється, особливо там, де йде всупереч потребам громадян.

Я скажу так, что если любые б***и, голубые, оранжевые, зелёные и прочие цветов LGBTQ тронут транслитерацию, им будут желать аццкой смерти в муках миллионы граждан Украины, которые находятся за рубежом, пусть даже в коммандировках.

Ваш коментар зрозумілий, але неповажний до меншин. Якщо хочете відповіді по суті — виправте.

Ваш коментар зрозумілий, але неповажний до меншин

Тогда стоит перечитать его ещё раз. Он неуважительный к любым партиям, цветами которых прикрывались внесения в правила транслитерации 4 раза за 10 лет.

Почитайте книгу Дэвида Кристала Spell It Out, и поймёте, к чему приведёт ваша латиница:

www.amazon.co.uk/...​sh-spelling/dp/1846685680

Spell It Out, пишить тут, до чого ж латиниця приведе.

Заголовок Accept-Language для автоматичного вибору мови не використовується. Наразі DOU за замовчуванням відкривається російською.

Це тому що у Вас такі параметри браузера:
en-US,en;q=0.9,uk;q=0.8

Якщо, наприклад, поставити такі (де uk на першому місці, то буде укр. версія):
uk,en-US;q=0.9,en;q=0.8

а) Немає в параметрах мого олядача російської. б) Параметри може бути виставлено помилково. в) DOU видкривається російською навіть за відсутності Accept-Language. г) Не треба використовувати Accept-Language для автоматичного вибору мови.

а) Немає в параметрах мого олядача російської.

для начала начни с себя и осиль настроить локаль, у меня и доу и хром и стим на украинском
imgur.com/a/7jy2dJy

Что-то мне это напомнило школьные времена, когда инглиш я не знал и устанавливал руссификаторы для игор.

developer.mozilla.org/...​P/Headers/Accept-Language

This header is a hint to be used when the server has no way of determining the language via another way, like a specific URL, that is controlled by an explicit user decision. It is recommended that the server never overrides an explicit decision.

Тому вибір мови має бути: 1) параметр в URL, 2) параметр в Session, 3) за замочуванням згідно до мовного закону

— „This header is a hint”

5.3.5. Accept-Language
The „Accept-Language” header field can be used by user agents to
indicate the set of natural languages that are preferred in the
response.

Є декілька обставин коли Accept-Language не відповідає вимогам користувача, тому в RFC вживано „preferred”, і трактується як „is a hint”.

— „to be used when the server has no way of determining the language via another way”

Про „another way” в RFC не йдеться, бо це є поза межами цього RFC. Вибрати мову через параметр в URL, чи параметр в Session — це вирішується на рівень вище за HTTP, і має вищий приоритет, ніж Accept-Language.

Можна міняти мову через URL, напр.
dou.ua/?switch_lang=uk
dou.ua/?switch_lang=en
разом записується значення в сесію і зберігається в cookie

Також можна задавати мову на сторінці редагування аккаунта
dou.ua/edit-profile

Так, це відповідає прямому вибору користувача. Але йшлося про мову за замовчуванням.

З коментарів іншої теми: dou.ua/...​rums/topic/30729/#1868890

на кожну статтю повинна бути можливість дати лінк, який з українського айпі відкриється українською мовою, а зі всіх інших — англійською (ну і десь там внизу маленька кнопка «переключити мову»)

Думаю, Ви можете десь в себе в облаці викласти автопереклади усіх статей, або, хоча б — технічних статей, та в кожній статті додати в коментах лінк на сайт з автоперекладом.
Одразу й станете відомою людиною.

закон же не каже яку мову за замовчуванням ставити?

Наразі DOU за замовчуванням відкривається російською.
Це тому що у Вас такі параметри браузера:
en-US,en;q=0.9,uk;q=0.8

1) Почему бы не открывать украинскую версию по умолчанию? (в вашем ответе ничего про «ру» не было)
2) Если я правильно проситал, то приоритет у английской версии. Почему не открывать ее?

Почему бы не открывать украинскую версию по умолчанию?

Потому что сам-знаешь-какое .it не открывается на итальянском.
PS. Язык DOU задаётся настройками в профиле. Внезапно?

PS. Язык DOU задаётся настройками в профиле. Внезапно?

17 хвилин тому — я вкурсе :)

Потому что сам-знаешь-какое .it не открывается на итальянском.

Вопрос не про домен, вопрос про посищаемость ресурса: неужели тут тусуется настолько много людей не знающих украиский даже на уровне простой навигации?

Зачем, если людям проще на русском?
Может, у тебя и в ОС украинская локализация стоит? Она ведь не зря поддерживается производителем?

Зачем, если людям проще на русском?

Как часть формирования идентичности. Проблема рускоговорящих в Украине в том что они не русские и не украинци, они просто никакие :)

Ну теперь определи украинца и сравни с Конституцией)

Ну теперь определи украинца и сравни с Конституцией)

Градами херячат не по Конституции

Так не называй Украину конституционной или демократической

Проблема украиноговорящих в Украине в том, что у них неправильная форма черепа, она и не русская и не украинская, она просто никакая.

Проблема рускоговорящих в Украине в том что они не русские и не украинци, они просто никакие :)

они могут быть как русскими, так и украинцами, а еще белорусами, евреями, грузинами и вообще кем угодно

www.gekos.ru — це взагалі нє палєво. Точка зору зазвичай визначається місцем харчування. :D Якби домен був gs, або il, тоді це б могли бути грузини чи євреї. Але ж домен — ru. :D

здається пан розвідник трохи не допрацював :D

хотя мне конечно со своей стороны тоже нужно было бы за 5 лет найти время и обновить данные в профиле, но вот не думал, что кто-то к домену (уже не существующей кстати конторы) докопается действительно

:D Чого ж не допрацював пан розвідник? Пан вже не працює в цій компанії? Пан розвідник просто шукає кореляцію між ставленням до української мови та зароблянням російського бабла. І не так вже рідко виявляється, що зв’язок є. ;) Навіть якщо він суто історичний, тим не меньш факт є фактом. Я не знаю жодної людини в Україні, ані російськомовної, ані україномовної, яка є хоча б трохи патріотичною і за шість років війни не збагнула важливості державної мови для існування держави. Жодної. Поки що зустрічав лише три опції, або людина визнає, що мова є надважливим чинником державності, або людина (м’яко кажучи) не дуже розумна, або десь неподалік існують кацапські кошти. Я зараз не кажу про акаунти в інтернеті, а про людей, яких знаю особисто. ;)

Можно еще поддерживать украинских криэйторов:
www.patreon.com/svoloshyn/creators

посищаемость

Не знаешь русского — спілкуйся українською, ми зрозуміємо. Звісно, якщо знаєш

Не знаешь русского — спілкуйся українською

Я отвечал почему пишу на русском, може поискать в коментах (их всего 10к)

А что если вот так вот захотел владелец сайта (хотя скорей так было изначально и никто не меняет)? В общем его мнение никого не должно интересовать?

Мне эти два вопроса похожи на ситуацию если бы один человек подошел к другому и спрашивал почему он в джинсах, а не в брюках.

В СССР не только спрашивали, а и били.

Ну и где теперь этот СССР?

Мне эти два вопроса похожи на ситуацию если бы один человек подошел к другому и спрашивал почему он в джинсах, а не в брюках.

Аналогия — признак отсутсвия понимания процесса. :)
Но если вам так проще, то давайте по вашемо: вы про дрескод слышали?

Ага, и дресскод владелец заведения устанавливает по своему усмотрению

Ага, и дресскод владелец заведения устанавливает по своему усмотрению

И во много опер можно ходить в джинсах?

А что если вот так вот захотел владелец сайта (хотя скорей так было изначально и никто не меняет)? В общем его мнение никого не должно интересовать?

Есть всяческие регуляции. Решение принимает владелец, но он обязан соответствовать регуляциям, если хочет чтобы его площадка работала в той или иной стране.

А что если вот ...

Помимо неиспользования аналогий, есть еще одна полезная техника:
не строить предположения, когда есть возможность услышать правильный ответ (в нашем случае ответ админа сайта)

Аналогию я привел, так как думал о том, чтобы было понятней тем, кто не понимает как сайты работают. Хватит цепляться за слова — речь не о том, что во все оперы можно ходить в джинсах, а о том, что директор оперы решает — можно ходить в конкретную оперу в джинсах или нет, а не государство.

Регуляции решают какие либо проблемы, например нужно соблюдать технику безопасности, чтобы не отрезало палец на производстве, это естественно и понятно.

А какую проблему решает принудительный украинский язык на сайте?

Мнение админа сайта: я разрабатываю сайты и мне знакомо мнение их владельцев — они тоже не понимают зачем им делать в 2 раза больше работы, спрашивают у меня аналитику по поводу «а есть ли в самом деле эти укр пользователи?»

А какую проблему решает принудительный украинский язык на сайте?

Выживание (и потенциально развитие в будующем) украинского языка. В условиях когда не вся инфраструктура доступна на украинском языке люди __вынуждены__ изучать русский (потому что по украинским запросам нет/не достаточно результатов поиска).

Выживание языка нужно, чтобы могла выжить украинская идентичность, а это нужно чтобы могла выжить страна.

Проблема в том что результати от подобных процессов занимают десятки лет.

спрашивают у меня аналитику по поводу «а есть ли в самом деле эти укр пользователи?»

А как они появятся если по украиноязычному запросу не будет результатов?

Предвещая вопрос «а почему владелец сайта должен об этом волноваться?», отвечаю:
Не должен. Может игнорить регуляции и идти продавать свой товар в других сегментах.

Как они появятся я писал выше.

Получается некая территория говорила на древних языках, потом это привело к украинскому (тоже длинным путем с разными языками), потом ей силой навязали русский — они начали говорить на русском. И это считается плохим — навязывание языка, который не особо популярен. Теперь людям, которые всю жизнь говорили на русском навязывают украинский (аргументируют тем, что «мы Украина», хотя тогда, когда плохо был примерно тот же аргумент) и это должно считаться «хорошо». Не попахивает двойными стандартами?

А что если люди будут говорить как им удобно? Ведь я спокойно в Украине говорю с человеком на русском, а он со мной на украинском — и нам обоим комфортно, почему я должен выходить за рамки комфорта, а мой собеседник — нет?

Оставьте русский, возьмите фанатов стартрека. Допустим в Украине есть группа фанатов стартрека и интернет магазин который продает товары только фанатам. И вы говорите, что запрещая им иметь сайт ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО на клингонском вы как то рушите украинские скрепы?

возьмите фанатов стартрека. ... ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО на клингонском вы как то рушите украинские скрепы

Еще раз: аналогии == отсутсвие понимание.
Какая страна убивает граждан Украины и рушит ее инфраструктуру прикрываясь популярностью клингонского языка?

Если бы у вас было понимание, то вы бы не писали фраз по типу:

Теперь людям, которые всю жизнь говорили на русском навязывают украинский

Потому что никто __не запрещает использовать русский__ язык и __не обязывает использовать украинский__, та и не может. Есть требование для людей которые ведут бизнес иметь сайт __еще и__ на украинском языке.

Русский язык в данном случае только повод — не будет его, найдут другой.
Люди которые ведут бизнес — они тоже люди и их мнение так же важно.

Требуют не иметь сайт _еще и_ на украинском языке, а _сделать его по умолчанию_ украинским. Именно в этом кроется большая проблема.

В некоторых регионах Украины это просто уничтожение сайта, так как на укр языке нет запросов. Нет у сайта пользователей на украинском, что ему — удалиться?

Вот есть сайт, который давно работает на русском языке. Теперь он должен по любому переходу нового пользователя на сайт сделать переадресацию на украинский. Гугл его просто выкинет с русской выдачи, а это основной поток клиентов. Как решить эту реальную проблему?

Люди которые ведут бизнес — они тоже люди и их мнение так же важно.
Предвещая вопрос «а почему владелец сайта должен об этом волноваться?», отвечаю:
Не должен. Может игнорить регуляции и идти продавать свой товар в других сегментах.

---

В некоторых регионах Украины это просто уничтожение сайта, так как на укр языке нет запросов.

Например? Сразу подсказка: на Донбасе, в Харьковской области, на приславутом юге, много людей розгаваримают на украинском.
А нет запросов, потому что для проф деятельности нет украинской инфраструктуры (сайты тут одно из последних по важности). Этот закон призван создавать эту инфраструктуру.

Теперь он должен по любому переходу нового пользователя на сайт сделать переадресацию на украинский. Гугл его просто выкинет с русской выдачи, а это основной поток клиентов. Как решить эту реальную проблему?

Нанять человека который разбирается в СЕО и маркетинге.
Тут был пример про бытовки, так вот ни разу не слышал слово «побутівка» от стоителей (даже с запада), обычно или «битовка», или «вагончик».

Например?

Например во всей центральной Украине и в Киеве в том числе

Получается да, закрывайте магазины, потому что нам не нравится язык на котором говорят внутри магазина и на котором говорят посетители магазина.

Нанять человека который разбирается в СЕО и маркетинге.

Именно на мнении этих специалистов и основано заявление что магазин нужно будет просто закрыть и выгнать всех работающих в нем людей.

Вы и сами можете в этом легко убедится, создайте себе аккаунт в адвордсе и проверьте планировщик слов — вам там напишет система сколько раз в месяц ищут те запросы, которые вы напишете, сравните русские и украинские.

Тут был пример про бытовки, так вот ни разу не слышал слово «побутівка» от стоителей (даже с запада), обычно или «битовка», или «вагончик».

В этом и дело — если сайт на украинском то нужно писать побутівка, а не коверкать русские слова. А люди говорят бытовка. А по закону — побутівка.

Это только один очень яркий пример, таких ситуаций гораздо больше.

Вы можете сказать что тогда нужно писать на сайте «битовка» — но ведь цель это перевести страну на украинский, а не на суржик? Не коверкать язык, не заниматься вместо работы обходом ограничений.

Например во всей центральной Украине и в Киеве в том числе

Ніт. Я сам в шоке насколько больше стало украинского языка в Киеве в последние 3-4 года.

А по закону — побутівка.

Это в законе так прописано? :)

но ведь цель это перевести страну на украинский, а не на суржик?

Запозичені (не помню как оно на русском) слова — это не суржик. Всякие «встановити застосунок на гортайчик» — это глупости, но никто же не требует использовать «новояз».

Теперь он должен по любому переходу нового пользователя на сайт сделать переадресацию на украинский. Гугл его просто выкинет с русской выдачи, а это основной поток клиентов. Как решить эту реальную проблему?

Пока гулял, понял что тут какая-то непонятная проблема. Русская страница все равно остается, из гугла на нее переход остается. В законе нет (не было) требования переводить неукраиноязычный контент для всех кто первый раз зашел на домен.

В чем проблема? По факту будет просто 2 локализации в разных подкаталогах на 1 домене. Стартовая вполне может быть на украинском с большими кнопками «Выбрать язык». К слову, подобное решение сработает и для других страниц.

Проблема в падении позиций в гугле, он начнет считать сайт в основном украинским.

Выпадение из первой тройки по ключевым запросам — сразу минус половина заказов.

Локализацию нужно делать — это дорого
На существующих до закона сайтах могло не быть в принципе функционала многоязычности, вот не написано и все. Сайт скажете переписывать?

В сухом остатке что мы с этого получили:

— Мы перевели сайт
— Потратили много денег на новый функционал
— Нам требуется в 2 раза больше людей на наполнение и поддержание в нормальном состоянии контента
— Мы потеряли множество заказов из за проседания в выдаче

Объясните владельцу бизнеса пожалуйста как его патриотичность поможет найти деньги на зарплаты новым патриотичным сотрудникам, если заказов стало меньше.

А добавьте к этому от факт что он работает в восточной части и клиентов украинских вообще нет — там не люди разве? Не украинцы?

Проблема в падении позиций в гугле, он начнет считать сайт в основном украинским.

Есть куча локализованых сайтов. Как они решают проблему выпадания из выдачи гугла? Есть СЕОшник, пусть отрабатывает свои деньги.

Локализацию нужно делать — это дорого
На существующих до закона сайтах могло не быть в принципе функционала многоязычности, вот не написано и все. Сайт скажете переписывать?

Ваша аргументация из серии «хочу чтобы было так как я хочу». Заказали говносайт у студней, поздравляю вы сэкономили.
В ЕС прийдется еще и про куки спрашивать и данные по запросу удалять. Или наш маленький бизнес не планирует рост, а вполне рад продавать локальным лошкам ширпотреб из Китая?

В условиях когда не вся инфраструктура доступна на украинском языке люди __вынуждены__ изучать русский (потому что по украинским запросам нет/не достаточно результатов поиска).

В гугле не забанены? проверьте свою теорию. Она бредовая, как и все остальные высказывания.
Язык на идентичность конечно влияет, но далеко не в первую очередь.
Идентичность для выживания страны нужна, но тоже далеко не в первую очередь.
Подобные процессы нужны, но не на данном этапе, сейчас есть более важные задачи.
Эта кутерьма с языком просто отвод глаз от насущных проблем и разделение общества по языковому признаку. А сидят эти сепаратисты, которые делят страну, в верховной раде, в Киеве.

В гугле не забанены? проверьте свою теорию. Она бредовая, как и все остальные высказывания.

Там чувак приводил пример про бытовки, у меня было 86к против 9к.

А сидят эти сепаратисты, которые делят страну, в верховной раде, в Киеве.

Угу, сказку про злых олигархов давно форсят по рускоязычным каналам. Вот только это не олигархи стояли щитом прикрывая вооруженные российские войска от злых бендеров срочников.

Там нужно будет переделать, я переделаю через некоторое время, чтобы стало лучше.

Подписаться на комментарии