Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як робити аудит своїх коштів у банку? [Інцидент з Альфа-банком]

Який можете порадити спосіб для (періодичної) перевірки, що банк не робить списань з мого рахунку, про які не здогадуюся?

Наприклад, зберігати десь баланс на кінець кожного кварталу, раз на квартал генерувати виписку, переглядати список всіх операцій у ній і перевіряти, чи сума по них дорівнює різниці між станами балансу на кінець та початок кварталу. Недолік такого підходу — серед операцій є такі, які мають неочевидні назви. Наприклад, оплата комунальних послуг в Альфа-банку називається «Покупка (MYALFABANKUA(E*******), KYIV, UKR,MCC ****)» (замінив цифри на зірочки).

Передісторія. У першій половині серпня зробив повернення електронних квитків на поїзд. Почекав 30 днів, але в мобільному додатку в списку Історія так і не побачив повернення. Оформив заяву в Укрзалізниці стосовно повернення, яку обіцяли розглянути за 14 днів; не розглянули; оформив ще одну заяву. Так як мобільний додаток Альфа-банку вже декілька днів на Android при старті крешається, періодично дзвоню на їхню гарячу лінію банку, щоб взнати, чи не було повернення. І сьогодні взнав, що повернення ніби-то було, але ще 17 серпня. Сказали, що мені треба було дивитися у виписку у веб-інтерфейсі, бо в мобільному додатку дещо може не попадати в Історію.

Давно у минулому був інцидент з іншим банком, коли з мене списували якусь комісію, про яку довгий час не здогадувався, бо відповідного запису в списку транзакцій не було.

Буду вдячний за пораду по суті.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Выгружать выписку в csv раз в месяц или квартал. Завести себе какое-то приложение, которое умеет пережевывать этот CSV (идеально — если в выписках есть баланс, и приложение его понимает). Раз в квартал сверять то, что показывают выписки, с реальным балансом на счету. Расхождения отлавливать половинным делением :)

Я большой любитель plaintext accounting (ledger, hledger, beancount), но приложений наверняка 1001 всяких разных на любой вкус.

если много трат то никак
альфа это еще норм банк, а вот его предшественник укрсоц очень любил тырить мелочь по карманам
вводят втихаря тариф с комиссией, и при след переводе с тебя стягивают бабло , так что при больших суммах приходилось сверять тарифы

Использую приложение WalletApp — заношу туда в конце дня все траты и доходы (когда требуется, с доп заметкой, чтоб через месяц вспомнить суть неочевидной транзакции). В итоге в одном месте вижу все свои счета и их балансы, плюс доп плюшки подобных приложений. В итоге очень легко заметить любое несоответствие.

Доброго дня. Я співробітник Альфа-Банку. Трохи прокоментую)
Найперше, рекомендую ознайомитися з тарифами обраного продукту (всі вони є на нашому сайті). Всі списання згідно тарифу відображаються у виписці по картці. У мобільному додатку виписку можете продивитися за три останні місяці. У веб-версіі можна обрати будь-який період.
У нас є послуга надання щомісячної безкоштовної виписки по рахунку. Її можна отримувати у відділенні банку чи на електронну адресу. Зверніться до контакт-центру та замовте зручний спосіб отримання.
Підключіть послугу Альфа-Чек. Будете отримувати повідомлення про проведені розрахунки карткою. Смс відправляється на платній основі. ПУШ — безкоштовний (перехід на ПУШ через Мобайл). В повідомленні вказаний баланс після кожної операції.
Щодо описаного вами кейсу. Кошти на рахунок ми повертаємо одразу після отримання. В залежності від способу повернення коштів, який обере торговець, можливі ситуації, коли смс про зарахування не надходить. Але баланс завжди збільшується. Переглянути чи було повернення можна у виписці веб-версії, встановивши початковою датою — дату не пізнішу, ніж була проведена операція.
На даний момент є проблема зі входом у мобільний додаток на деяких пристроях з ОС Android. Робимо все можливе для її усунення.
Ви можете в будь-який час звернутися до нас за інформацією через чат, гарячу лінію, скайп, соц.мережі, відділення.

Я конечно понимаю, что выбирая банк в Украине по сути приходится выбирать сорта говна. Но альфа — это вот самое жиденькое

в списку Історія так і не побачив повернення.

Альфа в выписке пишет возврат датой списания, т.е. будут идти подряд ( а если повезет, то и возврат раньше :-D) списание и тут же возврат, с соответствующими знаками

проще говоря, возврат от Укрзализници проходит тихо
еще, бывает, по-тихому исчезают заблокированные и разблокированные суммы: до поры до времени это не отражалось в кешью и вызывало легкий баттхерт: кешью за транзакцию есть, а ее самой — нет ))

но баланс Альфа держит четко, такого, чтобы вернули, и не увеличился баланс по карте, ни разу не помню,
равно как и списали страховку (если замешкался и забыл попросить отключить), а баланс не изменился

у других банков другие грехи, овердрафт в ПУМБе на ровном месте, например...

раз Вы novichok в этом, хоть и Senior, рекомендую спросить у Любомира или Бердинских хорошую программу для домашних финансов и вести баланс в ней: бывает полезно как для депозитов, так и для кешбеков, да и , когда-никогда, кредитов

P.S. в Альфе можно заказать выписку на мыло — там будет и по сейфу (но все равно малопонятно )))))))

Підписатись на коментарі