×

9 найбільших фінансових помилок

9 найбільших фінансових помилок

Управління грошима є непростим завданням, незалежно від того, отримуєте ви мінімальну зарплату чи володієте мільйонами. Деякі вважають, що допускати помилки вважається можливістю для навчання, однак, варто робити їх як можна менше, коли мова йде про ваше фінансове становище.

Помилка № 1. Не заощаджувати

Формула фінансового добробуту проста.
1.Витрачайте менше, чим заробляєте.
2.Робіть це довго.
3.Заощадження інвестуйте.
Якщо будете робити ці три речі, ви будете багаті. Чому ? Тому що заощаджуєте кошти та інвестуєте. З іншої сторони, якщо ви не заощаджуєте, не досягнете прогресу у фінансових відносинах. Чим довше не відкладаєте коштів, тим важче буде в майбутньому. Правильний крок, зберегти частину зарплати яку отримуєте. Хороше правило полягає в тому, щоб розпочати з заощаджень мінімум 10 процентів доходу та з цього часу сума може збільшуватись.

Помилка № 2. Відсутність резервного фонду

Резервний фонд — перша лінія захисту від несподіваних фінансових проблем. Фінансові проблеми трапляються доволі часто. Холодильники ламаються, смартфони не підлягають ремонту, дітям потрібні ноутбуки й т.д.. Це факт життя. Якщо у вас немає такого фонду, тоді доведеться брати споживчі кредити. Такий фонд повинен складати від трьох до шести ваших місячних доходів. Цей фонд зберігається в банку на короткострокових депозитах або ощадному рахунку.

Помилка № 3. Мати заборгованість по споживчих кредитах

Вирішення цієї помилки просте.
Якщо у вас заборгованість по кредитах починайте здійснювати заходи, щоб позбутись їх.
Якщо у вас немає споживчих кредитів, не беріть їх.

Помилка № 4. Дохідність понад усе

Безризикової прибутковості вище, чим процент по депозиту, не існує. Тому дохід вище процентних ставок по банківськім депозитам гарантовано пов’язаний з ризиком втрати частини або всіх ваших заощаджень.

Помилка № 5. Інвестиції без терміну

Неможливо грамотно інвестувати, якщо дієш за принципом «Гроші є, потрібно вкласти».
Ціль «заробити» — не є ціллю. Ціль має термін, вартість та пріоритет. Тільки чітко визначивши ціль можна грамотно підібрати для цього інструменти для інвестицій.

Помилка № 6. Тверезо оцінюйте свою схильність до ризику

Cусід купив біткоїн та заробив 250%, я теж хочу брати в цьому участь.
Родич купив нерухомість на первинному ринку та заробив при продажі 30% річних,я також так хочу заробляти.
Друг заробив на спекуляціях з акціями на фондовому ринку США 25% у валюті за квартал, я теж буду торгувати.
Це все не означає, що вам потрібно повторювати дії сусіда, родича чи друга.

У світі інвестицій існують три типи інвесторів.
Кожен тип має свої особливості.

Активний інвестор (Інвестування в ринок)

Такий інвестор прагне інвестувати в ринок на декілька років. Інвестування передбачає тривалий (понад рік) прогноз щодо ринку та окремого цінного паперу (переважно акції). Щоденні рухи на ринку такого інвестора менше турбують.
Такі інвестори використовують фундаментальний аналіз. Вони вивчають фінансову звітність, прибуток, дохід, грошовий потік, борг тощо та приймають рішення про те, чи має акція цінність. Інвестор може витримати щоденні рухи, його прогноз базується на тому що світова економіка росте в довготерміновому періоді, що в кінцевому підсумку забезпечать більш високу ціну в майбутньому.
Найкращі інвестори продають тоді, коли змінюються фундаментальні показники такої акції. Якщо фундаментальні показники показують, що акції вже не мають цінності, інвестор продає і шукає іншу можливість інвестування. Основна ціль такого інвестора — заробити.

Спекулянт (Торгівля на фондовому ринку)

Люди, які торгують на ринку, намагаються заробити гроші на короткострокових рухах на ринку. Це можна робити щохвилинно, до декількох днів.
Хороші спекулянти використовують технічний аналіз. Вони, як правило, вивчають рух акцій за допомогою діаграм та графіків і намагаються спрогнозувати рух ціни на той чи інший інвестиційний інструмент (переважно акції). Вони максимально намагаються скористатись короткостроковими можливостями для отримання максимального прибутку.
Незалежно від того, що відбувається з акцією, у спекулянтів встановлена нижча та вища ціна продажу. Якщо акції знизяться в ціні, вони виходять лише з невеликими втратами. Вища ціна продажу — мета, вони продають, беруть прибуток і шукають нову можливість на ринку. Основна ціль такого інвестора — заробити.

Пасивний інвестор (розподіл активів)

Такий інвестор інвестує не в окремі цінні папери (акція компанії «А » чи облігація компанії «B») а в певний набір акцій чи облігацій (пайові інвестиційні фонди та ETF) На основі фондів він створює максимально диверсифікований та збалансований портфель. Це вимагає лише декілька годин в рік та підходить більшості непрофесійних інвесторів. Основна ціль такого інвестора — зберегти капітал та примножити.

Крім цього, в кожної людини є свій рівень схильності до ризику.
Краще запитайте себе:
1.Скільки годин в місяць, квартал, рік я готовий присвячувати темі власного інвестування ?
2. Яке падіння вартості своїх інвестицій я готовий спокійно сприйняти ?

На основі відповідей на ці питання будуєте свою стратегію інвестування , а не на основі «Сусід (родич,друг) заробив, я також хочу так заробляти»

Помилка № 7. До пенсії ще далеко, я ще встигну зробити накопичення

Людина, яка працює приносить дві користі державі
1.Створює національне багатство
2.Сплачує велику кількість податків

Пенсіонер, який не працює приносить невелику користь державі.
Національного багатства він не створює,та сплачує мізерну к-сть податків (наприклад, ПДВ в магазині чи сплаті комунпослуг)

Виходячи з цього, державі не вигідно забезпечувати гідним життя людину, яка нічого не створює та податків сплачує в декілька разів менше, ніж коли вона працювала.
Це несправедливо (за все робоче життя людина створила на декілька десятків млн грн національного багатства та заплатила млн грн податків) але така реальність сьогодення.
Краще подумати про пенсію заздалегідь, чим чекати на ’’турботу держави’’ у вигляді пенсії (30-40% від щомісячного офіційного доходу)

Помилка № 8. Відсутність фінансового плану та цілей в житті

Ваше фінансове майбутнє залежить від того, що відбувається зараз. Люди проводять незліченні години, дивлячись телевізор або сидячи в соціальних мережах. Про виділення двох годин в місяць, для планування та управління своїми фінансами не може бути мови. Ви повинні знати, куди прямуєте, мати власне бачення майбутнього та своїх цілей. Управління грошима без планування, це те саме, що керування човном без весел, куди течія понесе, туди човен попливе.

Помилка № 9. Інвестування на основі прогнозів

Один американський аналітик досліджував прогнози МВФ за останні 15 років, починаючи з 2000 року . Жоден з 220 прогнозів МВФ не збігся. Вони не вгадали ні курси валют, ні розмір інфляції, ні ріст ВВП, ні інші показники . Якщо така поважна установа не вміє прогнозувати, то що тоді можна чекати від щоденних фінансових прогнозів.
Інвестувати на основі таких прогнозів — це те саме, що довірити сліпій людині відвезти вас на роботу.
В основі інвестування повинні бути два головні фактори — ваша ціль та ваша схильність до ризику.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Запрошую на курс — керівництво про те, як формувати власний інвестиційний портфель під конкретні фінансові цілі.
www.linkedin.com/...​ents/6734678359755804672

Тому дохід вище процентних ставок по банківськім депозитам гарантовано пов’язаний з ризиком втрати частини або всіх ваших заощаджень.

хмм

В україні банківські депозити гарантовано пов’язаний з ризиком втрати частини або всіх ваших заощаджень.

исправил

экономическая теория Америки в Украине не работает :/

Жоден з 220 прогнозів МВФ не збігся.

citation needed

а ну ж давайте реальний приклад як довготривало отримувати 25% в доларах (якщо ви не Буфет i не Сорос)

tl;dr:

Помилка № 1. Бути бідним
Будьте багатим.

Ця ніша в нас достатньо щільно зайнята Любомиром Остаповим із його iplan.ua та youtube каналом, на форумі тут він теж присутній. Всунутись достатньо не легко, треба щось конкретніше пропонувати, конкретніше і ближче до аудиторії. Ваш текст не продає, от чесно.

Пане, ви з якого сузір’я до нас?

З планетарної системи Ру́бі Ба́бло, где мамонты вымерли, а кто-то не вымрет

Жоден з 220 прогнозів МВФ не збігся

Так это же замечательно, 100% ошибки) Значит достаточно просто делать наоборот.
То есть, если они предсказывают, что курс акций Нетфликс в первом квартале 2021 пойдет вверх и мы знаем, что они ошибаются в 100% прогнозов — то на самом деле курс (со 100% вероятностью) пойдет вниз и обладая этой информацией, можно играть на рынке.

Они НЕ ошибаются в своих прогнозах. Просто другим они дают другой прогноз — чтобы на этих лохах заработать.

I’ll bite

Один американський аналітик досліджував прогнози МВФ за останні 15 років, починаючи з 2000 року . Жоден з 220 прогнозів МВФ не збігся. Вони не вгадали ні курси валют, ні розмір інфляції, ні ріст ВВП, ні інші показники .

Кто этот аналитик и можно ли про это почитать подробнее?

Підписатись на коментарі