✏️ DOU шукає авторів (список тем оновлюється)

Час від часу редактори DOU спілкуються з айтішниками, що мають бажання писати, але не можуть обрати тему. Що ж, ви просили — ми почули :)

Уже три місяці Редакція DOU публікує список тем, що шукають своїх авторів. Зазвичай, на деякі теми виникає черга з охочих поділитись досвідом. Але щомісяця ми оновлюємо список та додаємо його до таблички. Там ми не лише пропонуємо перелік тем, а також шукаємо цікавих героїв для інтерв’ю.

Якщо вам сподобалась якась з тем і хочете стати автором — пишіть на [email protected]. Обговоримо процес написання статті та забронюємо тему для вас.

Якщо на думку спала тема, якої ще не було на DOU і досі немає в табличці — виправляйте цю несправедливість, лишайте коментарі з темами статей.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Як варіант, можу запропонувати тему «Розвиток ІТ в аграрному секторі», але не ті заїжджені теми про дрони, автопілоти на трактори — а про роботу сисадмінів, організацію самої інфраструктури, проблеми з якими доводиться стикатись, що «запустити безпілотний трактор» і подружитись з розробниками програмного забезпечення сисадмінам.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

✏️ Ловіть нову порцію ідей для статей!

Ми оновили список тем і чекаємо охочих писати, а також шукаємо героїв для інтерв’ю 👉🏻 shorturl.at/nuDQ1

Більшість статей, які зараз виходять на DOU — з тем нашої таблички. Робимо висновок, що ідея публікувати «вільні» теми від редакції — вдала :)

Пишіть на [email protected], якщо хочете стати автором.

конвертировать в гривну по курсу (какому?)
чтоб галера не обсчитала
считать чужие деньги

Уберите нафиг ибо бред.

та чого, по-моєму класна ідея: після політики і трактора (ну тепер ще корони) математика в перших рядах по популярності. єдине що просити математика написати таку статтю, на мій погляд, ідея така собі: в різних галузях програмування дуже різні потреби, одна людина то все не охопить, ну і упередженість — якщо я пробую стягнути собі всі «матанічні» задачі, то ясно, що мій список необхідного апарату буде сильно роздутий. краще було б зібрати екіпу як можна більш розмаїтих спеціалістів (ембедед, веб, мл, геймдев,...) і спитати їх який матапарат найчастіше використовують (ну якийсь же використовують, хоча б арифметику за 3 класи), який найскладніший матапарат попадався руки (хтось же й фазовані антенні решітки рахує), як учили, чи вистачає вузівського курсу ітп. якщо це ще здобрити статистикою доу про запит на таких фахівців, то була б дуже непогана інструкція для початківців хто боїться чи навпаки любить математику куди б його податись і чи сильно воно на ринку треба.

Чомусь не побачив в списку назв статей «За що я люблю ДОУ»

А не планується часом статті про людей, які зафейлили чи підзабили на кар’єру, чи не розвиваються, і по середньостатистичним міркам(тайтл, знання, зарплата, проекти) не досягли практично нічого?

Про антигероев недавно написали , кстати
jobs.dou.ua/...​ompanies/devabit/reviews

Начальник напал на подчинённого, а потом позвал на помощь титушек — человек вырвался и убежал.
Дело было во Львове.

Я пишу на «застарілій» мові програмування (Delphi, Cobol, etc)

О, как раз моя тема) Ибо мне например вполне нравятся некоторые диалекты бейсика (в частности, FreeBasic, BlitzMax, Monkey X / Cerberus X), паскаля (FreePascal, PascalABC.NET), Tcl/Tk (кстати, насколько тикль можно считать «устаревшим»? Или он еще не настолько стар? Возраст его вроде как у джавы примерно), ну и конечно же лисп (100% «устаревший» язык :-) ).

Чому і для чого

Для фана разумеется)

З.Ы. кстати читал сравнительно недавно (в аккурат когда коронавирус по миру шествие начал), что кажись IBM (и еще кто-то) какие-то курсы по коболу сделали (ибо легаси на коболе кому-то поддерживать надо все-таки)

LOL
Працювати в офісі — краще і ефективніше, ніж вдома колонка того, хто не бачить плюсів віддаленої роботи і виступає проти неї ІТ-спеціаліст, що так вважає

Ремоут вбиває корпоративну культуру. Як цього уникнути що робити, щоб корпоративна культура та цінності залишались сильними і в умовах ремоуту HR, СЕО

корпоративну культуру.

Это про кидание на последнюю зп и прочее? Или bullshit который печатают на чашках и фтуболках? :-)

що робити, щоб корпоративна культура та цінності залишались сильними

Как научиться на***вать удалёнщиков? Слишком уж независиымые

Простите за глупый вопрос — а это оплачивается или так, для души и общего блага?

З авторами працюємо на безоплатній основі. Так було завжди :)

Тоже вариант. Как заметили ниже, написанное чтобы действительно поделиться с сообществом из личной практики — как правило, намного интересное, чем тексты платных копирайтеров.

Це якщо ви володієте літературним талантом і умінням подати інформацію/факти читачеві

Каким образом формируется табличка со списком тем?

Теми формують редактори на основі запиту читачів (наприклад, на Форумі чи в коментарях можна відслідкувати, що «болить» українським айтішникам). Можете пропонувати власні теми, будемо вдячні.

IMO, довольно странные представления о запросах и боли украинских айтишников, если только айтишниками тут не называют членов IT-ассоциации. Могу набросить предложить:

0. Зачем нужны IT-школы и курсы при наличии доступа в интернет. Как сэкономить 1000$ умея гуглить. Статья от человека, который собеседовал выпускников курсов и может сравнить качество кандидатов.

1. Работать дома — лучше и эффективнее, чем в офисе. Колонка бездетного программиста из пригорода с домашним офисом.

2. Фриланс открыл мне второе дыхание. Как иметь больше контроля над проектом и двойной рейт, работая на заказчика напрямую.

3. Ремоут убивает корпоративную культуру. Статья от HR full-remote фирмы с ростом в 20% за последние полгода.

4. День из жизни программиста (карантинная версия). Интересная история с шуточками и юмором, которая отображает один день из жизни программиста, которого фирма не отпустила на ремоут. Автор — живой программист с оксигенацией не менее 80%.

5. Как остановить предубежденность в процессе рекрутинга и пытаться привести на собеседование всех подряд. Автор — фриланс рекрутер с ипотекой.

про релокацию в Индию: вот тут все естью www.dailymotion.com/video/x6nqcmn

Поздоровляю з камін-аутом. Звісно, мало хто сумнівався, що доу наповнюється заказним контентом, що не тоне. Але дякую за список вбросів.

Проблема в тому, що це все зазвичай пушуть або професійні писаки (в слиняво-бюрократичному або школоло-стилі), або спеціалісти нижчого класу під впливом синдрому Данінга-Крюгера, тобто ті що вважають буцімто все знають.

Найкращий контент вам ніколи не напишуть на замовлення. Принаймні, на тривіальне. Треба проводити провокації, щоб виявляти тих, кому є що сказати.

PS. Ви хочете розказати про втрату корпоративної культури на ремоуті. Але ж у вас взагалі нема гарного, чіпляючого контенту про корпоративну культуру. Не від «простідєвок-євангелісток», а такий щоб розкривав типові правила гри в компанії. Тобто все те, що компанія особливо не приховує від своїх співробітників, кнути та пряники, кому що дістається, зокрема: хто з «обраних» і як це отримує публічно.
Ця тема вічнозелена, вона може стати основною на DOU, проте без зливання в треш відомо-якого IT. Чому так: планктон нерідко сидить у соц.мережах, і це хороший канал підвищення лояльності та розповсюджуваності.

PPS. Я, звичайно, цього не писатиму, я на фрілансі. Хоча знаю достатньо через співпрацю с корпоративними гравцями нижчого рівня. Проте не маю права навіть натякати, хто мене та про що просить. І які це має консіквенси.

Секрет Полішинеля: цей контент призначений для нової аудиуторії та для тих хто ще не зарегився. Існуючу аудиторію цим не втримати. Для них потрібно зовсім інше.

Якби ж вони могли писати... для цього логіка потрібна. А не лише бажання вайті

Давай запрограммируем клубок слов? Возьмем словарь и заставим кого-нибудь вводить предложения откуда-нибудь. Вот например:

для нової аудиуторії

можно разбить на три слова:

для
нової
аудиуторії

А правила для этого клубка слов такие:
для_нової
нової_аудиуторії
Упорядоченная информация понимаема. Неупорядоченная нет. Порядок устанавливают правила. Введи словарь и правила — получишь исходный текст.
Я вот клубок из миллиона слов хочу для начала. Понятно пока, что это парсер википедии получится. Хотя у меня есть и честно купленный энц. словарь.
Оцени потенциал!

Як варіант, можу запропонувати тему «Розвиток ІТ в аграрному секторі», але не ті заїжджені теми про дрони, автопілоти на трактори — а про роботу сисадмінів, організацію самої інфраструктури, проблеми з якими доводиться стикатись, що «запустити безпілотний трактор» і подружитись з розробниками програмного забезпечення сисадмінам.

Підкажу заголовок: Ми пахали — я і трактор

Не по темі. Можна писати хоч про дронів на гусеницях, мова йде якраз про сисадмінів, адже будь-яка інновація стає їх головним болем — як прикрутити, куди прикрутити, як зробити що б воно не відвалювалось + питання інформ. безпеки. А ще виробничі об’єкти підключити...

Ми наче говоримо про різні світи. Де ви коней бачили в сучасних аграрних компаніях? Постсовок до чогось приплели. Холівар не по темі людиною, котра явно не розуміє про що пише. А те що в таких компаніях є економісти, програмісти, бухгалтери — так це нормально, але при чому вони тут?

І далеко програмісти зайшли б без сисадмінів, мережевих адміністраторів, адміністраторів баз даних? Як би ви далеко заїхали? Саме ми створюємо той фундамент, на якому ви працюєте, без якого функціонування вашого продукту неможливе.

Не я заводив пісню за постсовок і коней в агрокомпаніях.

Это такой же бред как уборщица бы заявила что без ее труда ничего не вышло у программистов, т.к. работать в грязном помещении не выйдет

Тобто сисадміни як і прибиральники — не потрібні? Ви самі налаштуєте ЦОД компанії для функціонування? Налаштуєте фаєрвол для безпеки ЦОДу і мережі компанії? Без правильного та безпечного сервера ваш продукт проживе недовго, як що взагалі заведеться.

Ви самі налаштуєте ЦОД компанії для функціонування? Налаштуєте фаєрвол для безпеки ЦОДу і мережі компанії?

сисадмины дорого ©
Терять потом данные норма.
Видели бы вы как програмисты *настраивают* 50%+ ресурсов на обогрев 8)))
ВПНы между базами и сервисами, сервисы от имени рута\админа ...

Не плутайте професійного сисадміна з енікеєм. Це все одно, що не розрізняти бекенд і фронтенд — все одно сайт. А щодо ціни, то хороший спеціаліст ніколи за дешево працювати не буде, але і віддача від нього відповідна.

Не плутайте професійного сисадміна з енікеєм. Це все одно, що не розрізняти бекенд і фронтенд — все одно сайт.

Network Engineer/System Administrator — а чому лички сеньора немае? Понтів якраз.

А щодо ціни, то хороший спеціаліст ніколи за дешево працювати не буде, але і віддача від нього відповідна.

Медіана по Київу 16-18 к грн на *не анукея* а *вітдаватися* раком з обжимкой в зубах прейдется регулярно. 8))
Да, 18к це якщо CCNP та MSMVP*.

Не заганяйся. Ніколи в сисадмінів не булу ні мідлів, ні сеньйорів ні іншої фігні. Network Engineer/System Administrator -для простих смертних пояснюю, я займаюсь як адмініструванням серверів, так і самої мережі. Також я відповідаю за введення в експлуатацію серверного заліза, віртуальних машин, налаштування мережі. І медіана зарплати взята із стелі, а скоріш за все із сайтів пошуку роботи. Так от, відкрию великий секрет — нормальний сисадмін, який може правильно адмінити ESXi йде по 20-25 в місяць. Тому не треба понти ганяти. Як горохом об стіну — ти йому за реальні речі, воно тобі рожеві мрії зі свого світу з поні та драконами.«Умею обжимать винду и линекс, вставляю USB с первого раза 8)
Умею мыть пол в серверной и носить компьютерные столы: нет в требованиях вакансии — не откликаюсь.» — От тепер зрозуміло, личинка енікея на стадії виповзання з кокону. Понтів дофіга, знань ніфіга.

А ви підлогу в серверній миєте чи без прибиральниці ніяк? 8)))

От тепер зрозуміло, личинка енікея на стадії виповзання з кокону.

Ваззааа 8)))

нормальний сисадмін, який може правильно адмінити ESXi йде по 20-25 в місяць.

Зарплатня ждуна на жабі.

Network Engineer/System Administrator -для простих смертних пояснюю, я займаюсь як адмініструванням серверів, так і самої мережі. Також я відповідаю за введення в експлуатацію серверного заліза, віртуальних машин, налаштування мережі.

*простих смертних* вам скільки років? 18?
Зізнайтеся, скопіювали з резюме свого?
Є декілька рівнів і якщо ви не розуміете яка різниця між

адмініструванням серверів

та

введення в експлуатацію серверного заліза

та

налаштування мережі

то в мене для вас погані новини 8)
Не дай боже, мене запросять провести аудит у вашій шлюпці.
* доречі, забули вказати що картриджі міняете и мєдок налаштовуете 8) чи це теж адміністрування спеціалізованої ERP системи з сучасним криптозахистом та експлуатація спеціалізованних систем з використанням лазерів, EMP накопичувачів та хімічного спікання складних сполук на основі з органічніх матеріалів?

Ну, слово аудит знаємо, вже добре. Я б розписав би в чому різниця, але не маю бажання опускатись до рівня роз’яснення, куди який кабель втикати, занадто багато часу потрібно, а він чогось та й коштує. Наприклад, час потрачений на «курси» Retratech — даремно втрачений, ці папірці не котируються ніде, принаймні в поважаючих себе компаніях. Coursera непогано, але я й сам таких «сертифікатів» за вихідні наклацаю з десяток. Ну а в курсі «The Bits and Bytes of Computer Networking» взагалі сенсу немає, я вже встиг деякі моменти забути, коли їх дехто тільки вивчав. І так, я вмію користуватись пошуком)

Ну а в курсі «The Bits and Bytes of Computer Networking» взагалі сенсу немає

Мабуть вони потрібні, тому що переважна більшість *ахітекторів трьох мікротіків* починають тех інтервю з питаня: *як обжимати виту пару* при чому, не важливо яка зп чи посада. Після цого потрібно вгадати в вельмешановго пана які саме грабли вдарили його найсильніше. І видати те саме рішення яке він шукав тижнями за 20 секунд. Судячи по *згинам пальців* ви з тих самих *Мені 23-25 Знаю більше ніж людина з 15+ річним досвідом*.

І так, я вмію користуватись пошуком)

Ще до колишніх роботодавцев подзвоніть, спитайте: Чи налаштовував я колись мережевий принтер на 3 компютера?
Вони вже втомилися від сеньорів з синдромом самозванця який в кожному(прастіе смєртніє) бачить невдаху та невігласа а насправді проецують себе. 8)))

Ну і як там на аутсорсі, з 15-ма роками стажу? Якраз час займати посаду керівника відділу, чи навіть CIO, а не бігати на заявки. Чи «компетенція» не дозволяє? Може сертифікати не приймають? 15 років стажу, для підключення принтерів — вітаю, фініш не за горами)

Ну і як там на аутсорсі

Гроші платять, ще й дякують.

керівника відділу, чи навіть CIO

Ви коли свои сервери поносите та підлогу в серверній навчитесь мити то теж спитайте коли керівником вас зроблять 8))

Може сертифікати не приймають?

Сходіть в на собес в банк якісь вам там *популярно* роскажуть чим сисадмін від System Administrator’a відрізняется 8)) і так про Network запитають що будете як я писати *локалхост*.
Да, і про інженєра — ВО є? Чи як ОРДЛО самопровозгашонний?

Використання термінів на англійській не робить людину розумнішою. Відкрию маленьку таємницю — сисадмін, це і є System Administrator, прикольно, правда? Просто термін знецінений, але це не причина його не використовувати.
Щодо банків, якби моїм опонентом в даній дискусії була більш/менш освічена людина, то вона знала б, що потрібно знати деякі нормативні акти НБУ, що б працювати в банках. А якщо знання цих актів не вимагають, то це явно не банк, а ломбард якийсь.
По самопровозглашонного — щось сумніваюсь, що у вас прямо в дипломі написано — System Administrator, і ще й в трудовій продублювали, прямо буква в букву (підказка — КВЕД 2020 не передбачає таких професій). Думаю, я відкрив декілька цікавинок в цьому великому світі, тому я зі спокійною душею можу піти пити чай та продовжувати формувати ТЗ на закупівлю серверного і комутаційного обладнання (не буду детально пояснювати, там стільки страшних слів і термінів, аж страшно), а якщо у деяких фрілансерів бомбить, так і бути, переживу якось)))

щось сумніваюсь, що у вас прямо в дипломі написано — System Administrator, і ще й в трудовій продублювали, прямо буква в букву (підказка — КВЕД 2020 не передбачає таких професій).

Ви не повірите 8) Але в дипломахнового зразка (в ПТУ мабуть теж) англійскою дублюется все, і Engineer там теж написано 8))
І в трудовій може бути написано Інженер. 8)

Лички чи бірки на галєрах у рабів веслярів 8)
Всегда помогаю людям и всегда вылазит мне боком 8))

Вакансии системного аналитика в сфере информационных технологий можно встретить в организациях 3-х типов:

IT-компании, занимающиеся системной интеграцией и заказной разработкой (так называемый аутсорсинг);

Не-IT-компании, ведущие разработку и доработку IT-систем силами собственных специализированных подразделений (так называемая inhouse-разработка) или силами сторонней организации (аутсорсинг);

Продуктовые IT-компании, занятые созданием IT-продуктов для открытого рынка.

Щось на кшталт продукт овнера.

Як вам сказати, я вважаю що там скіли достатьно важливі якщо писати щось складніше ніж лендінг.

Определение элементов архитектуры системы
Разработка логической модели данных
Разработка технико-экономического обоснования выбранного варианта концепции

Наверное сложнее чем

Yes, yes, I am 23 years old, and I have 10 years of experience in development for %%базворд которому 3 года %% of course I am a senior, everything will be fine.
Ні, треба стріляти з луку. Спочатку слабкого, потім сильнішого, і так далі.

Як стати капітаном? Бери весло — не те, там в у кутку маленьке. Потім коли три роки будеш грести самим великим, станеш капітаном. Що? Обов’язки капітана? та ти будеш самим сильним тебе будть усі слухатись... земля пласка, головне до краю близько не підливай 8)

*про стрельбу я не спорю там практика.

GCP, AD, CA, OSI, Helpdesk — Ти хоч такі слова знаєш? Чи з книжки скопіювати-вставити? Одне до другого не ліпиться.

GCP, AD, CA, OSI, Helpdesk

Той стек який я хочу. В чому питання? Мені треба було лічити усе що я знаю? Ок, а АК-74С куди писати у софт скіли чи до переліку заліза в якому я маю компетенцію?

Тобто сисадміни як і прибиральники — не потрібні?

конечно нужны, только они не являются фундаментом

Ви самі налаштуєте ЦОД компанії для функціонування? Налаштуєте фаєрвол для безпеки ЦОДу і мережі компанії? Без правильного та безпечного сервера ваш продукт проживе недовго, як що взагалі заведеться.

настрою, и лучше чем большинство сисадминов, мне до вуза еще очень нравилось все это, а на практике оказалось что это жутчайшая рутина

жутчайшая рутина

8) Сисадмин в *класике* от погромиста отличается скилом автоматизации.
А так то да, видели шедевры настройки ваших коллег.

не отличается, автоматизировать может любой дурак, эта работа все равно рутина. у программистов, кстати, тоже процентов 70 рутина, но хоть не 99

Згадав анекдот — програміст відрізняється від адміна тим, що миє руки після відвідин туалету, тоді як сисадмін — перед :)

Это такой же бред как уборщица

Да, свинья и жолуди, пушки и паруса, класику не читали.
Причинно-следственные связи выключены как и совесть.
Пример развитого капитализма США: там хороший водопроводчик\сантехник получает больше чем 80% вайтишников в Украине.
И счет в 500 баксов за час работы часто норма, и обычный обыватель надеется сэкономить почти заискивающе предлагая кеш.

порвать предложение между подлежащим и сказуемым чтобы исказить смысл — особый скил

Не факт. Різні компанії — різні підходи. Я вже працюю в другій аграрній компанії, тому можу порівняти. І постсовок — вже не актуально.

Потом будут просто готовые трактора с аи у европейцев\американцев покупать за мульйоны. У John deere неспросто R&D оффис в центре сан-франциско.

У вас там тема в архиве «Як проводити code review» — на нее уже была статья или просто отменили тему?

Дочитала темы из архива — они показались более интересными чем из не-архива )

Если что-то приглянулось в архиве, то тоже можно брать. Эти темы уже за кем-то закреплены, но у всех разный опыт, так что некритично. Главное, напишите Маше, чтобы она отметила у себя и напоминала периодически о нас :)

Добавьте на них ссылочки в таблице, интересно почитать.

Искал работу в разгар карантина весно и в конце лета, первый раз не удачно, второй удачно. Можем поговорить на эту тему. Также можно и зарплаты обсудить. :-)

> Переїзд з Києва в інше місто України про причини переїзду та порівняння життя в Києві й іншому українському місті IT-спеціаліст, який жив у Києві та вирішив переїхати в інше українське місто

Если не заберут — то я смогу написать через какое-то время, как раз из Киева двигаю

Підписатись на коментарі