Знову штрафи за несвоєчасну сплату та звітування з ЄСВ
Податківці будуть накладати адмінштрафи за несвоєчасну сплату та звітування з ЄСВ під час карантину. Звільнять тільки від штрафних санкцій та пені.
У цій ситуації не вірно буде сказати, — одна рука не знає про те, що робить інша... Фіскали обома руками нишпорять по кишенях платників податків.
І це не поодинокий випадок. Ситуація зі списанням ЄСВ для «сплячих» ФОП — аналогічна... Якщо вже вирішила «ненька» зробити таку пільгу, то чому не доручити якимось відповідальним інспекторам зробити це в автоматичному режимі. Навіщо «сплячим» ФОП подавати заяви, додаткові звіти та, одна холера, платити ЄСВ за червень-липень-серпень 2020 року?
zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques
ПитанняЧи звільняються від адміністративної відповідальності роботодавці за порушення законодавства по ЄВ у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?
ВідповідьКоротка:
До платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум єдиного внеску і несвоєчасне подання звітності, проте відсутня норма щодо звільнення від адміністративної відповідальності за зазначені порушення.
Повна:
Відповідно до ст. 26 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464) посадові особи платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) несуть адміністративну відповідальність за: порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску; неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску.За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску до посадових осіб підприємств, установ застосовується відповідальність відповідно до ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року №
8073-Х із змінами та доповненнями (далі — КУпАП).Згідно з п. 9 прим. 11.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 по 31 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (далі — карантин): несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів.
Крім того, протягом періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню (п. 9 прим. 11.2 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464).
Враховуючи викладене, до платників єдиного внеску на період дії карантину не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум єдиного внеску і несвоєчасне подання звітності, проте відсутня норма щодо звільнення від адміністративної відповідальності за зазначені порушення.
13 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів