Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Custom DNS for Github Pages

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Привіт!

Сьогодні хочу показати, як для GithubPages сайту можна додати кастомне доменне ім’я. Для цього потрібно виконати декілька кроків. Розпочнемо з реєстрації доменного імені. Для реєстрації яя вибрав Namecheap. Перейшовши на Namecheap в пошуку, потрібно ввести доменне ім’я, яке хочу купити, і додати його в корзину.

Біля мого доменного імені написано Taken — це тому, що я вже його купив.

Після того як доменне ім’я купленe, потрібно перейти в свій профіль та натиснути Manage.

В секції Advanced DNS я додам декілька записів зігдно Github документації. Актуальні адреса також можна знайти в документації

Список A рекордів, які потрібно створити:

* 185.199.108.153
* 185.199.109.153
* 185.199.110.153
* 185.199.111.153

Також потрібно створити CNAME, який буде вказувати на GitHub Pages url. В моєму випадку це mpostument.github.io.

Наступним кроком потрібно додати файл з іменем CNAME в корінь GitHub Pages репозиторія. В першому рядку цього файла потрібно написати нове доменне ім’я, для мене це mpostument.com. Я використовую статичний сайт генератор Hugo з Github Actions. Прочитати про це можна в моєму попередньому пості. Для того, щоб CNAME потрапив в корінь після деплою, його потрібно покласти в папку static.

Останім кроком я вкажу нове доменне ім’я в налаштуваннях GitHub Pages репозитрія. Для цього треба відкрити репозиторій та натиснути Settings.

Там знайти секцію, яка відповідає за GitHub Pages. В полі Custom domain вказати своє значення та натиснути Save. Опція Enforce HTTPS стане доступною протягом 24 годин, рекомендую її також включити.

І тепер, перейшовши на mpostument.github.io, я буду одразу перенаправлений на mpostument.com.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А чи можна мати два окремих веб-сайти на одному і тому самому гітхаб акаунті ?

Так, можна, якщо з власним доменом. (Домен username.github.io, звісно, лише один).

Для того, щоб CNAME потрапив в корінь після деплою, його потрібно покласти в папку static.

Ніт.

Вам не треба нікуди деплоїти цей файл. Він просто має бути у вашому репозиторії, у кореневій теці. Github автоматично створює його сам, коли користувач вмикає custom domain.

В мене є два репозиторія, в одному контент і GitHub Pages репозиторій. Один з білд кроків hugo build, який створює папку public яка і деплоїться в GitHub Pages репозиторій, і для того щоб CNAME в результат попав в корінь мого репозиторія я кладу його в static папку в репозиторії з контентом

А, зрозумів, про який саме деплой ви писали. Ну можна і так.

Також потрібно створити CNAME

Ніт.

Насправді вам потрібно щось одне: або ви встановлюєте запис типу A на потрібні ip-адреси (і оновлювати налаштування, коли Github додає новий ip), або встановлюєте CNAME. Якщо у вас є можливість використати будь-який з цих методів, то я можу порекомендувати варіант налаштування з CNAME:.

Можливо, колись Github Pages додасть підтримку IPv6, і от тоді при використанні CNAME не треба буде вручну додавати в доменну зону записи IN AAAA.

или просто использовать более адекватные хостинги для статики, к примеру www.netlify.com или недавно завезли в DO

Ждём развёрнутые статьи «Как установить Идею», «Подводные камни git status», «Как собрать проект в Дженкинсе», «Устанавливаем Firefox на Apple MacBook Pro», «Как добавить контакт в Скайп» и другие

слабенька навіть неприхована реклама свого проекту.

Ни о чем, делается за 5 минут.

Підписатись на коментарі