Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Робота у Facebook, People.ai — ділюсь досвідом. Остап Коркуна

Усім привіт, Rist підготували для тебе класне інтерв’ю разом з Остапом Коркуною. Rist — навчальна медіаплатформа з якісним україномовним контентом для IT-людей, які хочуть розвиватися у своїй сфері та здобувати нові знання від провідних експертів. Для всіх, хто не має змоги прочитати — відео знизу.

Rist: Привіт Остапе, раді вітати тебе у студії RIST. Для тих, хто не знайомий з нашим гостем, Остап — інженер з Кремнієвої долини. Не зважаючи на свій молодий вік, Остап має за спиною багато успішних проектів, займається волонтерством та вже встиг попрацювати у Facebook.
Ти вже досяг багато чого у своєму житті і ми розуміємо, що успіх приходив до тебе поетапно. Які з цих етапів мали найбільший вплив?

Остап: В житті багатьох з нас час від часу відбуваються речі, які в результаті формують твою особистість, допомагають краще пізнати себе та рухатися вперед. Я також можу виділити декілька етапів, на яких я починав з самого низу і досягнув якогось хорошого результату. Коли я був студентом, то захопився олімпіадою з програмування. За рахунок бажання та наполегливості мені вдалося потрапити до університетської команди. Ми починали знизу таблиці змагання факультетів, а закінчили завоюванням золота світової першості. Ось тут я виріс, як людина та фахівець.Трохи порадів, дав декілька інтерв’ю і подався у Facebook починати усе спочатку.

Rist: Що ти відкрив для себе працюючи у Facebook?
Остап: Я потрапив у абсолютно нову команду. На старті я взагалі нічого не тямив про побудову розподілених системи та інфраструктур для великої складної системи. І я знову почав усе з нуля і досягнув певного рівня. Працюючи у Facebook, я довів собі, що «Я — можу!» і це саме те, чого я очікував від цієї роботи. Компанія допомогла, мені освоїти багато технічних навичок побудови реально складних технічних речей. Мені вдалося зрозуміти, як працюють компанії в Кремнієвій долині. Це насправді безцінний досвід.

Rist: Думаю, аудиторії Rist цікаво дізнатися що було після Facebook і чому ти обрав саме People.ai?
Остап: Покинувши Facebook, я зробив перерву. Більше ніж пів року я взагалі не шукав роботу, думав чим би я хотів займатися далі. Так склалося, що протягом цього часу я почав співпрацю з відомим в Україні ІТ-консультантом, компанією MacPaw. В мене не було чітко визначеної ролі в команді, але обом сторонам була цікава дана співпраця. Саме там я знайшов себе в ролі менеджмент-консультанта і зрозумів, що мені це цікаво. Відразу з’явилася думка про відсутність відповідного досвіду. Це змусило мене шукати реальних навичок побудови команди і підштовхнуло на пошук нового челенджу. На той момент, в мене був широчезний набір варіантів: від найменшої People.аі з сотнею працівників до найбільшої Google. Це дуже складний вибір, який залежав від того, що я хочу навчитися, та комфорту без якого це неможливо. Власне, так я і опинився у People.ai і після півтора року роботи — я задоволений кожним днем.

Rist: Скажи декілька слів про свою роль у команді People.ai.
Остап: Завдяки цьому проекту та його менеджмент задачам я значно виріс на лідершіп позиції. Моя роль у компанії — підтримувати інженерів, щоб вони працювали максимально ефективно. Це означає, що від мене залежить те, чи моя команда знає над чим їй працювати, чи вона розуміє цілі та чи розуміють інші команди чим ми займаємося. Конкретно ці питання є зоною моєї відповідальності. Але ще більшу відповідальність я відчуваю за власних людей. Чи вони розуміють чим вони займаються і що це їм дає. Розуміння мотивації людини і як її обов’язки з цим пов’язані. Такий симбіоз в результаті дає пікову продуктивність і людина починає робити надзвичайні речі.

Rist: На що звертаєш увагу шукаючи нові кадри та чим повинен володіти успішний інженер?
Остап: Насправді, такого може досягнути кожен. Ми постійно шукаємо фахівців у всьому світі. Нам потрібні люди з досвідом, вмотивовані та здібні, які можуть працювати самостійно. Адже для хорошої команди необхідні кадри, які можуть ефективно працювати з іншими. Я перш за все шукаю тих, хто готовий знайти розв’язок задачі незважаючи ні на що. Мені цікаво, коли людина пропонує рішення про яке я навіть не думав. Мене надихають такі люди. Адже це прояв настирності, яка є однією з основних атрибутів крутого інженера. Сюди також можна додати бажання працювати над собою та вміння брати відповідальність за свою роботу. Тому, друзі шукайте нові виклики, рухайтеся вперед і успіх сам вас знайде.

Дякуємо за увагу! Вже найближчим часом в мережі з’явиться друга частина розмови з Остапом, в якій ми поговоримо про його соціальні ініціативи, волонтерство та сім’ю. Також будемо безмежно вдячні за коментарі та поширення статті. Адже, Rist — це актуальний та інформативний контент, інноваційність та доступність інформації. Ми прагнемо підвищити потенціал ІТ індустрії. Платформа створена для людей, які прагнуть навчатися і отримувати матеріал у зрозумілій, прикладній формі. До нових зустрічей.

Посилання на відео: www.youtube.com/watch?v=sKlnVROIqBo

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
для IT-людей

Как страшно жить на белом свете когда тебя окружают.....IT люди.

Підписатись на коментарі