Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

В кінцевому результаті платить за т. зв. «оплачувану відпустку» при T&M моделі — компанія чи клієнт?

Вітаю,
питання виникло з сусідньої теми про ремоут і рейти

3 — клиент так же оплачивает, по крайней мере, в моём случае

В прикладовій аутсорсинговій компанії, яка працює по time & material моделі і клієнт щомісяця оплачує проектну роботу, коли консультант йде в т. зв. «оплачувану відпустку», хто переважно українських ІТ-конторах платить за це — контора чи кінцевий клієнт? Тобто, коли на цю конкретну людину йде до оплати білінг-репорт і там проставлений умовний vacation статус на n робочих днів місяця:
1) Оплати цих «відпусток» узгоджуються з клієнтом на старті разом з оплатою роботи, відповідно він оплачує повну/часткову її вартість разом з нормальними робочими годинами
2) Клієнт зазвичай платить виключно за роботу, всі day off-и для нього однаково неоплачувані, а це вже компанія компенсує якусь певну кількість з своєї кишені
Цікавить, яка практика більш поширена, як на це впливають особливості компанії(розмір, тип і т.д.), яка з них буде кращою для рядового спеціаліста і т.п. питання
Дякую

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

В нашому селі колись за все платив клієнт.
Норма була така — клієнту виставлявся на кожного девелопера місячний прайс. Якщо протягом місяці девелопер бул відсутній за будьяких причин більше ніж 2 тижні — він в той місяць не білився. Якщо до двох тижнів включно з «поважних» причин — білився.
Тобто якщо ти взяв двотижневу відпустку, а потім ще й примудвився взяти день лікарняного — то упс. контора в мінусі. Якщо без дня лікарняного — все ок.

Заставав перехід з однієї моделі на іншу при перепідписанні контракту. Тобто і так і так може бути.

І як, змінилися якось умови надання "відпустки"?В смислі, що потрібно було додатково узгоджувати з клієнтом, або він впливав на дати/терміни?Або навпаки, лібералізувався процес, коли треба було мінімум узгодження від усіх сторін?

Для замовника точно спростилося, він остаточно перейшов а оплату лише відпрацьованого часу (за трохи вищим, але «чистим» рейтом), а оплата відпусток перейшла під відповідальність компанії.
Враховуючи, що це були данці, проблем з відпусткою не було ні до, ні після.

Десь клієнт, десь компанія. Ваший кеп
Для рядового спеціаліста повинно бути важливим те, до якого рівня він може дорости, при умові, що зовнішній рейт 50-60-70 і т.д.

Дано:
— Внутренний рейт (то что получает разработчик) в 15-35$/hour (2-5к/month)
— Внешний рейт (то что оплачивает клиент) 30-70$/hour
Найти: как меньше терять на том, что разработчиков приходиться отпускать в отпуск.

Вариант 1. Говорить клиенту, что Вася был в отпуске 5 дней в этом месяце и выставлять на эту сумму меньше инвойс.
Вариант 2. Не акцентировать внимание клиента, что Вася был в отпуске, а отправлять инвойс как обычно.

Крупные компании тяготеют к варианту 2, так как продают сразу целые команды. Мелкие продающие по одной тушке — не могут.

Ви б замість того би краще поцікавились скільки клієнт платить за вашу тушу, та скільки собі зрізає прокладка.

Це питання набагато цікавіше та важливіше, аніж копійчини на відпусктах.

Колись давно їздив у відрядження і почитав контракт який мені дали.

Згідно контракту замовник платив за мене 1100$ на день.

З тих 1100$ я отримував добре якщо 200, сум точних не пам’ятаю, але близько того.

Ось це має значення.

А не те чи отримали ви свої 1000$ на рік за відпустку з кишені клієнта, чи з кишені вашого погонщика.

Для рядового спеціаліста це питання не має ніякого значення.

Згідно контракту замовник платив за мене 1100$ на день.

То есть в месяц 24к, и в год 290к? Ну смешно же, это не реальные цифры.
Это уровень зп в фаанге прямо в долине. Никто столько не будет отваливать галере за тушку из Украины.

Никто столько не будет отваливать галере за тушку из Украины.

Ви не в контексті. 130$/год це нормальний рейт за консультанта в американському ентерпрайзі. Я б навіть сказав що це ще мало.

Між тим поцікавилися би краще скільки буде коштувати консультант Thoughtworks. Я знаю що вони були точно як мінімум в два рази дорожчі за нас.

галере

Наша «галера» була не просто аутсорсером, а інтегрувала замовнику свій продукт, а ми були не просто дефолтними гребцями, а експертами по тому самому продукту.

Колись давно їздив у відрядження і почитав контракт який мені дали.
Згідно контракту замовник платив за мене 1100$ на день.
З тих 1100$ я отримував добре якщо 200, сум точних не пам’ятаю, але близько того.

Перелёт, проживание и передвижение в Штатах оплачивала компания? + 200 суточных.

В общем, это уже болъше, чем лишь 200....

В общем, это уже болъше, чем лишь 200....

Если так считать то да. За отель там шото вроде 100$ в день было (но это не точно, уже не помню), билеты тонким слоем размазаны. Тачку арендовали одну на двоих-троих.

Но даже с этими затратами максимум 400$ будет. Из 1100$.

Но даже с этими затратами максимум 400$ будет. Из 1100$.

А дальше идут риски (кто отвечал финансово за вашу деятельность, на територии и в коде клиента? не клиент и не вы), оплата нашедших проект, возможные откаты за проект, прочие административные расходы...

+ аренда рабочего места, оборудования и лицензий, которыми вы у клиента пользовались.

Ви б замість того би краще поцікавились скільки клієнт платить за вашу тушу, та скільки собі зрізає прокладка.

Це вже питання до іншої теми, а навіть якщо і так, то я на це сильно повпливати не можу все одно.

Клиента никакие отпуска не интересуют. Интересует лишь стоимость часа и количество часов.

В итоге, «галера» биллит с клиента за гребца 50-60/час за, скажем, 150 часов/мес. Гребцу платит 2-3к/мес. Часть разницы закладывается в «отпуск».

П.С. В любом случае, это те деньги — которые недополучает гребец.

Підписатись на коментарі