Навчання для просунутих автоматизаторів?
Зустрів тут питання на теренах ком’юніті — «курси для просунутих автоматизаторів? ну так щоб швидко в’їхати в тему, якщо в іншій вже шариш...»
Дуже круто знати підбірку таких курсів, ага :) Я от не знаю... Якщо у кого є що порадити — кидайте посилання в коменти;)
Мова йде про ресурси типу:
- learnxinyminutes.com/ для швидкого знайомства з синтаксисом мови, якщо іншу вже знаєш
- koans для швидкої практики в синтаксисі
Тільки в контексті інструментарію по QA Automation для тої чи іншої екосистеми, типу Java, DotNet, Python. Можливо в форматі швидких онлайн курсів, відеокурсів «для просунутих» :) Підбірок статей. Швидких, безкоштовних, чи достатньо доступних.
Цей «майже від Кепа» текст, і сподіваюсь, коменти від ком’юніті під ним — для тих, хто ще такого списку не зібрав. Ділюсь своєю історією — як у мене самого виходить підіймати автомейшен з нуля на ще поки невідомій для мене мові в найшвидші терміни.
Перше що варто зробити — це добре вивчити тему однією мовою.
В цьому може допомогти практика передачі знань іншим. Вже довго автоматизуючи на Java, я набагато глибше розібрався і відшліфував свої підходи коли почав викладати тему іншим. При цьому не обов’язково створювати свої курси, достатньо підтримувати інших в ком’юніті-чатах, можливо час від часу структурувати свої відповіді у вигляді невеличких статей.
Якщо не викладання — то просто знайти у кого навчитись іншого, хто вже шарить і в темі і як викладати. З того, що мені відомо в контексті «трушного» на мою думку навчання — hexlet.io. Один раз пройшовши їх програму уже потім в будь-якому середовищі має бути легко. У них правда зараз курси в основному по розробці, а не тестуванню, але в автоматизації все одно нікуди без більш фундаментальної бази в програмуванні, яку наразі простіше отримати на курсах з розробки, а не автомейшену. Там більше якісного контенту в контексті «фундаментальних принципів», а не просто «використання тих чи інших інструментів чи синтаксису мови програмування». Знову ж, круто якщо вже з’явились гарні приклади, а я не помітив:) — діліться!
Паралельно — потрохи підучувати інші мови. Не для того щоб на них обов’язково писати, а щоб розширити горизонт. Коли побував за кордоном, побачив світ, то починаєш краще розуміти як і на батьківщині все організовано. Бачиш оптимальніші шляхи, навіть якщо напряму вони не приходять з інших побачених місць.
Читати трушні блоги/книжки. Є просто «прохідні» книжки які вчать інструментам чи мовам. І серед них є якісні, але тут не про формат «документації». Є книжки які юзають мову чи інструмент лиш як приклад для передачі більш глибоких принципів. Навчаючись по них ми не стаємо актором лиш одної ролі, ми стаємо митцем :)
Список тих авторів які мені подобаються й у яких я підглядав корисні для себе речі (чи то в їх блогах чи книжках, чи відео):
Порядок не від крутішого до менш, а хронологічно — як я їх знаходив...)
Дехто з авторів, в тому числі і серед згаданих вище, скоріше надихають цікавими ідеями чи змушують мозок думати. Декого з них корисно читати коли вже є якась база, а то можна і фанатиком стати. До останніх я б відніс Еgor Bugaenko, якого читав в основному щоб постимулювати мій мозок. До речі, більш корисне для себе я знайшов в коментах до його блогу. Там наприклад знайшов такого дядьку — David Raab. Ще десь тут варто згадати і дядьку Боба з його «Чистим Кодом».
Сортування вище — дуже суб’єктивне. Вплив «зірок» та інших «астрономічних об’єктів » на нас дуже індивідуальний:). Від когось фанатіємо, від когось беремо лиш корисне. Головне бути уважним і пам’ятати про контекст, і свій і інших;)
Далі коли вже фундамент закладено, то немає особливої проблеми при переході на іншу мову. Ти вже знаєш як все має бути, достатньо просто «гугл-транслейту» щоб перевести твої ідеї на інший контекст... З синтаксисом я в таких випадках знайомлюсь починаючи з learnxinyminutes.com/ плюс статей, що гуглю в стилі «idiomatic python».
Якщо є трохи вільних вечорів то швидко проходжу коани, якщо вони доступні для потрібної мови.
І вперед. Пару статей про інструменти типаж яких цікавить... Пару запитів в ком’юніті чатах... Хоп-хоп і летимо:)
5 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів