Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Психологія інвестора

Лише дві емоції керують інвестором в будь-який момент часу. Страх (я можу частину (все) втратити) та жадібність (я можу багато заробити).

Навіть на фондовому ринку використовують такий індикатор. Він називається Індекс волатильності Чиказької біржі опціонів (VIX), також відомий як індекс страху. На думку аналітиків, він показує рівень побоювань інвесторів щодо майбутніх рухів ринку.

Страх, і жадібність відіграють важливу роль у формуванні та застосуванні інвестиційних рішень при побудові інвестиційного портфеля.

Виділяють три основні типи інвесторів.

Азартний інвестор

Цей інвестор хоче досягти результатів, він нетерплячий. У нього переважає емоція жадібності.Переважно діє за правилом «або пан або пропав » Він активно шукає інвестиційних інструментів які покажуть вищу дохідність, адже він схильний до вищого ринкового ризику. Дуже часто здійснює імпульсивні купівля-продаж. З іншого боку, якщо він самодисциплінований, він може обмежити відсоток ризикованих цінних паперів у своєму загальному портфелі. Такий тип інвестора більше підходить для торгівлі та короткострокової стратегії інвестування. Основна ціль — заробити. Чим більше, тим краще.

Поміркований інвестор

Цей інвестор не є азартним, не є консервативним. В нього збалансоване поєднання страху та жадібності.Скоріше за все він прагматичний, вміло пристосовується до обставин та умов. Такий інвестор — природно, уникає таких синдромів, як надмірна впевненість, які можуть сприяти поганим результатам. Прагматичним людям, властива здатність стримувати такі імпульси. У нього портфель збалансований між зростанням та ризиком. Використовує переважно середньо та довгострокові стратегії інвестування. Основна ціль — примножити капітал.

Консервативний (обережний) інвестор

У цього інвестора страх на першому місці. Цей інвестор обережний, Ризик лякає його, а безпека заспокоює. Навіть якщо він молодий, такий інвестор, швидше за все, уникатиме портфеля, які дає високу дохідність та просадку. Такий інвестор створює портфель, який пропонує максимальний рівень безпеки та мінімальний ризик. Основна ціль — зберегти те, що маю.

Цей розподіл є умовним, оскільки під впливом факторів він може змінюватись.

Приклади.

Молодий інвестор хоче досягнути швидких результатів.Діє азартно на фондовому ринку, але невдало.Після втрати вагомої частини грошей він за поведінкою стає поміркованим інвестором.

Консервативний інвестор, який незадоволений процентами по вкладах, вивчає можливість інвестувати в більш ризиковані інвестиційні інструменти.Тобто поведінкою починає нагадувати поміркованого інвестора.

Найважливішим аспектом інвестування залишається побудова правильного портфеля.Інвестору варто поміркувати, чи не існує відмінностей між самим портфелем та його особистою психологією.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Тема нерозкрита. Де параграфи про:
Мамкін Інвестор
Інвестор Маминої Подруги
?

Азартный покупает биткоин по 40, помиркований spy на проливах, консервативный — хаты на вторичке под аренду).

Азартный покупает биткоин по 40

Азартный то как раз на низах и покупает так как надо или иметь яйца чтобы покупать когда все падает, или быть азартным, бесстрашным человеком.

Такие же азартные покупают по 40, потому что наслушались «экспертов», прогнозировавшие вскоре битки по 100.

Когда я в соседнем топике про инвестирование предсказывал биткоин по 36 (когда он был ниже 20) — многие крутили пальцем у виска. Когда биток стал 40 — хомячки начали что-то подозревать... Когда биток станет 60 — они примут решение войти на всю котлету )))

Те, кто 5 лет назад пальца у виска крутил когда им говорили что биткоин может стоить $10к сейчас радуются коррекции до $30к со словами: «говорил же! говорил же что ваш пузырь лопнет! а вы не слушали, лохи...»

Когда я в соседнем топике про инвестирование предсказывал биткоин по 36

на кофейной гуще гадал?))

тисни сюди щоб дізнатися на яке світло світлофора переходити дорогу

Очень важная информация, как бы я додумался до этого раньше!

На будь-яке, якщо швидко. Ні на яке, якщо повільно. Можна не переходити. Можна без світлофора.
Те саме з інвестиціями.

свет светофора бывает красным, желтым или зеленым. Красный становится зеленым, зеленый желтым, а желтый — красным!

Фінансовий порадник буває двох видів гарний та живий

Не хватает данных для полноценного анализа и выбора оптимальной стратегии инвестирования.
Например, если взять по 1000 инвесторов каждого типа, то в среднем, какая у них доходность за 1 год? За 10? За 30?
Или стратегия инвестирования зависит только от личностных психо-эмоциональных особенностей и человек себя, условно, не контролирует и не принимает логически обоснованные решения?
То есть, если я, к примеру, обладаю психотипом консерватора, то даже математические доказательства большей выгоды от агрессивной стратегии все равно не переубедят меня изменить стратегию?

Past performance does not guarantee future results. Коли ринок йде проти тебе і показує добову зміну у мінус пара тижнів доходу, запросто більше ніж пару днів підряд — ти взнаєш, яка в тебе толерантність до ризику =)

ну это если каждый день мониторить рынок, есть и такие инвесторы)
А если раз в квартал/полугодие/год?
Я поэтому и написал про 1/10/30 лет, потому что там разные стратегии будут. Если для 1 года еще более-менее возможно выделять силы/время для ежедневного мониторинга, то на протяжении 30 лет — уж точно не вариант)

Ну раз у квартал — можна побачити веселуху теж. Загалом, більш волатильні (і прибуткові) портфоліо рекомендують тим, хто збирається тримати не витягаючи довше, щоб не дуже витягати на мінімумах. Зараз правда ще по бондам профіт впав, то навіть хз що там у 3-го «типу» за портфель має бути, лол.

Як створити власний інвестиційний портфель, який відповідає вашим фінансовим цілям.
lnkd.in/e6VFmfK

Можешь дальше продолжать хранить деньги под матрасом

Раньше это было проблемой, приходилось подпрыгивать чтобы лечь на матрас. Сейчас проще, я лесенку прикупил.

Підписатись на коментарі