Психодіагностика в процессі найму до ІТ-компанії. Бути чи не бути?
Всім доброго дня.
Переглядала топіки про необхідність психолога в ІТ-компанії (dou.ua/forums/tags/психолог). Помітила що немає згадки про необхідність психодіагноста в процесі найму.
Звичайно у випадку великих компаній то є неактуально. А як бути продуктовим компаніям з тісним та дружнім колективом (з горизонтальним та змішаним типом керівницта)?
Якщо хтось не розуміє що за звір то є такий — психодіагност, поясню:
Це психолог з вищою освітою (обов’язково спеціальною вищою освітою) який володіє методиками вимірювання та оцінки індивідуально — психологічних особливостей людей.
Наприклад, як ця людина поводить себе у конфліктній ситуації, яку стратегію обирає для вирішення розбіжностей (пристосування/компроміс/суперництво/співпраця/уникнення). Чи якими рисами характеру володіє людина (такими як відкритість-замкнутість, мрійливість-практичність, радикалізм-консерватизм, самостійність-залежність від группи та інше).
Тобто, іншими словами, психолог-психодіагност домагає швидко та якісно сформулювати роботодавцю думку про те, що за людина влаштовується на посаду, таким чином економлячи час та фінансові ресурси керівника.
Зазвичай психодіагност підключається на передостанньому етапі найму. А саме коли кандидат пройшов співбесіду з HR та технічний скрінінг і чекає на співбесіду з керівництвом.
Наскільки такий спеціаліст має попит у ІТ компаніях у наш час, коли інтеграція нового співробітника коштує багато людино-годин та фінансів?
Найкращі коментарі пропустити