Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Черезрічна винагорода [опитування завершене]

Коли ви починаєте шукати роботу то зазвичай точно знаєте скільки хочете заробляти зараз і приблизно скільки хочете через півроку-рік-два

На співбесіді ви обговорюєте свою винагороду і починаєте працювати

З ростом вашої кваліфікації в компанії також будуть зростати ваші зарплатні очікування
Ви попрацювали в компанії півроку і ось день перегляду винагороди, у компанії-роботодавця-менеджера є своя сума яку готові платити вам за вашу працю
Звісно ці два значення можуть відрізнятись і така різниця стає причиною звільнення за власним бажанням

Отож на співбесіді є сенс обговорити яку винагороду ви хочете через півроку-рік-два

Чи є спеціалісти які обговорюють черезрічну винагороду? Звісно є, таких мало, і зазвичай це спеціалісти які роблять перекваліфікацію з тимчасовим просіданням винагороди і орієнтуються на більші зарплати

Щоб дізнатись думку спільноти пропоную коротке опитування на 9 питань опитування про черезрічну винагороду

А також цікаво дізнатись в коментарях про актуальність поля «черезрічна винагорода» у сервісах для пошуку роботи

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Опитування завершив, проголосувало 98 учасників, результати

В коментарях дуже чекав що запропонують кращу назву ніж «Черезрічна винагорода»

А ще питання «Як часто має відбуватись перегляд винагороди?» вважаю корисним бо показую що перегляд має відбуватись «Кожні півроку для кваліфікації Junior та Middle, кожен рік для Senior та вище»

Опитування триває, вже проголосувало 96 учасників

Не на скільки хочеш підняти, а на скільки більше треба запропонувати, щоб ти перейшов.

Бо зп визначає ринок. Може, вам ваші +500 на ринку ніхто не даси. А може, дадуть +1000, хоч ви очікували +500. Питання лише в тому, скільки вам треба заплатити, щоб ви перейшли. При чому, така сума буде завжди. Тобто, це є функцією від поточної компенсації. Задача контори в тому, щоб конкуренти вам стільки не дали, ну або відпустити і знайти когось дешевше. От сума +скільки вам треба дати, щоб ви пішли — як на мене має сенс і воно і є тою самою лояльністю.

Оцінювати, чи дадуть стільки конкуренти — суто добровільна справа контори, яку вона робить, чи не робить як завгодно. Суть в тому, що правила відомі.

Не на скільки хочеш підняти, а на скільки більше треба запропонувати, щоб ти перейшов.

И что толку это спрашивать? Ну, возможно, если бы мне предложили 10К баксов в месяц — я бы перешел. Но это не точно — такие деньги ведь не просто так предложат. Возможно придется мотаться по командировкам или менторить толпу джунов или вытягивать совсем провальный проект ... Может быть такая нервная работа — что никаких килобаксов не захочешь!
Так вот: узнают что я-бы перешел на 10К и что? Будут мне на текущем месте 10К платить?
К тому же синьоры чаще уходят не из-за того, что переманили на больше денег, а из-за других причин.

Роблю висновки з коментарів в цій темі:

Якщо обговорювати черезрічну винагороду, прикладу +$500 то таким чином можна зробити обмеження, що роботодавець який міг би запропонувати +$600-700-800 запропонує саме ту суму яку обговорили при співбесіді

Це дуже схоже на теорію ігор, так є різні шанси для перегляду:

  • перегляд на +$1000 з шансом 1%
  • перегляд на +$900 з шансом 2%
  • перегляд на +$800 з шансом 3%
  • перегляд на +$700 з шансом 4%
  • перегляд на +$600 з шансом 5%
  • перегляд на +$500 з шансом 10%
  • перегляд на +$400 з шансом 10%
  • перегляд на +$300 з шансом 15%
  • перегляд на +$200 з шансом 25%
  • перегляд на +$100 з шансом 10%
  • перегляд на +$0 з шансом 10%
  • перегляд на -$100 з шансом 5%

і таким чином обговоривши черезрічну винагороду в +$600 створюється стеля, але збільшуються шанси отримати +$500

мне кажеться невзлетит. Зная сумму люди будут заранее работать над более жирным офером.

В тебе 5 років досвіду і зараз себе оцінюєш в $3500 і додатково знаєш що компанія-власник-менеджер готовий платити $4500 тоді з’являється більша мотивація розвиватися а також думати над продуктом

Такі усні домовленості будуються на довірі

это так не работает. Если ты знаешь что компания готова платить больше через год, то это вдруг резко значит что ты сильно себя сейчас недооценил.

Возникает вопрос: что ты должен сделать что бы оправдать это повышение на 1000 баксов выше рынка?
А если тебе просто готовы повысить — то это значит что ты сейчас получаешь на 1000 баксов ниже рынка и тебе банально недоплачивают.

Никогда не встречал такого зверя под названием «добровольный пересмотр зарплат компанией».

Насчёт vimeo и 5-10%, при названных 6k, это довольно таки приличная поправка в год.
Два года и 7к, 4 года и 8к. Что-то слабо вериться правда.

А ще:

Чем дольше работаешь с компанией, тем больше у тебя этот процент получается с каждым годом

але тут треба питати спеціалістів компанії чи дійсно так як пишуть в статті, бо рекрутери часто перехвалюють

Бери вище, рекрутери навіть не знають що там насправді. А навіть якщо дізнаються (примусово), все одно перебрешуть на свій лад.

Ну как же? А Совам-то за эффективность надо!

Никогда не встречал такого зверя под названием «добровольный пересмотр зарплат компанией».

Справедливости ради скажу что ни разу даже не спрашивал про повышение ЗП — мне всегда хватало. А повышают сами каждый год — иногда вопреки здравому смыслу:
dou.ua/forums/topic/6344
Я уже и сам думаю что «что-то тут не так — где то есть подвох», учитывая состояние здоровья начинаю подозревать что незаментно продал душу и теперь тело разлагается уже.

повышение ЗП — мне всегда хватало

Я вообще не понимаю концепции про «хватает», для чего хватает, для месяца жизни на них?
Для 2 и больше месяцев жизни на неё? Для того чтобы по плану выйти на пенсию в 40?
Для того чтобы содержать твоих детей до их старости?

Хороший вопрос. Ну по-первых «хватает» это покрытие всех расходов семьи на 2 месяца. Что позволяет иметь некую «подушку безопасности». Во-вторых «достаточно» это когда можно строить планы по покупке лучшей недвижимости, дачи, машины в районе 2-3 лет. Ну или поездке в отель 5 звезд — у кого какие мечты. А вот «дохера» денег — это когда они остаются и возникает вопрос куда девать лишние. И тут оказывается что если деньгами не заниматься — они «сгорают».

Для того чтобы по плану выйти на пенсию в 40?

Если бы я был уверен что цены не будут меняться — то можно было бы выходить на пенсию сейчас и до конца жизни мне бы хватило. НО про какую стабильность можно вообще сейчас говорить? Чем 2020 год закончится еще не знаем — а там уже и загадывать страшно. На всякий случай запасся крупами и тушенкой — а то может через год вместо денег будут в цене крышки от нюка-колы.

Для того чтобы содержать твоих детей до их старости?

В теории — да. Мужик должен работать что бы кормить семью и детей вырастить. Вот только не модно сейчас детей заводить! Современные женщины с радостью будут жить для себя на деньги мужа. А вот пеленки — распашонки, дома с детьми сидеть — это домострой и рабство.
Хотя может это и правильно — вон оно людей сколько расплодилось что только эпидемия помогает природе хоть чуть-чуть восстановиться.

А вот «дохера» денег — это когда они остаются и возникает вопрос куда девать лишние.

Это не про девов в айти, я могу раскидать за 5 минут куда бы я слил 10 лямов зелени в год, если говорить о состояниях уровня Гейтса то уже сложнее, да. Но всегда можно открыть второй SpaceX)

Бессмысленная практика.
Большинство менеджеров просто не будут брать на себя никаких конкретных обязательств. Зачем оно им? Ты же еще не уходишь. Если соберешься, тогда и будем решать.
А если вдруг по какой-то причине и удастся договориться, то слово менеджера не стоит дискового пространства на котором оно записано, потому что:
1. Менеджерами как правило становятся те, кто хорошо исполняют волю вышестоящего начальства. Поднятие зарплаты исполнителям никогда не является их волей, а вот прибыльность проекта — очень даже.
2. Менеджер, с которым договорился, может уйти или поменять позицию. Новый никакой моральной ответственности за это обещание чувствовать не будет.
3. Договариваешься ты часто с тем человеком, которому это повышение надо утверждать выше. Выше могут не согласиться или урезать.
4. Ты можешь даже договориться и менеджер со всесми полномочиями случайно окажется честным и действительно захочет исполнить обещанное, но:
— закончится проект, а нового не будет
— у компании начнутся финансовые трудности или она будет готовиться к продаже или выходу на IPO...
и по проекту/программе/ всей компании объявят мораторий на повышение зарплат. Ждите.

Помимо прочего, сам исполнитель может:
— не вырасти согласно ожиданиям
— выгореть, потерять мотивацию
— перессориться со всеми вокруг

Бобер все верно написал раньше, я лишь структурировал и дополнил.

Почему не будут? Выполнять-то не надо. Это как обещания предвыборные

Выполнять-то не надо. Это как обещания предвыборные

Кстати — это идея! Вон с политиками народ-то уже 30 лет хавает обещания. Каждый приходит и рассказывает как будет покращення. А потом приходит другой и говорит что папередники налажали — но уж он-то точно всех спасет!
Нужно так же менеджеров менять! Приходишь на проект — тебе менеджер обещает что через годик поднимем зарплату вдвое еще и опционов всяких дадим ... А потом меняем менеджера и он говорит что «папередник» весь бюджет просрал и повышать нечем — но я все исправлю и через годик тебе точно повышу задним числом еще и компенсацию выплатим за прошлые месяцы.
На сайте итальянского ИТ вон писали что синьоры по полгода бесплатно работают — им уже должны по 20К баксов, а они все ждут, потому что обещали доплатить за задержку!

«Требуется эффективный менеджер на ротацию»

Я хочу получать как можно больше. Сколько это будет я х.з — условия меняются

А в чем смысл? Откуда я знаю какие будут условия на рынке через год, какой у меня будет уровень скилла? Это ж рынок, каждый старается максимизировать полученную выгоду.

Я хочу вообще получать миллион долларов в месяц, считаю, что мне этого вполне хватит. Но так как такие деньги мне никто не даст, я просто стараюсь получить максимум. Исходя из реалий рынка и параллельных предложений я считаю, что могу получить Х денег, их и запрашиваю. Если ко мне через год придет другой работодатель с идентичными условиями, но с 2Х денег, то я и буду хотеть 2Х. Если вдруг я приобрету скилл позволяющий получить 3Х денег, то соответственно 3Х мне и нужен будет.

Не важно сколько, важно зачем.

Зачем тебе 1 миллион долларов?

«Вы хотите об этом поговорить?» Безбедная жизнь для всей семьи, уверенность в завтрашнем дне, филантропия

ну кому как. Не понимаю конечно, как эта тема «зачем» относится к изначальному комментарию, ну да ладно

Я считаю, что у любого хотения должна быть самая высокая на свете цель — та, которая больше жизни. Только в этом случае индивидуум приносит пользу не только себе но и окружающим. Вот и спросил, чего вы хотите на самом деле.

Ты немного промахнулся. Тебе лет на 40-50 назад, тогда подобные сказки были в почете)

Ну... Скажем так — меня родили чтобы я сказки делал былью.

Приходит глухонемой в аптеку купить презерватив...

Такі x2 можливі на початку кар’єри, або ось коли переходиш в 2-3 компанію в США яка готова запропонувати ринкову ціну

Описана черезрічна винагорода в умовах українського ринку де ти можеш планувати свій фінансовий ріст

Ok, стандартні X+500. Суті це не змінює. Можеш перечитати мій коментар підставляючи інші цифри

Навіть ці +500 працюючи в одній компанії треба узгоджувати наперед бо інакше запропононують +200, а якщо змінювати роботу кожні півроку то псуєш рівень довіри і складніше потім зайти наступну роботу та й звикаєш до колективу

По-перше ми розмовляли за рік, а не півроку. Йти через рік цілком собі ок. Запропонують 200, якщо ринкова вартість 500, — ну самі собі вороги. Від того, що людина переходить кудись, програє і компанія.

Та й наприклад є я і Вася, ми обидва домовились на черезрічну зарплатню +200, тільки цей рік я вджобував, ріс, здобував якісь нові скіли, був корисний для проекту більше ніж очікувалось спочатку, взяв на себе більшу роль, а Вася просто виконував свою роботу і зовсім не виріс. Питання: чому я маю бути задоволений таким же рейзом, як Вася? І чому раптом Васі взагалі мають щось піднімати?

Якщо Василь мій друг то я буду задоволений його підвищенням також, якщо просто колега то його підвищення могло бути ініціативою керівництва щоб мотивувати, достатньо інших факторів які міг пропустити включаючи особисті зв’язки

Компанії могло бути лінь дивитись хто показав кращу продуктивність і підняли рівномірно в такому випадку треба задумались про продовження співпраці чи припиненні

В тебе завжди є вибір і прикладу я орієнтуюсь на обговорення певних умов наперед

Тобто ця домовленість не є зафіксованою і єдине, на що вона впливає — неможливість співробітника отримати більше ніж цей обумовлений рейз?

А тепер дивіться, повертаємося до прикладу. Я і Вася домовились про +200, проходить рік, я коштую на ринку +500, Вася так само. Якщо ви не піднімаєте Васі, то він незадоволений, бо людині властиво вважати, що на пообіцяну суму вона напрацювала. Якщо ви піднімаєте Васі, то вже незадоволений менеджмент, бо він переплачує Васі. Тепер до мого кейсу, якщо мені дають +200, я незадоволений і скоро піду, бо мені десь дадуть більше, а якщо мені дадуть +500, то нащо взагалі спочатку була та домовленість. Це не завод, об’єктивних метрик, до яких можна прив’язати це, немає.

Про це вже писав раніше в цій темі, що є інший випадок коли ти плануєш, що з твоїм ростом вмінь через рік ти можеш розраховувати на +$500 і якщо пропустити це обговорення то компанія запропонує +$300

Коли ти відразу обговорюєш черезрічну винагороду то дійсно ставиш стелю, але якщо пропустити це обговорення то пропозиція від компанії-власника-менеджера буде меншою

Шанс втратити є завжди, взагалі цю ситуацію можна представити якоюсь задачею з теорії ігор

а якщо я планую +500, а через рік коштую +800, або 1000?))) Якщо пропозиція від власника буде меншою — це його проблеми і ми будемо торгуватися, бо це ринок а якщо для компанії серйозно треба планувати зміну моєї зарплатні на плюс-мінус 100-200 доларів, то це фейспалм і компанія-одноднівка і від таких треба бігти.

Ти схоже просто не розумієш різницю між «хочу Х грошей», та «коштую на ринку Х грошей». Самому собі ставити стелю це абсурд і я не знаю хто на це піде, хіба поставити стелю з розряду 10К та й то так собі ідея.

Почему-то забыли про «обратную сторону» такого планирования зарплаты.
Например обсудили сколько человек хочет через год. А через год оказывается что дать ему запланированных денег не получается. Причин может быть много: может сам человек не показал ожидаемой отдачи, может бюджет этого проекта не позволяет, может у компании сейчас туго с деньгами, может после него наняли других дешевле, может те скилы, которые человек имеет, сейчас не слишком востребованы ... В бизнесе сейчас все очень быстро меняется и что будет через год — сложно загадывать.
В результате человеку не дали запланированного. Возможно ему и не обещали твердо — это ведь были только планы. Но человек явно расстроиться. Что дальше? В лучшем случае — он пойдет искать себе другое место, где ему дадут ожидаемое. В худшем — не пойдет, или не сможет найти — и останется. При этом затаит обиду и явно будет работать хуже — а может даже где-то специально затягивать или хитрить. По принципу: раз меня «обманули» с зарплатой — то и я буду теперь по-максимуму обманывать контору.
Многие начальники, если человек пришел за повышением и ему отказали — то сами ставят его в списки на увольнение! Даже если человек говорит что готов остаться и его все устраивает. Потому что у него теперь «внутренний конфликт» — любимый повод HR для увольнения.

В інших сферах можливим підвищенням на початку 2000-х маніпулювали: «Зараз ви до нас прийдете на 1500 гривень, але через півроку точно буде 5000 гривень», це як приклад

Бобер, звісно описана тобою ситуація також можлива

Це не обов′язково виконувати, навіть якщо буде написано на папері. Звичайні політичні обіцянки, не варті паперу, на якому написані.

Ф′ючерсних угод у сфері оплати послуг в Україні не існує. Хоча їм ніщо не заважає існувати, але... для цього потрібен правовий режим з низькими транзакційними витратами. Такого в реальному світі наймовірніше нема ніде, хіба що в ігрових середовищах.

Я після одної з компаній звик записувати домовленості в різних месенджерах та в електронних листах, то ось, вважаю, що роботодавцю буде психологічно складніше порушити домовленності, якщо вони були десь збереженні

Зустрічав випадки коли збереженого тексту було достатньо як аргументу

А мені особисто буде психологічно легше звільнитись при порушенні домовленностей бо відчуваю відповідальність за проект навіть якщо працюю пару місяців

Це не про HR. Вони готові зліпити 100500 відмазок, а як недостатньо — покличуть юристів. При цьому абсолютно неважливо, що утнула компанія, навіть якщо ціна рішення питання на 3$, вони й до суду підуть аби тільки їх не звинуватили в недостатній бюрократичній «ввічливості».

Зняти офер після того як людина вже три дні як працює — та ващє не проблема. Типу «забули попередити».

Чи є спеціалісти які обговорюють черезрічну винагороду?

Кто первый назвал сумму, тот и проиграл ) Оптимальной стратегией будет как раз сначала дождаться первого пересмотра и посмотреть, что компания предложит )

В анонімних пошуках роботи, яких вже три, спеціаліст відразу вказує винагороду яку хоче зараз

Я о сумме через год. Понятно, что когда ищешь работу, то говоришь сумму. Но у компании с тобой еще нет никакого бэкграунда, ты не знаешь как вообще дела обстоят в компании и так далее ) Поэтому на этапе устройство оговаривать размер пересмотра — это проигрыш.

Обговорення саме можливості перегляду на конкретну суму, або процент як в vimeo:

Если же ты соответствуешь своему уровню, получишь условные 5-10%

Ну в топике вопрос по-другому

обговорити яку винагороду ви хочете через півроку-рік-два

Сомневаюсь что хоть в одной компании тебе скажут: нет, мы не пересматривем зп

Якщо ти хочеш через півроку +$500, а на співбесіді скажуть що через півроку по результатам роботи зможуть максимум на +$450 то в тебе буде більше інформації щоб прийняти рішення початку співпраці або відмови

А если я сказал +500, а компания могла дать +1К, то я потеряю 6К в год. Если тебе со старта говорят, что через полгода повысят на 450, когда ты еще и дня не проработал, то ты явно просишь ниже рынка зп )

При перекваліфікації таке можливо

Ну, это и есть кейс, когда ты явно ниже рынка просишь

Я думаю є ситуації коли обговорення черезрічної винагороди актуально, прикладу якщо захотів попрацювати в стартапі і прийшов на $2500 із-за перекваліфікації на Elixir

Якщо обговорити можливе підвищення: «за півроку до $3000» то через півроку можна зрозуміти що з такими знаннями можна казати і $3200, говориш на перегляді що хочеш $3200 і дають $3000 з аргументом «як домовлялись»

Або ж попрацювати без обговорення і отримати $2700-2800 з аргументом «ми ж стартап»

можна зрозуміти що з такими знаннями можна казати і $3200
Або ж попрацювати без обговорення і отримати $2700-2800 з аргументом «ми ж стартап»

То, что думаешь ты, никого не интересует. Имеет значение, что думает рынок о твоих скиллах. И если рынок их оценивает на 3200, то ты продашь работодателю эти 3200 и так. А если рынок продолжает оценивать твои скиллы на 2500, то и на пересмотре тебе скажут — не оправдал ты наших надежд, и даж 200 уе не дадут.

В тому то і справа що на ринку одні хочуть купити дешевше а інші продати дорожче, як orderbook, а справедлива оцінка одна для всіх відсутня, одному роботодавцю сподобається досвід і вміння і відповідно погодиться на $5000, а іншому треба просто зробити щоб працювало і запропонує максимум $2500

Відповідно і вибираєш стратегію яка дасть кращий результат, пишеш та читаєш відгуки

Вже десять спеціалістів проголосувало, результати опитування

Ти хочеш сказати що в української HR релігії має раптово з′явитися настільки складна логіка?

Так цю логіку спеціаліст додає, звісно рекрутери будуть старатись замовчувати сам факт можливого перегляду а тим паче планувати фінансовий ріст

Краще от що підкажи, чи варто опис теми спростити бо коли писав то наче «ок», а зараз перечитав і схоже на юридичний документ

Ще раз, HR в Україні це релігія. Тут не влаштовують дівчат, тому що теоретично вони можуть залетіти. Не питай де логіка, якщо вони ФОП. Логіка та релігія — належать різним площинам Землі.

Повно ж випадків коли дівчата працюють дизайнером, QA, в маркетингу

Рекрутери частіше вагітніють

Що лише підтверджує природу HR як сукупності міфічних ритуалів, не спотворених логікою.

А так то, як на мене то абсолютно дивне опитування, хіба хтось на співбесіді таке колись обговорював?Зважаючи на те, що дуже часто фінальний офер формується вже після всіх етапів найму — не уявляю, як предметно можна обговорювати винагороду через рік, якщо ти навіть не знаєш остаточно яка буде в офері?
Я більш ніж впевнений, що у випадку якщо кандидат підніме це питання, у 90% відсотках відповідь буде «ну, ми подивимось по Вашому перформансу, можливостях клієнта, стану ринку і т.д.» — факторів настільки багато, що говорити якусь конкретну суму на цьому етапі це пальцем в небо

Тут більше питання можливостей, а чи зможу я як спеціаліст через півроку роботи вийти в +$200-300 а до кінця наступного року в +$1000-1200 якщо буду мати гарну продуктивність роботи?

Так, гарну продуктивність кожен може бачити по-своєму але це тема для окремого опитування 😊

+$200-300

да, похоже на поправку на инфляцию при зарплатах около 5к

о кінця наступного року в +$1000-1200

если спать с боссом или стать боссом
а так скорее смена компании

Планувати можна як завгодно, але тобі гарантій ніхто не дасть, конкретної суми чи діапазону в пару сотень ні навіть в офер, ні в тим більше контракт такого ні один адекватний СЕО в т.зв. українському ІТ не впише. На словах може й скаже, але на рейзі все одно все буде залежати від тих самих факторів продуктивності, проекту, клієнта, ринку і т.д.

Тут більше питання можливостей, а чи зможу я як спеціаліст через півроку роботи вийти в +$200-300 а до кінця наступного року в +$1000-1200 якщо буду мати гарну продуктивність роботи?

Це все набагато простіше — ти плануєш собі це все для себе, коли йдеш на нову роботу
Ну а коли приходить час наступного рейзу, дивишся по факту:
— план твій +/- виконується — «отлично, работаем дальше» ©
— не виконується — шукаєш іншу роботу

До
’Як часто має відбуватись перегляд винагороди? *’
бракує варіантів
— «при зміні обставин(новий проект, роль, обов’язки)»
— «по запиту працівника»
— «свій варіант»

При зміні обставин і так зрозуміло, або ж:

3. Когда у вас повышают зарплату?
Каждый раз когда ты придешь с офером от другой конторы. Мы сразу пообещаем больше!

оригінал від Бобра

Когда вода всемирного потопа коснётся вновь границы берегов

Як же мене трігерять опитування на хвилину. Чому не на дві, півтора, п’ять?

Правий, обновив на «дві хвилини» бо деякі питання об’ємні

Ти випадково не ПМ який сам виставляє естімейти?

Я розробник, ось один з проектів devspace.com.ua, з розрахунком часу на виконання задачі інколи промахуюсь

Гарна тема для окремого опитування «Чи платять вам гроші за активність на DOU?»

Я звісно буду радий коли мені почнуть платити за опитування, якщо в тебе є знайомі в адміністрації DOU то натякни їм, що печиво з логотипом DOU перед новорічними святами мене влаштує

Підписатись на коментарі