Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Волонтерство як хобі, соціальні ініціативи та вплив сім’ї — ділюсь досвідом. Остап Коркуна

Волонтерство як хобі, соціальні ініціативи та вплив сім’ї
Привіт друзі, привіт DOU! На зв’язку навчальна медіаплатформа Rist. Ми пропонуємо до вашої уваги другу частину інтерв’ю з Остапом Коркуною.
Посилання на відео: www.youtube.com/watch?v=5qbfsIShnrs

Остап — один з перших українських інженерів у компанії Facebook, зараз Software Engineer у People.ai, а також співзасновник ГО Nova Ukraine у Каліфорнії.

Rist: У першій частині ми говорили про твої успіхи у сфері ІТ, тому зараз хочеться підняти більш соціальні теми. Ти давно займаєшся волонтерством, зокрема активно підтримуєш Україну, незважаючи на те, що вже багато років живеш в США. Розкажи, як все почалось і що саме ти робиш?

Остап: Все почалося з Революції Гідності, яка перевернула моє життя. Коли проходили перші протести в Києві, я приїздив до столиці і бачив це на власні очі. Якось повертаючись до Штатів, я отримав мейл від товариша: «Ти бачиш, що відбувається в Україні? Потрібно щось робити!» На Майдані в той час почалася активна фаза розгону студентів. Ми зібралися купкою людей, які прагнули долучитися до тих подій й організували власний мітинг у підтримку Євромайдану. Його було названо «Майдан Сан-Франциско».

Вже після першої зустрічі, біля українського консульства, він розійшовся по всій Північній Каліфорнії і зібрав близько 500 небайдужих людей. Далі все закрутилося, ми продовжили проводити різні мітинги, піднімати українське питання. Також зверталися до політиків в Каліфорнії, збирали гроші та передавали їх на Майдан. І вже навесні 2014 ми вирішили перетворити хвилю національного піднесення у щось постійне. Так у Каліфорнії утворилася неприбуткова організація під символічною назвою Nova Ukraine.

Rist: Впевнені серед аудиторії Rist та доу є небайдужі до цього люди, тому чи міг би ти розповісти про основні соціальні ініціативи Nova Ukraine і як ти оцінюєш вашу роботу?
Остап: Порівнюючи організацію на початку з тим, що ми бачимо сьогодні, я відчуваю гордість. Це велике досягнення, не тільки моє, а й багатьох людей, які залишилися небайдужими. Як на мене, наша сила у досить широкому портфоліо проектів, вважаю це дуже важливим. Хочеться, аби люди підтримували не саму організацію, а сфери які їм найбільш цікаві. Тому ми вважаємо за необхідне, підтримувати різні течії життя. В нас є декілька зафіксованих напрямків діяльності, але всередині них є гуманітарні та освітні проекти, ми також не обходимо підтримку культурної дипломатії та незалежних медіа. Мені важливий стабільний розвиток, проекти які інвестують у майбутнє. Наприклад освітні процеси, вони дадуть результат через роки, можливо, покоління. Чи співпраця з львівським Ахмадитом, ми не концентруємо увагу на одній людині, ми надаємо обладнання для лікування сотні дітей. Для мене важливі усі ці моменти, адже вони так чи інакше допомагають людям та Україні. Я задоволений, що приймаю у цьому участь.

Rist: Що думаєш про українських волонтерів?
Остап: Незважаючи на всю виконану роботу Nova Ukraine, без людей на місці — нічого б не було. Для нас в Каліфорнії це більше хобі, коли в Україні люди віддають цій справі fulltime. Дуже захоплююся українськими волонтерами, вони мене надихають. Для мене важливо дати усім бачаючим можливість долучитися, прийняти участь, адже кожна людина по-особливому важлива.

Rist: Давай поговоримо на особисті теми. Розкажи про свою сім’ю. Як тобі вдається збалансовувати всі активності і приділяти багато уваги родині?
Остап: Усі вищезгадані принципи я намагаюся втілювати і у власній сім’ї, адже нещодавно я став молодим батьком. Це кардинально змінює життя і в один момент ти розумієш: «Вау! Все, що ти робив до цього, не має значення, тому що зараз є маленька людинка, яка піде і в 10 разів перевершить твої досягнення». Звичайно, заради диверсифікації потрібно мати кілька дітей, щоб хтось точно пішов і перевершив. Ти, водночас, хочеш аби діти пішли по твоїй стежці, а, з іншої сторони хочеш, аби вони пішли своєю дорогою. І це такий дуже цікавий аспект непередбачуваності.

Rist: Що змінилося після народження сина?
Остап: Напевно, найбільший урок, який я отримав, отримую і вчуся далі, це як заново розставляти пріоритети. Раніше я був сам, була робота, якісь мої інтереси. Марко, мій син, визначив новий тип пріоритету «Вже і зараз» і це складно. Але з іншого боку, він постійно нагадує, що є у світі важливіші речі. Саме тому, народження сина — найважливіший етап у моєму житті.

Дякуємо за Вашу увагу і будемо ще більш вдячні за поширення та коментарі. Адже Rist — це некомерційна організація, а всі отримані кошти будуть реінвестовані в розвиток платформи. Ми працюємо, щоб створювати якісний навчальний та корисний контент для Вас. На все добре, розвиваємо індустрію разом!

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі