Офер за 1 день в команду BetterMe (Frontend Hiring, JavaScript/React/Redux)
×Закрыть

Windows 10 Home vs Pro для программиста?

Надо переустановить Виндовс и возник такой вопрос, а что поставить?
В программировании, если работать на удаленке и вообще в домашней работе, для программиста какая версия Виндовс лучше?
Для обычного пользователя с головой хватает Home, если функции Pro версии также не нужны и для программирования, то зачем ставить Pro.
Не хочется ставить лишнего, но и в то же время, вдруг выяснится что нужна Pro, а ты поставил Home, то прийдется все переустанавливать.
Это не то что бы трудно, но занимает время.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn

Лучшие комментарии пропустить

Мда.
Люди, жалующиеся на навязчивость веганов, просто не общались с линупсоидами на ДОУ.

какая версия Виндовс лучше?

Ubuntu

Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

такое чувство, что автор темы чисто потролить создал тему :)

Так в комментах ты упоминал, что у тебя есть ключ для про. Тогда бери и ставь. В чем минус возможный? Это ж более расширенная версия по сравнению с хоум

Варто врахувати, що офіційно Docker працює тільки на Pro, тому враховуючи, що можна зіштовхнутись з подібними обмеженнями напевно варто вибрати Pro.

О, то добре, ще рік назад такого не було. Дякую за інфу )

если сомневаешься, то ставь Home и не парься. во-превых, с Home очень легко проапгрейдиться; во-торых, Pro — это, в основном, про корпоративные фичи вроде active directory, удаленного администвирования и пр.

реально из того, что может пригодиться в pro и чего нет в home, могу назвать только 1) bitlocker 2) RDP 3) sandboxing и 4) WSL. впрочем, насчет последнего я не уверен — вроде как с WSL2 можно уже и на home версии ставить линукс. на этой неделе как раз собираюсь проверить. ну и по крайней мере у RDP и bitlocker-а стопудово есть какие-то альтернативы.

апдейт: сегодня поставил WSL Ubuntu 20.04 на Windows 20H2 Home без малейших проблем

Вона там наче урізана(читав таке). Порти не прокидаються у вінду. Спробуйте поставити mysql чи redis і підключитися до нього з вінди. У мене не виходило «з коробки».

Вот прям сейчас без проблем подключился из Windows к MongoDB, работающей в линуксовом контейнере в WSL2.

Единственное — монга, хоть она и единственный сервис, поднимается через docker-compose, и в compose файлов указан проброс портов.

Но, вспомнил, что поднимал и «отдельностоящий» контейнер (ещё и с эмуляцией ARMv7), и порты тоже прекрасно пробрасывались, если указать параметр командной строки -p в команде docker run

Попробуй наоборот: подними сервис на венде и подключись к нему из WSL2.

Який довпойоп розробляв віндовс де вікно не можна розширити? От тепер в віндовс сервер 2008, ні енвайрнментс варіабл, ні таск счедюлер з павершелом. Ну це ж лютий п****ць. І після цього питають чому віндовс гівно?

Душевну біль. Щоразу як я стикаюся з віндусятним сервером, мене чекає неприємна несподіванка.

Підключаюся до Windows Server 2008. Хочу поредагувати environment variables. Робиться через віндовсне запрограмоване вікно, з фіксованою шириною в 300 пікселів чи біля того. І це лютий батхьорд працювати в тому. Напряму поедітити через текстовий редактор не можна. Аналогічну проблему побачив і з павершелом, який вистрибує після запуску команди в tasc scheduler програмі. Але там ширина більша.

Ось цим я небачено незадоволений. Як і тим що треба займатися дрочкою з послідовним відкриттям вікон, замість того, щоб вбити одну команду.

Windows must die.

Хочу поредагувати environment variables. Робиться через віндовсне запрограмоване вікно

Або через cmd чи PowerShell.

Напряму поедітити через текстовий редактор не можна

Можна. Наприклад редиректиш set в файл, редагуєш як хочеш, редиректиш файл як параметр set.

треба займатися дрочкою з послідовним відкриттям вікон, замість того, щоб вбити одну команду

Ти просто не знаєш, що є така команда?

Windows must die.

Як і агресивне невігластво.

Наведи будь-ласка приклади команд, а не лише словами.

Як і агресивне невігластво.

Якщо команда не гуглиться першими ж запитами, а в прикладах використання одні вікна, то агресивне невігластво тут ні до чого.

До речі покажи як командою налаштувати щогодинний запуск скрипта.

Наведи будь-ласка приклади команд, а не лише словами.

Для cmd — docs.microsoft.com/...​on/windows-commands/set_1.
Для PowerShell — docs.microsoft.com/...​ables?view=powershell-7.1.

Якщо команда не гуглиться першими ж запитами, а в прикладах використання одні вікна, то агресивне невігластво тут ні до чого.

Якщо в моїй програмі на С++ тече пам’ять, а як виправити саме мою програму не гуглиться — це не моя провина, це мені особисто Страуструп робить таке.

Для PowerShell — docs.microsoft.com/...​ables?view=powershell-7.1.

Подивив. Це вже краще ніж те уродське вікно. А зміни зберігаються на постійно, чи лише теперішня сесія?

Якщо в моїй програмі на С++ тече пам’ять, а як виправити саме мою програму не гуглиться — це не моя провина, це мені особисто Страуструп робить таке.

Якщо є інструмент, який дозволяє вирішувати завдання легше і зручніше, до якого документація краща, а ком’юніті відкритіше — то вибір очевидний.

А зміни зберігаються на постійно, чи лише теперішня сесія?

За наведеним посиланням все написано, але відповім. Команди міняють змінні для процесу (як і в лінуксі). Для збереження змін треба або тим вікном користуватися, або редагувати файли профіля (як і в лінуксі) — docs.microsoft.com/...​files?view=powershell-7.1.

Якщо є інструмент, який дозволяє вирішувати завдання легше і зручніше, до якого документація краща, а ком’юніті відкритіше — то вибір очевидний.

І кількість користувачів та способів які наводить гугл першими очевидно і показує, що популярність редагування змінних оточення у Windows вищу має саме спосіб з вікном.

Для збереження змін треба або тим вікном користуватися

У якого юзабіліті на рівні нище дна.

або редагувати файли профіля (як і в лінуксі) — docs.microsoft.com/...​files?view=powershell-7.1.

Спробував команди редагування профілів — файл не знайдено. Тобто ще треба самому їх створити, і вже потім додавати туди варіабли(незрозуміло як, не побачив там прикладу). А тепер зрівняємо з лінуксом, в якому все очевидно і просто.

першими очевидно і показує, що популярність редагування змінних оточення у Windows вищу має саме спосіб з вікном.

І тому, що культура у віндовс ком’юніті — це дрочка з вікнами, люди які бачили юзер/девелопер френдлі лінукс, і хейтять віндовс. Бо вікна то контрпродуктивно, а особливо вікна з фіксованою шириною що є просто небаченим нонсенсом.

У якого юзабіліті на рівні нище дна.

Це суб’єктивна оцінка. А той факт, що юзери в основному цим способом і роблять таке редагування говорить нам про інше.

А тепер зрівняємо з лінуксом, в якому все очевидно і просто.

Спробував у лінуксі знайти вікно редагування змінних — нема такого, та ще й шрифти криві і звук не працює. Висновок — лінукс маст дай. Чи як там ця «логіка» працює.

культура у віндовс ком’юніті — це дрочка з вікнами, люди які бачили юзер/девелопер френдлі лінукс, і хейтять віндовс

Люди які не вміють працювати у вінді хейтять вінду замість дізнатися як воно там працює? Не здивований.

Бо вікна то контрпродуктивно

І в тебе навіть є чим це підтвердити — статистика, дослідження, цифри, популярність різних способів у користувачів, та хоч щось крім припікання від того, що ти щось не знаєш?

Це суб’єктивна оцінка.

Тобто редагувати довгі варіабли в короткому вікні яке навіть назву не вміщає це нормально? Те що віндовс юзери терплять це їх проблеми.

Спробував у лінуксі знайти вікно редагування змінних — нема такого

Таке вікно є — б’єш коротеньку команду з редактором на вибір і працюєш з raw файлом у вікні в якому видно повністю ті змінні.

Люди які не вміють працювати у вінді хейтять вінду замість дізнатися як воно там працює? Не здивований.

Так я ж це — щось там робив конкретне. І розчаровувався через складність і незручність. Наприклад те що в лінуксі робиться одним крон рядком, у віндовсі треба декількома послідовними заплутаними командами, та ще й нормально не налаштуєш навіть на погодинне виконання. Те як гуглив давало лише комбіноване рішення з спочатку павершел команди навбивати, а потім в інтерфейсі редагувати параметр. Напевне то можна було додатковою командою зробити, але в прикладах гуглилися одні вікна.

І в тебе навіть є чим це підтвердити — статистика, дослідження, цифри, популярність різних способів у користувачів, та хоч щось крім припікання від того, що ти щось не знаєш?

Власний досвід. А ще очі. Вбити 1+ команда вс повідкривати декілька а то і десятки вікон. При чому лінукс команди гарно гугляться чим економлять купу часу. Скопіював — вставив. Готово!

віндовс юзери терплять це їх проблеми

З як мінімум трьох способів вони вибирають цей, бо він вимагає найменше зусиль — не треба гуглити якість команди, щось там робити з якимось файлами, якесь командне вікно... Для задачі яку типовий користувач добре якщо пару разів за життя виконує вікно з редактором саме те що треба.

Таке вікно є — б’єш коротеньку команду з редактором на вибір і працюєш з raw файлом у вікні в якому видно повністю ті змінні.

Але мені не треба команди, мені не треба файли, не треба якісь редактори та вибір між ними — мені треба зміні поміняти. Те що лінукс юзери терплять — то їх проблеми. А те що їх %1 говорить про зручність лінукс-рішень для юзерів.

І розчаровувався через складність і незручність.

У мене для тебе погані новини. Бо виконати цю операцію може будь-який юзер вінди. І саме через це вікно суттєво не мінялося вже багато років.

але в прикладах гуглилися одні вікна

Тому що популярність таких рішень (саме через їх популярність гугл їх тобі і показує першими) вища за якісь незрозумілі маніпуляції з рядками, кроном і ще не пойми чим.

При чому лінукс команди гарно гугляться чим економлять купу часу. Скопіював — вставив. Готово!

Крім випадків коли ні. Через те що у тебе дистр якийсь не той як для якого наведене рішення. Або копі-паст елементарно не працює. Або форматування в статті замінило деякі символи (наприклад тире на довге тире).

До того ж якщо «скопіював-вставив-готово» працювало б, то чому б його не зробити простіше. Ну щоб уникнути ось того «пошукав-скопіював-вставив-гугли чому не працює-шукай для свого дистру-копіюй-вставляй-повторити-...».

А те що їх %1 говорить про зручність лінукс-рішень для юзерів.

Ми ж про юзерів що деви. А в таких лінукс найулюбленіша серверна ОС за винятком ентерпрайз левелу. Там здається у Віндовса ще велика частка, може більше 50%.

Бо виконати цю операцію може будь-який юзер вінди. І саме через це вікно суттєво не мінялося вже багато років.

Ще раз — мені байдуже на користувачів десктопних ОС. Ми говоримо про серверні ОС.

А змінитися воно могло б — зробити його по нормальному, без фіксованої ширини в 300 пікселів.

Тому що популярність таких рішень

Це ж мінус в город віндовса як серверної ОС. Що там плпулярне тицяння в вікна. Жахливо.

Крім випадків коли ні.

Поки що не зустрічав такого, або було рідко і знаходився швидкий обхід.

Через те що у тебе дистр якийсь не той як для якого наведене рішення.

Завжди гуглю з приставкою Ubuntu, та ще й версію як на сервері. Статей море.

Або форматування в статті замінило деякі символи (наприклад тире на довге тире).

Не стикався з таким.

До того ж якщо «скопіював-вставив-готово» працювало б, то чому б його не зробити простіше. Ну щоб уникнути ось того «пошукав-скопіював-вставив-гугли чому не працює-шукай для свого дистру-копіюй-вставляй-повторити-...».

Так все вже просто — скопіював, замінив ділянки, вставив.

Я не бачу ніякої необхідності знову пояснювати, що наявність і популярність рішення з вікном редагування говорить про зручність саме такого способу у порівнянні з іншими.

Ти не зміг щось зробити у вінді, образився, і замість почитати документація просто вирішив, що віндовс то погано, а юзери — садомазохісти. Те що таким чином більшість людей на планеті виявляються садомазохістами тебе як в анекдоті про «та тут їх сотні» ні на які думки не наводить?

Популярність каже, що в малому і середньому бізнесі на серверах домінує Лінукс. А ще каже, що у власному продукта Майкрософту — Azure, як мінімум половина системи використовує Лінукс. І мене така ситуація влаштовує. І я впевнений, що доля Віндовс на серверах продовжить падати. Особливо якщо враховувати переїзд .Net Framework на нові кросплатформенні версії.

Скільки там десктоп юзерів користує Віндовс — мене не турбує.

в малому і середньому бізнесі на серверах домінує Лінукс

Як от на сервері на якому ти міняв змінні оточення.

Я міг з легкістю поставити той скрипт на Лінукс сервер, на який я вже поставив був цьому клієнту веб ап. Просто вирішив для зручності клієнта інтегрувати в наявний стьок інших програм. І так як це не вперше у мене виникають складнощі з Віндовс сервером, я зробив висновок що не буду більше експериментувати, і переводитиму всіх клієнтів на Лінукс.

Їм по факту байдуже яка ОС, бо вікна наче зручні, але коли мова йде про системну роботу коду, то однаково клієнтам потрібен професіонал, який розбереється що і як працює не лише на сервері, а і в коді додатку, і налаштує все точно до вимог клієнта. Ось де Віндовс добрий, та це використання готових рішень, для прикладу Mysql Client.

Я бы не сказал что очень важно какая там операционная система в контейнере, все равно её менеджить не надо, а программисты иногда и вовсе не в курсе в какой ос хостят приложение

А чому в контейнері? Вже без докера нічого не хоститься?

достаточно редко, обычно когда тот кто настраивал не шарит как это делать. никогда при нормальном девопсе не видел чтобы он запарился и без контейнеров все сделал и это всех устроило

На малих проектах CI/CD то оверкіл.

ну да... ляп-ляп и в прод рулит :)

Нехай докер. Навіщо в контейнері ранити платний і важкий віндовс, коли є лінукс?

никто не платит на виндовс в контейнерах, а его тяжесть не тяжелее линукса

За хост ОС кто-то же платит. А по размеру образов можно запросить какие-то пруфы?

За хост ОС кто-то же платит

у меня вообще впечатление, что там в официальных образах урезано все так что это и виндовсом назвать нельзя

А по размеру образов можно запросить какие-то пруфы?

бейз имеджи на доккерхабе лежат, можешь сравнить любым способом

бейз имеджи на доккерхабе лежат

Уже давно в ACR, тем не менее, тебе может быть интересно сравнить. Как и про стоимость хостов с виндой против линуха. В задачи архитектов ведь входят просчеты костов?

В задачи архитектов ведь входят просчеты костов?

то у пресейл инженеров входят, которых чет солюшен архитектами стали называть

Уже давно в ACR, тем не менее, тебе может быть интересно сравнить. Как и про стоимость хостов с виндой против линуха.
Ок, держи для сравнения
brianchristner.io/...​-base-os-size-comparison
stefanscherer.github.io/...​r-on-windows-server-2019

вообще не интересно, я вообще в жизни одни раз видел чтобы использовались виндовс контейнеры, да и большиснтво девопсов с виндовсом не дружат, соответственно вин или линукс это не выбор

Тогда тем более уместность этого коммента вызывает вопросы dou.ua/...​rums/topic/32702/#2067199

мне лень что-то доказывать, можешь считать что я сильно ошибаюсь

Ви писали. А насправді розмір віндовс сервер кор це більше трьох гігабайт, коли лінуксові дистро біля 200 мегабайт. Не гуд не розібравшись повчати інших.

Це історичне вікно з отим env variables. Воно було таким і у Windows 95. Данина традиціям.

Длинный тред какой-то вышел, но ты не пробовал менять расширение в RDP клиенте?

Любопытно. У меня получалось задавать разные разрешения подключаясь и к на win7 и к win server 2008. Вот так можно попробовать www.sqlchick.com/...​mote-desktop-session.html

У мене все ок з розширенням рдп вікна віндовса. Фул скрін. Проблема про яку я писав, в фіксованій ширині деяких вікон(легасі).

Робиться через віндовсне запрограмоване вікно, з фіксованою шириною в 300 пікселів чи біля того. І це лютий батхьорд працювати в тому.

А почему buthurt? Два варианта: окно либо не помещается на экран либо очень маленькое. И то и то фиксится разрешением клиента.

Там дело не в том, помещается на экран или нет, а в том, что поля для редактирования переменных окружения «втиснуты» в окно, которое в версиях Винды старее десятки имело неизменяемую и не очень большую ширину.

В десятке это, наконец-то, исправили, и допилили нормальное редактирование PATH в виде списка, а не одной длиннющей строки.

Если проблема действительно в этом, то решается элементарно: копируется содержимое в блокнот, там редактируется и вставляется обратно. Или терминал.

Ну так, собственно, и делали :) Да и сторонние утилиты для редактирования переменных окружения с UI более удобным, чем «стоковый», существуют.

Вопрос же был в том, почему сами MS в течении стольких лет забивали на столь очевидную недоделку.

Это же все равно не повод для разрывания пукана 🙂

Потому как 90% юзверей это не нужно.

В винде? Типичный виндо-юзверь на такое не способен.

Поддерживаю Ubuntu, Mac, есть ньюансы, но в целом избавляет от головняка. Один раз настроил и не парься годами. Windows уже не та, как раньше. Может новые версии будут лучше.
Все докеры — шмокеры, редакторы из коробки работают.

Может новые версии будут лучше.

Не смогут. Они тянут очень длинный и тяжелый хвост всего из прошлого.

А як на мене, то вінда покращується. Зрозуміло, що «десятка» важча за «сімку» та більш ранні версії, але ж і Ubuntu, OpenSUSE, Fedora etc не стають легшими. На 512 мегабайтах RAM вже хіба що Lubuntu 18.04 працюватиме або щось на легких віконних менеджерах без повноцінного DE. Звичайно на лінуксі все працює швидше (тому й тримаю дуалбутом обидві ОС на ноуті), але говорити що «вінда вже не та», як на мене, надто поверхнево. Вінда зараз «вміє» купу того, для чого на сімку чи ХР треба було б купу тодаткового ПЗ ставити

Їй вже неможна довіряти, бо це не стара добра десктопна ос, якою вона була, а закос під айос з андроідом — магазин, шпигування за користувачем, «сервіс» йопта, який сам оновлюється, коли захоче.
В принципі, якби вони випустили якийсь windows core в опер сорц, з подальшою розробкою комюніті — це б була бімба і могильщик убунту.

Ubuntu, OpenSUSE, Fedora etc не стають легшими

патамуша гном покращили жабоскриптом

Людям, которые ставят домой убунту да макось комп в принципе не нужен дома

Ну вот так сложилось, обычно дальше браузера дела не идут, но с этим справиться и планшет с телефоном

Я так понимаю, что ты про себя написал. Какое это имеет отношение к другим?
С другой стороны зачем тебе ноут или PC для браузера? Для него и недорого планшета хватит.

я не писал про себя, я вообще последний раз убунту видел 10 лет назад, если не больше

А про кого? Вот у меня, например убунта. У ребенка винда для игр — пока игры большей частью под винду делаются.

ты не типичный юзер, нет смысла что-то мерить по тебе

Да ладно? Это ты целый архитект. А что во мне не типичного кроме 53 лет возраста?

Искаженное восприятие компьютера, как и у меня

Может наоборот — это у хомячков искаженное, которые целый РС или ноут для лайкания котиков покупают?

Если их большинство, то искаженное у остальных

При всем. Толпа хомячков не умеет думать.

Большинство задаёт критерий нормальности и не важно что там

С любопытством почитал бы что делает типичный юзер на венде чего не сможет нетипичный на линухе. И про критерий типичности тоже было бы любопытно.

Играет. Игры даже стимовские до сих пор гемор под линухом. Да, гемор меньше, чем 5 лет назад, но гемор.

Но по его критериям выше типичному юзверю достаточно планшета, а что там ведроид, линух, яблоко или мелкомягкие — пофиг.

Я знаю много юзеров, которые не играют или играют на консоли. Есть, конечно, вероятность, что все они нетипичные, но хотелось бы каких-то пруфов.

Логично, что они все не типичные для Копанева. Типичный только он.

Только это не точно. Первой впечатление от Ubuntu было Wow. Потом, конечно, местами он начал казаться пласмассовым. Но когда в винду перезагружался она наоборот стала казаться угловатой. Короч, это все субъективно. Но на винду обратно не тянет, это факт.

Ну в UX що стосується графічного інтерфейсу вінда точно виграє. Апи на убунті незручні. У апворку 3 вікна дебільних які завжди відкриваються і важко переключатися. Постман запуститься а іконка пропадає з сайд бару. При наводі на іконку не показує відкриті вікна в ній. Жмеш а воно усі вилупляє замість того щоб дати обрати. І ще щось було, не пам’ятаю. Шрифти в вінді краще малюються як мені здалося.

Так можно дойти и до того, что у многих VPN клиентов или нет UI вообще или нет нормально. Но кого это останавливает?

Не знаю. Я лише кажу що майкрософти вміють в інтерфейс і графіку загалом.

лучше чего именно?

Это какого — их там стадо?
На все вкусы и гендеры.

кроме бубунты еще мульон всяких ДМ-ов

На бубунте их море, не мильен, но с десяток или 2 точно для любых гендеров.

Пруфы: количество копий игр проданных на пк vs консоли.
Фотошопы и 3д максы — знаю про блендеры и иже с ними. Аналог : личное авто — такси. В принципе как и с офисами например — конечно можно, но, немного не то.
Ну и игрушки на консолях тоже *такое* чего стоят танчики, дота, или контра на джойстике 😆
Консоли покупают не от хорошей жизни 30 фпс и отрисовка 10м перед капотом обыденность.
Правда человеку $500 уже не вернут, за asic. Даже если ему показать, как на самом деле выглядит игра по задумке разработчиков и он проникнется ПК геймингом.
Так и ходят юзеры с завязанными за спиной руками(джойстик) и очках для дальнозорких(мыло и 20-30 фпс на фуллхд).
Powered by:
Каждому своё ©
С пифком пойдет©
Есть моё мнение и неправильное ©
Вы еще про огрызки вспомните.

Я имел в виду какие-то ссылки на исследования, а не личное мнение, но и за него спасибо, конечно. Быстрый поиск нашел только такое, но и то не знаю на сколько релевантно www.tutorialspoint.com/...​lications_of_computer.htm

Computers are used at homes for several purposes like online bill payment, watching movies or shows at home, home tutoring, social media access, playing games, internet access, etc. They provide communication through electronic mail. They help to avail work from home facility for corporate employees. Computers help the student community to avail online educational support.

Можно кейпад с мышью подключить. Мне вообще наоборот кажется что консоль именно от хорошей жизни в нашей стране покупают, сильно дороже чем ПК выйдет

Хорошая видеокарта дороже всей консоли.
Тут *эффект айфона* : человек покупает *Четыре ядра 4 гига + игровая видеокарта* за 300 у мошенников.
Жует кактус.
Идет за чемто что гарантирует качество(хоть и на порядок ниже).
*игровая видеокарта: пасьянс тоже игра(чесное, благородное, джентельмеское слово)© один знакомый торгаш железом для экономных.

а игры по 100 долларов за базовую версию не в счет? купо купить консоль дешевле, конечно, но по итогу обойдется дороже

CADы в 90% случаев только под винду. Софт для разного рода дизайнеров — винда и частично маки. Про игрушки Витя вполне достаточно написал.

А вот математикам и программистам удобнее в линухе. Я как с винды в линух свалил, так сильно меньше Ку перед осью делаю.
Из последних Ку CUDA всегда достаточно новая в репах уже, что сильно жизнь облегчило.

программистам удобнее в линухе

Не всем. Мне так вообще невозможно на линух переехать ввиду специфики.

Ну так а сколько тех программистов, что на C# еще пишут.
У меня матлаб, c++, либы разные и немного питона.
Жаба, жабаскрипт, пыха тоже в линухе лучше живут.

Если честно, то винда до winXP только улучшалась и рвала линух, как тузик грелку. Но после винда только ухудшается, а линух улучшается.

Ну так а сколько тех программистов, что на C# еще пишут.

Примерно столько же сколько и на java))
Другой вопрос, что 99,9(9)% из них — бэкэндеры, которые могут и под линухом в райдере кодить. А у меня чисто десктопная разработка, да еще с необходимостью поддержки от 7 винды.

винда до winXP только улучшалась и рвала линух,

В те времена линухом как десктопной осью пользоваться было из области чистого мазохизма))
Да и сейчас он выглядит убого, бо никто специально денег на UX не тратил...

Да и сейчас он выглядит убого

А мне XFCE нравится много больше, чем винда современная.
В линухе толпа DE и ты можешь выбрать тот, что тебе нравится. В винде так не можешь.

В линухе толпа DE и ты можешь выбрать тот, что тебе нравится. В винде так не можешь.

Могу, только зачем? максимум твикания винды для меня — это поставить classic shell, чтобы вернуть нормальный start button))

Во, ставишь. А я просто при установке выбираю нужный мне DE и больше им не заморачиваюсь вообще. Разве что DPI установить под монитор правильное (это аналог тех процентов в винде).

Во, ставишь.

Да, раз в n лет. На десктопе винда не переставлялась года 4, на ноуте недавно, но это просто свежая железяка.

Тоже и с линухом. Причем линух еще и не засерается, как винда.
Более того, что-то не находящееся в стандартных репах я ставлю чрезвычайно редко. А в винде помню гору всего еще доставлять надо всегда инталляторами разной степени глючности.
А уж собрать нужную либу, которая автотулами только собирается под виндой всегда был еще тот танец с бубном.
А тут configure, make и всё работает.

Недавно пробовал отрс под цент ос поставить, из бинарников — это финиш... из пяти пунктов нерабочих зависимостей решил 3 и забил. Привет перл и модули которые нужно собирать ручками с помощью 3д пати тулзы, которую тоже нужно собрать и она начинает конфликтовать с уже установленными пакетами. Привет библиотека которая тянет три уровня зависимостей которые нужно тоже руками собирать. А еще модули которых нет под твою версию ос, и кулхацкер который их писал забил уже 3 года как и даже скачать не откуда.
В общем мейк, мейк инсталл, это конечно хорошо до тех пор пока не *шаг в лево, шаг в право — попытка побега, Прыжок на месте — провокация*.

Поставь это же под винду. Расскажешь, а я поржу.

$50 в час и буду патчить кде под фрибзд и креативно коментировать. Хорошое настроение гарантирую.

Да хоть за 1000 в час, но не от меня.

Дотнет уже давно не привязан к платформе

Это все, ведь, специализированные кейсы. И для дизайнеров, наверное, маки в первую очередь. Мы про типичные кейсы домашнего использования говорим. Ни для кого не секрет, что есть специализированный софт только под винду.

Это все, ведь, специализированные кейсы.

А неспециализированные нет смысла обсуждать — для них достаточно ведроида на планшете (можно опционально к нему клаву с мышкой подключить) — и на полазить в инете, и документик какой слабать в офисе.

И для дизайнеров, наверное, маки в первую очередь

_разного_ рода дизайнеров
например попробуй найди ту же pro100 под макось))

Тогда и весь тред ни о чем. Выбирай ось/железо под потребности и кошелек.

Все треды об осях всегда ни о чем))

Тогда тебе нужно завести друзей маглов или помочь соседям переустановить виндовс, попутно разузнаешь чем они занимаются на компе

Собственно и спрашиваю, потому что кое-какое представление имею 🙂

Оно расходится с тем что я написал или ты ещё одно подтверждение ищешь?

Ты написал, что люди с бубунтой или маком дальше браузера не заходят. Да расходится 🙂 Но конструктива тут не больше, чем винда для игрушек. Можно было бы сократить до этого утверждения.

Скільки у людей проблем, замість поставити повноцінний лінукс.

Повноцінний Лінукс, це як почати життя з початку ))))))) всьому треба вчитись спочатку ))))
Повноцінний Лінукс це вже мабуть для профі, мені наприклад він зараз взагалі не потрібний.
Моливо в майбутньому стане потрібний, от тоді почнемо ставити Лінукси )))

На серверах лінукс. Ну є звісно і віндовс, особливо в ентерпрайзах. Я декілька разів був негативно вражений заплутаністю віндовс сервер. Останній раз потрібно було scheduled task — виклик скрипту зробити. Те що в лінуксі робиться однією командою, в віндовсі потрібно декілька по черзі вбивати, та ще й потім у вікно планувальника лізти додатковий параметр через гуі налаштовувати. Одні страждання =(

А чому Ви вирішили що не профі? Не дістаєте гроші за свою роботу?

Я ще не працюю, а тільки пробую свої сили в цій сфері і не знаю вийде в мене щось чи ні )))
Я вже й старуватий, 42 роки, чи зможу я взагалі це все потягнути і чи не пізно.
Адже повно молодих спеціалістів.
Просто в мене є як Віндовс Про так і домашня, спитав у знаючих людей, що краще.
Своїм питанням може і ще комусь допоміг визначитись )))
Пока поставив Домашню, а там побачим )))
Тому що мені до повноцінної роботи ще дуже далеко і чи буде вона взагалі, не відомо )))

Якщо голова варить, не закам’яніла — обов’язково вийде.

все, що можна зробити через гуі, можна зробити через скрипт. Просто треба вміти. Так само, як і з лінухом

На самом деле нет. Как я писал ниже, основная функциональность/программы/подходы в интерфейсе практически не отличаются. Практически для всего софта есть альтернатива. У меня заняло пару вечеров освоиться в новом UI. За предыдущие несколько лет винда очень многое переняла от мака и линукса.

повноцінний лінукс

Який з них? Slackware?

Я не заморочуюся і беру убунту і для десктопу і на сервер.

Вимушено користуюсь убунту — який же це жах.

Особисто для себе вирішив зупинитися на Home, бо в Pro цей їхній гіпервізор лізе куди треба і куди не треба, в результаті чого ні VirtualBox, ні VmWare не працюють. Хочеш віртуалку? Ось тобі наш Hyper-V — шо тобі ще треба?

Коли це все уже набридло пройшовся по списку фіч, що є у Pro, і зрозумів, шо мені взагалі нічого не треба. А якшо і треба (усілякі RDP та інше), то легше поставити сторонній софт.

Hyper-V — легко отключается. Плюс по умолчанию он тоже отключен (по крайней мере раньше был).
Ну и Докер под винду его использует.

Docker під вінду взагалі не має жодного сенсу, бо в абсолютній більшості контейнери на серверах лмнуксові, а не віндові. Тому для пересічного девелопера на вінді docker має сенс лише тоді, коли працює через WSL.

А з приводу легко відключається, виявляється, не легко, бо я не один вечір провів за мануалами намагаючись його відключити. Не виключаю, шо я таки шось недогледів, але навряд.

Зацініть скільки лише топіків в інтернетах на тему «як запустити virtualbox на windows 10». До речі, близько півроку тому вийшла версія Virtualbox з можливістю запуску через Hyper-V. Ну, як вийшла... Можливість вказати Hyper-V в налаштуваннях віртуальної машини була, от тільки як не працювало до цього, не працювало і потім.

На Windows 10 Pro користуватися робочим столом на віртуальному умовному Linux Mint через Hyper-V просто неможливо, все дико гальмує, UI промальовується наче в RDP по діалапу. А от на Home в Virtualbox з його Guest Addon в порівнянні з ним все просто літає.

Docker під вінду взагалі не має жодного сенсу, бо в абсолютній більшості контейнери на серверах лмнуксові

Так докер под виндой и запускает линукс в Hyper-V и уже в нём поднимает линуксовые контейнеры.

Незаменимая вещь, когда ты можешь редактировать и отлаживать код в том же VS Code (и, в целом, использовать Windows как основную десктопную ОС, потому что MS Office и ещё ряд софта, который требует именно винды), но при этом иметь возможность практически бесшовно запускать код в Linux окружении.

Так докер под виндой и запускает линукс в Hyper-V и уже в нём поднимает линуксовые контейнеры.

Старые версии докера для этого использовали VirtualBox — но там с ним больше гемора было, насколько я помню.

Новый докер под винду приятнее

Ну в моем случае, я на машине с Win10 Pro вначале использовал VirtualBox
Потом когда решил поставить Docker, через настройки добавил компонент «Hyper-V» или как-то так.
Перегрузил машину — и Докер заработал, Виртуалбокс перестал.
Когда нужен был виртуалбокс опять — отключил компонент «Hyper-V», перегрузил машину — виртуалбокс снова работает.

Ви зараз серйозно? Це називається «турбо-костиль», а не «працює».
Люди, он, за місяць часу не можуть знайти, щоб оновлення поставити, бо їм «працювати треба», а ви пропонуєте кожного разу перезавантажуви систему?

А как на линуксе осуществляется смена гипервизора виртуализации? Или там встроенного в систему нет?

В лінуксі у мене не виникало потреби змінювати гіпервізор лише для того, щоб запустити Virtualbox чи VmWare.

VmWare не працюють.

Остання версія VmWare здатна працювати паралельно з MS-івським гіпервізором.

Только тормозит при этом, как скотина :(

LTSC / LTSB — чтобы не иметь головняка от обновлений для широких народных масс, которые не нужны программисту.

Есть правда проблема с Windows Subsystem for Linux, последней версии которой вроде нет, но точно не скажу, пока не нужна была.

Все вірно.
WSL2 працює тільки на Windows із версією 1903 або вище / build 18362 або вище.

На данний момент Windows LTSC «побудований» на версії 1809 :(

На Windows Home не працюватиме Docker, якщо він раптом вам знадобиться. Доведеться використовувати Docker Toolbox

А ви docker на windows без WSL запускаєте? Бо у мене Home, docker + WSL2 — працює чудово, на рівні native linux performance.

Про WSL нічого не можу сказати. До нього точно не працювало.

WSL зарелізився ще 2016 року. Все там працює, не вводьте людей в оману.

Docker начал работать только в WSL2, который зарелизили в прошлом мае. До это он хоcтился в Hyper-V.

Шановний Євгене, ви коли-небудь читаєте документацію? Або тільки звикли інших звинувачувати?
У документації по Docker чітко написано:
«You can now install Docker Desktop on Windows Home machines using the WSL 2 backend» «.
docs.docker.com/...​ows/install-windows-home
Причому є вимоги і до версії Windows 10:
«Install Windows 10, version 1903 or higher.»
А WSL 2 з’явилося тільки в 2020 році, в збірці під номером 2004.

А WSL 2 з’явилося тільки в 2020 році, в збірці під номером 2004.

WSL 2 поддерживается на сборке 1903

Так проброс видяхи в линуху наконец-то возможен? Я так долго плевался на этот майкрософт когда то когда не смог gpu заюзать для тренировки модели потому что контейнер с кодом под линукс.

Так они бэкпортили поддержку туда через несколько месяцев после релиза. Изначально ее там не было 🙂

Визнаю, промахнувся. 1 : 1

Тобто, з тим, що Docker таки працює на Windows Home, ви вже погоджуєтесь?

Якщо не помиляюсь, WSL2 працює на Hyper-V, і раніше Docker юзав Hyper-V, а тепер він юзає WSL2, який юзає Hyper-V. А без Hyper-V не працює, неможна мишкою так клац-клац і докер компози позапускав.

WSL2 не юзає Hyper-V. Принаймі, на моїй Windows 10 Home у мене чудово працює WSL2, який виступає бекендом для десктопного докера.

Значить мікрософтовці винесли віртуальну машину для WSL2 з того, що називається Hyper-V.

вдруг выяснится что нужна Pro, а ты поставил Home, то прийдется все переустанавливать

так для справки: переход с хомяка на прошку происходит простым вводом ключика от прошки, переустанавливать не обязательно.
в обратную сторону не получится (даунгрейд), только апгрейд версии так работает.

В моєму випадку після півторагодинної консультації телефоном з підтримкою Майкрософт все ж довелося перевстановлювати систему.

На днях поставив popOs від system76 — так це казка. Вінда і поряд не стояла по зручності інтерфейсу. Тримаю поряд вінду ще для пари ігр і програм

единственное что мне мешало в Home 10 были проблемы с виртуализацией .
Однако есть рецепты поднять Hyper-V на Home и все проблемы решились
могут быть проблемы если нужно использовать доменный AD но это обычно редкость если это не конторский компьютер все равно.

Мда.
Люди, жалующиеся на навязчивость веганов, просто не общались с линупсоидами на ДОУ.

Да, кстати, я переехал на линух уже полтора месяца как and never looked back.

2 ноута на столе, на обоих линукс

ThinkPad, наверное, лучше других заточены под линух, их много можно найти без предустановленной OC. У Dell-ов с этим сильно сложнее, у других, наверное, еще хуже.

На этом был вин. Докупили SSD, всунули вместо родного винта, и поставили линух.
Ну это специфика эмбедеда — куда приятнее отлаживать проект прямо на компе, а потом переносить на железку без изменения кода — на железке тоже линух.

Да, Dell XPS 15 9560. Все работает отлично, только gestures было лениво настравивать, а из-коробки они не установлены. Нужно было найти альтернативы прогам по типу нативного pick-ера emoji, вырезалки скринов в т.п., но в целом очень норм для моего use-case-а. Но у меня было преимущество, я уже года четыре как переехал с VS на Rider и года два юзаю WSL и разные линуховые тулы в консоли.

А, и чтобы понять как настроить fractional scaling 250% нужно было немного поиграться.

Ubuntu 20.04. Я пару вечеров потестил на загрузочной флешке, потом поставил в dual-boot. После этого в винду перезагружался всего пару раз чтобы сравнить качество видео и поправить совместимость pre-commit hook. Думаю, со временем снесу винду и поставлю линух на весь ssd.

«Я линуксоид уже джва года и прекрасно себя чувствую. А ты почему ты такой нервный? Это всё от винды!»

линукс, линукс, убунту, кде, линукс

Как там у вас 4.9.256? Тулчейн не накрыла?

нет, мы не гонимся за последними обновлениями

гроб, гроб, кладбище, ...

Я травожер-лінуксоїд.

Тут ще є один QNXоїд...

Для програміста краще Linux. Якщо напишете в резюме, що вмієте працювати на Windows — це викличе лише посмішку. А якщо Linux — то повагу. Весь девопс, хмари, ембедед — це все Linux, і рано чи пізно вам доведеться з ним стикнутися.
Стосовно Windows: для програмування Home версії достатньо. Замість RDP (якщо треба буде) можна встановити VNC чи TeamViewer.

Замість RDP (якщо треба буде) можна встановити VNC чи TeamViewer.

Действительно, зачем программисту заморачиваться с какими то фаерволами, разбираться с RDP, групповыми политиками, журналами аудита, уровнями привелегий в системе, изоляции компонентов. Влепил VNC чи TeamViewer и так сойдет!!!

Програмісту на javascript це все до лампочки.

я на плюсах программирую и мне тоже до лампочки
как и винда, впрочем

Програмісту на javascript це все до лампочки.

OWASP тоже?
А если программист на javascript через полгода пойдет на галеру и начнет писать онлайнбанкинг?

Просто денег нет, держитесь там. ©
Програмист квалификацию в бух учете не должен иметь?
Или в юриспуденции?
Нанять специалиста — зачем?
Суть професионала в том, что он ценит труд других. Люди часто проэцируют на других свою суть. Так что если *Я не понимаю значит это ничего не стоит* еще и в слух и *на берегу* то только респект за сэкономленное время.

А можно название компании где умение работать на Linux в резюме вызывает уважение, а не фейспалм?

Якщо напишете в резюме, що вмієте працювати на Windows — це викличе лише посмішку. А якщо Linux — то повагу.

почему умение работать в линуксе должно вызывать фейспалм?

Потому же почему и умение работать на винде. Быть юзером и выполнять повседневные операции изи и там и там. И нет — юзать терминал не сложнее чем клацать мышкой по кнопочкам. А реально работать и знать нюансы ОСи — это совершенно отдельная тема и свои заморочки есть везде. Но по большому счету упоминать ОСь в резюме смешно, если вы не джун и не мега-продвинутый эксперт который эту ОСь собирает а не использует.

Ось в кодерском резюме — идёт, обычно, в комплекте с умением под неё кодить.

То бишь, винда с вин32 апи, .нет, впф и прочим таким. Линух с посикс апи, птредс, и всем таким.

У автора выше речь шла об умении работать на ОСи, мой комент об этом.Опять же — если человек подаст резюме на вакансию разработчика десктопных приложений под винду расписав при этом какой он крутой на линуксе — уважения у ревьювера это точно не вызвет. Универсальной платформы нет, есть технологии которые лучше поддерживаются каждой из платформ и исходя из этого нужно выбирать.

если человек подаст резюме на вакансию разработчика десктопных приложений под винду расписав при этом какой он крутой на линуксе — уважения у ревьювера это точно не вызвет.

Это довольно-таки нубовый взгляд на вещи. :)

Интересно, а если компания ищет .NET/WPF спеца на десктоп-разработку — будет ли умение в Win32/WinForms в резюме «минусом»? Тоже ведь непосредственного отношения к .NET/WPF не имеет.
А за умение в C/C++ — должен быть вообще бан. :)

.NET/WPF спеца на десктоп-разработку — будет ли умение в Win32/WinForms

Может быть плюсом, в частности в WPF есть такой элемент WindowsFormsHost, который позволяет рендерить содержимое Windows Forms в окне WPF.
Мы пользовались этим на одном проекте. Там рендер 3D сцены был. Так вот рендерить в WPF модели с десятками и сотнями тысяч вершин через Geometry3D затратно, а вот если рендерить это дело голым DirectX и содержимое буфера копировать в Form, а его показывать в WPF с помощью WindowsFormsHost, оно быстрее.

Может быть плюсом, в частности в WPF есть такой элемент

У меня это был сарказм. За последние 10 лет появилась куча кодерков, стартовавших с жабы/шарпа (это в лучшем случае — в худшем, вообще с пхп или пайтона). И считающих, что C/C++ мертвы, знать платформу (WinAPI) необязательно, Юниксы/Линуксы лишъ для фриков, итп.

Но в реальности, потолок этих кодерков — впф-формошлёпство за eду.

Т.к. в любом более-менее сложном (и высокооплачиваемом) проекте, возникнут Opengl/DirectX (в комплекте с C/C++), а может ещё и native threads с прочими bsd-sockets, итп. И это всё под виндой.

Это довольно-таки нубовый взгляд на вещи. :)

Подаете резюме — укажите релевантную информацию, все просто. Листать километры текста в резюме в поисках того, что касается нужного опыта, никому не интересно. И если приходится это делать то возникает вопрос понимает ли вообще сам кандидат что у него в резюме (и как это соотносится с требованиями в вакансии), или это копипаста всего подряд о чем он когда-то слышал.

Интересно, а если компания ищет .NET/WPF спеца на десктоп-разработку — будет ли умение в Win32/WinForms в резюме «минусом»? Тоже ведь непосредственного отношения к .NET/WPF не имеет.
А за умение в C/C++ — должен быть вообще бан. :)

Если у кандидата в резюме только винформы или плюсы, то предпочтение отдадут в первую очередь тем у кого там указан WPF.

Подаете резюме — укажите релевантную информацию, все просто.

Всё просто — лишь при найме джуна на 200 баксов/мес. :)

Раз по существу сказать больше нечего — хорошего вечера :)

По существу, я уже написал здесь: dou.ua/...​rums/topic/32702/#2059998

П.С. В качестве рекомендации: посмотрите по сторонам, за пределы винды/хтмл. Там тоже есть жизнь. :)
А на одной винде (да ещё и лишъ на .нет), скоро далеко не уедешь.
(это я о ваших «Навыках» в профиле)

Окей. К предыдущему вопросу — вы привели в пример вакансию на .NET/WPF. Я ответила что если вакансия на WPF, а у кандидата только плюсы или винформы, то резюме такого кандидата отложат в сторонку и будут разговаривать в первую очередь с теми кто уже знаком с WPF.
Это не вопрос того кто круче — те, кто клепают CRUD на WPF или гуру которые могут наваять графический движок на коленке. Это вопрос того, кто быстрее начнет приносить пользу на типичном WPF проекте. Для WPF нужен в первую очередь WPF. Если это сложный с точки зрения графики проект, то .NET & WPF будут далеко не на первом месте в требованиях. Но вы спросили о WPF вакансии. Так есть что сказать по существу?

Для WPF нужен в первую очередь WPF. Если это сложный с точки зрения графики проект, то .NET & WPF будут далеко не на первом месте в требованиях. Но вы спросили о WPF вакансии.

Понятно, что идёт речь о челе, с опытом работы с .нет/впф (в том числе).

Просто, если почитать вас — то наличие в резюме такого чела опыта разработки под линукс, будет для ревьювера «минусом».
Вероятно, наличие опыта/знания WinAPI и C/C++ в резюме — будет «минусом» тоже. Правильно? :)

Но нет. Реалии привлечения хороших/дорогих спецов на проекты (и впф проекты тоже) — несколько иные.

Просто, если почитать вас — то наличие в резюме такого чела опыта разработки под линукс, будет для ревьювера «минусом».
Вероятно, наличие опыта/знания WinAPI и C/C++ в резюме — будет «минусом» тоже. Правильно? :)

Зачастую эту инфу просто пропустят как нерелевантную. Но иногда это может быть даже минус в том плане, что человека с большим опытом в других областях не станут собеседовать на декстопный проект посчитав что ему скорее всего вакансия будет просто не интересна.

Реалии привлечения хороших/дорогих спецов на проекты (и впф проекты тоже) — несколько иные.

Настолько хорошие спецы нужны далеко не всем и не всегда. В конце концов, вы преподносите C++ и те же Opengl/DirectX как нечто супер сложное, доступное лишь избранным. Но в реальности если нужно среднестатистический программист шарпе или джаве без проблем разберется, если будет нужно. Минус только в том, что на обучение уйдет время. Но время также уйдет на то чтобы научить С++ кодера работать с WPF & MVVM.

В конце концов, вы преподносите C++ и те же Opengl/DirectX как нечто супер сложное, доступное лишь избранным.

Я пишу об этом, как о недоступном для свеже-понабежавших в индустрию кодеров — стартовавших не с C/C++ (как старпёры), а сразу с жабы/шарпа.

И нет, таким реально сложные (и высокооплачиваемые) проекты недоступны. Без опыта работы с C/C++ и прочим WinAPI, их просто не будут рассматривать.

А обратная ситуация, когда кодеров на «плюсах» без опыта работы с "шарпом"/.нет берут на .нет/впф проекты — это до сих пор в индустрии, едва ли не норма (.нет, тем более впф — очень свежие технологии).

Я честно говоря не встречала людей которые бы начинали сразу с шарпа или джавы. Когда я училась, мы кодили на паскале,а в универе были сначала плюсы, потом джава, потом шарп. Может сейчас не так, но плюсы были поидее специально первыми чтобы приучить народ хоть немного думать про память.

Когда я училась, мы кодили на паскале,а в универе были сначала плюсы, потом джава, потом шарп. Может сейчас не так, но плюсы были поидее специально первыми чтобы приучить народ хоть немного думать про память

Я тоже из того поколения, которое ещё учило и C++, и Паскаль. И WinAPI изучал самостоятельно в рамках заочной интернатуры в тогда ещё Validio :)

Но, в том и дело, что сейчас это уже не так.

p.s. Я не апдейтила профиль уже лет 5 :)

Был кейс у меня, когда спросили знаю ли я офис а в часности ексель...
Потом показали проблемный файлик с такой логикой и формулами что 1С местами курит бамбук.
Так что если кандидат с терминала почту не проверит без почтового клиента, то конечно, лучше не врать даже про левел: *мимо проходила и видела.*

То есть вы не шарите эксель, но виновата винда и линукс молодец? :)

лол.

А якщо Linux — то повагу.

на рівні звичайного користувача вінди? Ні. На просунутому рівні володіти віндою теж треба вміти.

Поясню на простому прикладі: якщо у людини є Linux бекграунд, то вона може підключитися по ssh до сервера і погрепати там логи. Для людини, що мала справу тільки з Windows — це все буде незрозумілою магією, і як ви взагалі живите без кнопочок і mmc аддонів.

лол. Так це дійсно викликає повагу заюзати штуку, яка гуглиться за 30 секунд. Не кажучи вже про те, що віндовий findstr робить те саме, що й греп, а з пауершелом твої можливості ще зростають. Це не вінда не вміє, це ти не вмієш нею користуватись.

Ви забули про одну маленьку деталь: на сервері (на роутері, на годиннику, на телевізорі, на медіабоксі, тощо) використовується Linux, тому знання findstr і powershell не допоможуть.

окей, давайте уявимо, що віндових серверів не буває. Що важкого у гуглежі цих команд? Ну от серйозно. Якщо казати про глибоке знання лінуксу, то це той самий «рівень поваги», як і для вінди. Є вакансії, де потрібні глибокі знання вінди, є вакансії, де відповідні знання лінуксу.

Так можна про все сказати: що важкого в погуглити %techology_name%. Плюс в тому, що людини вже не треба буде гуглити, або вона вже буде знати, що саме потрібно гуглити.

е ні. Є речі, які потребують фундаментального розуміння та просто мають великі об’єми. Вміння пошаритись по файловій системі та щось з неї вигрести набувається за 30 хвилин, не більше. І якщо якомусь роботодавцю принципові ці 30 хвилин на початку — то з такими ідіотами краще не працювати. Я — дотнетчик та віндусятнік усю кар’єру перейшовши в гугл працюю на маці та віддаленно на лінуксі і чомусь нікого не бентежило така відсутність досвіду. Проблем не відчув. Писати в скіли MacOS та лінукс не вважаю за потрібним, якщо ти не є системний інженер, який володіє ОСкою на дійсно просунутому рівні.

Повагу викликає вміння розв’язувати проблеми, а не знання синтаксису команди.

Ви ж врахуйте, що є спеціалісти різного рівня. Якщо ти джуніор, в тебе написано Linux і ти можеш відповісти на базові питання про Linux (як-то пермісії, редірект вивода, команди по роботі з файлами, тощо) — то це плюс. Для старшого спеціаліста питання будуть складніші.

Щодо вміння розв’язувати проблеми — цей показник має декілька складових, одна з них — це знання синтаксису команди і взагалі знання, що така команда існує.

Ще один важливий момент: culture fit. Мені близька людина, яка перепробувала різні дистрибутиви Linux, запустила StarCraft під Wine, оновила прошивку на роутері, розібрала свій ноут і поставила туди швидкісний SSD і т.д., ніж яка користується операційною системою, що йшла в комплекті з ноутом.

одна з них — це знання синтаксису команди

ні. Це не вміння розв’язувати проблеми. Синтаксис — це вже деталі

знання, що така команда існує.

Ну тут плюс-мінус, та й то, тут важливо розуміти, що існує пошук по регулярках. Що це виконується саме командою греп — деталі

Ще один важливий момент: culture fit.

Ось це хоч кудись йде. Та, якщо шукаєте ноулайфера, який замість прогулянки з сім’єю витрачає купу часу на те, що міг отримати за додаткові 200 баксів. То так. Цілком підходить.

Взагалі мене кожного разу забавляє, коли адепти лінуксу витрачають купу часу, щоб зробити те саме, що є в коробці з вінди і цим шалено пишаються. Винахід велосипеду.

ніж яка користується операційною системою, що йшла в комплекті з ноутом.

лол, в мене з ноутом йшла у комплекті убунту. Я її замінив на вінду. Чи вкладаюсь я в це поняття калче фіт?

шукаєте ноулайфера, який замість прогулянки з сім’єю

Ви плутаєте поняття: мені цікаві люди, яким подобається те, чим вони займаються. І вони б це робили, навіть маючи безумовний дохід в Х тис дол.

Взагалі мене кожного разу забавляє, коли адепти лінуксу витрачають купу часу, щоб зробити те саме, що є в коробці з вінди і цим шалено пишаються. Винахід велосипеду.

Ви тут лукавите, аналогічно можна сказати і навпаки: те, що є з коробки під Linux, під Windows треба заводити з бубном і купою часу.

Десятка конечно самолет и не только для программиста )

Вибачте мені, але питання нагадує щось на зразок «який ноут мені зручніший буде», або «який автомобіль більш комфортний», або популярна тема статей на численних порталах «найкращий дистрибутив Linux для програміста». Щоб відповісти на питання топікстартера, принаймні треба знати галузь розробки (джавіст (веб чи десктоп/андроїд)), веб і т.д.). І то краще самого питаючого на це питання ніхто не відповість )))
А алгоритм вирішення проблеми (питання) такий: ідемо на microsoft.com і дивимось відмінності між редакціями Pro vs Home, потім викреслюємо з них ті, що не важливі для того кола задач, що вирішує юзер. Якщо після цього не залишилось не викреслених відмінностей, то не морочимось і ставимо те, на що є ліцензія ))) якщо залишились, то радіємо, що є ліцензія на прошку, або чухаємо «рєпу» чи кряку ставити чи докупити ))
П.С. Особисто мені вистачає Home )

Галузь розробки, вчу javascript і QA тестування.
Я ще не працюю, до цього ще дуже рано, але просто хотів дізнатись про версію, щоб не виникло проблем з установкою якихось модулів чи програм.
У мене є дві версії Віндовс, зараз поставив Про, але завжди при переустановці пориваюсь поставити легшу Віндовс.
Адже якщо мені і в програмуванні чи тестуванні не потрібні будуть функції Про версії, то краще ж поставити Хом.
А от чи потрібні мені будуть функції Про, може не зараз а трохи в майбутньому, я не знаю і тут толком у відповідях не відповіли.

Редагування групових політик — єдине, що схилило мене до Про.
Ще була проблема з віртуалізацією, але вона, ніби, вже вирішена і у Home Edition.

Можно на про ха 100 баксов обновиться если лицензия

Ubuntu в инкарнации, что тебе нравится.

Зашел найти коммент про линух. Можно с чистой совестью дальше кататься.

Из того, что может пригодится на pro версии — домены и remote desktop
Оно, может, и раз в год пригодится, но , как правило, это окупает лицензию.
Как минимум на одном компе в доме версия pro нужна. на остальных — до лампочки.
У меня на рабочем лицензионная Win7 pro с ключиком, проапргрейженная в свое время до win 10. На остальных ломаные.

Разве времена когда хвастались краденным не остались в 2000х? 8)))

А кто сказал, что у меня нет на всех лицензий? Есть, просто мне влом за ними следить.

(sarcasm)

На остальных ломаные.

А потом где-то всплывают истории как кому-то не заплатили последнюю зарплату потому что:

просто мне влом за ними следить

*И все осуждают.*
А сами тоже чуть-чуть беременные. 8)
(/sarcasm)

Windows 10 Home vs Pro для программиста

Аксиома Эскобара для всех

1. Ставим Linux
2. Ставим VMBox
3. Ставим в VMBox Windows
4. Делаем снимок стабильной версии
5. Раздел данных монтируем отдельно
6. Настраиваем бекап раздела данных
7. В случае проблем — восстанавливаемся со снимка
9. ????
10. Profit!

берем любой комп телефон или планшет
конектимся с помощью horizon к vdi
или к машине в облаке

Потом лагает интернет и уже никто никуда не идет

поднимается запасной канал. Не? Особенно если в офисе.

у меня дома их минимум 2 как только начал работать удаленно (лет 10 назад).

а еще у меня есть коллега, для кого упавший интернет или пропавшее электричество повод не работать...

Вот — за облако плати, за канал плати. А тут — пользуйся локально и не плати.

Всмысле? Облако дешевле железа.
Правда, если что-то делать сложнее ворда и ютуба )

Там где конкретное ТЗ, нет ТЗ есть облако, скейлим столько, сколько нужно\на сколько есть денег.
80% так и работают.
Еще 10% натягивают задачи на самый дорогой огрызок с разной степенью эффективности.
*Это если в контексте рабочего места.
*Сам люблю пол в серверной помыть *он-прем*, но времена когда это было необходимо ушли, сейчас обоснованно железо на площадке может выполнять только транспортную функцию. ИМНО конечно же.

Какая еще серверная? Речь идет об обычном ноуте для разработчика.

Речь идет об обычном ноуте для разработчика.

100 раз это слышал, и про видео монтажёров, и про фотошоперов, и прочих андроидов\3Д\ДБА. А потом у них 100500 слой *лагает* на 15 ваттном процессоре. Или они проект компилить на ночь ставят(вместо 5 минут). Или превью видео тормозит в проекте на 10+ ТБ.
У таких товарищей обычный ноут это транспорт к железке или вди как озвучил выше коллега.
А по поводу серверной, б\у шная железка *за 600* окупается за пару недель у типичного разраба-маковода.

Причем тут монтажеры и фотошоперы к программированию?

Вам, действительно сложно провести параллели?

Сложно найти черную кошку в темной комнате ночью, особенно когда ее там нет

Особенно параллельную. )
Софт-скилы такие аргументы...
*На вопрос: И что? — Не существует рационального ответа* © Серебрянский А.

«Победи себя и выиграешь тысячи битв»
© Будда

Облако дороже железа, вообще-то.

В если *в лоб* можно дискутировать, но чем *глубже* экспертиза тем больше растет стоимость эксплуатации. И становится равной/ниже только по достижении определенных объёмов.
Уже не раз дискутировал на собесах с адептами 24*7*365 с ай7 на водянке в кухне/санузле в ящике под потолком.

В болтологии ты крут, понимаю:

*глубже* экспертиза

Не решает вопрос, что делать, к примеру, когда в поезде едешь и срочно надо что-то посмотреть.

Еще в 2012 ехал в поезде киев — куда то на юг. выкупив купе с большой батареей и интернетом интертелекома.
Работал 6 часов. Пару раз пропадад интернет

Шо,и RDP не глючил? Не верю.

RDP на саудовскую арабию
ну были реконнекты, ну и что
я примерно прикинул наперед по карте покрытия и маршруту поезда
была мертвая зона минут в 20
одна

На Pro можна поставити Docker )))

на ноуте у меня не все на нем работает под виндой

Начиная с какой-то венды и WSL2 Docker можно и на home ставить.

Конечно можно. И на Win 1- Home можно.
Докер работает на WSL2.

WSL 2 is available on all SKUs where WSL is currently available, including Windows 10 Home.
docs.microsoft.com/...​n-us/windows/wsl/wsl2-faq

це непогано, якось пропустив, бо робоча машина — Убунту

Для рабочей станции про.
Для ноутбука/моноблока/$400системника достаточно хомяка.

Взагалі то треба було би вказати що використовуються для роботи.

MacOs

Как то не тянет на их эко систему с кучей ограничений )))
Я почитал эти огроменные форумы по вопросам как закинуть музыку, как удалить музыку и миллион еще всего, то что в виндовс банально и бес проблем.
И таких проблем как ниже написали или еще чего у меня нет, все стабильно, ничего не глючит, игры летают, комп работает стабильно.
Думал может подскажет кто по версии виндовс, но похоже надо ставить Про, у меня и так стоит Про, я думал может она не нужна и поставить попроще версию.

сижу уже года 3 так на макоси и оказывается меня все это время ограничивали
теперь бы понять еще — в чем именно 🤔

7 лет работал на линухе, и тут при переходе на новую работу получил ноут с 10-й виндой. Это кошмар. Мало того что все криво и неудобно. Она еще и сама перезагружается, когда захочет, и ложить на твои планы. Более неудачного продукта, у Микрософт, имхо, не было

Да как бы все стабильно, но после твиков насчет выпиливания телеметрии, обновлений и добавления StartIsBack, а то из коробки UI конченный...

Ви просто не вмієте його готувати))
Працую на вінді і ніразу самовільно не перезавантажувався. Максимум з’явдялось в треї значок, що пройшло оновлення, треба перезавантажитись. Навіть критичні оновленяя колись вивалювали вікно з питанням перезавантажитись чи відкласти. Здається коли віруси-шифрувальники безчинствували.
Не знаю на яких таких системах увімкнуто примусове перезавантаження.

На форумах пишут, что это штатная функция винды, и отключить ее НЕЛЬЗЯ. И даже если отключить сервис, ответственный за перезагрузку и обновления, винда его всеравно включит через время. Если вас эта болячка не тревожит, вы или перезагружаете комп регулярно, либо работаете на другой винде. В любом случае, безапелятивность в вопросе, с которым вы лично не сталкивались, настораживает.

Ну взагалі то так. Комп не працює в мене 24/7. Бо кулери заважають спати. Тому наніч офф. Ви ж про режим роботи не уточняли. Благо с ссд що нове завантаження що пробудження по часу займає майже однаково. Ну і ще звичка залишилась з він хр, що треба періодично перезавантажитись, щоб краще працював. Взагалі то 10 це ще мабудь найстабільніша з усіх версій. Побачити bsod можно тільки з пошкодженними планками оперативної пам’яті. І не треба перевстановлювати кожні 6-12 місяців.

последние апдейты или политики компании делают перезагрузку ненавзчивой
я не знаю как точно реализовано

Ухахах, моё знакомство с виндой 10 началось со БСОДа.

Я просто установил винду на ноут, и отвернулся от него к другому компьютеру. А когда повернулся обратно, увидел синий экран.

Есть очень много путей увидеть бсод.

Не знаю, у меня отрублено и ничего не обновляется. Только уведомления, что есть обновления. Единственный бесячий момент- это их тупой «защитник виндовс» который штатно не вырубается навсегда. Но вот каждый раз лень пробовать танцы с бубном около реестра. просто качнув www.sordum.org/...​80/defender-control-v1-7 вырубился в один клик :)
С обновлениями та же фигня- прога отрубает в один клик — remontka.pro/windows-update-blocker

Да легко. Критичное обновление выставлено на обновление ночью
Оно приходит, выводит экран запроса и через какоето время(30 минут) само перегружается.
Встаешь утром — перегрузилося, радостно сообщает " у нас тут обновления были".

Выставьте ей свой период активности — docs.microsoft.com/...​yment/update/waas-restart
По умолчанию период активности который она от вас ожидает, и пытается вас не беспокоить в нем — с 08:00 до 17:00

Я это знаю. Мой период активности — все время, пока комп включен. На нем могут бежать тесты, быть открыты документы и редакторы, чтоб потом все это вернуть в контекст, нужно уйма времени. Потому мой ноут почти никогда не перезагружается.

домовитись на роботі і переставити лінукс ніяк?

ХЗ що з кармою у тих людей у кого вінда перезавантажується сама. На робочій машині аптайми бувають по кілька місяців і перевантаження буває лише коли свої адміни пхають якийсь апдейт з обов’язковим перезавантаженням.

а разве профессинально говорить

линухе

?

Этот коммент устарел на 3-5 лет.

то вы 8кой и Вистой не пользовались, на этом фоне 10ка огонь кек

И жуткие тормоза по сравнению с linux.

Рекомендую купить макбук и забыть про шиндовс навсегда!

вон у меня 2 валяются, не пользуюсь, юзабилити никакой

ну да, к удаленной винде присоединиться

ІМО це на любителя. Мені за майже 7 років так і невдалося МакОС полюбити. Є макбук, мусорка (не знаю як їх робоча станція називається), мак-міні. UI видається нелогічним і обрізаним, шрифти розмазані. Клавіатура лише дратує. І до того ж пиляти щось на С++ на маках це біль і страждання. XCode який наче сами крутий для цього менш зручний ніж Visual C++ 1998-го року.

Не буду казати, що воно саме по собі погане, але не погоджуся, що зручне для всіх і завжди.

Судя по ответам, разницы нет в этих версиях для программиста.

Home не может быть частью домена предприятия. Если ты работаешь на удалёнке на ноуте преприятия, через VPN и логонишься в домен, то Home не подойдёт.

www.google.com/...​ for software development

It is alright to post to MSDN forums. And yes, both of these Windows 10 editions will support software development.

However, if you are looking forward to features like Domain Join, Group Policy Management, BitLocker, Enterprise Mode Internet Explorer (EMIE), Assigned Access 8.1, Remote Desktop, and Client Hyper-V, it is best to purchase Windows 10 Pro edition.

На власному компі в домені працювати не треба, хай видають і комп і вінду.

Ставь то, что у тебя есть легально купленное.

Ключик на ebay за 4 бакса считается?

Тот, который уже раз 5000 продали до этого?

Такі ключі унікальні. Просто їх видають пачками ЕОМ виробникам.

Зачем платить 4 бакса за пиратскую версию, если ее можно поставить бесплатно?

Зачем, если сервера Майкрософта всё ещё бесплатно отдают рабочие ключи для апгрейда с win 7/8? www.zdnet.com/...​-free-windows-10-upgrade

С покупкой лицензии?

винда включена в лицензию Visual Studio
как минимум 5 ключей ваши навсегда

А можно ссылку на такой момент?

если есть лицензия на студию
логинишься сюда
visualstudio.microsoft.com

потом ищешь
Visual Studio Dev Essentials
Get everything you need to build and deploy your app on any platform.
!!Use your benefits!!
и по ссылке будет всякие бонусы

например $50 или 150 на эксперементы с Azure (каждый месяц)
всякие пробные подписки на всякие обучалки (несколько месяцев)

а также искомое „my.visualstudio.com/ProductKeys?mkt=en-us

там ключи на и виндовз. и офис и всего завались
Вот кусочек чтоя вижу про ключи виндовз

Windows 10 (business editions), version 1803 (updated April 2019)
Windows 10 Education N and KN
Claim Key 5 remaining
Windows 10 Education N and KN
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Pro N and KN
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Enterprise N and KN
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Education
Claim Key 5 remaining
Windows 10 Pro
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Pro N and KN
Claim Key 5 remaining
Windows 10 Enterprise
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Education
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Pro
Claim Key 5 remaining
Windows 10 (business editions), version 1803 (updated Aug 2018)
Windows 10 Education N
Claim Key 5 remaining
Windows 10 Education N
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Pro N
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Enterprise N
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Education
Claim Key 5 remaining
Windows 10 Pro
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Pro N
Claim Key 5 remaining
Windows 10 Enterprise
Claim Key 1 remaining
Windows 10 Education
Claim Key 1 remaining

Что про это говорит Майкрософт
docs.microsoft.com/...​ubscriptions/product-keys

О, це щось нове. Я думав ти про MSDN subscription.

ну оно и есть мсдн
ток несколько сайтов куда логиниться
mcp, msdn, visualstudio и т.д.

Це так звана підписка MSDN. $2600 на рік (стартовий внесок $6000) і практично для будь-якого продукту МС дають кілька ключів. Плюс підтримка і таке інше. У великих контор таке є, бо у підсумку виходить дешевше ніж купувати вінду, студію, офіс і ось це все.

ага
еще уровень партнерства компании
как миниму на 4-х последних работах уменя такое было
конторы не огромные

есть и дешевле

marketplace.visualstudio.com/subscriptions
даже та что попроще давала мне ключи и 50 долларов в месяц на ажур

KMS підписка взагалі безкоштовна.

Комюнити да
Я говорю про серьезные кейсы где компания купила лицензию. Может оказаться что ключ на виндовз не проблема

В Home не можна зашифрувати розділи дисків. Але користуватися зашифрованими можна. Якщо не хочете, щоб ваши данні с забутого чи вкраденного ноутбука (десктоп теж можуть винести або взяти жорсткі диски на експертизу) були доступні будь кому — раджу зашифрувати поки ще стоїть Pro. Звісно є всілякі VeraCrypt — не знаю як зараз зі стабільністю — але раніше буди збої без можливості відновлення.

а что, ATA пароль уже не?

Хіба він шифрує дані? Взагалі про нього не чув вже років 15. Хіба що на якомусь специфічному залізі. Начебто деякі виробники ноутів грішили таким за замовчуванням. на ssd їх теж реалізовують? І на тих що псі експресс?

Взагалі про нього не чув вже років 15

15?) Эм, он был всегда и везде, а не только «некоторые»... и все еще есть и на SSD тоже. Это функционал контроллера диска и часть спецификации, к ноуту тут мало отношения. И да, он ничего не шифрует, только запрещает доступ, но для бытовых целей этого хватит- никто не понесет его в контору по восстановлению данных, чтобы заменили контроллер и слить фоточки с диска. Главное и master main пароль сменить)

я маю на увазі що не стикався з ними довго. Пам’ятаю якийсь період, коли форуми були завалені темами — як зняти ата пароль, юзер чи мастер. при чому багато хто писав що диски блокувались самі, особливо на ноутах. таблиці заводських мастер паролей. і що взагалі на ноутах клавіатура могла передавати зашифрований пароль і що переставляти диски на десктоп для скидання паролю не мало сенсу. Сам я ніколи не користувався ними. Чув про якусь чудо-машину пк-3000, яка могла чи то пароль з поверхні диску зчитати, чи то щось там в прошивці нашаманити і відновити доступ доволі просто.

Это да- на днях пытался старый ноутбучный 250гб хитачи распаролить под разный колхоз) Пришлось вынимать из другого ноута, которым не пользуюсь, а туда купил китайский SSD ибо все тщетно, при том что знал пароль... ноут явно подмешал соль типа своего id и наваял хеш. Таким промышляют не все ноуты, но мне не повезло...

В программировании, если работать на удаленке и вообще в домашней работе, для программиста какая версия Виндовс лучше?
Не хочется ставить лишнего

Windows 10 LTSB/LTSC. Как раз всего лишнего (магазин приложений, кортана, WSL и проч.) там нету.
Если нужно будет что-то линуксовое, то можно поставить какой-нить виртуалбокс и туда накатить линукс. Ну или какой-нить cygwin поставить.

Лучше всего LTSC — там (говорят) меньше шпионских модулей и реже в самый неподходящий момент перегружается из-за «критических обновлений калькулятора».
Хотя есть и альтернативное мнение

реже в самый неподходящий момент перегружается из-за «критических обновлений калькулятора».

Такого уже нет.

Можете сравнить просто фичи обеих версий и понять для себя, что используете, а что нет. И вопрос отпадет.
www.microsoft.com/...​re-windows-10-home-vs-pro

Это все я знаю, я не знаю что нужно или может пригодится из фишек той или иной версии Виндовс в программировании.
Может в программировании и не нужны эти все фишки Про версии, то зачем ее ставить тогда.

В Pro-версії є дефолтний віндовий віртуалізатор Hyper-V, який з віндовими віртуалками працює значно краще, ніж VirtualBox, але якщо Лінукс ВМки, тоді можуть бути питання. Краще погуглити.
Хоча може вам цього всього і не потрібно.

так все бесплатно для адепта майкрософт религии
например у вас в подписке MSDN штук 5 ключей на разные винды
я проапдейтил одним из них свой хоум и все
назад не забирают эти ключи

Ubuntu

Стоит вопрос именно о Виндовс

Ubuntu

я таки обладаю даром предсказания...надо сыграть в лотерею)

У меня друг так умер грин-карту выиграл

линуксоиды, вы слышали? убунту — это просто такая улучшенная винда :)

Ну, да. Не нужно никаких WSL, Hyper-V и подобных заморочек. Все просто работает.

ну я вообще-то прикалывался :) настоящий линуксоид должен был бы обидеться от такого сравнения — но, видимо, прошли те времена, и убунту и вправду ближе к винде, чем, скажем, к FreeBSD :)

прошли те времена

Давно уже. Сейчас юзверь в общем не отличит бубунту от винды, кроме как по странному интерфейсу последних винд.
Вставил флешку или CD (если еще сохранился такой), ответил на несколько простых вопросов, подождал немного, как комп перезагрузится и работай. Ни в какие внутренности лазить не нужно.

Но мы-то знаем, что это ровно до тех пор, пока юзверь не возжелает подключить какое-то железо, с которым бубунта из коробки не умеет работать.

Из личной боли (правда, не совсем про бубунту) — USB WiFi адаптер, для которого даже были драйвера для линукса на сайте производителя, но... они не собирались из исходников в Manjaro от слова «совсем». Хорошо, хоть в AUR был другой драйвер для того же чипа, который собирался и заводился.

Нынче умеет со всем стандартным и не очень стандартным и даже получше винды. А если железо сильно нестандартное и делали его перверты, то там уже шаманство на любых осях.
Если не хочешь лишнего гемора то смотришь в инете, как твое конкретное железо работает с интересной тебе осью.
И да в ноутах часто любят из железа разного повырезать и заюзать не стандартные протоколы, а свои извращенные и привязать ноут исключительно к конкретной оси со свогими уникальными дровами, которые обычно еще и глючные.

Кстати типичный китайский USB wifi прекрасно в линухах работает по простой причине. Китайцам было лень химичить и они заюзали стандартные чипы со стандартными протоколами — так дешевле, чем оплачивать толпу программистов, чтобы они дрова писали.

Кстати типичный китайский USB wifi прекрасно в линухах работает

Вот штатные средства линукса, как раз, как-то неточно определяли чип. И тот модуль ядра, который считался правильным с точки зрения самой ОС, хоть и стартовал, но работал с реальным железом через пень-колоду. Приходилось принудительно собирать другой модуль ядра из AUR, с которым адаптер заводился и нормально работал.

Ты удивишься, но вон тот эмбедер наваял железяку и она что в линухе, что в винде заводится сриво.

И еще раз для нечитателей. Китайцы лепят железяки попроще и обычно они в линухе заводятся слету.

Сейчас юзверь в общем не отличит бубунту от винды, кроме как по странному интерфейсу последних винд.

Ніколи не забуду як на свіжекупленому XPS з убунтою все виглядало любовно і прєльстівно рівно до того моменту як я почав ставити потрібний софт. Після якоїсь чергової інсталяції поїхали шрифти, потім з під красивого UI почав визирати ледь не X Window. Закінчилося все тим, що я наступного для вінду туди поставив і на цьому експерименти з Linux на десктопі для себе закінчив.

Некоторые, когда печку топят, дом умудряются спалить. Всякое бывает.

Подписаться на комментарии