×

Что не так с новым продуктом для анализа tech jobs (Vol.2) Стартап на карантине

Стартап — это получение систематических пинков в правильном направлении от своих же пользователей — фидбеки, анализ поведения и восприятия, глубинные интервью, A/B тесты с самого начала.

Большой стопор для многих моих знакомых, которые пилят дома свои продукти — это желание все вылезать до блеска, а потом показывать пользователям. 3 месяца назад наш пример показал, что продукт нужно показывать широкой аудитории еще сырым.

282B2F82-0B95-4432-80D4-000935AF1B78
Это мы)

Чуток контекста. Я маркетолог стартапа и 3 месяца назад я рассказала на DOU про бету нашего тула для ИТ специалистов, который анализирует рынок работы — Skyworker. После публикации полетел такой фидбек, который редко получишь от нетворка на стадии беты. Произошло простое:

(1) Во первых, нам подтвердили 2 ключевых приоритета, которые должны быть сделаны до запуска;
(1) Во вторых — пришли негативные фидбеки от довольно импозантных читателей, которые срочно нужно было проверить исследованием.

Как стартап с этим работал на карантине и что получилось, рассказываю тут.

image2

По первому пункту — какие приоритеты поставили и что сделали?

Первый приоритет — алгоритм выдачи вакансий

В бете он был упрощен, но работал правильно. Проблема была в том, что это понимала только наша команда, ибо UI/UX был оторви и выкинь. Человек регистрировался, но видел только все подряд вакансии и не замечал надписи «There is no matching jobs for you right now». Так он даже не доходил до основной ценности — самая детальная информация о вакансиях, которую он где-либо видел до этого.
К релизу мы ужесточили алгоритм и сделали адекватный UI/UX выдачи.
P.S Спасибо Александру и еще доброму десятку личных фидбеков на эту тему

image6

Второй приоритет — дизайн

В бете его не было от слова совсем. Вот скрин, что было:

image5

Массовость недовольства дизайном была понятной и вот, что сделали к релизу:

image1

Андрей, спасибо, что тогда прокомментировал)

image3

По второму пункту — рубрика «Как правильно реагировать на хейт» :-)

У всех бывает такое чувство, мол «да это хейтеры, че с них взять». Но если у кого-то начинает подгорать, далеко не факт, что это не по делу. Из комментариев под той статьей мы выделили 3 основных опасных момента (которые по факту не правдивые, но продукт может так восприниматься). И сформировали 3 гипотезы, которые нужно проверить.

— Продукт воспринимается как сбор данных и продажа их рекрутерам
— Продукт воспринимается как платный для специалистов
— Складывается ощущение, что тут ты должен сам искать работу, а не она тебя ищет, как обычно

Все 3 гипотезы проверили на пользователях, чтобы понять — это единичные случаи, или наше позиционирование ушло не туда:

— Сформировали сценарий Customer Research
— Подготовили мокапы с исправленными провтыками беты
— Собрали группу для исследования
— Провели анкетирование и глубинные интервью

Выводы:

— Первый пункт таки единичный. Есть небольшой процент рынка, который так воспринимает сферу рекрутинга, что бы в ней не появлялось.
— Второй пункт более распространен. Но, если он возникает, то в контексте интереса к бизнес-модели. А мелкие нюансы, которые сбивали с толку в продукте мы быстро убрали.
— А вот третий — серьезная штука, над которой стоило серьезно поработать в продукте, в product messaging и в позиционировании.

Посему, казалось бы хейт к сырой версии продукта, помог избежать нескольких маркетинговых и продуктовых ошибок при запуске.

Релиз состоялся, оцените, что получилось. А мы пока работаем над следующей итерацией, в которой ставим приоритеты скорости, аналитики и активного приведения компаний, в том числе международных, которые особо интересны украинскому специалисту.

To be continued)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

У вас все ще абсолютно неюзабельні модель та набір «скілів». Подивіться, наприклад, на мій профайл і спробуйте натягнути його на вашу модель скілів. Я не зміг. Виходить абсолютна фігня і ключових експертиз немає взагалі.
www.linkedin.com/in/cryos

что не так:
— горизонт завален
— очки криво

Ще б про «нашийник без повідця» написав, це ж такий стиль зухвалості, стартапу, драйву

Або імітація цього всього

Хоча мені особисто більше подобаються такі дурашливі фото, ніж серйозні які показують інвесторам на сайті в розділі про команду

Зробіть краще окремий анонс коли швидкість буде комфортною для користування, а то жалієтесь своїй аудиторії в LinkedIn що хтось вперся рогом

та да, выглядит немножко не очень

ну пришёл понедельник, которым грозились. и что же такого в релевантности вы улучшили ? нафига оно надо

Ну дак все улучшили. Куча критериев, по кторым подбареться. Супер круто работает, когда человек заполнил профиль. Надо, чтобы когад работу менять захотелось, это занимало не больше 3 дней. А выбирать нужно было не из 100 черти чего, а из 3-20, что лучше всего подходит

угу. серъёзно так подходит. особенно когда в профиле ни намёка на веб, а в топе рекоменды жабаскрипт и пых. неа, я не куплю

Можете мне в личку в месенджере скинуть скрин списка подобраных вакансий? Если это то, что я думаю, то все в порядке, а нет, так проверим) www.facebook.com/olha.kapinos

бросайте email, вы промахнулись, я не пользователь фейсбук ;)

Отправил. Судя по-всему у вас разрабы expires выставляют то ли некорреткно, то ли Chrome вам не друг. В developer tools только после двойного рефреша убились js errors на invalid element

Пшык, а не релевантность. Зашёл под собой, в первой ше странице нерелевантный трешак для меня:
Android
Ios
FrontEnd
JavaSCript
React
SalesForce

Ниочём

Зміна компанії займає більше ніж пару тижнів, бо навіть якщо вакансія підходить то можуть бути застережливі відгуки або нудний проект або щось приховали у вакансії, коли думаю змінювати то роблю це навпаки без поспіху, якщо дійсно щось дуже сподобалось то змінюю, інакше припиняю пошук

Так в тому і сенс, щоб інфо було достатньо, а на момент зміни роботи просто її змінити, бо потроху стежив за тим, що відбувається і маєш дані

Звучить просто, а на ділі інформація тільки трохи збільшить шанси, це як вчити алгоритми і хотіти в FAANG і бути 100-тим в черзі на очікування

Спробував зареєструватись, підзавис на «Your expertise».

Набір «скіллів» не дуже зрозумілий, їх групування по категоріях — теж. Пошук «вне залежності від категорії» може допомогти, бо зараз Apache Spark вдалось випадково знайти в Data Science, чому він саме в цій категорії — не знаю.
Всередині Java є розподіл по версіях (від 8 до 12), хоча я не думаю, що якщо людина писала на 10-й, прям ніяк не зможе перейти на 11-ту. Можна вказати «експертність» в логгінг-фреймворках і інших дуже «важливих і складних» речах.

Кнопка Finish не активна, поки не введеш роки досвіду по всіх категоріях, можна було б якось відмітити поля як «необхідні» чи щось таке.

От так і запам’ятовують що продукт бракований, а потім якщо виправлять то буде пізно

Маркетинг працює трошки не так) Ніхто не пам’ятає, яким бракованим був твіч та інста при запуску. А люди, які заходили в нашу бету, тепер пишуть «фігасе, як ви круто стрибнули вперед». Постійний ріст змінює перше враження. Тим паче, що воно було у 2000 людей. Зараз вже більше 4500, а ІТ спеціалістів в Україні під 200 000 тис. Ну ви розумієте)

Я особисто запам’ятав що браковані

Про число спеціалістів які використовують ваш сервіс — це ваші цифри, поки без підтвердження, є ще один анонімний пошук який пише що в нього 30 000 спеціалістів, а по факту пасе задніх

Якби ми виводили дані прямо з системи про кількість, ви б особисто теж скептично ставились, чи більше було б довіри?

Буде більше довіри коли швидкість завантаження буде 200-300 мілісекунд

І ще один момент, з опису на сайті:

Показує вакансії, які ще ніде не опубліковані. Ви першими про них дізнаєтесь

Ось тут хотілося б якихось деталей — чому «ніде не опубліковані»? Прям ані на Джинні, ані в Лінкедіні про них рекрутери не пишуть?

Це просто початкова ціль, Djinni також до стратегії оплати за успішний найм тільки через півроку від старту прийшов

2013 Червень: перехід на оплату за найми співробітників

Компанії тут автоматизують HR маркетинг — збирають ком’юніті людей, які 1. підходять по скілам, 1. цікавляться компанією. тому платять за підписку, а не за найм.

Это всё на словах. А не деле в топ 5 по моим рекомендам кого я вижу — Master of Code, Innovecs, EVO, Daxx — ну да, вакансиюю которых больше нигде нет. Ага, щас :)

Коли реальна компанія шукає людей на вакансії — вона публікує вакансії скрізь і по-максимум.
Приховані вакансії тільки С-level чи стратегічного значення для компаній існують.
IT-вакансії до таких не відносяться.

По суті, йде мова про базу кандидатів для вакансій, які можуть з’явитися.
Те саме можна отримати, просто відкривши стек проектів компаній і написавши на hr-пошту компаніям, потрапивши в базу.

Це ті, які тільки будуть публікуватись. Компаніі тут ведуть стратегічні плани найму, а ви маєте доступ до планів, які збігаються з вашими. Тому, вони ще ніде не опубліковані)

Все по ділу! Дякую) Пошук пока категоріями зробимо + можливість додати те, чого у виборі немає. Підсвічування років досвіду в тасках)

Зі стартапу може вийти щось хороше, але поки ви стараєтесь охопити все і ігноруєте питання які до вас є

Ось приклад де ваш CTO написав коротку статтю про Ruby а потім проігнорував питання до неї

Або на сторінці профілю ви використовуєте назви в розділі «What I want to avoid»: «Black-list of technologies», назви взяті з вашого сайту

А сайт як завантажувався довго так і завантажується

Будуть відповіді?

Перепрошую, що не відповіли. Швидкість зросла в 3 рази. Знаємо, що цього не достатньо. Сконцентрувались поки на ефективності алгоритму. Думаю, ви погодитесь, що важливіше, щоб продукт підбирав круто вакансії, ніж щоб він працював моментально, але підбирав щось навмання. Швидкість наступний пріоритет)
Питання щодо блек ліста не зрозуміла.

У вас там зараз менше 100 вакансій і грузяться 2 секунди, коли буде 1000 вакансій то буде виконуватись 20 секунд?

Швидкість і кількість росте ± пропорційно)

Бла-бла-бла, мы хорошие, вы плохие, плохие вы все, а мы хорошие и себе нравимся.
В новой версии мы подняли... ЧСВ.

Повторюсь: Я сприймаю проект як шахрайський, створений з метою торгувати персональними даними та спамити.

Благо, что вас таких можно пересчитать на пальцах) Спасибо, что так внимательно следите, это не может не радовать)

Благо, в его слова верится больше, чем в Ваши

Остальные просто не дали фидбек. Но и пользоваться не стали.
©КЭП

З тими формами які на сайті це складно, беремо форму «Work type(s)» і можливі варіанти:

  • Working inhouse
  • Working remotely

Не зрозуміла) Чому ви згадали про work types?

Придивіться до варіантів відповіді, чим відрізняються ці два варіанти «Working inhouse» та «Working remotely»? (бо для мене вони однакові)

Пасиб, меняем на in office)

Ольго не поспішайте міняти за кожним хто не дуже добре знає англійську.

Вираз «inhouse» якраз і означає «всередині компанії» або «в офісі». Ви все правильно написали. Також ще може використовуватись синоним «on premises». «Робота за дому» ж перекладається як «work from home».

А от що я б радив розглянути, так це можливість за замовчанням дати кандидатам інтерфейс українською. Щоб не виникало таких казусів.

Інтерфейс українською буде односзначно. Але inhouse дійсно має двояке сприйняття — це часто використовується в сенсі «в штат», а тут же інший посил — про роботу в офісі)

Так, тут насправді маєте рацію

Підписатись на коментарі