Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Лише корисне, нові зміни по бухгалтерії для ФОП сфери ІТ

В данному топіку коротко затрону зміни в законодовстві про які ФОПи сфери ІТ запитують на консультаціях bip.net.ua та проведу короткий огляд найближчих інновацій, щоб ви були готові до певних змін.

1. Нагадую, що згідно законопроєкту № 4000 «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з вересня мінімальна заробітна плата становить 5000 грн, а це означає, що починаючи з вересня сума ЄСВ становить 1100,00 грн на місяць. Отож, за 3-й кв. 2020 року потрібно буде сплатити до 19 жовтня 2020 року ЄСВ в сумі 3178,12 грн. В свою чергу сума ЄСВ за 4-й кв. 2020 року становитиме 3300,00 грн, яку потрібно буде сплатити до 19 січня 2021 року.

2. З січня 2021 року сума мінімальної зарплати становитиме 6000 грн. То ж зміниться сума єдиного податку для ФОПів 2-ї групи: максимальна сума, виходячи зі ставки 20% становитиме 1200,00 грн. на місяць. Відповідно й сума ЄСВ збільшиться, та складатиме 1320,00 грн. на місяць (6000,00*22%).

3. З січня 2021 року відповідно до ЗУ № 190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»" від 04.10.2019 року запроваджується єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ. Що дасть змогу платити всі податки на один рахунок, відкритий на ім’я ДПС в Казначействі. Для застосування права платити податки на єдиний рахунок потрібно в своєму електронному кабінеті подати відповідне повідомлення. Однак, будьте пильні, після подання повідомлення до кінця року платити податки на інші рахунки, крім єдиного рахунку, не матимете права, навіть якщо пасте повідомлення про відмову. Оскільки дане повідомлення про відмову від єдиного рахунку буде застосовано лише з січня наступного року.

4. Згідно прийнятих ще у вересні 2019 року законопроектів № 1057 та № 1072 з січня 2021 року запроваджено єдину звітність з ЄСВ та єдиного податку/ПДФО. Тобто звіт ЄСВ буде у складі податкової декларації платника єдиного податку (для єдинників) та/або податкової декларації про майновий стан та доходи (для загальносистемників). Крім того, ФОПи, які мають найманих працівників, не будуть більше подавати щомісячну звітність з ЄСВ по найманим працівникам (дод.4), він буде входити у склад квартального звіту з ПДФО (звіт 1-ДФ).
Дані законопроєкти поки що не опубліковані. Тому не зрозуміло, чи ми вже будемо за 2020 рік подавати загальну звітність, чи поки що окремо. Схиляюся до варіанту подання окремої звітності ще за 2020 рік. Проте треба бути напоготові до змін.

5. Про всяк випадок, нагадаю, що до 9 листопада 2020 року потрібно подати ФОПам платникам 3-ї групи єдиного податку податкову декларацію платника єдиного податку за 9 місяців 2020 року наростаючим підсумком. До 19 листопада — потрібно сплатити ЄП ФОПам 3-ї групи єдиного податку.

6. Книгу обліку доходу відмінили лише з січня 2021 року. Проте це точно для тих ФОПів, які будуть зареєстровані, починаючи з січня 2021 року. Вони матимуть змогу вибирати — або реєструвати книгу, та вести облік доходу в ній, або вест облік в іншій програмі (наприклад, в таблиці exel). Поки що не зрозуміло, чи матимуть змогу ФОПи, які були зареєстровані до січня 2021 року, відмовитись від ведення книги обліку доходів. Як тільки будуть роз’яснення ДПС з даного питання, обов’язково повідомлю.

7. Штрафи та пені за несвоєчасну сплату податків та зборів під час карантину НЕ застосовуються. Однак, нагадаю, що суму штрафу за несвоєчасну подачу декларації було підвищено з 170 грн до 340 грн за перше порушення.

Ось і всі зміни, на які хотіла коротко звернути вашу увагу. Кому потрібна більш детальна консультація або бухгалтерські послуги звертайтесь 👉

Наталя Юдіна,Директор в bip.net.ua, t.me/bip_net_ua ; моб.: +380506290469 (telegram)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Спасибо за инфо.

Подскажите, плз.
Я зарегистрирован Фоп с 25 сент 2020. Должен ли я оплатить ЕСВ за сентябрь?

Должен и срок оплаты прошел вчера. Пеня не начисляется на время карантина, но лучше с оплатой не затягивать. И отчет за третий кватрал тоже нужно будет подавать.

Спасибо за ответ!

хреново :(
ничего не сделал, только вошел
youtu.be/LH5KF-TDE9U

Добрый день. Сумма за сентябрь 1100, реквизиты можете посмотреть на таксере. В электронном кабинете они не отображаются до первой оплаты. Штрафа и пени вам не начислят, так как карантин, но лучше оплатить. Декларацию плательщика единого налога вам нужно сдать до 09.11, и если в сентябре вы уже получали доход, то с него оплатить единый налог 5%, если вы на 3-й группе единого налога, до 19.11.

Если нужна помощь в ведении бухгалтерии ФОП, обращайтесь:
+38(09)-572-72-05, bip.net.ua

Підскажіть будь-ласка щодо ЄСВ. Наскільки я знаю ЄСВ для ФОП відмінили на період карантину, чи це так? Просто в мене велика переплата по ЄСВ й вона не списується вже 2 квартала поспіль

Доброго вечора. ЄСВ можна було не платити лише за березень, квітень, травень. За інші місяці треба платити

а мені, наприклад, чомусь списало 3 117,18грн за минулий квартал, хоча я оплатив 3 178,12грн, як і потрібно. тепер переплата 60,94 .це нормально?)

У меня точно такая же картина.

у всех такая картина)

Збій якийсь, певно забули, що вони ж підняли з вересня мінімалку) Зазвичай підвищення мінімалки заплановано з початку року, і тоді відразу програмують нарахування, а в цьому році підвищили мінімалку буквально в кінці серпня, тому навепно не встигли)

Доброго дня. Я платив у березні, квітні і травні. Чи означає це, що у мене тепер переплата і можна не платити 2 місяці. Як можна перевірити «баланс» сплати по ЄСВ?

Так, це означає, що ви можете не платити певну кількість місяців, однак слід подивитись звірку по нарахуванні та оплаті в електронноу кабінеті, не забувайте, що за 3-й кв. там помилково тягне нарахування 3117,18, замість 3178,12

Якщо потрібна більш детальна консультація або бухгалтерські послуги звертайтесь 👉
+38(097)-572-72-05, bip.net.ua

Получил новый ключ, договор о принятии ключа отменили, но при этом отослать отчёт не даёт (так как договор не подписан).

В налоговой говорят, что можно выслать некоторый «запит» или «листування», тогда договор подпишется автоматически. Не подскажете, как сейчас это делается?

Через кабінет дфс відправ якийсь запит

Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (F1301802)

Этот не помог, может потому-что он для физика.

Если у вас счета в привате, советую первую декларацию сдать там через меню электронной отчётности. А после можно будет в электронном кабинете сдавать. Либо через таксер
Они отменили подачу заявлений к договору, но недоработали саму систему, чтоб она принимала отчёты без этого заявления:(
Если нужна помощь в ведении бухгалтерии ФОП, обращайтесь:
+38(097)-572-72-05, bip.net.ua

Спасибо, очень полезно.
Подскажите пожалуйста. Я закрываю фоп 3 группа упрощенка в октябре, нужно ли мне платить есв за весь 4 квартал или только за октябрь? В разных источниках по разному находил информацию

Доьрый день. Платите ЕСВ только за октябрь.
Детально ответила вам в моем топике о закрытии ФОП.
Если нужна помощь в закрытии ФОП, обращайтесь:
+38(097)-572-72-05, bip.net.ua

Дякую, а що скажете про новий «спеціальний правовий режим» ain.ua/...​special/diia-city-faq-ua

Ще один черговий законопроєкт. Трохи скептично до нього відношусь, оскільки є питання: Чим все це може закінчитись?) Чи не буде це проєктом виявлення трудових відносин (щоб вивести схеми з ФОП), а потім встановити рівень оподаткування як і всім. Крім того, це може підняти хвилю незадоволення серед компаній, які займаються іншими видами діяльності.

Підписатись на коментарі