Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Про стажування в Google

Цього літа я стажувався в Google на позиції STEP Intern.

Стаття про те, як я сюди попав

Що за стажування і для кого?

STEP — 3-місячне літнє стажування для студентів 1 і 2 курсів. Створене для того, щоб показати студентам, як працюється в компанії, покращити навички в програмуванні і дати шанс попрацювати над реальними проєктами в команді.

Про проєкт

Кожен стажист прикріплений до певної Google команди. Їх досить багато: Search, Chrome, Drive, Play, Youtube і т.д. Всі перерахувати буде досить важко😅 Я попав в команду Play Games Services. З назви можна зрозуміти, що команда займається чимось пов’язаним з іграми.

Мета нашого проєкту полягала в тому, щоб показати розробникам, як інтегрувати Play Games Services в їхню андроїд гру. Для цього ми створили гру та інтегрували її з різними ігровими сервісами(Sign In, Leaderboards, Achievements, Friends й т.д.). Скоро розмістимо на офіційному Github репозиторії команди.

Що сподобалось?

  • Люди. В гуглі ідеологія базується на таких засадах: Respect the user, Respect the opportunity й respect each other. Все це дозволяє працювати в середовищі, де не страшно ставити багато питань, говорити думки в голос та комфортно працювати. Також, тебе оточують люди з різним досвідом, культурою і світоглядом. Все це
    заряджає мотивацією і дає стимул швидко розвиватися.
  • Робота над проєктом. До Google я вже встиг попрацювати junior python developer’ом. Надалі всі технічні інтерв’ю проходив саме на пайтоні. Проект ми пишем на android з використанням Java. На превелике здивування я швидко опанував андроід розробку, написав простеньку гру і показав менеджерам її у перші дні стажування, в той час, коли мене просили просто почитати документацію і поковирятись в Android Studio. Вони були раді швидкому прогресу і, як мені здалось, були здивовані. Ми продуктивно працювали протягом всього періоду стажування і встигли виконати всі завдання в задані строки.
  • Свобода. Тебе ніхто не контролює, не моніторить, не підраховує кількість годин за компом. Мені здалось, що такий підхід не збільшив кількість «халявщиків», а навпаки — дав можливість працівникам розставляти індивідуальні пріоритети, не вигоряти і працювати на результат.
  • Англійська. Стажування сильно підвищило мій розмовний рівень, тому що вся комунікація відбувалась нею. Моя англійська далеко не ідеальна, я ніколи не ставив ціль говорити важкими термінами і використовувати рідкісні слова. Навпаки, старався використовувати відомі всім слова й грамотно будувати з них речення. Крім того, в Google багато людей, для яких англійська не є рідною мовою, тому краще говорити «попрощє»!
  • Нетворкінг.Через те, що стажування у 2020 році у всіх проходило в онлайн режимі, випити келих вина з працівниками у мене не вдалось, але це не завадило мені поспілкуватись з іншими стажерами та працівниками по Google Hangouts.
  • Фідбек. Для мене дуже важливо чути зворотний зв’язок. Це дає розуміння, що потрібно в собі прибрати, що потрібно продовжувати робити, і над чим ще треба попрацювати. Я постійно питав його тут і отримував конкретні настанови. В середині і кінці стажування кожен стажист пише Self Evaluation. Цей документ описує чим ви займались протягом стажування, які у вас сильні сторони та що варто покращити. Його читає менеджер і пише свою версію про вас. В середині стажування документ ні на що не впливає й лише дає розуміння, як все проходить. В кінці інтернатури Self Evaluation найважливішим фактором при відборі на наступне стажування чи конвертацію на фулл-тайм позицію.

Що не сподобалось?

Напевно єдине, що мене здивувало й не сподобалось — це довге очікування обладнання. Через те, що в офіс я потрапити не міг, мені мали прислати ноутбук в перший тиждень стажування. На ділі ж прийшлось чекати місяць, ноут вони прислати не змогли, тому купили новенький Macbook Pro у Києві та прислали у Львів.

Пощастило, що я міг працювати зі свого ноута з першого дня стажування, але це тільки тому, що моя команда має публічне API.

Висновок

Я дуже задоволений, що попав на це стажування. Отримав новий досвід, спробував себе в розробці ігор і познайомився з різними крутими людьми.

Стажування було цікавою пригодою, яку хочеться повторити ще раз, правда вже в крутому офісі та з безкоштовною їжею😅

Дякую за увагу. Всім успішних успіхів)
ПС Підписуйтесь на мій телеграм канал, там буде цікаво)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Совместить с первой статьей как попасть, причесать от сумбура и на главную хорошая мотивирующая статья для студентов.

Намагався викласти статтю в стрічку, але доу на зустріч не пішли(

На мою думку, головне не те, що їжа безкоштовна, а що вона дуже різноманітна, смачна, корисна, завжди свіжа і взагалі не треба собі морочити голову що і коли поїсти.

у гуглеров наверное самая скучная работа

Особливо у тих хто розробляє сторінку пошуку і щоб хоч якось урізноманітнити робочий день використовують Bing або Yahoo

Цікавий висновок

а что может быть интересного в гугле?
если ты делаешь еще тулзы, которыми пользуются много людей — есть еще цимес там сидеть, а если сидишь пилишь рутину? ктото может мечает читать письма, но врядли таких пупсиков даже близко подпустят к серверной, будут сидеть под камерами, которые будут снимать экран монитора
www.youtube.com/...​atch?v=o0IGGaly338&t=895s

Думаю, що все залежить від проєкту. Може бути цікавим, а може й рутинним. На скільки я знаю, то в гуглі можна самому пропонувати проєкт/новий функціонал. Якщо свій не пропонуєш, то працюєш над наявними, при цьому завдання обираєш сам. На вашу думку, а де є сенс сидіти?

есть два типа программистов, которые просто сидят и программируют то что скажут, и те, кто посидят, попрограммируют, поймут что намного драйвовее делать конкурента и сваливают из таких контор, выбор за каждым, в какой песочнице сидеть и какими продуктами пользоваться, главная задача крупных корпораций — это держать на поводке своих хомячков, чтобы пользовались сервисами этой корпорации

Можна посилання на ваш стартап/бізнес?

Щоб торгувати криптою, потрібно мати хоча б якийсь капітал(а де його взяти?) + бажання цим займатись. Думаю, багато розробників задумуються про власний продукт, але ця справа вимагає зовсім інших фінансових та часових затрат, до яких не всі готові. Тому не варто узагальньвувати, що всім драйвовіше робити «конкурента».

bittrex, binance, торговал криптой

це все ваші бізнеси, рілі?

Підписатись на коментарі