Дохід ФОП, отриманий на PAYONEER, WISE та інші небанківські фінансові установи
Всім привіт!
На даний момент міжнародна платіжна система Payoneer, WISE є найбільш затребуваними небанківськими фін. установами для фрілансерів України, оскільки за допомогою них з’являється додаткова можливість зберігання та пересування коштів, що надійшли від підприємницької діяльності.
Як офіційний партнер Payoneer і маючи багатий досвід супроводу ФОП, що користуються Payoneer, наша компанія відзначає основні переваги даної платіжної системи:
— Проста та швидка реєстрація;
— невисокі комісії — до 2% з боку Payoneer та 0% з боку багатьох банків України під час перерахування коштів на розрахункові рахунки;
— швидке виведення коштів з Payoneer (зарахування коштів з Payoneer на рахунки банків України відбувається того ж дня);
— Перекази між Payoneer рахунками проходять із 0% ставкою;
— Можливість зберігати гроші в доларах/євро на рахунку;
— Такі компанії, як Airbnb, Amazon, Google та Upwork, користуються послугами саме цього сервісу для надсилання масових виплат по всьому світу.
Законодавче регулювання діяльності платіжних систем в Україні:
1. Ст. 1.29 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» zakon.rada.gov.ua/laws/show/2346-14#Text
«Міжнародна платіжна система — платіжна система, в якій платіжна організація може бути як резидентом, так і нерезидентом і яка здійснює свою діяльність на території двох і більше країн та забезпечує проведення переказу коштів у межах цієї платіжної системи, у тому числі з однієї країни в іншу;»
2. Ст. 7.2 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»
«Установа — учасник платіжної системи може відкривати рахунки учасникам платіжної системи відповідно до правил цієї платіжної системи, погоджених з Національним банком України.»
3. «Закон про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 № 2473-VIII.-
Ст.2
Право фізичних та юридичних осіб — резидентів укладати угоди з резидентами та (або) нерезидентами та виконувати зобов’язання, пов’язані з цими угодами, у національній валюті чи в іноземній валюті, у тому числі відкривати рахунки у фінансових установах інших країн.
Ст. 3
п. 2. Питання здійснення валютних операцій, основи валютного регулювання та нагляду регулюються виключно цим Законом. Зміна положень цього Закону здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Зміна положень цього Закону може здійснюватися виключно окремими законами про внесення змін до цього Закону.
п. 3. У разі якщо положення інших законів суперечать положенням цього Закону, застосовуються положення цього Закону.
Ст. 4 ч.3
Резиденти з урахуванням обмежень, визначених цим Законом та іншими законами України, мають право відкривати рахунки в іноземних фінансових установах та здійснювати через такі рахунки валютні операції.
4. Роз’яснення ДФС:
ЗІР 112.02 ГФС zir.tax.gov.ua
«Питання:
Чи має право СГ здійснювати розрахунки з нерезидентами за операціями з експорту та імпорту товарів та послуг, через рахунки відкриті в іноземних фінансових установах, які знаходяться за межами України?
Відповідь:
Відповідно до п. 3 ст. 4 Закону України від 21 червня 2018 року №
5. Позиція НБУ:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1413-04#Text
«...в соответствии с пунктом 1.3. главы 1 Положения № 485 „О системе валютного регулирования и валютного контроля“, под счетом понимается любой счет резидента, открытый за пределами Украины, на котором размещаются валютные ценности и через который совершаются любые операции, а под размещением валютных ценностей на счете — зачисление валютных ценностей на счет резидента и/или наличие остатка валютных ценностей на счете резидента.»
Таким образом, по мнению НБУ в соответствии с законодательством Украины, аккаунт Payoneer все же является счетом, поскольку на данный аккаунт зачисляются валютные ценности и по ней совершаются финансовые транзакции.
По питанню електроних платежів, згідно українського законодавства:
• Електронні гроші — одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі. «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». Закон України від 05.04.2001 №
• Електронний пристрій — чип, що міститься на пластиковій картці або на іншому носії, пам’ять комп’ютера тощо, які використовуються для зберігання держателями електронних грошей. «Про затвердження Положення про електронні гроші в Україні.» Постанова Національного банку України від 25.06.2008 № 178.
Висновки щодо відповідності будь-яких платежів до електронних необхідно робити згідно цих даних.
Щоб було простіше розібратися із цією справді непростою термінологією, можливо піти ще від зворотнього.
Розібратися, що є безготівковими розрахунками, які ФОП єдиноподатники завжди могли використовувати для отримання свого доходу.
Згідно Розділу 1 ст.1 п.1 Закону України від 30.06.2021 №
БЕЗГОТІВКОВІ РОЗРАХУНКИ — перерахування коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів, а також перерахування надавачами платіжних послуг коштів, внесених платниками готівкою, на рахунки отримувачів. — zakon.rada.gov.ua/...ow/1591-20/ed20210630#n10
Тобто, із вищевказаного можна зробити наступний висновок — Якщо у статутних документах будь-якої фінансової організації, установи чітко прописано, що вони відкривають РАХУНКИ своїм користувачам, то відповідно до українського законодавства, це і є безготівкові розрахунки, які завжди були одним із варіантів отримання доходу ФОП єдиноподатниками і до електронних грошей це жодного стосунку не має.
Зазначимо, що оформлення первинної документації з отримання доходу через міжнародні ПС відрізняється залежно від виду міжнародної ПС, а також виду діяльності.
Рекомендуємо при виборі компанії, яка супроводжуватиме Ваш бізнес із застосуванням ПС, уточнювати нормативні джерела, відповідно до яких оформлюються первинні документи для отримання відповідного доходу.
Запис на консультацію — t.me/IT_accounting_UA
92 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів