Топ 10 найбільших міст України за останні 2600 років

В честь Дня Незалежності, топ 10 найбільших міст на території сучасної України за останні 2600 років у вигляді гоночних чартів (racing charts).

Діаграми побудовано на основі вікістатті «Список найбільших міст на території України за роками».

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном2
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Астанавітєс! Дуже неточні дані. Можливо, хибні варіанти згладження моделі між реперними точками, але мегаполіс-Чигирин у 1640, або Київ, який не помітив 1169 і 1482 — занадто помітні.

Там далі ще гірше. Ні, сорі, не варта уваги візуалізація.

Видимо, таки просто сильно сглажено. См. постоянное падение численности в Киеве как раз где-то с 1170 и до 1300...

Що таке Стільсько. стільки часу домінував.

Я сам перший раз почув. На жаль, інформації про нього дуже мало. Я так і не зрозумів, чому він прийшов в занепад ще в 10-му столітті

Володимир захопив і вирізав )))

На жаль, Одеса — одне з найбільш стагнуючих міст України в цьому плані. Початок 20-го століття — 500 тис. населення, кінець — 1 мільйон.
Київ виріс в 5 разів
Донецьк — в 20 разів
Дніпро — в 8 раз
Львів — в 4 рази

Дійсно, думаю тому що Одеса інфраструктурно в глухому закутку.
Досі немає нормального авто сполучення з близькими Балканами Бухарест, Софія, Стамбулом. Плюс близкість до токсичного Придністров’я.

У 19-му столітті Одеса же росла. А все тому що вона була морськими воротами України. Саме через Одесу йшли вантажі до Європи і навпаки. Тут була зона Порто-франко і не було кріпосного права. А потім не стало нових стимулів зростання. А Донецьк, Харків і Дніпро стали індустріальними гігантами,Київ став столицею.

Що стосується автосполучення — в 21-му столітті воно не так критично. Тут більш важливо авіасполучення. А у нас один з найвідсталіших аеропортів в Європі, тільки 2 роки тому почали будувати нову злітну смугу.

Авто і залізничне сполучення все ще важливе для міжкультурного обміну. Вам теоретично до Бухаресту, Варни, Констанци ближче ніж до Києва.

Ну до Києва їхати 7 годин (автобусом) або 5 годин (машиною). Це не дуже далеко. До Варни може і ближче відстань, але не забувайте про кордони і митниці, тому лоукост-рейси тут більш зручні.

В 19-му сторіччі Одеса була єдиним офшором в РІ.

Щоб не плодити топіки. Середня температура на кожен день року для міст України:
youtu.be/nJScF37gh5g

Чудово видно «покращення» в донецьку в 2014 році.

З подивом узнав, що моя рідна Біла Церква була найбільшим місто в Україні цілу третину 18-го сторіччя.

У статті, з якої побудоване відео, здається немає таблиці, в якій Біла Церква була б найбільшим містом
uk.wikipedia.org/...​риторії_України_за_роками
так що можливо, для Вашого твердження недостатньо даних.

це результат інтерполяції

Основний приріст населення відбувся у 19 ст. Фактично, перевершивши кілька минулих століть. Саме тому становлення нації відбулося вже у постгетьманську добу і в стані імперської колонії з 40 річною забороною на використання української мови в друкованих виданнях та освіті. На початок 20 ст. українці стали однією з наймасовіших націй.

Первые 1000 лет
1. Крым
2. Крым
3. Крым
4. Крым
5. Крым
6. Крым
7. Крым
8. Крым
9. Крым
10. Крым

А вообще крутая штука, кто сделал — молодец. С удивлением узнал, что Канев, где я родился, когда-то был 7-ым самым большим городом Украины. А сейчас там живет всего около 30000 человек

Крим тоді це антична Греція, цивилізація, як зараз США.

я вообще не осозновал что еще относительно не так давно те же Нежин или Белая Церковь были больше Киева по населению.

В 19 ст. було не очевидно, що Київ стане найбільшим містом.

В 21 столітті не було очевидно що Україна буде найбільшою державою у Європі в 22 столітті 🤔

А тем более в 14 веке.

Подписаться на комментарии