Check Levi9 best QA positions to Backbase team!
×Закрыть

Бухгалтерія львівського N-iX не правильно рахує податки

Фінальний апдейт:
Всіх хто працював/працює в львівському N-iX та користується послугами їх бухгалтерії (ТОВ «Ефективна бухгалтерія»), я дуже раджу зробити аудит податкових декларації. Особливо зверніть увагу на ті квартали, коли було обов’язково продавати частину валютних надходжень.

Я там не довго працював, але в мене помилки у всіх кварталах. Плюс записи в книзі обліку доходів зроблені різним почерком, тому можна зробити висновок, що це не помилка одної людини, а вони всім так рахують.

Звичайно, представники N-iX зараз скажуть, що я тут їх оббріхую, бо це не їхня бухгалтерія, а аутсорс. Так і є, але фактично це нічого не змінює.

----

Не хочу розкидатися необґрунтованими звинуваченнями, тому поки не вказую назву компанії (800...1500 спеціалістів). На форумі є бухгалтери та інші люди, які зможуть підтвердити чи спростувати, те що буде нижче.

Дуже спрощений приклад. 15.01.2019 ви отримали 100 доларів від галєри Х і їхня бухгалтерія порахувала вам податок наступним чином:

— 50 доларів (50%) зарахувалося на ваш валютний 2600 рахунок.

Скажемо, що курс НБУ на 15.01.2019 був 28.0. Тут все просто:

50 * 28.0 = 1400 грн

— інші 50 доларів мають бути обов’язково продані та зараховані на ваш гривневий 2600 рахунок

Ось тут проблема. Допустимо, що курс вашого банку на 15.01.2019 був 28.1:

50 * 28.1 = 1405 грн
1405 грн - 10 грн (умовна комісія банку) = 1395 грн

1395 грн зараховувалося на ваш гривневий рахунок і саме ця сума була у виписці, із чого бухгалтерія і рахувала податок.

Тобто вони рахували 5% із 1400 грн + 1395 грн, де друга сума порахована по курсі вашого банку та із якої відмінусована комісія.

І мені здається, що це дуже не правильно (news.dtkt.ua/...​vidual-single-tax/51150)
— рахуватися має завжди по курсу НБУ
— комісії вашого банку ніхто не відмінусовує від доходу

Підсумовуючи, виглядає, що одна чималенька львівська компанія дуже зашкварилася із бухгалерією і масово неправильно рахувала/сплачувала податки своїм працівникам в період мінімум до середини 2019.

Апдейт для токсичненьких:
— мета топіку — розібратися чи справді тут помилка (бухгалтер-фрілансер каже що так), я наївно подумав, що тут є люди, які добре розбираються в цьому
— мені пофіг на ту компанії та все таке, якби я був впевнений в їхньому зашкварі — то писав би на лінкеді, а не на цьому фрік-форумі
— вести власну бухгалтерію модно, стильно і молодьожно, що я і роблю. Але топік не про це.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

как говорится, давай разберем по частям тобою написанное:
1) Есть ссылка на статью от дебет-кредита. Переходим по ней. Там в этой статье есть как раз упоминание проблемы про комиссию: «Податківці звертають увагу та рекомендують переглянути питання — відповіді у «ЗІР» (категорія 107.04) за темою:
Що є доходом ФОП — платника ЄП у разі здійснення операцій з експорту товарів (робіт/послуг) отримання виручки в іноземній валюті за надані товари (роботи, послуги): сума, визначена в договорі (контракті), чи сума, що надійшла за договором (контрактом) на валютний рахунок, але зменшена на суму комісії банку?
2) Соответственно идем на этот ЗИР и смотрим, шо ж там пишет налоговая. В категории 107.04 ничего такого нет, но есть вопрос 107.01.03 «Що є доходом ФОП платника ЄП?»
3) Смотрим ответ на вопрос.
Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
4) В «грошовій формі» получено сколько? Сумма минус комиссия банка. От нее налог и считается.
Соответственно содержание текста перечит его посылу. Еще можно почитать вопрос 107.01.03 «Яка сума вважається доходом ФОП — платника ЄП у разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків: загальна сума розрахунків чи сума, що надійшла на розрахунковий рахунок за мінусом комісії банку?».

Як самозашкваритися і не подати виду — живий приклад від чергового однокоментного еніксового акаунту.

В «грошовій формі» получено сколько? Сумма минус комиссия банка. От нее налог и считается.
Яка сума вважається доходом ФОП — платника ЄП у разі використання платіжних терміналів
використання платіжних терміналів

Написал чувак с сообщениями в одном топике.... У вас либо проблемы с софт-скилами и логикой: вместо того, чтобы претензии текущего бухгалтера перенаправить старому и пусть между собой разгребают вплоть до компенсации, выносите проблему на форум. Почему-то на ИТшный а не на бухгалтерский. Либо цель данного топика другая. Вам несколько человек написали — не парьтесь. Вроде как даже бухгалтер появился и готов к диалогу. Но это вас не устраивает почему-то.

Добрий вечір, saymybame!
Дуже прикро, що ви таки вирішили продовжувати дискусію анонімно, ми залюбки відповіли б на всі ваші запитання особисто.
Перш за все, дуже вдячна, що ви визнали свою помилку стосовно курсу міжбанку, а не курсу НБУ і відредагували свою публікацію.
У вас залишилось відкритим питання стосовно комісії банку. Хочу запевнити, дані дії з нашого боку аргументуються нормативними актами та порядком визначення складу доходу платника ЄП: «Згідно з нормативними актами до 20.06.2019, до доходу платника єдиного податку у разі отримання виручки в іноземній валюті, включаються:
— сума коштів, яка НАДІЙШЛА на поточний рахунок В ГРИВНЯХ від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України на дату надходження коштів на поточний рахунок;
— сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в іноземній валюті перерахована у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження коштів на рахунок.»
І ви у своїй позиції теж підтвердили мої слова, стосовно того, що входить до доходу платника ЄП у разі отримання валютної виручки.
Звісно є банки, що списують комісію окремою операцією або дана комісія відсутня.
Однак оподаткуванню підлягають кошти, що ФАКТИЧНО надійшли на поточний рахунок.
Якщо у вас залишаються невирішені питання я ще раз запрошую Вас до особистого діалогу.
Гарного вечора.

Той момент, коли допіру сьогодні забрав з пошти подарунок з нагоди першої річниці в компанії (прислали вчора) і тому якось нерелевантно, навіть якщо правда.

О знакомая проблема. У всех кто с ОТП работает возникают такие вопросы. Лучше сразу обратись в банк, у них вроде есть переписка с налоговой по данному вопросу. По моему они комиссию снимают до зачисления средств на твой счет поэтому у налоговой к тебе никаких претензий не будет.

Не все так просто. Існують два взаємовиключаючі чи то підзаконні акти чи то пояснення. І один з них каже, що з комісії треба платити податок. Вгадайте, яким користувався інспектор, коли телефонував мені пару років тому?
Не судився, вивчив що таке уточнююча декларація і сплатив штраф та пеню.

Ні, але комісія теж до зарахування знімається і ніде в клієнті її не видно.

Вы выписки из банка бухгалтеру сами предоставляли? Если да то проблема с не учтенной комиссией на Вашей стороне ибо о таком поведении ОТП банка, как снятие комиссии за обязательную конвертацию, банк уведомляет в договоре который только у Вас на руках. Но прежде обратитесь в ОТП банк и они дадут ответ по Вашей проблеме (по моему у них есть официальная переписка с налоговой по данной проблеме) и там будет указано что комиссия была снята до того как деньги зашли на Ваш счет, а это говорит о том что они не подлежат никакому налоговому обложению. Лучше всего сразу уточнить в банке ибо это подозрение возникало у всех ФОП которые с ними работают.

Даааааа. Придумать свой собственный способ рассчета налогов и обвинить 2 компании в том, что они считают не так, как хочется ему а так, как это требует налоговая — зашквар еще тот.

Вас бухгалтер-фрилансер случайно на деньги за подачу исправленного отчёта не разводит?

Добрий вечір, saymybame!
Мене звати Оксана — директор згаданої Вами ТОВ «Ефективна бухгалтерія».

Прикро, що Ви як колишній клієнт не звернулись до нас особисто для з’ясування Вашого питання. Тому мушу відповісти Вам тут, оскільки Ви, вийшовши в публічний простір з категоричним заголовком, що хтось щось «неправильно рахує», завдаєте шкоди як нашій репутації, так і ІТ компанії, яку Ви згадали. Підстав для цього насправді немає.

Ваше питання стосується періоду до 20.06.2019р., коли в Україні діяли валютні обмеження.

А саме надходження в іноземній валюті підлягали обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку у розмірі 50%, потім даний розмір було зменшено до 30%.

В цей період, коли кошти потрапляли на гривневий рахунок двома шляхами (від обов’язкового і добровільного продажу), порядок визнання доходу регулювався нормами Постанови № 410 та Інструкції № 492. Згідно з нормативними актами, до доходу платника єдиного податку у разі отримання виручки в іноземній валюті, включаються:

— сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок В ГРИВНЯХ від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України на дату надходження коштів на поточний рахунок;
— сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в іноземній валюті перерахована у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження коштів на рахунок.

Тому для декларування суми коштів, яка надійшла від обов’язкового продажу, не можна посилатись на якісь «курсові різниці», про які Ви пишете, оскільки дохід по цій частині обліковується напряму у гривнях.

До речі, такий спосіб обліку валюти якраз чітко описаний у посиланні, яке ви залишали news.dtkt.ua/...​dividual-single-tax/51150).

З плином часу Уряд скасував валютні обмеження і скажімо в 2020 році 100% валютної виручки визначається доходом згаданим Вами способом: «рахуватися має завжди по курсу НБУ».

Ви, звичайно, є вільним підприємцем і маєте повне право подавати і переподавати звітність, як вважаєте за потрібне. Але ця ситуація доволі однозначно описана законодавчо, тому я б на Вашому місці точно не турбувалася. Наша компанія обслуговує дуже велику кількість підприємців. Ми регулярно супроводжуємо їх при податкових перевірках, зокрема успішно завершились всі перевірки за період, про який Ви пишете. Ми маємо багатий практичний досвід і регулярно комунікуємо з податковими органами. Можу Вас запевнити, що всі дії з нашого боку відповідають чинному законодавству.

В кінці хочу ще раз наголосити, що ми завжди раді конструктивному діалогу. Всі, хто працює зі мною і моїм колективом, я думаю, можуть підтвердити, що ми відкриті і товариські. Тому, будь ласка, звертайтесь з усіма питаннями до наших експертів напряму. Залюбки допоможемо.

У фінальному апдейті, я забув виправити свою помилку про курс НБУ. Ваша єдина помилка, що ви занижували дохід не враховуючи комісію ОТП банку. Наприклад, ОТП перераховує 100 грн на поточний грн рахунок від обов’язкового продажу валюти. Але фактично він зараховує 95 грн, а 5 грн бере собі комісією, що вказано у виписці. Вашим же коментарем, ви підтверджуєте, що рахували лише 95 грн, як дохід. Але насправді треба було враховувати всі 100 грн із комісією.

Тут ще проблема в ОТП банку, бо він показує все одною операцією у виписці. Той же УкрСиб показує надходження всіє суми, а потім вже потім окремою операцією знімає комісію за продаж валюти.

И тот и тот банк переводит гривню, полученную в результате продажи долларов, за вычетом комиссии. Это одна транзакция: рух коштів по рахунку ХХХХ, валюта UAH, тип операції зараховано, сумма ХХХХ, номер документу ХХХ, корреспондент АТ «УКРСИББАНК», призначення платежу Гр.экв.продажу ХХХ USD на МВР ХХ.ХХ.20, ЗГІДНО ЗАЯВИ КЛІЄНТА № ХХ .Курс 2835.0. Ком.банку ХХ.ХХ.

розкажете це податковій. я так розумію це ніксовий акаунт, створений вчора.

сума комісійної винагороди за продаж валюти, сплачена банку, не зменшує об’єкт оподаткування єдиним податком

Ще раз, воно відображається у виписці, як одна транзакція. Насправді їх дві:
1) зарахування на поточний рахунок
2) зняття комісії
Тому я вас вітаю ще раз. Заперечуйте все далі.

вы не заплатите налоговой пол гривны за продажу. тут то все налоговики пошли вас искать.
не оправдываю бухгалтеров, но вы раздуваете проблему.

Страшне не те що незаплатили пів гривні, а те що це формально привід викинути зі спрощенки і далі всі доходил оподатковувати по новій 50% ставці.

На самом дело их четыре, просто остальные 3 вам не показывают из-за мирового заговора и чтобы налоговая могла вас перевести с упрощенки ну и бухгалтеры-фрилансеры без работы не сидели :) Если серьезно, вы сами написали что облагается гривня, которая ПОСТУПИЛА на счёт в результате принудительной продажи, а не МОГЛА ПОСТУПИТЬ если бы не было комиссии банка. Не приходило в голову, что контентщик, который писал текст, на который вы ссылаетесь на скриншоте в теме разбирается так же как и вы?

Не приходило в голову, что контентщик, который писал текст, на который вы ссылаетесь на скриншоте в теме разбирается так же как и вы?

Це скірн із сайту податкової. Але куди їм до N-iX геніїв із власними інтерпритаціями податкового законодавста.

В податковому законодавстві дві фрази «перераховується по курсу нбу..» і «доходом є сумма, яка поступила на рахунок..», далі інтерпретації. Скрін нічого не означає.

До пофиг скрин. Разница между хорошим бухгалтером и «фрилансером» в том, что хороший экономит клиенту деньги. А вас разводят. Налоговая не будет сопротивляться если вы решите ей доплатить. Не знаю как к вас но в Киеве и без учета комиссии еще во времена обязательной продажи 50% выручки налоговые проверки проходили без проблем. Спите спокойно.

Немає операція списання комісії — немає комісії, сума зайшла на рахунок — вона і є доходом. А що там в призначені написано, то вже другорядне. Така точка зору теж має право на існування.

Зашквар серйозний як для такої відомої у Львові компанії.
Хоч штрафи там просто смішні за такі помилки, але податкова може викинути зі спрощеної системи якщо побачить що подана в декларації сума доходу менша ніж фактично була.

Цікаво чи є якийсь спосіб «покаятися» податковій якщо задекларував менший дохід і сплатити аля компенсацію або штраф чи краще просто мовчати і сподіватись що податкова цього не побачить.

Я б рекомендував топік стартеру видалити цей топік, щоб не створювати проблем людям які працювали там в цей час і які можуть мати неправильні суми доходу в деклараціях, бо якщо в податковій дізнаються про такий зашквар, то можуть почати перевірки фопів, які можуть бути їх потенційними «жертвами».

Цікаво чи є якийсь спосіб «покаятися» податковій якщо задекларував менший дохід і сплатити аля компенсацію або штраф чи краще просто мовчати і сподіватись що податкова цього не побачить.

Звичайно є. Я якраз зараз цим займаюся. Треба сплатити штраф та пеню, далі подається уточнююча декларація із виправленими помилками. І тоді можна спати спокійно.

Я б рекомендував топік стартеру видалити цей топік, щоб не створювати проблем людям які працювали там в цей час і які можуть мати неправильні суми доходу в деклараціях, бо якщо в податковій дізнаються про такий зашквар, то можуть почати перевірки фопів, які можуть бути їх потенційними «жертвами».

По-перше, зараз мараторій на перевірки (здається до кінця року). По-друге, дуже сумніваюся, що фіскали моніторять цей форум, щоб когось там нагнути.

Каким интересным человеком надо быть, чтобы называя ДОУ «фрик-форумом», ожидать от форумчан помощи. Если бы у меня дома ты попросил совета, назвав жилище «фрик-присталищем» — вышел бы очень быстро.
p.s. это не токсичненько ? :)

Той апдейт був доданий після коментарів місцевих ілітаріїв. Сьогодні я вже бачу конструктивні коментарі, тоді як вчора все було в стилі «сасі лах!!!111»

Стаття 292. Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої — третьої груп

292.1. Доходом платника єдиного податку є:

1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

292.5. Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

А якщо в формулах:
Н = $100
Гр = Н * 50% * Кд
Др = Н * 50%
Д = Н * Кд
П = Д * 5%

де

Н = Надходження
Гр = Гривневий рахунок
Др = ДолЯровий рахунок
Кд = Курс долара за НБУ на дату надходження на поточний рахунок
Д = Дохід
П = Податок

Ви звертались до бухгалтерії компанії безпосередньо, щоб вони прояснили Вам цей момент, перед тим як вивалювати на форум?

Я звертався до фріланс-бухгалтера, який і знайшов ці помилки. Я спочатку сумнівався, бо не вірив, що бухгалтерія великої ІТ компанії може не знати елементарних речей. Звертатися до них немає сенсу, бо я з ними вже давно розірвав договір.
І взагалі-то, я ще нічого не «вивалив», окрім анонімного топік-питання.

Тоді тим більше який сенс махати кулаками після бою, якщо історія вже давно закінчилася?Навіть якщо щось там було неправильно, ніхто вже нічого не поверне, якщо все підписано, задекларовано і оподатковано.
До чого тоді цей ’шантаж’ ?

тому поки не вказую назву компанії (800...1500 спеціалістів)

Якщо в вас є якісь питання до них конкретно, пишіть напряму. Можна відгук, на це теж реагують доволі часто. А ці всі пасажі ’поки не називаю, але от як назву’ - ну то назвіть, раз вже почали, але це ні до чого. Зараз би ще переживати за якусь там галеру і її ’сам себе буратина, что поручил вести свою бухгалтерию клиенту’

І якщо так, то я називаю компанію і всі хто там працював біжать перевіряти свої декларації.

Якщо вони віддали бухгалтерію повністю на контору, все що їх цікавить:
— не морочитися з деклараціями(хоча там нема нічого такого страшного)
— не мати проблем з податковою потім(хоча навіть бухгалтерії контор деколи помиляються)
А на якісь там пару гривенів, які можливо десь і провтикались їм скоріше вього пох

Тобі треба переймануватися в «wife of an autistic».

Тоді тим більше який сенс махати кулаками після бою, якщо історія вже давно закінчилася?

Попередити тих, зто там ще працює і нічого не підозрює. Плюс сам хочу остаточно розібратися перед поданням уточнюючих декларацій та сплати штрафів.

До чого тоді цей ’шантаж’ ?

Підлікуйся.

А на якісь там пару гривенів, які можливо десь і провтикались їм скоріше вього пох

Особливо їм буде пох, коли зовсім несподівано податкова скине їх із спрощенки за помилки в деклараціях. А така можливість є.

Там же ще здається можуть перерахувати податки після зкидання зі спрощенки? Типу працював на спрощенці цілий рік, знайшли помилку прийняли рішення зкинути заднім числом наприклад з березня, тоді перерахують податки за 9 місяців? Щось хтось таке розповідав, але не знаю чи правда таке можливо чи ні.

Підсумовуючи, виглядає, що одна чималенька львівська компанія дуже зашкварилася із бухгалерією і масово неправильно рахувала/сплачувала податки своїм працівникам в період мінімум до середини 2019.

Если ты работник компании — тогда тебе должны платить 100 минус отчисления ФОТ (порядка 45%). Налоговики точно в курсе, что ты работник этой компании?

Но судя по всему, ты не работник компании — а ЧПшник/ФОП. Тогда сам себе буратина, что поручил вести свою бухгалтерию клиенту. Может ты ему и все кючи от своих налоговых «кабинетов» передал?

Если ты работник компании

Я розумію, що докопатися до слів — це святе. Але ФОП/контрактор/консультант працює на якусь компанію і том я (великий філолог) можу казати — працівник компанії.

Тогда сам себе буратина, что поручил вести свою бухгалтерию клиенту

Я сюди не скиглити прийшов, а запитати чи справді тут помилка. І якщо так, то я називаю компанію і всі хто там працював біжать перевіряти свої декларації.

Кожен рахує по-різному, бо з чудового ПК неможна однозначно вивести, як це рахувати.

Я щось сумніваюся, що всі рахують по різному. Бо в такому випадку, податкова масово виписувала б штрафи на ліво і на права.

З чого вона буде їх виписувати, коли нікого й не перевіряє ніколи, і сама знає, що х.з. як там правильно рахувати.

Всі рахують однаково. У випадку з валютним рахунком потрібн разувати 5% від суми на 2600 по курсу НБУ на дату зарахування

А я считаю не только по курсу НБУ, а «по какому курсу больше гривен получится». Потому всегда считаю по НБУ и по курсу по банка. Может и теряю пару гривен, но парочка аудиторов и бухгалтеров советовали именно так, чтоб налоговая вообще не смогла прикопаться

Очень наивная политика. Если налоговая захочет прикопаться — она прикопается и к переплатам.

Можна подивитись, чи є борг у податковій. Якщо нема — то й проблем нема.
Взагалі — варто домовлятись з бухгалтером-фрілансером про ведення свого СПД. Коштує 1500 грн за квартал.

А еще лучше — самостоятельно, это занимает полчаса в квартал, вовсе не рокет сайнс и огромный плюс в том, что отсекается лишний человек с доступом к твоим финансам.

Там read-only.

А еще лучше — самостоятельно, это занимает полчаса в квартал, вовсе не рокет сайнс и огромный плюс в том, что отсекается лишний человек с доступом к твоим финансам.

Именно так.

Можна подивитись, чи є борг у податковій. Якщо нема — то й проблем нема.

А хіба податкова завжди робить перевірку? По дефолту вони рахують борги лише якщо ви заплатили менше, ніж вказали в декларації. А тут весь розрахунок не правильний.

Взагалі — варто домовлятись з бухгалтером-фрілансером про ведення свого СПД. Коштує 1500 грн за квартал.

Ну так коли працюєш у доволі великій компанії, то вони і ведуть тобі всю бахгалтерію за умовних 500 грн. Результат вище.

Еще можно округлять налоги вверх до 100 грн. Тогда даже при неправильном расчете будет переплата, покрывающая неточности.

вот интересно как их округлять, завышать полученную сумму за период? или в отчете писать больше налога? в любом случае это не совсем правильно

нет, перечисляешь больше денег на счет налоговой. Потом в статистике у тебя переплата 500 грн за несколько лет, и если из-за разницы курса (разные даты, округление) где-то вылезет недоплата в 10 грн, переплата ее покроет, и с тебя не снимут 3 группу.

И что это даст? В этом случае ошибка и в декларации, и в ЕН будет, и в кабинете никаких недоплат не будет. Думаю, налоговая опирается на сумму дохода в поданной декларации и смотрит по сумме ЕН с этой суммы уплоченной. Выявить ошибку сможет аудит с выписками по счетам.

Ну вот аудит никто не делает

Типу податкова не робить аудит/перевірки? Бо як я вчора шарився по всяких бухгалтерських сайтах, то бачив кулсторі про податкових інспекторів, які скидали людей із спрощенки за недоплату в 2-3 копійки.

В нас так скинули директора офісу продажів. А потім ще кілька кварталі не поновлювали, бо знаходили ще якісь борги по кілька гривень.
Тому й рекомендую мати переплату, котра компенсує такі «борги».
ПС Не чув, щоб до ІТ так чіплялись. Імовірно, є вказівка «пацанів не трогать».

Подписаться на комментарии