Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Мінцифри представила нового радника Дениса Алейнікова. Він займався ПВТ в Білорусі та буде допомагати з Дія.City

4 вересня відбулася пресконференція представників Мінцифри за участі міністра Михайла Федорова та замміністра Олександра Борнякова. Вони представили Дениса Алейнікова, який розробляв законодавство про білоруський «Парк Високих Технологій» і тепер допомагатиме розробляти законодавчу базу Дія.City для України.

Денис Алейніков буде головним спеціалістом в юридичній частині проєкту та амбасадором Дія.City в країнах СНД та Європи.

«Ця реформа — консолідація зусиль усіх: президента, уряду, депутатів Верховної Ради, держави, креативного класу. Вона має нам дозволити втримувати наші прапори на вершині. Для мене Дія.City не замість Парку Високих Технологій, а разом. Ми братські народи і я хочу, щоб весь світовий ТОП IT-продуктів, перша 10-ка була з прапорами України і Білорусі» — підсумував Денис Алейніков.

Також на пресконференції ще раз проговорили цілі та плани щодо Дія.City

«Цей Указ Президента надзвичайно важливий для нас, адже останні півроку ми працюємо над тим, щоб створити на території України спеціальну економічну зону — концептуальну, сучасну, яка допоможе пришвидшити розвиток ІТ-галузі. Ми хочемо, щоб в Україні було більше стартапів, але на сьогодні це важко втілити в життя, адже наші податкові умови, регулювання міграційних процесів, трудового законодавства — не найкращі у світі. Тому сьогодні Україна є третьою у світі по аутсорсингу ІТ-послуг. Тобто багато наших спеціалістів розробляють послуги для інших країн, але ми хочемо, щоб в Україні почали створювати IT-продукти. Тому ми працюємо над Дія.City, яка стане однією з найкращих податкових систем у світі. Адже ми хочемо, щоб наші компанії платили менше податків, стрімко розвивалися і створювали більше робочих місць», — сказав Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України.

За словами заступника Міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, в Дія.City для IT-фахівців залишаться такі ж умови, які вони мають при оформленні як ФОП. «Тобто 5% податку на доходи фізичних осіб та мінімальне ЄСВ 22%, в цьому році це 1039 гривень. Для компаній ми вводимо податок на виведений капітал — ставка 10% при виведенні дивідендів або 15% прирівняних до них платежів», — пояснив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT. Він додав, що Мінцифри також вдосконалить порядок здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження, щоб унеможливити необґрунтоване втручання у діяльність IT-компаній.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав наказ «Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні».

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я так понимаю, это другой Денис...?
Сходство будет многих смущать со старта.

У меня есть предложение. А может быть такие же нормы внедрить в масштабах всей страны? Не айти единым.

Интересно, какой реакции на ожидал на аргумент про братские народы?

Его слова звучат примерно так: «я тут ваши черепа уже измерил, материал подходит».

В Украине такое не взлетит, ему бы к мыжебратьям, там это за обе щеки ... ну вы поняли.

Підписатись на коментарі