Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Обговорення рейтингу міст на DOU

Ми опублікували рейтинг міст для українських ІТ-спеціалістів. Це перша стаття циклу. Попереду ще одна з детальним описом кожного міста.

Цей топік для обговорення циклу. Якщо у вас є коментарі, зауваження або пропозиції — залишайте їх тут.




Підписуйтеся на Telegram-канал «Редакція DOU», щоб не пропустити нову статтю про міста.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Як людина, котра переїхала 4 роки тому на Галичину з Півдня, можу підтвердити з власного досвіду, що на заході країни міста комфортніші.

Це і суспільність, і екологія, і безпека на вулицях.

Причин цьому певне багато, але головна звісно: близькість до Європи і далекість від Росії (зокрема культурно-історична).

Одне невеличке виправлення — Західної України не існує. Є Захід України, якщо вже так. Я знаю, що це швидше «докопався», просто на підсвідомому рівні ми ділимо нашу державу на «Західна» і «Східна» так, ніби це дві різні сутності.

Дуже класне представлення даних на карті України

Прикольно читати коментарі снобів які не вилазять за межі default city :). При цьому у помітної частини явно виглядає «я пробився до столиці а ви тепер показуєте що я зробив дурницю?». :)

Крутий рейтинг, відчувається творчий підхід в реалізації. Гарно структурує мислення для того, щоб розуміти загальну картину по ситуації в Україні.
Схожі дослідження міжнародні консалтингові компанії продають за десятки (деякі навіть сотні) тисяч доларів щорічно (1 pdf двомовний звіт (eng-ukr) для одного клієнта може бути 0.5-2 тис доларів в залежності від наповнення та деталізації).
Цей матеріал — прекрасна можливість для місцевої влади допрацювати слабкі сторони власних міст / областей.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Провів невеликий експеримент: а) викинув з рейтингу всі голосувалки; б)категорію «вартість життя» перевернув з голови на ноги, тобто — там де дорожчі квартири тим і високі місця (ну бо чому тоді вони дорогі там, як вважаєте?))), — як на мене набагато логічніше ніж дивний принцип: дешево — значить комфортно. Повторюся, за такою лоХікою в Припяті найкомфортніше бо квартирки взагалі задарма.
Так от на виході отримав: 1.Київ, 2.Львів, 3.Харків... 6.Івано-Франківськ. От і маємо: забрали субєктивщину та добавили крихту логіки і приваба мого рідного Франика поповзла сракою вниз.
І це тільки, можна сказати — косметичні правки. Бо якщо привести ВАГУ категорій хоча б до менш більш притомного знаменника (а не так як в отому рейтингу де ВАГА «освіти», котра укладена на базі кількості внз+пту рівна ВАЗІ «доходи та карєра в іт», хоча кожен з трьох параметрів якої «зарплата», «кількість вакансій», «кількість іт компаній» — тяжчий і важливіший ніж ота кількість пту) то результати для Франика будуть ще плачевніші, а поряд з ними всяким там Тернополям та Хмельницьким місця в десятці точно не знайдеться.

Одесса! Одесса и еще раз Одесса! Особенно летом. Можно легко совмещать отдых с работой!

А каналізація вже не скидається неочищеною в море?

может десь и скадается, места надо знать где купаться можно!

Типичная Одесса, надо узнавать места где можно купаться не в говне.

Открываю страшную тайну, только чур никому!od.vgorode.ua/...​znali-luchshimi-v-ukraine
od.vgorode.ua/...​kryli-inkljuzivnyj-pljazh
последний еще и бесплатный был в этом году.

Так могут рассуждать только люди которые не живут тут продолжительное время

лето в Одессе, а похолоадает можно на зимовку уехать в другие страны, по крайней мере так раньше было...

Реготав так аж заплакав! Франківськ на 1-му місці.. Франківськ! на першому! місці!!! бо айтішнику там найліпше жити!.... Точно айтішнику? Може заробітчанам що човникують до Польші? Чому ж ви за таке ніц маєте тих айтішників? Що їм робити в цьому місті? Тут ж нічого нема — ні магазинів пристойних, ні розваг, ні спортмайданчиків чи залів серйозних, ні басейнів, ні дитсадків в достатній кількості, ні парків (крім єдиного на 240 тис. місто!)... Насправді сміху мало, тому давайте по порядку.
1. Величезна шана вам за дані і їх візуалізацію — от єдине до цього претензій жодних.
2. Рейтинг. Насправді те що зробили ви — це не рейтинг, це що завгодно — набір крутих візулізацій, хороший спектр даних і т.п. але не рейтинг. Рейтинг повинен мати хоча б якусь внятну логіку а у вас у цьому плані суцільний мішмаш. Київ — сьоме, Франківськ — перше. — в принципі достатньо щоб зрозуміти, що тут щось натоксячили. Побіжного погляду достатньо щоб побачити в чому річ: Категорія «Комфорт проживання» — 7 показників, Освіта — 2 показники, але вага їх одинакова.
Та в одній категорії Доходи та зарплата, три перші показники КОЖЕН ЗОКРЕМА заслуговують більше ваги ніж ота згадана Освіта, яка укладена на базі підрахунку кількості пту в області. У Франківську є 16 закладів вищої освіти? Серйозно?? ))) Давайте полічимо — Прикарпатьский універ, Медичний, Нафти і газу.. упс.. приїхали... ну добре добре ще оту приватну бурсу Університет Короля Данила включимо, а де ще 12 закладів ВИЩОЇ ОСВІТИ? Причому, що найдивніше, категорію «Освіта» можна було спокійно напакувати даними бо вони вже укладені й по середній і по вищій в рейтинговому вигляді, тобто є і рейтинг універів і рейтинг областних центрів по резах зно, — до речі по цих рейтингах Франківськ десь посередині між задницею і топом.
3. Опитування в рейтингу. Моє імхо, але я потім спробую його аргументувати — якщо хочете укласти дійсно серйозний рейтинг — ніколи не включайте в ньому гАлАсувалок, бо якщо до галасувалок допустити нас, франківчан, ми витягнемо своє місто в топ як «пити дати». Яскравий приклад, тадам — mistoua.com.ua/rating
Приклад із вашого рейтингу. Показник «Кількість і стан зелених насаджень». Франківчани наголосували місту 4,07. Львівяни оцінили цей показник 3,85. Що кажуть факти. У Франківську ОДИН парк і кілька (на пальцях одної руки полічити) сквериків сумарна площа яких (парк+скверики) менша ніж площа одного Стрийського парку у Льові. Львів по парках і зелені рве Франківськ як Тузік тряпку. Більш ніж в 11 раз по абсолютних показниках і майже в 4 рази по кількості насаджень на душу населення. Ну але наголосували собі 5-місце франківчани по тому показнику і з тим нічо не поробиш. Причому я взагалі не буду здивований якщо Франківськ по факту виявиться останнім містом серед обласних центрів по площі парків/скверів. Ну бо нема їх, але найбільша біда в тому, що уже й не буде — бо місця вільного в місті не лишилося — кожен клапоть пішов як не під церковцю/капличку так під забудову.
4. Діаметрально хибний підхід до критерію Вартість життя, який наповнили в основному оцінки вартості квартир і оренди житла. По ньому Київ заробив собі 22 місце і тим самим наглухо себе поховав в вашому сумарному «рейтингу». Але ж де логіка??? Так навпаки — квартири дорогі тому що ... Слухайте, а чому дорогі квартири в таких містах як Київ, Львів, Одеса.. і чому вони дешеві в Франківську, Хмельницькому, Кропивницькому? — ну очевидно ж — а що робити і куди себе подіти в отих останніх трьох? Не бачу в рейтингу Припяті — там взагалі квартири задарма — на перше місце її! Франківськ, квартири, дешево.. — так в цьому і біда! У нас набудували вже стільки, що скоро дим із дупи міста піде! І вся реклаа отого новобуду такого типу «близько до держсадочка а, держшколи б, єдиного парку, і ще якесь атмосферно-абстрактне блаблабла». А на виході УЖЕ маємо — в парк в обід погожої днини можна не йти — там натовпи такі що не відпочинок, а суцільна нервяк щоб десь під скутериста/велосипедиста не попасти. На пробіжку до озера вставати потрібно о 5-6 і не пізніше бо потім аналогічно — яка к бісу пробіжка в навушниках, коли ти не знаєш коли і з якого боку і чим тебе будуть «брати» на обгін натовпи «спортстменів» на електроколісних"гаджетах«. Але чекайте, у нас тільки на ниньки станом на 90 тис. додаткового населення квартир стоїть готовеньких. Дані ЛУН, сумлінно порахував вичикриживши різний недобудовані і сумнівні обєкти. 77 жк, 29504 квартири що в переводі на населення 29504*3 (3 — розмір сімї по іфстату в області) = 88512. І це тільки на ниньки. А котловани то риються й далі, а з того що не ввійшло в підрахунок також ще й половина не заселена стоїть/метляється на руках перекупщиків. Друзі, та якщо ота вся кількість заселиться — то оте місто що вже нині розповзається по швах почине в Бозі. І це ніякі не перебільшення і згущення фарб — місту буде абсолютна пухнаста північна тваринка.
Ну і на завершення, бо розписався, але зрозумійте — мені просто шкода отих простаків, котрим навішали що тут рай земний і Карпати близько. Вони то близько, але й не особливо дальші й до львівян, а от рівняти Львів і ІФ з точки зору ІТ — це як якесь недолуге хворе цуценя з бультерєром стравити.
Так от, на завершення. Дані чудові. Карти, візуалізація — цілую ручки! Рейтинг — нікудишній. Захотів би кривіше прорангувати міста — не зміг би, клянуся. Сьоме місце Києва? Хлопці і дівчата, тверезійте. Якщо ми говоримо про ІТ (де є трошки грошенят і ті грошенята кортить зі смаком потратити!) то Київ і Львів — то дві глиби, третя Харків. Такі міста як Франківськ, Тернопіль, Кропивницький мають абсолютно всі недоліки великих міст — ті самі пердячі гази, ті самі вбогі спальники і т.д. і не мають ЖОДНОЇ ПЕРЕВАГИ великих міст — хоч наближено якісної середньої і вищої освіти ( бо всі кращі школи, ліцеї, гімназії, універи — в цих трьох містах! (можете оспорити, якщо зможете), хоч наближено медицини (бо рівень медицини не міряється більшою на 5% кількістю медсестер на душу населення, а наявністю вузькопрофільних висококласних спеців, лікарень з унікальним обладнанням і т.п.) хоч наближено можливостей для розвитку молоді — спектру спортивних секцій, гуртків і т.п. , хоч наближено рекреаційно-розважальної (внутріміської) інфри і т.д. і т.д. Якщо в Києві при хороших грошах ви своє чадо й на теніс можете записати і репетитора японської найняти і майстера по го в гості запросити то в Франківську ви будете великого пальця смоктати весь вечір гортаючи фейсбучні новини в яких буде «франківськ визнано найкомфортнішим містом для життя». На прощання, домашня робота, квест: покидайте отого чоловічка що є на гугл мапс в різні частини Франика і попробуйте знайти хоча б крихту привабливості в тому тісному і понищеному забудівельниками теремку.

Ну і як вишенька на торті до мого розлогого патякання. Мікрофон меру Івано-Франківська, пану Марцінківу (вчорашня його бесіда): "«Насправді у нас велика проблема з водою і каналізацією. Якщо ми нічого не будемо робити, ті проблеми, які є в новобудовах... — за рік-два води на останніх поверхах не буде», — сказав міський голова. Ньи, ну а вони чим думали. Мережі розраховані на 200 тис. У місті вже 240. Набудовано й незаселено ще десь на 100 з гаком. Попкорну мені, попкорну!!!
Наш пан мер трохи слоупок і страус але навіть йому настає час витягнути свою головцю з пісочку й запізніло озвучити те, що вже наявне останні КІЛЬКА РОКІВ.
Оскільки я живу під містом в приватному секторі (два роки тому влючили до міського ОТГ) і мене оті наступаючі покращення обійдуть стороною, тому вже наскладував собі добрячий запас попкорну і забронював місце в перших рядах — бо то вже скоро такі феєрверки підуть що аж ну.
У детективах бачив різні вирізки з газет клеють на стіну. Треба й собі таке зробити — понарізати й понаклеювати оті рейтинги де мій Франківськ найкомфортніший і найпривабливіший вже бобік знає скільки десятків років..Оцей ДОУівський рейтинг обіцяю гордо наклеїти в самому центрі — бо він найгоноровіший!
От клять треба собі шевелюру таку відростити як у Варламова і почати блогерувати. Про проблеми Франківська кожен день можна писати по статті і в кінці року ви зрозумієте, що на наступний у вас в два рази більше роботи.

А Ви в інших мітсах жили перед тим як Франківськ обсирати? Чи Ви думаєте в інших містах по 10 шкіл на 2 будинки? У мене, в районі в якому я живу, в Києві, за 12 років стільки будинків набудували, прям з мікрорайону — мікромісто стало і це правий берег. А на лівому — там будинки як гриби ростуть, а школи і лікарні — не будуються. Тому тут однакова ситуація у всій Україні.
На рахунок парків — Ви ж не забувайте, що з центру за 15 хв можна до любого кінця міста дійти можна, а з двух боків Франківськ річками омивається, при цьому це Вам не Дніпро, в них і покупатись можно і шашличок пожарити. Коли з Франківська переїхав в Київ, був в шоці від того, що в ліс потрібно зі своїми дровами йти. А якщо хочеш біля річки відпочити — це потрібно кудись їхати за місто.
Я зараз нічого поганого про Київ сказати не хочу — це місто, яке мені багато чого в житті дало, по перспективах у нього в Україні конкуренції немає, але по комфортності життя ... Як тільки прийшов карантин і всі на удальонку перейшли — після 12 років проживання в Києві переїхав назад до Станіслава.

При чім тут ОБСИРАТИ? Замість емоцій виділіть цитатами ті частини тексту де я покривив душею чи збрехав, от тоді й поговоримо предметно. От, наприклад, як я зараз зроблю з вашим коментарем.

Чи Ви думаєте в інших містах по 10 шкіл на 2 будинки?

А навіщо тут щось думати чи вгадувати?? На освіта,юа є всі дані. Так от, Франківськ в трійці лідерів по кількості випускників на 1 школу: 82. Для порівняння Львів — 61, Київ — 60, Одеса — 66, Харків — 53..

Тому тут однакова ситуація у всій Україні

 — що значить однакова??? Дані ЛУН. Київ 367 жк, Львів 162 жк, Івано-Франківськ −96 жк. Населення перелічених міст (тис) — 2962, 722, 238. Або в відносних числах. 367/2962=0,12; 0,22; 0,4. У Львові більше нових жк на душу населення ніж в Києві ВДВІЧІ, у Франківську в свою чергу ВЧЕТВЕРО! Ага, однакова ситуація. Ну в принципі так — і там і там будують! ))) Додамо до цих даних наявну густоту населення міст (тис./км2) Київ 3,5, Львів 4,8, Франківськ — 6,4... У-пс

На рахунок парків — Ви ж не забувайте, що з центру за 15 хв можна до любого кінця міста дійти можна

 — 1) при чім тут парки? 2)і нащо йти до того центру чи від нього?? аби штовхатися в натовпі на сотці, чи дихати смородом двох шашличних в ЄДИНОМУ парку міста? що в тому центрі взагалі є привабливого? куди там себе діти??? Будь-ласка, можете позагинати пальці, я з цікавістю послухаю, може щось за свій вік пропустив і щось недобачив на тих кількох гектарах уже майже добитого (історичного) центру? Підкажіть де!

при цьому це Вам не Дніпро, в них і покупатись

- скільки раз не бував в Києві літом — ЗАВЖДИ знаходив нагоду скупатися в Дніпрі. метро Гідропарк, раз два і погнав — до острова й назад ту протоку перемахнув, вискочив, в душову кабінку, що на березі і далі по своїх справах. Сотні метрів пісчаного пляжу (конкретно в тому «моєму» місці), а по місто — кілометри!!!. Я, звичайно, сперечатися не буду що в двох Бистрицях (особливо Надвірнянській) вода чистіша за дніпрову в рази, можна сказати навіть що не порівнюється, ну але водночас, щоб ПОПЛАВАТИ в МЕЖАХ МІСТА про це взагалі мови нема — бо а) там люду всюди як субстанції, і б) річки тої два рази рукою махув і ти вже переплив глибоке «плесо» по діагоналі. Поняття «поплавати» і «Бистриці» — то слова антоніми.

можно і шашличок пожарити

 — ага, а в Києві по на тих кілометрових островах, пляжах, вербах шашлички смажити не можна, та де там... Ви дійсно в Києві жили, чи квартира-робота-квартира? Я не здивуюся якщо в Києві площа дніпровських островів більша за наш весь кОханий Франик.

А якщо хочеш біля річки відпочити — це потрібно кудись їхати за місто.

— ВТФ??? Це ви про Київ??? Так навпаки — якщо хочеш ДІЙСНО ВІДПОЧИТИ на Бистрицях — то треба їхати далеко за місто.

по перспективах у нього в Україні конкуренції немає, але по комфортності життя

 — а у вас перспективи з комфортністю життя жодним чином не пересікаються? йдуть собі біч о біч паралельними прямими?? Дивовижне — поруч! ))) А що ви особисто вкладаєте в оте «комфортність життя». Не хочу повторюватися але — Франик тісний, вкрай вбогий на якісні послуги і товари, вбогий на якісні школи і вузи, вбогий на парки, вбогий на розваги, вбогий на роботу, тісний, перенаселений і вже майже або дуже скоро — наглухо вбитий забудівельниками.
Ну вперед, спробуйте спростувати сказане мною! Я дійсно щиро хочу помилятися і щиро хочу щоб знайшовся той, хто відкриє мені очі на приховані принади Станіславова, які я десь прогледів, або вже не вбачаю своїм замиленим і втомленим оком. Але прохання — якісь бодай хоч наближено факти, а не оце — шашличок пожарити нема де.. Мені отой ваш шашличок, коли я з дітьми пішов в парк Шевченка, єдиний в місті парк! — досі смородом душу їсть.

Очень относительные оценки.
По факту есть Киев и остальные. Как и в России Москва + Питер и страна.
Живу периодически в Киеве и Днепре. Разница как в городе и селе.
Неприятно почему качество передвижения городом в Киеве считают очень неудобным.
Да, это не маленький городок, где 5 км максимумальное расстояние какое надо проехать и никогда нет пробок. Но довольно любопытный факт — ели сравнивать с Днепом, то в час пик процент расстояния, которое преодалевается — выше. Да в Киеве расстояния обычно надо проезжать больше — город то большой. Но хоть и много людей и машин — продуманная инфраструктура помогает перемещаться по городу быстрее. В Днепре чего только стоят «красные волны» на светофорах, из-за которых получаются искусственные пробки, как и хаос среди маршрутчиков, которые стоят где хотят. А плюс ко всему затхлый и узкий центр, который никак не объехать и надо всегда через него проталкиваться, по его узким убитым улочкам, даже если тебе надо с одного края города в другой.
В Киеве 15-20км — фигня, если нет аварий — 30-40мин, в Днепре 5-10км — можно час ехать, и даже ночью из-за не отрегулированных светофоров можно 10км ехать минут 40, тогда как в Киеве 30км можно ночью за 30 мин проехать.
Делал анализ своего перемещения по этим городам — в Киеве расстояния проезжаю в 3 раза больше чем в Днепре, а времени на дорогу в Днепре трачу в 1.5 раза больше.
Единственный минус Киева — это если отлаженная система ломается, авария на мостах и развязеах, перекрытия дорог, зимние сюрпризы и т.п. — вот тут попадалово, можно часа два в пробках простоять.

Общественный транспорт вообще не сравнить. В Днепре его нет. Маршрутки-скотовозы с графиком — «езжу когда хочу» и ожидания тромбования пассажиров на точке отправления до состояния «шпроты в банке», а дальше на маршруте почти уже нет мест. Итого только от безысходности можно пользоваться общественным транспортом в Днепре. А так или авто или такси.
В Киеве есть метро! Да и наземные виды транспорта намного лучше работают. Поэтому погулять городом без машины, чтобы не думать, что надо строить маршрут с учетом того, что потом надо обратно к авто, в Киеве это не проблема. Часто так на выходных делаю. В Днепре — только на машине. И гулять особо не где, да и нормально добраться не на чем, маршрутки — это еще тот ужас, и вечером после 21 их почти уже нет, можно час ждать.
Так что прогулка на выходных городом в Днепре бессмысленная затея. Или в парке недалеко от дома — или за город на природу, или в Запорожье на Хортицу. В Киеве просто выбирай место, садишься на метро — и через 15-30 мин спокойно можно гулять городом, потом ищешь ближайшие метро — и назад.
И даже в рабочий день по работе иногда глянув на пробки — можно смотаться куда надо на метро, может выйти намного быстрее чем на машине.

По магазинам, услугам и т.п. — вообще города не сравнить. В Киеве часто все что надо есть на районе. Да и спектр шире.

Интересно что находят в жизни во Львове..., что-то уж очень его хвалят. Был там раз 10 проездом в Карпаты, больше 2-3 дней не было желания там оставаться. Жить там не стал бы. Из плюсов только экология, «есть на что посмотреть» и можнов Карпаты на выходные. В остальном тот же Днепр, где лучше, где хуже. К тому же Львов со своей спецификой — это город «тусовщиков», каким он был до времен СССР. Кому может и зайти, мне нет до этого дела, только мешает. А еще ощущение, что везде пытаются надурить, ощущение какой-то двуличности местных. Плюс суетливо там. В Киеве суета растворяется в огромных пространствах и широких улицах.

Наявність військових частин поблизу, віддаленість від Білорусі, Придністров’я, Росії, Чорного моря, наявність бомбосховищ брали до уваги?
Замало уваги приділено виживанню ІТ в містах на період війни, можливість швидкої евакуації в безпечні райони.

Любой город на Западе Украины, тот же Ивано Франковск защищен от Руского мира как минимум отсутствием «русских граждан которых нужно защищать», а как максимум географией местности и патриотично настроенным населением, и никаких военных баз не нужно, основная защита от любого агрессора находится в головах населения.

Наївно так вважати. В кожному обласному центрі по кілька тисяч відствників гебістів, офіцерів радянської армії у відставці 50-60 років. Є молодняк в центрах РПЦ.

Це тому на Закарпатті так дофіга ригів і на Львівщині фірташ легко скупив облгази і обленерго?

До речі, брали інтерв’ю у Юліана Чаплінського і запитували його про його думку, чи згідний він з таким рейтингом. То шось він не дуже погодився за Франківськ.
Тут фрагмент саме про опитування — youtu.be/is6S_58u_e8?t=1262

Я тільки за ІФ. В березні того року тимчасово переїхав з Києва, думав доки карантин, попрацюю з Франківську, але на днях купив квартиру і назад повертатись не збираюсь. Далі моє порівняння відносно Києва:
ПЛЮСИ
1) Вартість життя — тут ви будете приємно здивовані цінами фактично на все, від вартості нерухомості (див. 2 пункт), до цін в кафешках, вартістю побутових послуг (стрижка, мийка авто і т.д) і домашніх продуктів (овочі, молочку та мясо тут на базарчиках можно купити в 2 рази дешевше ніж в столиці, при тому ти будеш впевнений, що бабулька свою картопельку продає, а не купила в АТБ і сіла перепродавати);
2) Нерухомість — елітна нерухомість тут коштує як вторічка десь на окраєнах столиці. Місто будується дуже швидкими темпами, тому квартири тут напевно, найдешевші з облісних центрів. Квадратний метр в елітній новобудові коштує від 1000 до 1200 за квадрат!!! Є варіанти навіть з терасами по 15-30 м. квадратних з видом на озеро...короче з Києвом важко порівнювати. Будинки не високі, більшість новобудов 10 — 14 поверхів. Крім низької вартості самої нерухомості, вартість ремонту також в рази 2 дешевше ніж в Києві.
3) Комфорт життя — тут все поруч, і школи, і садки, і лікарні і різні дитячі секції, рекреаційні зони. Я вже мовчу про шикарний парк Шевченка і міське озеро (зараз там класно зроблена набережна де знайдуть що робити як дорослі так і діти). Хоча в свою чергу Київ також не відстає, але в тому ж парку Наталка в суботу чи неділю лавочки вільної не знайдеш, а вартість кави чи морозива +/- таке ж як в найкрутіших ресторанах Франківська 
4) Екологія — місто досить зелене ну і з Києвом, який останнім часом, деколи входить в список найзабрудніших мість світу, порівнювати тяженько;
5) Люди — все таки темп життя тут значно повільніший, і хоч мені це не дуже подобається, але люди не поспішають, а звідси і набагато приємніші і ввічливіші. У мене в під’їзді зі мною вітаються всі, хоча я людей майже не знаю, просто чуть інший менталітет. В Києві прожив останні 13 років, так сусіди по площадці навіть не вітались, всі спішать, всім на всіх ....
6) Безпека — мені здається, тут все таки, трішки спокійніше ніж в Києві, можливо близькість Європи дається в знаки, чи те, що місто не велике і більша ймовірність що один-другого знають. У мене ще ніколи не виникало ніяких «ситуацій»
Недоліки:
1) Не так багато місць відпочинку (якщо не рахувавати парки). Тут фактично парочку ТРЦ і то, найбільший з них 1/5 першого поверху Дрім Таун ))) Якщо в Києві кінотеатри, роледроми і котки в кожному районі по декілька штук, то тут їх на пальцях однією руки на у всьому місті.
2) Покупки — все таки, відсутність ТРЦ дається в знаки, якщо хочете пошопитись — є всього декілька місць для цього і кількість брендів далека від того, що пропонує столиця;
3) Транспортна інфраструктура — як не крути, Київ — це Київ і всі дороги йдуть до нього. Якщо потрібно кудись полетіти, скоріше за все, прийдеться їхати в Київ (ну або Львів, але там напрямків дещо менше). Ну і не завжди є прямі сполучення між іншими обласними центрами.
Хтось ще може сказати щось про МОВУ, але це окреме питання і воно далеко не однозначне. Якщо ви російськомовні — це в принципі не проблема, але ось дітям вашим можливо буде чуть тяжче, тому що в Франківську 90% населення спілкується саме українською, і можуть бути різні нюанси (або ваше чадо не буде розуміти діалект і що від нього хочуть, або можливо навіть будуть тролити — як це переважно буває з україномовними дітьми, які потрапляють в київські школи).

Ви ще просто не вкусили того міста по саме горло, а так просто трішечки відкусили. Пройдуся по ваших плюсах:
1.«Тут ви будете приємно здивовані цінами на все» — і що в оте ВСЕ входить? В Франківську практично немає толкових магазинів! торгові центри вбогі чуть більше ніж повністю, торгово-розважальних — взагалі немає! (в принципі, можете мене розчарувати й назвати). Приклад з власного життя: а) хотіли дочкам купити роликові ковзани, погуглив, походив, пошукав, попитав.. відправили на пяний базар казали десь там за будками секендхенд шукати. б) хотів купити собі бігові лижі (гірські можна знайти) — походив по тих нещасних «туристах» та інших коморках і .. нічого пристойного (якісь атоміки, росіньйоли, фішери) не знайшов. Потім у знайомого вициганив фішери без кріплень, то місяць морочився аби кріплення з черевиками підібрати.. От тобі й близькість до Карпат, от тобі й туристичне місто.. А з іншим, погоджуюся — бабусь, котрі продають засрані курячі яйця у кожній частині міста при дорозі купами стоять.
2.

«Нерухомість — елітна нерухомість тут коштує як вторічка

 — відразу підшліфуємо кути — елітної нерухомості в місті не має і ніколи вже не буде (можете спробувати назвати жк і я вам популярно поясню в чому полягає та псевдоелітарність). Але навіть якби вона й існувала то похерені всі норми щільності забудови в КІЛЬКА РАЗІВ (і вийнятків НЕМАЄ!!!) перетворюють всю ту елітарність на гарбуза! Дешево, вище в кореневому коменті вже написав — так це погано, що дешево! Кожну дорослу людину хоча б з якимсь життєвим досвідом той факт що «продаються афігєнні квартирки за копійки» мав би принаймні насторожити й заставити поцікавитися — а чому так? \
3.

Комфорт життя — тут все поруч, і школи, і садки, і лікарні і різні дитячі секції, рекреаційні зони.

— сльози навертаються коли читаю все це. Школи — перевантажені, дуже слабенькі (за вийнятком 5-6 на 240 тис. місто) — Франківськ в рейтингу зно за останні 5 років на «почесному» 12 місці з 22 обласних центрів. Вище і Тернопіль і Луцьк і Рівне, не говорячи вже про всякі Львови і Києви. Дитсадки — ага, забезпеченість якими не дотягує 50% (у Львові зараз, для прикладу, біля 90% з копійками); погугліть новину про цілодобову чергу під ЦНАПом щоб записати своє чадо в дитсадок. — буквально місяць тому кіпіш був. Секції для дітей — танці, футбол, тхеквондо. — як недавно казав наш мер — три секційні стовпи нашого міста. Якщо в Івано-Франківську забезпеченість дитячими секціями хороша — то я не те що іспанський льотчик, а справдешній полінезійський астронавт!!!

Люди — все таки темп життя тут значно повільніший

 — ну бо тут нема куди поспішати! Взяти те саме ІТ — три собачі будки для кількох бобіків міста. Роботи немає десь для третини міста, купа заробітчан котрі маятникують за кордон, а потім «відновлюють сили» у вбогих спальниках і єдиному парку міста. Тому й темп повільний. Темп, темпом, а ви вийдіть в будь-який час доби на сотку, у скверик міцкевича чи погуляйте біля ратуші (перечислив 99% всіх привабливих локацій, фотками яких заманюють лопухів у це «казково-затишне» місто) — яблуку нема де впасти вийди ти на прогулянку хоч в будні, хоч в вихідні! Ну бо той центр спроектований десь для 25 тис. містечка, а ниньки вже маємо 240тис + ще більш ніж на 100 тис густо накладено й ще не заселеного новобуду. Мені страшно уявити що то буде, якщо забудівельникам таки вдасться обдурити й заселити свої левади, слободи та інші манхеттени. Трущоби Бомбея тоді з погордою будуть ржати вголос!

Екологія — місто досить зелене

 — не городіть дурниць! По кількості парків як по абсолютному так і по відносному показниках — це один з останніх (не здивуюся якщо впевнено останній) обласних центрів України. Наберіть в гуглі «парки Івано-Франківська» якщо від березня свого заселення ще досі не встигли розкрутити ретельно головою навкруги!

6) Безпека

 — це тимчасово! Збільшиться щільність при сталому дефіциті спорт майданчиків чи інших місць відпочинку (а їх уже фізично нема де розгортати!) — місто і безпека розійдуться як у старої баби ноги.
Ну і ваш параграф НЕДОЛІКИ трохи дивненький бо якось дивно переплітається взаємовиключними звивинами з плюсами. То ви кажете що дешево — то тут же заявляєте що нема що купити, то у вас крута інфраструктура — то «не так багато місць для відпочинку» )))
Якщо коротко, друже, Франківск — УЖЕ ЗАГУБЛЕНЕ МІСТО! Зараз експлуатується і щедро гріється забудівельниками і всіма до них причетними така собі казочка про Франик родом з 90-х — дійсно відносно спокійне і ще не понищене «господарниками» та іншими «реставраторами» місто. В фейсбуці є спільнота (забув як назва — може навіть просто «Івано-Франківськ») де безперервно викладаються натхненні фоточки з підписами ай лав франківськ і т.п. Так от, гортаючи їхню стрічку спіймав себе на думці, що 99% отих фото зроблені в місцях які я можу обійти за 2-3 хвилини — і це не перебільшення!!! От знайдіть ту групу і спробуйте запитати адміністраторів — ну добре, нехай маєте ви 2-3 пристойних (тут би я ще ой як посперечався на рахунок пристойності!!) вулички і напівскверик щільно забиті людом, а чому ви не показуєте казковість і принаду тих сотень і сотень вулиць і провулків які власне й складають основне тіло міста? ))) Ну бо нема що показувати. Навіть ті місця де зроблено ремонт, вибруковано і накладено стовпчиків — це як аналогія ремонту в салоні старого жигулі, коли колеса от от відваляться, а воділа собі нову сідушку від бмв під дупу впхав. — все виглядає неорганічно і непрактично і дуже часто просто відверто вульгарно

Якщо в Україні збудувати сучасне місто на 50 тисяч ІТ спеціалістів і 20-50 тисяч допоміжного персоналу, Ви погодитесь переїхати?
Реальніше збудувати 3-4 міста на 15-25 тисяч ІТ з дитячими садочками, будиночками, рекреаційними ділянками, школами, університетом.

збудувати сучасне місто

сучасне місто — понятие очень относительное, прям оооочень относительное.
Количество денег не определяет количество ума, даже если человек из ИТ. Аркадия в Одессе как частное тому подтверждение(типо Печерки в Киеве, хотя не уверен, что сравнение идеальное). Много бабла, унылый результат. Поэтому если это будут укрзастройщики со стандартными коробками, но зато по 2-4 этажа, то толку не будет. Это будет стандартное гетто на, но просто на 2-4 этажа. Пример московской империи — www.youtube.com/watch?v=QH7UCJuHdDk И я на 100% уверен, что тут получилось бы то же самое.

50 тисяч ІТ спеціалістів і 20-50 тисяч допоміжного персоналу

Современный город не должен появляться из дискриминационно-эксплуататорского начала.

Ви погодитесь переїхати?

Кроме того, я бы не хотел жить в месте, где половина+ населения — программеры, боже упаси, с ума сойти можно.

Так вроде есть такая концепция называется город в городе, но там вроде не более 5000 человек.https://fakty.com.ua/ru/lifestyle/20181120-misto-v-misti-kyyiv-buduye-innovatsijnyj-park-za-prykladom-google-ta-apple/

Кілька зауважень та пропозицій.

Найбільше зауваження.
Якщо рейтинг міст, то на мапі треба позначити саме міста, замість цілої області. Інакше, складається враження, що оцінка саме для області.

Для повноти картини та ідеологічно варто було б додати міста Луганської та Донецької обл. Як мінімум, Маріуполь. Але Слов’янськ та Сєвєродонецьк теж були б не зайвими.

Сюди ж. І про Крим не треба забувати.
Тут опитування можна було б провести на додаткових IT-майданчиках.

Є мегаполіси і агломерації. За минулий рік віддалена робота стала звичним явищем.
Більша дискусія: Чому американцям з США платять в 2-3 більше ніж українцям з України на одних і тих же проєктах?

Дякуємо за зауваження та пропозиції. Ми б з радістю додали та міста Луганської та Донецької областей, і міста Криму, але, на жаль, не змогли зібрати достатню кількість анкет для того, щоб це було репрезентативно та об’єктивно. На наступний рік думатимемо, як зібрати звідти більше анкет.

Колись ДОУ публікувався на Хабрі.
Там можна провести опитування більш ширшої аудиторії.

Я переезжал из Одессы в ИФ и могу подтвердить, что там всё весьма неплохо. Общественный транспорт, отсутствие(кроме ЖД вокзала 100 м) брусчатки(терпеть ее не могу, я велосипедист). Велоинфраструктура меня не интересовала, так как езжу по дорогам. Центр отличный, парк и озеро тоже на высоте, близость к горам и лесу... И уехал я оттуда, потому что близость к лесу. Как оказалось, всё, что может быть гранатой в руках украинцев, обзязательно этим будет. Прожил я там 4 месяца, с октября по февраль. Такого пиз***а я не ожидал. Отопление на дровах и угле, в том числе в центре города. Причем скорее всего непросушенной древесиной или еще чем-то левым(может соломой, хрен их знает). После этого, вся эта прелесть в виде центров и парков для меня ничего не стоит.
Экспериментировать со Львовом уже не стал, так как Львов достаточно близко к лесу, а значит уникумы тоже найдутся, тем более некоторые источники(в том числе фото квартир под аренду в центре Львова) подтверждают, что там тоже печи и камины.
Короче, лучшее время года — когда холодно — в наиболие пригодных местах для жизни(скорее всего и Ужгород туда же) становится непригодно из-за тупости.

ПС Насчет комфорта жизни в Виннице — это, конечно, сильно. Я когда переезжал выбирал город по GoogleStreetView(и не прогадал. То, что там будет дым невозможно было знать заранее) и Виница выглядела почти что ужасно. Посмотрел еще раз — всё то же чувство — куцая городская среда, слишком широкие дороги(много шума и выхлопов), не нашел хоть какого-то нормального пешеходного пятачка, который можно назвать центром. Парки хороши, но на этом вроде всё

А может вы бы сами приехали посмотреть, а не смотрели GoogleStreetView? Прежде чем делать поспешные выводы.

Я когда переезжал выбирал город по GoogleStreetView(и не прогадал
не прогадал

Как написали ниже, может и впрямь фото старые, но я сомневаюсь, что можно что-то сильно изменить за 5-6 лет. Структура города достаточно ригидна. Меня не особо интересует новая разметка на дороге или ровный троутар. Это всё, конечно, приятные мелочи, но если в целом не то, то от мелочей пользы нет.
Да и потом просмотр GSV для меня при выборе города — это не просто поскучать в телефоне вечером. Это прям таки целенаправленное действие — оценка местности(в первую очередь, что гугл подсвечивает желтым на карте(места наибольшего интереса местных жителей)), связность улиц, ширина улиц, представление того, хотел бы ли я оказаться на местности много раз(я работаю удаленно уже 6 лет), то бишь непринужденно — отдохнуть, пройтись, зайти куда-нибудь(например, кому-то туда просто необходимо попасть на работу, мне нет). Оценка количества людей на улице(не всегда корректный показатель, но тоже считается) и много других нюансов. Винница не самый худший вариант в Украине, но по сравнению со Львовом и ИФом меркнет сразу(ИМХО)

GoogleStreetView обновляет свои данные в Украине не так часто, как хотелось бы. В некоторых городах вообще визуальные данные за 2015 год. Так что, лучше самостоятельно поехать посмотреть, прежде чем принимать решение :)

Так что, лучше самостоятельно поехать посмотреть, прежде чем принимать решение

Я слишком ленивый для такого количества телодвижений :)

Вернулись в Одессу или куда?

Да, к слову, в Одессе из мест по-приятнее только около оперного(в т.ч. парк Шевченко) и Говорова. Всё остальное не очень.

Лучший район это Отрада! И до моря не далеко...

Ну еще вы Аркадию забыли упомянуть, и для сильно пафосных, это, конечно Савиньон!

Почему забыл? Выше написал. Гетто для богатых эта оркадея.

Аркадия в Одессе как частное тому подтверждение(типо Печерки в Киеве, хотя не уверен, что сравнение идеальное). Много бабла, унылый результат.

Я просто живу в Одессе и обдумываю варианты релокейта, чтобы было и до цивилизации недалеко, но и тихо, спокойно, возможно частный дом. В Одессе и пригородов как таковых нормальных нет, тут строят только муравейники.

Есть море, но абсолютно нет зелени, много ватников, отвратительный мэр, много понтов и высокая преступность. Есть конечно и плюсы, но хотелось чтобы их было больше чем минусов.

Пока кроме пригородов Киева даже не знаю какие еще есть варианты

В принципе согласен со всем, только мне зелени хватает. Я у парка победы, недалеко море и санатории перед морем. Там как раз много зелени и мало людей(все скопляются чуть ниже на трассе здоровья).

Я с частным сектором не смогу подсказать, я пока к активному городу тяготею(без шума и тусовок, но для удобства, чтобы все под рукой). В ИФе я жил на Довга/Зв’язкова. Там как раз частный сектор и очень тихо. При этом до центра пешком минут 10-15. Если дым не напрягает, то можно смотреть. Там очень много и дорогих домов совсем недавней постройки. Это не единственное место с домами, но одно из лучших там точно. Ну, а так я ж не в курсе что вам нравится, чтобы что-то рекомендовать. Для меня центр Утрехта и Амстердама почти что идеал(и я туда намереваюсь уехать через несколько лет). Гренобль(Франция) и Португалия очень приятные глазу.

недалеко море и санатории перед морем. Там как раз много зелени и мало людей

чувствую и этого скоро не будет, с активной застройкой французского :(

район Отрада до центра недалеко, море рядом, знаменитая тропа здоровья в пешей доступности...

Савиньон, пожалуйста, там и парк новый будет...

Справа навіть не в тому, що близькість лісу і місто топиться дровами, а в тому, що Франківськ щільно обкладений великими селами. До речі щільність сільського населення на Прикарпатті найбільша в Україні. Так от, кожне оте велике село складене з «порядних газдів», а кожен порядний газда має звичку передану йому ще дідом/прадідом — усе що попадає під руку не потрібне — палити! От і палять по 10-20 раз на рік. Восени тут пекло! От і візміть, сусіднє Загвіздя приклеєне до Франківська — 1000 дворів = 1000 газд. І ті газди круглорічно (восени — сміття з городів, взимку — свої хати отоплюють, навесні — те що недопалили восени, влітку — старі мешти й сподні і т.д.) коптять. На виході маємо постійні смоги від діяльності оцих господарників. А місто в низовині, оточене з заходу і півночі горбами...
Загвіздя 3тис. жителів, Угринів 3тис., Микитинці — 3, Угорники — 3, Черніїв — 4, Радча −3... — і це я ще й половини не перелічив... А полірує все це щастя НАЙБРУДНІША ТЕС Європи — Бурштинська, радіус викиду якої 100 км дрібних частинок, 30 км твердих. Відстань від ТЕС до Франківська... таааадаам — 30 км. До речі в рейтингу ДОУ ефект Бурштинської ТЕС врахований бо область ПЕРЕДОСТАННЯ по викидах в атмосферу. Ну але «екологію» Франика порятували галасувалки і.. на виході маємо те що маємо.

Рейтинг рейтингом, а щоб переїхати з Києва до Франківська це треба мати дуже специфічні погляди і потреби.
Ну або може просто якщо тобі 40+, то може хочеться тихішого і спокійнішого життя, тоді можу зрозуміти. Хоча і в цьому випадку я б краще переїхав до передмістя Києва, типу Ірпеня, Вишгороду тощо.

не специфічні погляди і потреби, а хору голову! Нема тут ніякого спокійнішого і тихішого життя, вас дурять! Приїдьте до нас в гості і походіть годинку півтора центром, а відтак по спальниках пошартесь і вкусіть той «спокій» на все горло. Франківськ — це бочка набита тюлькою в яку допихають все нові й нові порції!

Може бути, очевидно що місцевому мешканцю видніше буде

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

С приближением лета — конечно Одесса!

Рублем? Цікаво, ви в рублях отримуєте зарплату?

Це стійкий вираз. Навіть якщо сказати «гривнею», все одно звучатиме як адаптація. Не бачу проблеми.

Це стійкий вираз для 90-річних пенсіонерів, але не для тих, хто народився в Україні після 1991 року і цього «рубля» в очі не бачив і ніколи не користувався.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я народився після 91 року, і для мене це стійкий вираз.
В тебе якісь проблеми з сприйняттям слова «рубль»?) Від яких ще слів підгорає?)

Меня одного напрягает что рейтинг на основе оценок людей, а не объективных критериев ?
Зачем спрашивать об экологии если можно посмотреть на качество воздуха и количество случаев рака лёгких например. (Безусловно всплывут нюансы — различие в проценте курцов и тд). Можно ввести метрики вроде среднее расстояние до ближайшей больницы/стоматологии/садика/школы. Можно сравнить не просто стоимость жизни (ведь у людей разные привычки и запросы) — а стоимость различных стилей жизни. Каждый месяц летать на выходные куда-то из города в котором нет аэропорта — может быть дороже чем из Киева.

Во второй части хотя бы отдельно подчеркнуто, что эти оценки основаны на субъективном восприятии опрошенных. В первой части всё подавалось как абсолютная истина. Так что прогресс есть. :)

согласен, ощущение что вопрос про экологию был не из показателей, а просто по ощущениям)) так как в Ивано-Франковске далеко не идеальная экология, как все считают. Да лучше чем во многих городах, но если взять показатели удовлетворительные для жизни, хотя бы по выбросам и качества воздуха, то совсем все не радужно.

За характеристикою «Екологія» у загальному рангу міста ми враховували:

— площу заповідників і національних природних парків в області, за даними Державного комітету статистики України, у 2018 році;
— частку заповідників та національних природних парків від загальної площі регіону, за даними Державного комітету статистики України, у 2018 році;
— викиди забруднювальних речовин у повітрі від стаціонарних джерел забруднення, за даними Державного комітету статистики України, у 2018 році. На жаль, Держстат не надає статистики щодо нестаціонарних джерел забруднення, наприклад, автомобілів, які в містах становлять значну частку забруднення;
— обсяг відходів, накопичених на звалищах області, за даними Державного комітету статистики України, на кінець 2018 року;
— суб’єктивне враження ІТ-спеціалістів, які мешкають у місті, про близькість до великих рекреаційних зон — гори, море тощо (оцінки з опитування ІТ-спеціалістів, що проживають в місті, за 5-бальною шкалою, вересень 2020 року);
— суб’єктивне враження ІТ-спеціалістів, які мешкають у місті, про стан екології (оцінки з опитування ІТ-спеціалістів, що проживають в місті, за 5-бальною шкалою, вересень 2020 року).

Да я читал критерии по этому и говорю, что показатель субъективный. Тот же индекс чистоты воздуха далеко от идеала, к большому сожалению. Кстати количество авто в городе на 1000 чел населения был бы хорошим показателем и например количество из них электромашин.

Вот актуальные объективные данные ОГЛЯД СТАНУ ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2020 РОКУ (ЗА ДАНИМИ МЕРЕЖІ СПОСТЕРЕЖЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДРОМЕТСЛУЖБИ УКРАЇНИ)

Спойлер: ничего особо неожиданного, но, например, качество воздуха во Франыке хуже чем в Харькове, а в Днепре лучше чем в Одессе.

Спасибо

ІФ зараз 46 www.iqair.com/ukraine/ivano-frankivsk
Києві 117 www.iqair.com/ukraine/kyiv/kyiv-c

Тут нема взагалі заводів) Автомобілів менше, тому повітря мало б бути чистіше)

В Ямнице поставили цементный завод, в 6-8 км от города)) да тут чище чем в Киеве, но норма то 30)

iqair не підходить для оцінки якості повітря, так як із всіх можливих показників забрудненя там вимірюється тільки PM2.5. це так само як оцінювати продуктивність комп’ютера тілки по кількості оперативної пам’яті. крім того цей PM2.5 дуже ненадійний показник і може змінюватися буквально в рази протягом доби(в середу 133, а в четвер 57). а також досить часто дає неправильний результат так як залежить від туману(PM2.5 замірює концентрацію мікрочастинок і мікрокраплин).

«Попри хороші показники розвитку ІТ-сфери, суб’єктивне враження про місто у чернігівських спеціалістів здебільшого негативне. Чернівці входять »

Дякуємо, вже виправили 😊

С потеплением становится Одесса! И только Одесса!

5000 іміграційних квот розподілені серед міст України, де зосереджена найбільша кількість IT-компаній:

Київ — 2500

Харків — 700

Дніпро — 600

Одеса — 600

Львів — 600

Франківськ — 0

www.kmu.gov.ua/...​imav-propoziciyu-mincifri

Бо то для своїх ;-)
Особисто я для себе диво Франківська відкрив ще в 2012, але для багатьох його принадність досі неочевидна :-)

У дослідженні BRDO «Аналіз IT освіти у вишах України» вказано, що за 2020 рік у Івано-Франківській області з’явилося лише 411 бакалаврів з IT cпеціальностей.

Отже решта нових працівників у Івано-Франківську або без профільної освіти або переїхали з інших міст.

brdo.com.ua/...​vyshah_Ukrai-ny_Print.pdf

Дивно бачити Франківськ першим. Сам переїхав 4,5 роки тому у Львів і є що порівняти. Сервіс, інфраструктура, більші можливості, школи, аеропорт у місті в який за 15-20 хв можна доїхати і т.д. Елементарне таксі у Франківську викликати — потрібно було чекати 20 хв і не було гарантії, що приїде (радіотаксі, інакших не було :) ) і тут в порівнянні Львів з убером та іншими службами. Тільки недавно бачив, що уклон почав працювати у Франківську. Про садік, де зразу після народження дитини потрібно записуватися у Франківську взагалі промовчу. Можу продовжувати довго. У Львові був гірший транспорт, але за останні роки значно краще і водій не просить через весь тролейбус іти показувати оплату на телефоні, бо я, подумаєш, вирішив мобільником оплатити, а не гроші передав :). Можливо, за цей час і Франківськ змінився, але час від часу буваю там і щось не дуже зміни помітні.

Змінився))

Таксі — Уклон, Bolt, Optima, ну і місцеві служби)
Доставка їжі — Glovo, Rocket )
Транспорт: ЕаТ купив гору нових автобусів та тролейбусів, де стоять валідатори, водій видає чек, якщо робити у нього оплату, також є картка франківця, яку можна поповнювати і проїзд по ній дешевше) www.youtube.com/watch?v=nJEuvkK1P2Q — тут детальніше.
Садік потрібно записувати, але є і гори приватних, у Львові, якщо у державний то теж треба записувати, після народження ну і ти не запишеш, бо прописку треба)

Львів звісно кльовий, але для мене в першу чергу грало роль, це те, що там було більше вакансій і зарплата х2 порівняно із ІФ, наразі ж цього нема, всі беруть по ремоуту, компанії, які ще 3 міс тому казали тільки офіс у Києві, зараз готові брати на ремоут і беруть, при цьому зарплата не просідає ( принаймні поки що), тому по можливостях в часи карантину всі міста зрівнялись, це поки що.

Логістика набагато краща ніж у Львові, якщо знімати квартиру прямо в центрі, 250$ за окейну 2км квартиру, то впринципі тобі не потрібно ні таксі, ні доставки їжі, ні громадського траснпорту, бо все поруч, включно із садочком, школою та дитячою поліклінікою. Всюди можна дістатись пішки, у саму віддалену точку можна дойти за годину.

Аби купити своє житло, то в середньому 500 — 600 за м2, і це не буде далеко від центру, у Львові за такі гроші хіба десь на Тракті візьмеш)

Є звісно і мінуси, житло хоть і дешевше, але нема такого вибору як у Львові, тут забудовники, ще поки не для людей будують) Нема 50м басейну, взагалі більшість басейнів є старі, ну, але працюють хоть) У Львові краще рухається реновація вулиць, хоча там є адепти бруківки австрійської, які вставляють палки в колеса, ІФ трохи місто в кредитах, тому може бути сутужно у майбутньому)

Якщо сидиш на карантині, та ще і сім’я, то буде комфортніше у ІФ, бо і так WFH)

Мене зараз у Львові тільки школа для дитини тримає. Без проблем можна повернутися, от тільки не хочеться. І житло у Франику є своє порівняно з орендованим у Львові. І район там непоганий. Порівнюю всі плюси і мінуси і ніяк не хочеться повертатися. Минулого літа 2 місяці провів у Франківську, але з вересня повернувся. Не те :-) От єдине, що подобалося і чого у Львові ніколи не буде — це дійсно швидко можна дістатися, місто мале. Мінус Львова — ціна життя і житла, але за комфорт потрібно платити :-)

что с экологией в Виннице не так? ни одно предприятие уже не работает

мало заповедников в области

З парками/деревами в межах міста трохи дупа

То від району залежить. На масиві до парку дійсно не світ близький, а от Вишенька в принципі між Лісопарком і озером. Я від батьківського дому з псом до Лісопарку доходжу за шість хвилин, не кажучи вже про лайтові прогулянки «в липках» (там мене в дитинстві на дитячому візку і вигулювали :-) )
Парків і скверів дійсно мало, але не сказав би, що мало дерев. Що таке мало дерев, можуть показати старі квартали Львова — де серед бруківки і кам’яниць в простішій забудові а ля Підзамче тупо жодної зелені. Але у Львові я сам нараховував біля тридцяти парків і скверів...

Про клімат у Львові — оптимізму оцінці не бракує :)

Хм, назвать Винницу более зеленым городом, чем большинство других, учитывая, что большинство деревьев на центральных улицах срезали или обрезали — это надо уметь. Возможно и в других моментах рейтинг не совсем достоверен.

А разве этот момент учитывает только деревья в центре? Какие глупости

Ну бачте, я от придивлявся і ловив себе на думці, що це варварське наче обрізання було не таким вже й поганим. Крона не розвалюється в ширину, а росте собі догори. Ті ж липки біля трамвайного парку вже відійшли і знову мають вигляд...

Да,да, бесспорно, кустики, тротуарная плитка и чахлые деревца с тремя листочками,к которые каждые три года выкапывают и закапывают новые — это именно то, что делает город зеленым.

Очень интересный рейтинг, спасибо! Конечно есть моменты, вроде того что многие данные слегка устарели (за 2018 год), а некоторые оторваны от реальности (например, у Одессы оценка за зеленые насаждения выше чем у Киева, смешно).

Но для общей оценки регионов очень даже подходит!

Лично несколько раз пользовался ЛУН для оренды — первый раз 4 месяца не мог найти нормальное жилье, или фейковые объявления для нагона трафика, либо фото квартиры левые, либо от Владельца, а там мы вам подберем. В итоге через неделю на ОЛХ было три реальные квартиры. Потом ещё два раза так было и открыл пару хороших форумов. Вывод к которому я пришел что на ЛУН попадают объявление которые висят годамы, или для привлечения внимания. В реале цены в Киеве по оренде минимум в два раза ниже чем есть по их статистике.

Краще місто — Дніпро. Такі чудові вакансії: www.work.ua/jobs/2864476

Я щось сумніваюся, що в конторі з такими вакансіями є хтось, хто відрізнить Advanced від Intermediate :)

Или английский от немецкого

Цікаво, який відсоток росіян серед «українських ІТ спеціалістів» в Києві, Львові?

В Украине есть только русскоговорящие украинцы и 🐷🐶. Росиян — нет!

Особисто знайомий з депутатом мосдуми, який живе в Києві. Є десятки журналістів. Кілька тисяч фсбшників, психологів, бізнесменів. Мають бути росіяни програмісти!

У ресторанах і кав’ярнях в радіусі 2 км.

Любопытно, как обстоят дела с коррупцией и блатом в разных городах? Про Харьков я знаю — тут понятно, но слышал что в мелких городах все еще хуже: у каждого есть свой «хозяин» и это почти как отдельное княжество со своими законами и понятиями. Если переедешь и не понравишься «местным» — то беда.

Где как. У нас, к примеру, ничего такого не возникает.
А у жены в селе — мафия в чистом виде.

Кстати, рейтинг совпадает! В «воровских» городах (там где город кто-то"держит") рейтинг ИТ слабый :))

«Хороший климат» очень повеселил

Де в рейтингу малі міста Буча, Ірпінь, Буковель, тощо? Рейтинг щодо транспортного сполучення Києва завищений! Аеропорт далеко, на дорогах за місто постійні корки. Екологія 12 для Києва, це жарт ??? Як оцінювали?

Ще нема Козину, Конче-Заспи, Пуща-Водиці, Щасливого, Хотіва, Нових Петрівців! ганьба!

Донецк всегда был чище даже Одессы, не говоря про Киев и тем более Запорожье.

У Запоріжжі повітря на вашу думку гірше ніж у Дніпрі?

гірше і криміналу, як на мене, більше. Принаймні було років 5-10 тому, але не думаю, що щось змінилось.

В Харькове прекрасно, но близость к русскому миру страшит.
Львов на любителя, как и Одесса.
Киев, как по мне, при всех минусах, хороший выбор, особенно для жителей восточной Украины, особенно в предстоящую эру удаленной работы, главное селится поближе к Борисполю ))) а там гляди и проблемы с загазованностью решат.

Киев, как по мне, при всех минусах, хороший выбор, особенно для жителей восточной Украины, особенно в предстоящую эру удаленной работы

Это тролинг такой?
Киев — прекрасный город, где есть что посмотреть в центре. Ну и Днепр — почти как курорт. НО — в нем можно передвигаться только на метро или пешком. Я понял это, когда БЕЖАЛ по улицам что бы успеть на поезд потому что все дороги просто стояли забитые машинами. И, в отличии от Харькова, ландшафт Киева не позволяет добраться пешком по-прямой. Только в обход яров и пром-зон. За 2 часа я только добрался пешком до ближайшей станции метро. А в Харькове за 2 часа можно дойти пешком почти везде.

Ну дык слабое развитие общественного электротранспорта в купе с евробляхами размером с танк по 3 копейки- основной якорь топ 5 городов, особенно Киева.

Крутий рейтинг, відчувається творчий підхід в реалізації. Гарно структурує мислення для того, щоб розуміти загальну картину по ситуації в Україні.
Схожі дослідження міжнародні консалтингові компанії продають за десятки (деякі навіть сотні) тисяч доларів щорічно (1 pdf двомовний звіт (eng-ukr) для одного клієнта може бути 0.5-2 тис доларів в залежності від наповнення та деталізації).
Цей матеріал — прекрасна можливість для місцевої влади допрацювати слабкі сторони власних міст / областей.

Класний рейтинг та датавіз!

Сам думав поїхати до Франківська на пару місяців пожити, приємне місто і до Карпат близько.

Хороше місто, а ви троль.

Я через Франківськ багато разів їздив до Карпат і гуляв по місту поки чекав поїзда.
Там класні кафешки, дуже приємний центр. Думаю що нерухомість теж ±ок в ціні. Ганяв би щодва тижні до Карпат взимку на лижі влітку на ровер.

Далі центру починається їхав хрущ через промзону

Підлога країни? Пекельні борошна? Нирки на деревах?
Їхав козак містом, а хрущ через промзону?
P.S. До того як п. Рожков поредагував оригінал, це було про Харків ;-)

Ото треба або скріни робити або хоча б цитувати, щоб цікавіше жилось.

Захотелось съездить на экскурсию в Херсон и понять, почему он даже родное Запорожье переплюнул по антирейтингу)

Запоріжжя взагалі то не погане місто. Просто ще з 2006-2008 в людей залишилось враження про дуже погану екологію і кримінал. Але якщо подивитись на сучасну статистику, то взагалі все не так погано і той самій Кривий Ріг, Маріуполь, Миколаїв та навіть Дніпро набагато гірші.

А чем Днепр хуже Запорожья? Вроде как город больше по населению...

Одне невеличке виправлення — Західної України не існує. Є Захід України, якщо вже так. Я знаю, що це швидше «докопався», просто на підсвідомому рівні ми ділимо нашу державу на «Західна» і «Східна» так, ніби це дві різні сутності.

Так воно і є, це справді різні сутності. Територіально, етнічно, мовно (діалекти як україньскої так і суржика) в т.і. Держава тут нідочого, це про країну яка між іньшим одна з найбільших в Європі. В цьому нема нічого погагого, так само: і в Німеччині, і в Іспанії,і в Франції і в іньших країнах. Це зовсім не значить що суспільні держави мають право анексувати території мотивуючи це будь чим.

Регіони є в будь-якій менш більш великій країні.

Кгхм... Іспанія.

Але остання війна за сепаратизм в Іспанії закінчилася у 1658 році.

А Ви точно не пам’ятаєте ЕТА? Та і Каталонія он недавно бузила.

«Територіально» — дякую, що відкрили нам очі на несподіваний факт, що західна частина України відрізняється від східної в плані території.

Не можу з вами погодитись. Етнічно та мовно та ж сама Норвегія — дуже різноманітна країна (більше 50000 діалектів, якщо не помиляюсь), вплив сусідів також не відміняли. Проте, ніхто не каже, що північ Норвегії інша сутність від півдня Норвегії. Різноманітність культури — це багатство країни та її народу, а не фактор поділу. Територіально — це все Україна, одна єдина держава.

Західної України дійсно не існує як єдиного цілого, бо їх як мінімум чотири:
— Поавстрійська греко-католицька (Галичина)
— Поавстрійська православна (захід Чернівецької області);
— Поугорська греко-католицька (Закарпаття);
— Поросійська православна (Волинь).

Переважно на всі ці регіони екстраполюють уявлення про Галичину, а це некоректно.

Есть же ещё римско-каталическое наследие Польши.

Та римо-католики є, але вони і на Вінниччині є — я навіть працював з українцями-католиками (без польських коренів).
Просто колишнє підданство визначає культурну специфіку, а релігія її уточнює. Скажімо, закарпатці теж греко-католики, але це не УГКЦ, а Мукачівська єпархія, а замість поляків там угорці (яких не вивезли в 1945), є поняття мадяронів, є поруч ще словаки і так далі...

Я бы сказал делят на «Западная Украина» и все остальное. Никто не говорит южная Украина или северная, с АТО немного стали употреблять термин восточная подразумевая оккупированные территории.
При чем много вижу именно в СМИ используется такой термин. Не думаю, что на западе Украины как-то особо гордятся таким разделением, а СМИ нам вносят в уши, что это нечто другое.

Це зі сталінських часів поняття, так називають землі, що приєднав Сталін до оригінальної УРСР. Хоча насправду територія дуже неоднорідна географічно, етнографічно, релігійно, історично, політично тощо.

А журнашлісти просто некомпетентні. Або надто компетентні, тільки працюють на зрозуміло кого. :)

Зовсім не гордимось. Коли мова заходить про майдан, то нас звинувачують в першу чергу. Хоча там були люди з усієї України.

Не то чтоб несправедливо, а было решение суда, транспорт в Херсоне это вообще дно, после 8 вечера никуда не уедешь, бывали случаи что вечером даже таксисты на вызов приезжать отказывались

мне ж Херсон показался намного живее Николаева
хотя не жил, ни там, ни там

Здорово было бы отделить оценки, основанные на объективных данных, от оценок, основанных на субъективных мнениях. Ну то есть не просто добавить звездочку и примечание, а сделать две цифры.

свідомо не стали такого робити, бо статистика не покриває важливу частину міського життя: стан вулиць, будівель, історичного центру, парків, мереж, освітлення і такого іншого, що сильно впливає на комфортність життя, але ніяк не мірється статистикою

и в результате получилась иллюстрация пословицы «Кожна жаба своє болото хвалить»

І все правильно зробили.

Є три види брехні: брехня, кричуща брехня і статистика.

Харків на 4му місці?!
Хочеться запитати — той, хто це складав був там, хоч три дні поспіль?

Можно поконкретнее? В чем претензии?

Разъёбаная в пух и прах инфраструктура — ржавые маршрутки и дрифтующие трамваи, постоянные отключения света и взрывы труб то там то здесь. Пыль летом, зимой кучи снега вперемешку с водой. Быдловато-хамовитый народец и вата вокруг.
«Зато парк с белочкой красивый».
Некоторые айтишники живут в своих уютных мирках — домик где-то в частном охраняемом секторе, на работу на такси или кредитной тачке, поэтому им норм.

напомню, что мы в комментариях к статье
>рейтинг міст для українських ІТ-спеціалістів

Я в курсе где мы, спасибо

Пфффф так это в любом городе у нас такое, ну разве что дрифтеров в Х больше, национальное достояние. Тут обсуждают города в рамках Украины.
Ну или есть город где эти все проблемы решены и он находится в Украине, то название в студию плиз.

Все притянуто за уши. Живу в Харькове, бывал в других городах. Харьков комфортен инфраструктурой, ценами, площадью, доходами(относительно ситуации по стране в целом). И я говорю не только со стороны «города для АЙТИ-специалистов». В целом. Довольно практичный город в рамках обсуждения Украины.

Товарищ Терехов перелогиньтесь. Я прожил в Харькове 14 лет и видел эти проблемы своими глазами. А на ХХ всегда можно почитать дайджест свежих пиз***ов, сходи, оттяни уши.

Я жил в Харькове пол года — прекрасный город! Саржин Яр как сделали, Парк Горького, Экопарк, летом Аризона. Пробок нет, такси быстрое и недорогое, в локдаун рестораны, кафе и ночные клубы работают, вкусный развитый общепит, который в отличии от Киева тебе по карману, да и квартиру можно снять по цене комнаты, если сравнивать с Киевом.
Просто жить надо не на ХТЗ, я на Павловое Поле например жил :))

А я успел пожить за 14 лет на Алексеевке, Салтовке и Новых домах в нескольких микрорайонах. Везде всё так как я описал. Пробовали куда-нибудь кроме намарафеченых парков выходить?

Не, я раз случайно вышел на метро Спортивная, промзона ещё та, с меня впечитлений хватило :)))

Згадую репортаж британських журналістів напередодні Євро 2012 — вони про Харків написали, щось на кшталт — саме сумне місто на світі — найкраще місто, щоб відправити тещу у відпустку... І це тільки про загальне перше враження.
Andrey вище більш конкретно висловився. Від себе додам, що Харків одна велика капсула радянщіни і совдепії, звідси загальна культура міжлюдських відносин.
З позитивного — останні років п’ять, може сім — стали наводити лад. Раніше — я ніяк не міг второпити, чому таке велике і розвинуте місце так жахливо виглядає? Все, ніби, налагоджується, проте на четверте місце — поки зарано...
Якось так.
А Ви, що думаєте?

Сорян но никакой конкретики. Какая капусла радянщины? Все города у нас это — клаптик старого центра, который существовал до совка и как-то не развалился после второй мировой, остальное строил совок в совем тюремно-заводском стиле.
Поэтому претензии насчет совка это самое бредовое что можно придумать, я там понимаю британцы сравнивают со своими городами где совка не было, но когда все страну отстраивал совок в своем тюремном стиле и еще что-то рассказуют, это как бред полный.

Більше 400 анкет з Харкова, тому високе місце в рейтингу не випадковість. ІТ-спеціалісти з Харкова дуже добре оцінюють своє місто

До них просто еще не дошло, что Гепа умер.

Мені Харків комфортніший за Київ. За інші міста не скажу бо не жив там більше декількох тижнів.

Там української 2%, проти 20% в Києві.

Ніт, вже більше.

Ну, наприклад, у Харкові знаходяться купа великих видавництв і друкарень, що видають книги українською. Я от вчора дізнався, що львівське «Видавництво Старого Лева» друкує свої книжки у Харкові, їм так вигідніше.

ну ясно, багато друкують української в Китаї

Сумніваюся. Жодного разу не тримав україномовної книжки, на якій було б написано «надруковано в Китаї»

Вот щас держу книгу «Тотальна автоматизація», надруковано у Харкові, вул Морозова 13б. Видавництво — «Наш формат» Київ.

Ось ще книжки харківського видавництва
fabulabook.com/series/pro-system

І пропозиція співпраці
dou.ua/forums/topic/32676

Ну не знаю. Я был в Харькове 2 дня, за это время меня два раза чуть не сбили джипами( на пешеходном, в центре, на зеленый), в метро я проехать не мог(карточки не принимали, размена денег нет в метро), такси большинство были ланосы и везде какие-то нелогичные схемы перекрытия(ремонтируют то, се, это) без обьяснений
А да, и два раза на вопрос местные жители просто махали рукой и шли дальше.
Работать не пробывал.
Вообще за последние 5 лет опыт Харькова — уникальный, даже в Стамбуле такой жести не было.
Воздух? Ну чуть лучше Киева, но не критично.
Харьков в моем списке в конце, сразу за Верхнеднепровском(Азот) и Кривым рогом.

Карточки в метро и перерытые улицы это да, жесть. Но ланосы... Вы пардон что ли Убер вызывали?

Я был в Харькове 2 дня, за это время меня два раза чуть не сбили джипами

это да, водят массово очень нагло.
Надеюсь инициативы МВД с установкой камер и «Полицейский в смартфоне» поправят

везде какие-то нелогичные схемы перекрытия(ремонтируют то, се, это)

есть такое. «город строится!» :D

Воздух? Ну чуть лучше Киева, но не критично.

вполне ощущается что лучше.
но да, конечно все же не Чернигов-Франковск
Степи уже начинаются, чтоб их. Летом — кругом пыль.
Я о Полесье скучаю до сих пор :)

такси большинство были ланосы

регулярно пользуемся OnTaxi — ланосов не помню.
это вы наверное 838 пользовались, или, забыл название, еще есть супербюджетная служба.

даже в Стамбуле такой жести не было.

о-о-о, Стамбул. Мне очень нравится :) На тюльпаны надеемся слетать скоро.
интересовался подробностями, культурой — современной Турции.
даже турецкий чуть поучил, он интересный.
их «менталитету» в некоторых вещах стоит поучиться

Повітря дуже сильно залежить від району, коксохім пів міста травить.

Плюсую про быдло-водил, это жесть полнейшая и бич города.
Про такси сомнительно, есть же разные приложения, on-taxi уровня комфорт или электро вполне адекватные машины выдает. В метро понаставили терминалы оплаты банковской картой за последние полгода на куче станций.
В Харькове действительно есть проблемы, но они сконцентрированы в спальных районах (там постоянные проблемы с коммуникациями, панельные гетто, днище-транспорт, общая унылость), но мы тут о жизни айтишников говорим, когда зп позволяет жить и работать в центре, а тут уже обстановка кардинально отличается.

я рассказал как это выглядит с точки зрения приезжего.
да, возможно, если застраховаться от ДТП и привыкнуть забивать на все остальное, там станет неплохо. Но какого черта я должен это делать?

Харьков отличается от микрорайона к микрорайону (и не обязательно чем дальше — тем хуже), уж как выстроили, но, как правило, от приезжих я слышу только положительные эмоции в сравнении со многими городами страны. Тот же Киев — та же ситуация, если выйти за границы центра и исторических/туристических мест.

На окраинах Украина грустная почти везде, ибо денег нет
Это же в центре Харькова все было.

Я был в Харькове 2 дня

Прожил там в общей сложности 2 года суммарно за 2 захода.

меня два раза чуть не сбили джипами( на пешеходном, в центре, на зеленый)

Ни разу такого не случалось со мной за все 2 года. Я думаю, там не всё так однозначно было.
Возможно, ты имел ввиду ситуацию с поворачивающим на перекрёстке автомобилем, который из-за особенностей застройки перекрёстка не смог тебя своевременно увидеть.

в метро я проехать не мог(карточки не принимали, размена денег нет в метро)

В харьковском метро ездит в основном заводской пролетариат, либо работающий за кэш, либо снимающий по старой совковой привычке весь кэш с карточки в день зарплаты. Не заходит такой контингент и сформированные для него порядки — не езди в метро. Я во второй заход жизни в Харькове на метро не ездил вообще ни разу.

такси большинство были ланосы

Нужно вызывать такси только через «Уклон». Там в основном норм машины по адекватным ценам. Бомбил на вокзале и аэропорту лучше игнорить.

А да, и два раза на вопрос местные жители просто махали рукой и шли дальше.

В 2021-м году когда Гугл карты установлены на каждом телефоне, человек, спрашивающий:"как пройти в ХХХ" выглядит как минимум странно. Особенно в городе, где туристов никогда не бывает и почти все местные.

Один раз на ровной дороге на пешеходном переходе НА ЗЕЛЕНЫЙ. Второй на повороте, да.
Ну извините, в Киеве такое раз в пару лет всего. Также много раз видел, как через двойную сплошную в центре поворачивают на 180градусов.

Вызывал Уклон, тоже ланосы приезжали. Бомбил не брал, откуда я знаю где они стоят.

Я как бы приехал на ЖД и мне надо было куда-то доехать. Вот именно на ЖД вокзале!! никак нельзя было ни купить жетон, ни поменять деньги, ни заплатить карточкой.Банкомат выдавал 500ки, их никто не брал. Первый раз за всю мою историю путешествий такое было. Пришлось идти кудато пешком далеко и там поменять

странно не странно, но опять таки, меня игнорили только в двух городах. В Харькове и Москве. В Петербурге все ок было, кстати, как и в Донецке, и в Мариуполе. Даже там, где мой язык не понимали — никто не игнорил и пытались показывать что-то на пальцах.

Вы ведь понимаете, что, может, у вас такой личный опыт, и так совпало, а кто-то, может, в Киеве как раз попадал в такие ситуации за два дня. Оценивать город по двум дням очень не очень. Я регулярно бываю в Киеве и Харькове (раз в месяц-два и в том, в другом), и мне по душе оба города, чем-то похожи. В Харькове сейчас поставили в метро пейпасс терминалы для входа, один на станцию, как и в Киеве. Плюс одноразовые билеты можно купить, или карту е-тикет (так и сделала, у меня была раньше их карта метро, потом эта, а теперь телефоном просто плачу). Город постоянно меняется, развивается. Была там неделю назад, вызвали уклон. Зная, что движение очень стремное (лично для меня), спросила, не боится ли он по Харькову ездить, он искренне удивился, сказал, что харьковчанин с рождения, и такой стиль вождения, дерзкий, ему по душе. Но с пассажирами у него стиль другой, сказал, что несёт ответственность за нас. То есть, здесь как посмотреть. Для них это норма. Хоть я с такой нормой и не согласна.

Харків на 4му місці?!

Давайте по порядку.
Доходи та кар’єра в ІТ ± как и везде, судя по зп опросу.
Розвиток ІТ-спільноти. Он есть +
Вартість життя. Не дорого. +
Транспортне сполучення з ін. містами. Не Киев, но все что нужно есть +
Зручність переміщення містом. Метро вывозит, пробки есть но не такие как в Киеве/Львове.
Зручність проживання.
Освіта, Медицина. ± такая же как и везде.
Злочинність. Сейчас вроде бы даже на хтз и пролете можно ночью ходить и не боятся что тебе кабину поломают.
Екологія, есть проблемы с коксохимом, но тем не менее город где-то на 40 месте по уровню загрязнения, так что вполне себе «экологичный». +

К числу самых чистых городов Украины относятся:
Горишние Плавни
Измаил
Светловодск
Черновцы
Харьков
В число самых грязных городов Украины входят:
Мариуполь
Одесса
Луцк
Каменное
Днепр
Киев
Николаев
Славянск
Кривой Рог
Краматорск

Так что не понятны претензии по поводу места Харькова.

Аэропорт страдает то от войны/рускогомира, то от ковида, так бы уже давно зашло много рейсов. Пока же, рейсов маловато.

До пандемии было роскошно, особенно с Польшей. Льот легко через Варшаву в Штаты.

Саржинный Яр, парк Горького, Лесопарк до самих Пятихаток. Если рассматривать центр и ботсад то как раз все отлично, Салтовка говно конечно.

На Салтовке парк Победы, много сделано и процесс идет. Плюс, например от дверей моей квартиры 35 минут до воды на Старом Салтове. Так что природа вполне доступна.

Ну Старый Салтов это на своей машине. Сама Салтовка колоссальных размеров, и это все сплошные бетонные стойла, там даже несколько парков не решат проблему.

Пилюка так :(. Гепа дерева зносив аж гай шумів. За парк Шевченка він має на таких самих сковорідках крутитися як той граніт розпечений.

А з пилюкою все так само печально, чи краще стало?

У меня на улице сделали «отбивку» «газона» от дороги + каждую ночь чистят дорогу. Это уменьшило кол-во пыли в засушливую пору, на моей улице. Если бы еще травкой засыпали, вобще бы цены не было.
В целом конечно зависит от того, с чем сравнивать. Если сравнить с мои родным городом, где пыль аж на зубах скрепит, а открыв балкон — возникает ощущение что ты где-то в Дубаи, ибо каждый день можно по ведру земли выносить; в Харькове пыли нет.

Сейчас вроде бы даже на хтз и пролете можно ночью ходить и не боятся что тебе кабину поломают.

Я бы попросил райончик наш не обижать, а то за такое можно и ответить :)
Ну я как бы тьфу-тьфу-тьфу 20 лет уже на Пролете и ниче :). А если были инциденты то Жуки, Салтовка и как ни странно Научка.
И кстати экология можно сказать оч. хорошо. Шашлык на природе организовывается пешком :)

лол. А той хто висуває претензії був в інших містах хоч три дні поспіль? Харків доволі зручне по українських мірках місто.

Проглянувши каменти складається враження, шо столичні понаїхи з східних/південних міст, твердо впевнені шо в західних містах коїться такий же ***ц як і в них дома, і шо поза межами Києва життя не існує.

От-от, чергове підтвердження моїх слів :)

Як людина, котра переїхала 4 роки тому на Галичину з Півдня, можу підтвердити з власного досвіду, що на заході країни міста комфортніші.

Це і суспільність, і екологія, і безпека на вулицях.

Причин цьому певне багато, але головна звісно: близькість до Європи і далекість від Росії (зокрема культурно-історична).

Віддаленість від рашки є тут визначальною.
Якщо люди не п’ють бояру і не підсідають на бутилку, як на росии, то і безпека буде, і екологія, і комфорт.

prnt.sc/10zqqpw

Из личного архива, это правда север, а не юг.

В Одессе особой промышленности нет, а вот малороссов достаточно. Мне кажется все же дело не в промышленности.

Ну тобто Ви свято вірите що на Заході України нема промисловості :)?
Унтерменші не унтерменші, але на пішоходних переходах у Франеку стали пропускати раніше за Харків :).

Тільки в Україні «патріот» може заявити, що половина його країни населена унтерменшами. :)

А потім дивуватись: «Чому ці недолугі ватани нас не люблять?»

Почему нет Донецкой области?

Теж цікаво. Не знаю як у Слов’янську з Краматорськом, але в Маріуполі мало б і зараз бути якесь IT.

але в Маріуполі мало б і зараз бути якесь IT

IT компаний нет (ну почти нет), IT-шники несколько есть

Есть IT-отделы у провайдеров инета, например.
Есть IT-шники работающие в заводах.
Есть пара компаний, которые лепят сайтики.
Новостных несколько местных сайтов.
Или 0629, продуктовая контора, которая продвигала концепцию городских сайтов по Украине.

Единственная реальная компания присутствовавшая в Мариуполе — это был MobiDev, но они уехали в 14 году.

Слов’янську з Краматорськом

Славянск вообще богом забытое место, в Краматорске есть jobs.dou.ua/companies/quartsoft и маленькие шлюпки, едва ли этого достаточно для «рейтинга» :)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

нема достатньої кількості анкет з Маріуполя. В нас половина рейтинга — це оцінка міста жителями

Сколько было анкет из Мариуполя и сколько из Кропивницкого, например?

Медецина, странно считали, просто количество врачей и коек. Ну если бы финансирование было одинаковым для всех больниц, всмысле оно было бы вообще от государства то может и ок. Но в целом, чем меньше город тем меньше шансов что в больницах будет современное оборудование которое стоит конских денег и меньше шансов что там будет толковый специалист.

Втрой момоент, внимание на количество платных больниц и больниц которые работают со страховыми вообще не бралось во внимание.

Третий момент, наличие больницы не факт что там есть узкопрофильные, а главное с опытом и прямыми руками врачи, такие оседают в тройке больших городов по прчине того что там можно заработать на своей узкой специализации.

В смысле одинаковое финансирование больниц? Где больше людей, там больше денег (платників податків/пацієнтів). Нет смысла финансировать больницу, если в ней не нуждаются.

Тішуся за Івано-Франківськ.
Хочу додати, Івано-Франківськ міг би стати реально хорошим варіантом якби тут було нормальне авіасполучення. Хоть би 20% від львівського.
Зараз якісь мутки з аеропортом. Може з часом воно розрулиться і тоді заживем.
А поки що, приходиться 2.5 години їхати у Львів в аеропорт , звідти сполучення зараз хороше, а судячи з анонсів воно буде просто супер до літа.

Коломойский... А так у Франику аеропорт був кращий за Харків до реконструкції останнього. Та і зараз за рахунок того що це військовий аеродром у нього хороший потенціал.

але це і проблема. Саме через те що він військовий не можуть порішати хто його має утримувати. Я так і не розумію до кнця що саме мішає зробити наш аеропорт

Коломойський заважає. Прикол з турками хороша ілюстрація.

Коломойский

да... маємо свої Ани, як раз з купою напрацювань в малої авіації, а от з місцевим авіасполученням — «не склалося».
коли прочитав маячню когось з кабміну про жд сполучення з швидкостями за 200км/г, та суму переробки полотна... та дати авіа бізнесу зелене світло — оновити Ан-24, який не потребує дорогих аеродромів — і все було б...

Та не в анах справа. Вони навпаки тільки проблеми створять. МАУ коломойського тупо тримають монополію. Пошукайте інтерв’ю топа МАУ — польоти на літаках мають бути розкішю і привілеєм. Франек тупо тримають тільки заради Буковелю.

Та не в анах справа

мені здається що вони б дешевше обходилися бізнесу.
але так, бізнес би сам вирішив, які літаки у свій парк купувати.

Пошукайте інтерв’ю топа МАУ — польоти на літаках мають бути розкішю і привілеєм

в мене був знайомий, пілот. В 90их поїхав до раші, літав над сибіром. повернувся, за кучми, може вже й в нас? пошукав роботу, поспілкувався з колегами, та й світчнувся, у 1С :)

а МАУ да, достатньо багато давали інтерв’ю щоб зрозуміти — хто в нас «заборонив» розвиток місцевого авіасполучення.

Ні, в тому то і проблема що Ани дорогі.

Коломойский...

У нас в Дніпрі це чмо те ж саме робить.

Как он уже заебал. Харьков — Одесса красота! 600-900 грн билет, лететь 40 минут против 8 или сколько там часов трясучки в поезде. Между городами ппц как не хватает авиасообщения нормального, особенно, без гребаных пересадок в Киеве.

Колоссальная экономия времени. Даже если некто зарабатывает 200 гривен в час — несомненно выгодно!

Та у нас просто между восток и запад частью страны расстояние капец просто, на поездах и автобусах адЪ, а авирецсов как кот наплакал. Харьков — Львов автобусом 22 часа, это сдохнуть можно.

Верно. Вот таких проблем списочек составить и выиграть выборы. DIY партии.

Я думаю авиарейс Харьков — Львов полезен был бы. Во время когда закрыты границы, хоть во Львов слетать можно было бы. Два крупных ит-хаба, а не соединены прямым авиарейсом.

Да, в Харькове сейчас норм. А в Донецке какой современный аэропорт.. был

Можно подумать Коломойский один в поле воен. Их там целая приват-мафия (но это надо еще доказать конечно)))).

Ну я условно. Понятно что там целая ОПГ.

Відносно аеропорту ще треба додати.
Пару років назад літали літаки в анталію (типу чартери туристичні). І це була просто пісня. В шльопанцях вийшов з хати, викликав таксі, за 5 хв таксі приїхало і за 10 хв ти в аеропорту (якщо не в час пік).
Моє найбільше очікування від мера і місцевої влади, щоб запустили нормально аеропорт.

очікування-очікуваннями, а ваш мер натомість піде і краще освятить зал, де виступали рокери ))
Бо нескрєпно!

Аеропорт то дуже дорога для місцевої влади іграшка. Навіть Дніпро з його бюджетом не може собі дозволити, держава будує (ну як будує... поки що на словах). Що там казати про Франик.

У Днепра с его бюджетом уже был аэропорт. Но очень выгодно продали насколько мне известно.

Слово «продали» в вашем комменте следует читать как «украли».

В тому то і хохма ща у Франику непоганий аеропорт за рахунок військових. Термінал привести до порядку треба. Це так.

Поки при владі Марцінків, нічого путнього з міста не буде.

Я би оцінював якість медицини кількістю медзакладів покритих страхуванням основних страхувальників на ринку. Без стоматології звичайно :).

Прикольно читати коментарі снобів які не вилазять за межі default city :). При цьому у помітної частини явно виглядає «я пробився до столиці а ви тепер показуєте що я зробив дурницю?». :)

Ивано-Франковск выглядит отличным вариантом для удаленной работы или вариантом запасного аэродрома для тех, кому хочется иметь недорогую недвижимость на старость вдалеке от суеты мегаполисов. Всего за 1 год можно накопить на 1-2-комнатную квартиру с зарплаты стронг мидла/сеньора.

Щойно перевірив ціни на нерухомість у Франику. Дійсно дешево...

Рейтинг забавный. Небольшие городки, с достаточно ограниченным коммунити, без аэропортов в лидерах. Да завести туда приличный проект — само по себе та еще задача. А привезти кастомера, 3 часа автобусом трясти? Он второй раз не поедет. Команду вменяемую застафать в короткие сроки? Нереально. Досуг? Только самое элементарное. При этом коммунникации более убитые чем в крупных городах, выбор жилья в разы меньше и так далее.

Ну да, с точки зрения торговцев головами да, неудобно :).
Но кстати рейтинг по транспортной доступности сравнялся за счет падения перевозок из-за пандемии. Но в принципе во Франковск летало довольно много рейсов из Европы, а аэропорт там был лучше чем Харьков до реконструкции.

да и с точки зрения работника не очень удобно: выбор работы очень ограничен. Про бытовуху я тоже отписал.
Глянул на флайтрадаре — из во франковск летает только из киева.

Из-за коронавируса. До короны была Польша, Британия, Испания. Это только то на что смотрел.
С точки зрения работника... Мир ушел в ремоут. Оракл вон в Ха отгрохали офис и он стоит пустой — все в ремоуте.

будем посмотреть как все повернется после коронотреша.

З міжнародним сполученням дуже погано. Реально були лише рейси в іспанію 2 рази на тиждень. І то в дуже незручний час. З реальних варіантів тільки Київ і звідки вже куди треба. Або до ьвова 2.5 год їхати.

Та буцім був Бірмінгем, Катовіце як я пам’ятаю.

я не помітив щоб реально літали . Може лише анонси були.
Рейс на Стамбул дуже довго рекламували і помпезно запустили. Він полетів рівно 1 раз і закрили. По чуткам через злітну смугу, яка не остатньо яксна для пасажирських літаків.

Ні. Бо люди Коломойського почали кричати що турки руйнують смугу двигунами. МіГ-29 не руйнує а В-737 руйнує. Проблема у Франеку саме у Коломойському. Ця ж проблема заважає розвитку внутрішніх перевезень.

Дозвольте поцікавитись, в доковідні часи наприклад, скільки раз на рік літали закордон(відрядження не в рахунок)? Складається враження шо у вас робота тільки для роботи. Ну в такому випадку можливо і краще сидіти в перевантаженій столиці і насолоджуватись насидкою в шумному офісі і тривалими добираннями в пробках на офіс/додому

Поки шо можна. Але в близькому майбутньому знову заженуть всіх у «стойло». В Україні так точно.

3-4 раза в год стабильно, не считая командировок: 2 отпуска и всякие длинные выходные(майские и тд)

Кілька раз на рік можна і потягом доїхати в Київ/Львів з Франика/Вінниці/Тернополя/Хмельницького. Окрім зовнішнього є ще внутрішній туризм(в більшості випадків це мабуть Карпати), в такому випадку це буде навіть економія часу на добирання порівняно з Києвом. А от щоденна економія часу на добирання в офіс буде вже досить суттєвою(умовних ~30хв в облцентрі проти ~1год в столиці)

В киеве нельзя работать из дома? Запретили законодательно?
Повторюсь, кроме авиации, я упоминал банально устаревший жилой фонд, убитые коммуникации, отсутствие ухоженных парков, кинотеатров(в виннице аймакс построили?), каких то клубов по интересам, банально с медициной все сложно. Приличные садики/школы — тоже на пальцах одной руки. Увы, во всех небольших городках на украине все печально с инфраструктурой и возможность обойти город пешком за полчаса — это скорей недсотаток чем преимущество.

А можно про убитые парки и плохое образование с фактажом? ну например рейтингом школ по ЗНО, олимпиадам. Я сильно подозреваю что Вас ждут сюрпризы...

Первая ссылка из гугла ru.osvita.ua/school/rating/76200
Готов поставить коньяк на то, что относительно высокие позиции франковска и винницы обусловлены наличием 1-3 приличных школ, которые за собой тянут остальной мрак, а т.к. школ там мало, то результат налицо.

Мда... С логикой и математикой я вижу проблемы... Как малое количество школ влияет математически на количество сдавших ЗНО и средний бал УЧЕНИКОВ? Не школ. Средний бал там в статистике именно что учеников, а не школ.
Ну и еще. Как раз из-за меньшего количества людей меньше забиты школы. Меньше забитость — выше качество обучения, проще попасть в хорошую школу.
С садиками скорее всего та же ситуация.

Малое общее количество учеников позволяет малому абсолютному количеству хороших учеников подтянуть рейтинг — проблема «малого старта». Который(рейтинг) все равно ниже чем в Киеве и Харькове.

Т.е. часть умных детей во Франковске и подобных небольших городах выше. Что и требовалось доказать.
Ну и то что маленький Франковск соревнуется я данном рейтинге с двумя ВУЗовскими центрами уже само по себе знаково.

«на Украине». Ой извините сразу не заметил что спорить не с кем, сорри.

. Приличные садики/школы — тоже на пальцах одной руки

спорное обобщение

садики и школы — это в первую очередь — педагоги, их уровень педагогических навыков.
школа пусть хоть в палатке будет.
и школьному учителю совершенно не обязательно быть академиком, чтобы дети — показывали отличные результаты.

к ВУЗовскому преподу, уже да, серьезные требования как раз в уровне знаний.

и если прикинуть что воспитатель детсадика, или школьный учитель живет на зарплату в Киеве... то вот как раз — весь будет в психах от ощущения своего «нищебродства».
а такие психи — противопоказание к работе с детьми.

Чукак пише «на Украине». Який сенс з ним про щось дискутувати?

В киеве нельзя работать из дома? Запретили законодательно?

Тимчасово поки шо можна. НУ і тут контраргумент стосовно проектів — якшо все ж можна працювати з дому, то яка різниця по проектах чи це буде Київ, чи Бердичів.

устаревший жилой фонд,

Тобто ви впевнені шо новобудови будуються тільки в столиці? =0 Це я вже мовчу про той аргумент шо приватний будинок в межах міста/в близькому пригороді буде значно доступніший в облцентрі.

убитые коммуникации,

Це ви мабуть про такі комунікації www.youtube.com/watch?v=XXWSqLKVkZY ? Уявляєте шо буде якшо цей колектор на глибині прорве(а це тільки питання часу) і як його будуть ремонтувати, якшо будуть взагалі. В облцентрах то все значно простіше, невелику трубу можна просто відкопати і пофіксити за якихось пару днів. До того ж у Вінниці наприклад останні роки за грантові швейцарські гроші поміняли чимало тепломереж, і регулярні зимові прориви труб якось відійшли у минуле.
Шо складного з медициною? Простуду/зуби та інше несерйозне вміють лікувати в облцентрах не гірше ніж в столиці. Перший робот-хірург в Україні наприклад встановила саме вінницька приватна клініка. А якшо шіт хепенс, то і в Києві можуть не допомогти.
По школах/садках теж не зрозуміло — приватні є, є і багато хороших комунальних. Доречі який там середній розмір класу в Києві, 40-50 учнів? ;)

Чувак пише «на Україні». Він придумає що завгодно. Про комунікації взагалі смішно. В тому ж Франеку як я пам’ятаю опалення або автономне або котельні? Не теплотраси на 40 км як наприклад у Харкові.

В основному, автономка. Хоча є трохи старого радянського житлового фонда, там котельнi.

От. А в Ха теплотраси від ТЕЦ в основному. І аварії почастішали зараз.

Есть какая-то статистика? А то у меня на южной части салтовки 0 проблем в этот отопительный сезон.

А в прошлый? Помнится у вас весело было. Шатиловка тоже курила бамбук в прошлом году. В этом Павлово Поле недавно мерзло, Алексеевка не очень счастлива. У нас как раз сегодня с утра не было отопления. Осенью ну очень тяжко запускалось.

Да, помню, писали коллеги с Алексеевки, что долго включали этой осенью. Ну дойдет очередь, думаю. У меня были траблы 3 года назад, серьезная авария. После того начали устанавливать новые трубы, толстые, с изоляцией и вот с тех пор вроде все хорошо.

у нас это Рогань. И зима заметтьте не суровая.

Так а замена труб проводится у вас?

Пер-ма-нент-но.

Чувак бомбит от того, что ему написали «на Украине»
Он придумает все, что угодно. Про коммуникации вообще смешно. В том же Харькове на той же Салтовке Благословенный Гепа подремонтировал усе

Рейтинг показує, шо більшість з вашими аргументами не згодна. Тому варто задуматись стосовно адекватності ваших суджень :)

Это возможно. А также возможно что коэффициенты «важности» от фонаря сочинили.

Пфффф, більшість обрала зелібобіка/януковоща і що далі?

Це ми ше не бачили як Ви проголосували ;)

А это и не надо, мне не нужно одобрения большинством, моего собственного мнения, вам видно нужно, раз так переживаете ;-)

Так. Партнери з англії і США в Івано-Франківськ мусять їхати з Львова 2.5 год. Це недолік. А все решта їм подобалося. Готелі і ціни в ресторанах повністю задовільняли :)

а сколько приличных отелей/ресторанов, куда не стыдно заселить/сходить с прилетевшим топ менеджером?

Назвіть хоч один обласний центр, в якому немає десятка пристойних закладів для проживаючих там чи клієнтів?
Велике місто, це:
— 3 години в день на дорогу;
— бетонні спальні райони з 20 поверховими висотками;
— постійні натовпи людей, які кудись поспішають і не встигають;
— «здрастє» на кожному кроці.
Скажіть краще якого саме дозвілля вам бракує у маленьких містах?

я живу во 2м по величине городе украине и авторитетно заявляю, что 3 часа в день на дорогу — это миф. Если не лезть в часы пик в гарантированные пробки, то среднее время в дороге — 20 минут машиной от типичного спального района до офиса в центральной части.
В малых городах банально нет инфраструктуры, начиная от медицины и логистики(возможности быстро уехать далеко) и заканчивая инфраструктурой: дороги, парки(найдите мне аналог парка горького в виннице, а у нас уже 3 таких парка), кинотеатры(аймакс во франковске, ога, лет через 50), стадионы на которые приезжают команды из европы, концерты, клубы людей по интересам, пабы/рестораны и тд. и тп.

3 часа это общественным транспортом, такое может быть, достаточно легко.

я лет 10 в сумме ездил общественным транспортом с хтз в хаи. Это, если коротко, город по диагонале. В 90х-200х, когда маршруток не было, только троллейбусы и метро. И все равно ет макс 1:15 в одну сторону. Не, пешком как раз часа 3 в оду сторону, факт :)))

Ездил с Новых Домов в центр, пешком+троллейбус+метро+пешком до офиса иногда 1-15 иногда все 1-30. Суммарно 2.5 — 3 часа в день.
Многие районы реально далеко от метро, а еще время в пути, это не время от двери квартиры и до компа в офисе.

С новых домов в центр 1:30 — не верю. Разве что с коммунального рынка, и то не верю.
ну и той, я таки уверен что нормальный программист может себе позволить жить не в ебенях и ездить не только ОТ

Изи — «шановнi пасажири поiзд прямуe до станцii Московський проспект i далi в депо, п***уйте пiшки або робiть ще одну срану пересадку», в итоге у тебя не одна, а две пересадки, + пешком от офиса и от остановки до квартиры. + далеко не всегда до остановки 5 мин пешком, бывает и заметно дольше.

а еще время в пути, это не время от двери квартиры и до компа в офисе.

Я всегда считаю от двери квартиры и до момента когда сажусь за комп, потому что именно это время я должен закладывать чтобы быть вовремя.

Ну программистом это да, можно выложиться на ПП, центр Научная и ходить пешком за 20-30 мин до офиса.

дальше «поезд прямуе в депо» не читал — частный случай который стреляет раз в месяц выдается за норму

Они там регулярно вечером отправляются в депо, а не раз в месяц.

но у меня в среднем вечером на такой поезд получалось гдет раз в месяц, когда я активно метром ездил

Львів, не час пік, 2км до центру спокійно заїзджаю за ±40хв.

2 км за 40 мин? А потом минут 10 искать парковкц? Да, вы в лемберге знаете толк в извращениях :))))

От така печалька. Зранку ставиш машину на стоянку, а ввечері навколо неї вже побудували житловий комплекс

3 години в день на дорогу

В обе стороны из жопы в центр/другую жопу, в Киеве — возможно.

бетонні спальні райони з 20 поверховими висотками

Зато какой вид с верхних этажей на город))

постійні натовпи людей, які кудись поспішають і не встигають

Драйвит

«здрастє» на кожному кроці

ДокторДью.jpg

Да завести туда приличный проект — само по себе та еще задача.

Не всем нужны приличные проекты [по меркам Архитектов из ЕПАМа]

вот интересно как так получается что качество общественного транспорта
Львов — 2.66
Запорожье — 2.78
при том что в Запорожье досихпор ездят маршрутки переделаные из мерседес спринтер, а во Львове думают как бы поделье порошенко под названием богдан полностью вывести из оборота

в АТП1 богданов нет, все новые контракты для частников стараются прописывать так чтоб их там тоже не было

Долго думают) + графика нет никакого, транспорнт и час можно ждать и дольше, можно и не дождаться вовсе

З екологією все ж дивно. Ну, площа заповідників по області. І що? Яким чином площа заповідників області впливає на життя айтішника в місті? Ви коли останній раз вибиралися в заповідник? Або «близкість рекреаційних зон» — в робочий день ти в рекреаційну зону не поїдеш, а у вихідний за пів-дня можна потрапити в будь-яку точку України. Міряли б краще по стану повітря в містах, є відкриті дані.

Вони мобудь санаторії ще рахували, в які їздять в основному люди похилого віку, пити водичку з джерел.

Я конечно дико извиняюсь, но раздел с экологией, это какая-то дичь.
во-первых — данные взяты за 2018 год, что уже ставит под большой вопрос адекватность оценки.
во-вторых —
«Міста поза обласними центрами та села не увійшли до нашого рейтингу з тієї ж причини: там проживає занадто мало ІТ-спеціалістів (1,4% за даними „Портрета ІТ-спеціаліста“) і ми не змогли б зібрати потрібну кількість анкет.»
Но если смотреть экологию в Винницкой области то мы видимо что значения между Винницей и Ладыжином, в той же категории «Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
забруднення за регіонами та окремими населеними пунктами» имеют разница в от 20 до 60 раз, но где-то и в 3-5 раз.
Так вы берете во вниманием города за областными центрами или нет?

Тернополь? ))) Вы серьезно? )))

А що не так? Моє рідне місто. Не здивований його побачити так високо.

Это село-переросток где совершенно нечего делать. Даж моя винница в сравнении с ним смотрится столицей. Про найти работу я вообще молчу. Выбор — нет, не слышали.

На рахунок, що робити в Тернополі дуже виручає озеро, де купа активностей, наприклад www.facebook.com/...​se-Kayaks-105162297505299. Розважалка має ту саму проблему що і в Франику — 1 повноцінний ТРЦ. По роботі у порівнянні з Вінницею згоден, але імхо в час коли 40% вакансій Remote це вже не така актуальна проблема.

Ремоут к городу вообще не привязан потому в контексте темы обсуждать его не имеет смысла. А про активности — мне в Виннице тоже самое втирают — типа вот у нас то, вот у нас это. А как до дела все настолько уныло что ток в гендель бухать.

Автоквеста очень не хватает. И так раз в год проводили, а тут ковидла. Конценрты и подобное — ток в Киев ехать. Всякие фесты — скатились в сраное говно.

Даж не в этом дело — вот есть у тебя выходной свободный — начинаешь думать как время провести и приходишь к выводу что кроме генделей ничего и нету.

Культурних/спортивних івентів звичайно менше ніж в Києві, але вони є, кожного вікенда точно шось відбувається. З останнього наприклад відкрили мистецький «підвал» де регулярно шось проводять. vezha.ua/...​skyh-podij-fotoreportazh
В «Квадраті» до ковіда регулярно різні івенти були.
Світові зірки у Вінницю звичайно не заїзжають, але українські артисти зазвичай строною не минають
Ну і коли зявляються діти, то запити/інтереси дещо змінюються. Ідеальний вікенд — спихнути спиногризів на діда/бабу і займатись своїми справами.

ви нераціонально підходили до народження дітей?

Не всі челенджі можна оцінити адекватно.
Але наявність діда/баби поряд дуже виручають(якшо в них в головах не насрано звичайно).

Очень красиво и детально!
Но вообще, почему результаты вас удивили? Жить хорошо там, где людей не слишком много. Но в таких местах логично меньше возможностей для карьеры. Причем для всех специалистов — поэтому страдает качество и других услуг (образование, медицина и пр). Поэтому люди едут в крупные города, и крупные города становятся всё менее комфортными для жизни.
Может после пандемии будет больше возможностей для ремоута, и это поменяет ситуацию.

Будь ласка, перевірте ваш «екологічний рейтинг», бо:

1. Дані попереднього року Держстат публікує після 1-го квітня. Таким чином дані по регіонах за 2019 рік вже існують майже рік. www.ukrstat.gov.ua/...​/ns/vzap/arch_vzrap_u.htm

2. Дані викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від пересувних джерел забруднення по регіонах існують на Держстаті навіть без запитів за 2016-2019 роки www.ukrstat.gov.ua/...​0/ns/vzrpgz_reg_2019.html

3. Дніпропетровська область не є першою по викидах забруднюючих речовин, тому що є Донецька область.

4. Дуже цікаво чому відсутня Донецька область у рейтингу. Але ж там є хаб 1991 Mariupol. А також Донецька область перша по забруднюючим речовинам.

Дякую за коментарі! Дуже корисно почути відгуки, бо проект об’ємний, багато даних з різних джерел, і покращити точно є що. Наступного разу врахуємо.
А Маріуполя нема, бо маріупольські айтішники не відповідають на наші анкети. Наш рейтинг це статистика + оцінка міста жителями.

В Дніпропетровській області є купа промислових міст включаючи найбільш забруднюючий Кривий Ріг, Каменське, Жовті Води, Нікополь. Ви вважаєте це за нормальне відобразити сукупні показники всієї області в рейтинг міста Дніпро? Маячня якась

Абстрагуючись від даних статистики, дніпровські ІТ-спеціалісти назвали екологією міста проблемою № 1. А так, ви, звісно, праві. Краще брати дані по окремих містах, якщо вони є. Якщо нема — треба брати якесь наближення, наприклад, по регіону

Ірина, чи правильно я вас зрозумів, що ви вважаєте за нормальним ось це «наближення»? Ви самі хоч намагалися перевіряти дані не з потолка та «відчуттів», а зі станцій моніторингу там? Порівнювати їх з Києвом наприклад?

я вважаю, що статистика це краще, ніж «я думаю» і «мені здається». навіть якщо це якесь наближення. звісно, є room for improvement, і ідея про станції моніторингу дуже цікава. головне питання — скільки таких станцій і де вони (наскільки я пам’ятаю, не в усіх містах вони є)

Есть субъективные ощущения днепрян, а есть объективные замеры со станций мониторинга. Хочется чтобы в статье эти два показателя не смешивались.

А ещё есть статистика, на основе которой сделали рейтинг.

Данные по выбросам у Держстата — это годовая отчётность предприятий, где каждая цифра это примерно следующее, приведу пример на нашей любимой ДТЕК Приднепровской ТЭС:

1. Есть энергоблок № 8, который построили в 1960 году. Его проектная мощность 150 МВт.
2. Он работал в 2019 году 4274 часов.
3. На нём установлен мокрый скрубер, который очищает выбросы твёрдых частиц.
4. Берут сертификаты угля, который сжигают на этом энергоблоке (там указано содержание разных химических элементов, чтобы понимать какая будет эффективность сжигания и соответственно выбросы). Эти сертификаты всегда хорошие, так как по ним надо отчитываться тоже.
5. Высчитывают на этой основе такие цифры, которые не нарушает разрешение на выбросы в атмосферный воздух (там прописано, что граничная концентрация твёрдых частиц выбросов 997 мг/м3).

Всё. Так и попадают цифры в статистику. Эти цифры всегда такие, которые не нарушают разрешительные документы. Вот только есть много НО:

1. Уголь на ТЭС поставляет предприятие входящее в вертикаль ДТЭК и по факту его бадяжат очень сильно, но по сертификатам уголь хороший.
2. Мокрый скрубер уже давно очень устал и очищает очень плохо.
3. Котёл энергоблока очень старый и происходят постоянные аварии. Во время аварий происходят большие выбросы.
4. ТЭС маневрирует генерацией постоянно, поэтому энергоблоки постоянно стартуют/останавливают, из-за чего много залповых выбросов, которые содержат огромное количество вредных веществ.

Все эти пункты не учитываются в статистике выбросов и не контролируются государственными органами, так как, к примеру, в нашей области экоинспекция уже больше 12 лет контролируется бандитами и управляет бандит Шибко.

Поэтому Держстат — это просто бумажки далёкие от реальности.

Как-то все очень смахивает на рекламу

Мер якого міста більше заплатив те місто і в топі

Гєпа щось слабенько заплатив, всього за 4 місце

Тяжело заплатить, если ты мертв.

хочу проплатить за Бердичев, номер карты скиньте?

Я вже колись ставив це питання Максу щодо рейтингу міст.
От є букінг.ком. І є готелі в діапазоні 500-1000, і 5000-10000
В готелі з групи 1 рейтинг 9, і в готелю з групи 2 рейтинг 9.
При цьому ніхто не робить поправки на те, що вибагливість людей з групи 1 значно нижче, ніж з групи 2, і якби люди, що оцінюють групу 2 оцінили готель з групи 1, оцінка не була б 9.
Так само і з містами. Якщо людину зі жмеринки перевезти працювати в вінницю, він поставить вінниці оцінку 9. Якщо людину з якогось тернополя переверти в вінницю, думаю що її оцінка буде сильно менша, хоч це та сама вінниця.
Цікаво як вони це вирішують в статистиці?

Так, питання вибагливості важливе, і статистика не завжди може цей момент відобразити.
Тому в нашому рейтингу є і статистика і суб’єктивне враження тих, хто зараз живе в місті. І ці оцінки дуже показові — є міста, в яких все подобається (тим, хто в них живе), є середнячки, і є явні аутсайдери

До Франика переїжджають і з Києва і зі Львова. Хз щодо Вінниці. Але фінт вухами з цюріхськими трамваями, ще й здійснений двічі, заслуговує на повагу

Тобто в опитуванні повинні приймати участь тільки ті хто пожив в усіх вищеперерахованих містах?

Та тоже не поможе.
Ну Ви самі подумайте. От є віскарь найдешевший в ашані, я його п’ю щодня, це мій рівень. Мій сусід дядя вася п’є бояру. Його просять оцінити мій віскарь, для нього це космос. Для мене це буденність.
Я приїхав з Калабані у Львів, нічо крім коровника там не бачив. для мене будь-який офіс це космос. Для людини, що до цього була в 10 офісах у Львові, все інакше.
Таким чином люди в Житомирі можуть оцінювати свій офіс на 10ку не тому що він краще за офіс у Львові, а тому, що для Житомира це топчик, а іншого не бачили.
До сраки ці опитування, кароче.
Я колись дуже давно Макса про це питав, він не зрозумів питання, а я не мав сили пояснювати. І ось мій час настав :) :)

таке може бути, якщо опитувати дуже різні аудиторії. наприклад, в одному місті опитати айтішників. а в іншому пенсіонерів. або айтішників, і працівників укрзалізниці. тоді дійсно може бути таке. але в нас аудиторія однорідна, а міста різні. навряд чи між айтішниками з різних міст настільки різне уявлення про прекрасне, що якась діра за відгуками потратипа в топ рейтингу, а щось прекрасне опинилося внизу

може, тому що рівень айті у всіх містах радикально різний.

Джва виски этому господину!

Найдешевші ашанівські?

Теоретично можна було б побудувати схему опитування, відповідну реальності. Потрібно було б опитати людей, що жили мінімум в двох різних містах, дати їм можливість поставити оцінки обом. Потім на основі порівнянь пар побудувати загальний рейтинг.

З одного боку, воно так, але «Демократія — найгірша форма правління, якщо не вважати всі інші, котрі час від часу піддавалися перевірці». Не придумали поки кращих опитувань і критеріїв порівняння, тому використовуємо метод експертної оцінки і вважаємо його достатньо гарним.

Тогда это не «рейтинг городов», а «рейтинг удовлетворенности жителей городов состояним их нынешного города проживания».

Воно так і є. Мій тесть після війни прокатався в сибір в вагоні для худоби, він ставить плацкарті 10+ — тепленько, чайок-хуйок носять...
Для мене плацкарта це смерть.
візьми 10 людей з плацкарти і попроси оцінити купе — поставлять 10.
візьми 10 людей з купе і попроси оцінити купе — поставлять 5.

Раньше тоже любил плацкарт, ездили семьей к дяде, подарки, смотреть в окно со второй полки, чай, хот-дог на вокзале!...
После того как полетал и увидел Скипхол, новый аэропорт Стамбула...эти поезда и вокзалы это ппц какой-то :-)

То де, по-вашому, в голосуванні діваються ті, що п’ють віскі? Очевидно що в Франику і Вінниці віскаря п’ють більше) Чи ви вважаєте в вінничани, що приїдуть до Києва одразу будуть в захваті їхати до роботи годину+?

Ну не знаю, як безробітня, яка жила в Жмеринці, потім у Вінниці, а тепер у Києві, я хочу повернутись до Вінниці. Хоча, треба дивитись по районам міста ще.
У Вінниці чистіше, транспорт зручніший, шум на вулиці меньший, люди спокійніші, рідко (майже ніколи) виникає тероризм та блокування будівель. Розваг менше, медицина гірша за Київ, але я ще молода, немає потреби.

Я би додав ще такий показник, як толерантність. Наприклад, Івано-Франківськ — це хороше місто, але це і місто, де мер заявляє, що «гей не може бути патріотом» (джерело). Якби я складав рейтинг, то ввів би правило, що місто, яке має низький бал за толерантність, не може бути на першому місці.

Будь-який рейтинг сильно залежить від тих показників, на яких він будується. Ми намагалися нічого важливого не упустити. Ще є показники, які об’єктивно важко виміряти (та ж толерантність). Але за коментарі дякую, на наступний раз, ми рейтинг спробуємо покращити.

в Кривому Розі мер нічо такого не каже. цікаво, як там з толерантністю до будь-кого.
наскільки пам’ятаю(родом звідти) то було не дуже

Ця людина виграла мерські вибори в місті, тобто мешканці міста віддали за нього свої голоси, знаючи про його погляди (інтерв’ю було записане напередодні останніх місцевих виборів). Чомусь саме така людина виграла вибори не в Берліні, не в Парижі, не в Києві, навіть не у Львові, а саме в Івано-Франківську.

В Західній Україні на ліваків алергія.

Це тому що жителі Івано-Франківська толерантні і поважають право мера на власну думку. :)))
P.S.
А якщо серйозно — не думаю що рівень толрантності якось сильно відрізняється від інших регіонів України. Скоріше, це за якими критеріями цю толерантність міряти (тут більшість людей має більш консервативні погляди, тому ЛБГТ, фемінізм і інші «прогресивні» ідеї мало популярні).

А чому місто з низькою толерантністю з якогось питання не може бути на першому місці?

Интересно, а за счет чего во Франыке такое высокое качество медицины? Там частные клиники пооткрывались лучше чем Параскева?

Исторически сложилось, что во Франковске очень сильная медицинская школа. Больше хороших специалистов — лучше медицина. Да и медицинских учреждений очень много, как для сравнительно небольшого города.

параскева ужасная клиника

Аргументы? И какая во Львове лучше?

пару лет назад жена с ребенком пришла на прием к терапевту с явными признаками кори у обоих, врач сказала что это аллергия, вообщем параскева уже не та, малого водим в веселку.

такое. На одном примере слабенько. Фейлы бывают у всех. Некий минимальный уровень качества в общем-то гарантирован

до этого были фейлы по меньше, это был последний фейл что я помню, потом мы просто перестали туда ходить

Ні Парскеви ні Медікаверу нема, зате є Святого Луки, Oxford Medical і тд, хоча їм є ще куди тягнутись до того ж Медікаверу. Ну а загалом то тут багато хороших лікарів,

А що сталось із Донецькою та Луганською областями?

А ви тільки проснулись? Ше якихось 7 років тому Донецьк входив в топ-5 ІТ міст України. А тепер там рускій мір.

Інші міста(крім облцентрів) є і в інших областях. Але до рейтингу мабуть увійшли міста з найбільш розвиненим ІТ ринком(вакансії, кадри)

Міста поза обласними центрами та села не увійшли до нашого рейтингу з тієї ж причини: там проживає занадто мало ІТ-спеціалістів (1,4% за даними «Портрета ІТ-спеціаліста») і ми не змогли б зібрати потрібну кількість анкет.
Західна Україна безпечніша за інші регіони.

Не повторюйте, будь ласка, наративи російської пропаганди. Не існує декількох Україн, є «захід України», «схід України» тощо.

наявність аеропорту та кількість рейсів з нього за день у вересні 2020 року

У вересні 2020 (пізніше теж) був рейс Рози Вітрів з Миколаєва до Києва (планують повернути у літній навігації), на інфографіці — 0 рейсів з Миколаєва. (Розумію, що це не вплине на загальні результати, але все ж)
[www.airportia.com/...​hts/7w195/kiev/nikolayev]
[windrose.aero/...​/avia_ua/direct_schedule]

Не повторюйте, будь ласка, наративи російської пропаганди.

+1

Є Північна та Південна Кореї. І є Україна.

Эти рейсы ни разу не вылетели из нашего аэропорта, так что 0 это правдиво. Рекламки и постики в разных ресурсах, это шлак.
И второе, данные проверяйте перед публикацией,
www.nlv.aero

Аэропорт закрыт, Карл! Может быть откроется с 1-го марта ))
Ради прикола, на сайте Розы ветров, нажи, бронировать и попробуй выбрать хоть какую-то дату в феврале)), на заборе тоже много чего пишут )

Маячня, я власною персоною прилітав до Миколаєва. Так, зараз аеропорт зачинений, однак рейси восени були. + я додав історію рейсів, де видно, що до січня вони були. І так, я написав, що ЗАРАЗ рейсів немає, однак вони були станом на вересень 2020, коли інфографіку готували.

Докази з ФБ:
www.facebook.com/...​987900&id=100002160013264
www.facebook.com/...​ova/posts/915006302353479

Мої фото (залив спеціально для вас):
imgur.com/a/NvQ5yhf
imgur.com/a/QpvOFcu
imgur.com/a/9NKrn0l

Сподіваюсь, наступного разу ви будете ретельніше перевіряти інформацію.

На всіх картах є, сірий колір означає відсутність даних

Якщо Ви не бачите Криму на картинці типу цієї,
s.dou.ua/...​er-840×460_v3_o26zSaP.png
спробуйте, будь ласка, відрегулювати яскравість і контраст дисплея.

Ознайомтесь також з цим коментарем
dou.ua/...​rums/topic/32743/#2056372

Ваш камент типу має бути дуже смішним?

А в Донецькій області є айті? Знайшов на ДОУ аж 4 вакансії в Маріуполі. Де починати сміятись, чи це в Харкові так сумують за рускім міром(сподіювась все ж шо це прикрі винятки а не тренд)?

Завжди було цікаво по яким критеріям рускіє/малороси зараховують людей в «патріоти»? У вашій інтерпретації патріот мабуть негативне навантаження несе.

Ну так все ж, список в студію, будь-ласка.

«Як бачимо, на перші позиції в рейтингу вийшли міста середнього розміру, потіснивши міста-мільйонники. Це дещо неочікуваний для нас результат, адже наразі близько 85% ІТ-спеціалістів живуть у п’яти найбільших містах України. Проте ці обласні центри, як показують дані, не є найзручнішими.»

Это объясняет популярность трактора в Эльфии среди украинских айтишников. Жители Киева никогда не поверят, что море, солнце, низкий уровень преступности можно получить не уезжая из Украины. В их сознании, хрущёвка в спальном районе Киева с заплёванным подъездом — это типичное жильё украинского айтишника.

Ну значит, они «продались» «кидалам-застройщикам».

низкий уровень преступности можно получить не уезжая из Украины

Был низким. А потом ты вернулся :)

Превышение скорости в Украине не является уголовным преступлением.

Как человек проживший в хрущевке много лет,
всё таки не такие они заплеванные как 9-ти этажки)

Бывают они весьма ухоженные

имхо, 9-иташки самое хуевое говно, что строил совок.

Построили они то, норм в принципе, не хуже хрущевок, но почему-то жители их просто ненавидели, засирали как могли, в голову приходит только теория разбитых окон, типа мусоропровод и его вонь и грязь, создаёт ощущение мусорника вокруг.

5 этажки некоторые были из кирпича и там звукоизоляция еще по божески, в панельках это п**ц, если сосед стучит то легко через этаж, два слышно, перфоратор на весь дом херачит, планировка никакущая, вентиляция дохнет, площадь очень маленькая, низкий потолок, в спальне утром нечем дышать, тесная ванная комната, вернее шкаф для ванны и умывальника...кухни по 6 кв метров, плотность населения в районе очень высокая, постоянные сквозняки между домами...ничего там норм не было — рабочие бараки.

Все это в добавок множится на твой поинт про засирание.

Думаю тут еще играет год заселения, когда строились хрущевки вполне себе были планы по озеленению района, облагораживанию придомовой территории и тд — соответственно у людей было немного иное отношение к такому жилью. Плюс малая этажность — она всегда более удобна и оптимальна с точки зрения комфортной и нормальной жизни.

Когда пошли девятиэтажки — началась совсем другая история. Массовая застройка, компромиссная придомовая территория, огромные спальные районы и тд. Самый неудачный формат, а нынешняя его версия (овер 25+ этажей на клочке земли) это вообще какой-то адЪ

Я очень много ездил по командировкам в своё время, был везде кроме Донецкой области. Что-то не припоминаю никаких откровений увы. Унылая совковая застройка везде (кроме исторических цетров пары-тройки городов типа Львова).
Был несколько раз в Ивано-Франковске тоже. Не такая жопа как Черкассы, например, но чёт не помню что бы я бы впечатлён.
Вот покидал «человечка» у гугл-картах по Ивано-Франковску, что бы память освежить. Или убитые хрущи или убитые частные домики. Дороги убитые, часто вообще их нет. Облупленные здания, везде колхоз и машины из 80х. Я много ездил по Украине лет 10 назад и, судя по гугл-картам, ничего особо не изменилось. goo.gl/maps/Cf6qkXtBJXiN283c7 — вот такая картина практически везде. Киев хотя бы развивается. Увы, далеко не так как он мог бы развиваться, но строится жильё на любой вкус, инфраструктура какая-то... Мелкие же города будто замерли во времени.
Для сравнения — вот где я гуляю в обед в Эльфии goo.gl/maps/DfNHpz34L5pBX4nm6
Когда вы говорите, мол люди уезжают в Эльфию, потому что не побывали в Ивано-Франковске — я не знаю, мне плакать или смеяться

кроме исторических цетров пары-тройки городов типа Львова

Одна из причин, почему я не захотел переезжать во Львов — эта сраная брусчатка повсюду.

Вот покидал «человечка» у гугл-картах по Ивано-Франковску, что бы память освежить. Или убитые хрущи или убитые частные домики. Дороги убитые, часто вообще их нет. Облупленные здания, везде колхоз и машины из 80х. Я много ездил по Украине лет 10 назад и, судя по гугл-картам, ничего особо не изменилось.

Одесса сегодня. Я тут недалеко живу и часто гуляю.
maps.app.goo.gl/A9XbEsYbcqbbudeB8

Одна из причин, почему я не захотел переезжать во Львов — эта сраная брусчатка повсюду.

Насправді її не так багато, як здається. І на магістральних дорогах її зараз міняють на асфальт (наприклад, дорога від вокзалу в центр). Якщо живеш за кілометр від центру — можна цілий день їздити з дому на роботу, в школу, в магазин і не проїхати і метру по бруківці.

Я тут недалеко живу и часто гуляю.

Очень живописные некро-тазы, дама на ренже едущая по трамвайным путям и небо в клеточку из проводов.

«Скучаю» по украинским водителям goo.gl/maps/xHLyzonprY3ZbH439 :D
В остальном — согласен, намного веселее чем Франковск

В Украине Google — это 2015, всё таки многое изменилось за 5 лет.

Кстати, посмотрел, моя ссылка на maps была создана 6 лет назад. Сейчас это место изменилось до неузнаваемости.
m.facebook.com/...​288529&id=100001543436693

Да ладно, вот Франковск, в котором я гуляю по вечерам goo.gl/maps/wmmZ6jStKLw2fRXY8 и это фото 14-го года. Сейчас лучше — убрали уродливые лотки, почистили фасады от кричащей рекламы, кафешки поставили приличные терассы и красивые зонты.

Тут упоминали про вонючие киевские хрущи — так вот даже в этом Франковске да, можно приехать и погулять, но где тут жить? Эти досовковые дома может и выглядят приятнее чем жуткие бетонные коробки, но они практически все в аварийном состоянии. Я несколько раз снимал жильё в центре таких вот городков в похожих домах — обычно это полная жесть. В Киеве (и, судя по всему, в Одессе) хотя бы можно купить относительно приличную квартиру, построенную в 21ом веке.

Судя по всему, вы вообще ничего не знаете о Франковске. Потрудитесь погуглить тамошние новострои, вы такого обилия качественного нового жилья нигде больше в Украине не увидите. И кстати, недорогого жилья. Там сложилась уникальная ситуация, когда застройщиков много, они конкурируют (прикиньте, такое бывает), а местные власти им не потакают, а пытаются заставить их играть по правилам. С переменным успехом.

Судя по всему, вы вообще ничего не знаете о Франковске.

Я этого не отрицаю. Был проездом много лет назад. Хорошо если так.

Да, это барыжное место меня тоже коробит. Уже год слышу от местной власти обещания навести там порядок.

Я из Киева. В Днепре живу 10 лет, у меня жена оттуда. Раньше жил на два города: Киев — Днепр. Сейчас на три: Ивано-Франковск — Киев — Днепр. И все идет к тому, что Киев выпадет из этой формулы.

Первый вариант на данный момент вообще не достроен. Помоему там предусмотрен подземный паркинг, но это не точно. А место расположения отличное. Но учитываю плотную застройку в центральном районе, врядли вы там найдете большую детскую площадку, обилие деревьев и кучу места для парковки своей ласточки. Вторй вариант — это, похоже, ширпотреб. Такого барахла полно, это для тех, кто приезжает из соседних сел. А девелопер хороший. Скорее всего, там нет общего подземного паркинга, но есть много приватных гаражей на цокольном этаже, так во Франковске часто делают. Я мельком взглянул на ссылки, могу ошибаться, т.к. полтора года назад, когда мы в поисках квартиры промониторили кучу новостроев, этих комплексов еще не было. А вот третий вариант — там только из-за места расположения цена должа быть высокой. Это улица Шевченко, на ней исторически стояли особняки крутых горожан. И сейчас стоят. Паркинг там точно есть, вот только я не совсем понимаю, как в него заезжать, учитывая, что он выходит на пешеходную улицу. Как-нибудь разрулят это, но пока не понятно. И конечно же этот вариант страдает проблемой любого тихого центра — отсутсвием рядом больших супермаркетов.

О, рассмоторел внимательно второй вариант и понял, почемуя его раньше не замечал — мы искали квартиру в центре. А этот район называется Княгинин. Район старый, но совсем не центр. Но лет через 10-20... с такими темпами роста города, это будет очень крутое расположение.

Ха. Знайома локація з Франика. Ну спальні райони з панельками звичайно не торт. Але за 5 років, що пройшли з часу зйомки, багато що змінилося навіть в тих дворах. Можу при нагоді сфоткати саме ту локацію для наглядності. Але краще весною, бо зараз там все в снігу

Ужгород на каком-то непонятном месте. Европка и Карпаты под боком, город живописный.

Аэрофобам только этого не говори.

Як на мене, то в принципі більш менш очікувана картина.
Трохи не розумію чого Харків (де я мешкаю) в плані екології поставили в рейтингу нижче ніж той же Київ (хоча з екологічною ситуацією я знайомий і вона в Ха досить непогана як для мегаполіса).
Та і деякі інші моменти в плані екології є.

Але вцілому я б сказав що плюс мінус картина правдива.

В Івано-Франківську останній раз був в 2016 році, звичайне маленьке обласне містечко із затишним центром. Але за стільки років може там багато чого змінилось.

Франківськ дуже сильно змінився на краще за останні роки

Только месяц назад в нем был, надписи(граффити это не назовешь) просто на каждой стене города. Круглосуточных доставок нет. В новостроях возле озера и парка должно быть норм по идее.

Так цивілізація вже майже прийшла — діти можуть дозволити собі купити балончик з краскою, але не надто багато балончиків (щоб вистачило на графіті). От згадую Афіни — вони в цьому плані набагато вперед просунулись (скоро на Акрополі малювати почнуть). :)
Щодо цілодобової доставки- не думаю що вона буде рентабельна. Місто маленьке, людей які всю ніч не сплять, а пють і жеруть — мало. І вони як би про проблему знають і купують все заздалегідь.
Щодо новобудов — так, їх багато. Навряд чи вони якось відрізняються особливою якістю в порівнянні до новобудов в інших містах.
Я б сказав що місто в деяких місцях занадто перевантажене дрібними торговими точками/кіосками/лотками, особливо це помітно влітку.
P.S.
Оцей позор в центрі міста вже хз скільки років
goo.gl/maps/AMPr21xLLbrQgt1y8

Так, я теж трохи сумніваюсь в адекватності оцінки екології. По-перше, більшість показників тут рахуються по області: наприклад, теоретично, якийсь завод чи заповідник на півдні Хмельницької області більше впливав би на екологію Чернівців ніж Хмельницького, але порахований він буде до Хмельницького. По-друге, абсолютна і відносна площа заповідників в області сильно корелюють, але враховані як два незалежних показника.

Коксохим воняет, машин много. Да, в ХХ есть коксхохим, представляете

Коксохим, ТЕЦы, ну и в общем больше особо дымящих нет.
В Киеве же для сравнения и воздух куда грязнее (всегда по статистике пробивает дно по воздуху), да и пром зоны «поярче» наших.

Экология не очень объективная все таки.

Это народ еще в донецкой области воздух не нюхал, с его литейными заводами и всякими стиролами :-))))) А уж как любят зимой топить углем в мелких городах и поселках..мммм...Красота вообще! :-)

З екологією якось дивно вийшло. Ось, наприклад, виходить, що рейтинг Дніпра гірше, ніж Запоріжжя. Але.
Дані беруться з області в цілому (а в Дніпропетровській області крім Дніпра повітря активно забруднюють ще і Каменське (Дніпродзержинськ), і Кривий Ріг, і Нікополь), і це впливає на рейтинг обласного центру.
То це ретинг мiст чи областей?

Це рейтинг міст, але там, де не було статистики по містах, брали по регіонах ( це в методології детально описано, якщо цікаво).
Іноді це навіть краще, ніж статистика по місту (площа заповідників, чи площа звалищ, наприклад). Іноді — ні (як в даному випадку з викидами в повітря). Але ідея була, що непрямі показники краще, ніж ніяких.
А в Дніпрі і оцінка жителями екологічної ситуації дуже погана. Десь 70% опитаних вважають що це одна з основних проблем міста

Ваші фейкові цифри по екологічному стані в Дніпрі потім будуть виражатися у відтоці людей з Дніпра. Не треба натягувати всю область на конкретне місто.

ох, если б отток людей был только из-за экологии ...

Я розумію. Але я за об‘єктивність. Я так само маю претензіі до оцінювання якісті медицини по кількості мед. персоналу. Це тупо фейк, а не метрика

На личном опыте убедился что onClinic в Днепре и Добробут в Киеве, при равных ценах дают весьма разные результаты, к сожалению. Но в целом господа IT-шники по большей части могут себе позволить лечение и в Израиле или Испании, что будет эффективней в разы, и тут уже играет роль близость к аэропорту.

На личном опыте убедился что onClinic в Днепре и Добробут в Киеве, при равных ценах дают весьма разные результаты, к сожалению.

Тут можно поподробнее?

Я сбежал из родного Киева в захолустный Ивано-Франковск. И возвращаться не собираюсь.

Кабаков там на каждом углу натыкано, если считать на душу населения, то не меньше, чем во Львове. Качество еды отличное, обслуживание лучше киевского, т.к. тут не избалованы туристами и большими чаевыми. Кофеен тоже много (после локдаунов некоторые из них, к сожалению, закрылись). Я не ходок в ночные клубы, но они, наверное, тоже есть — постоянно в прессе шум из-за того, что какой-то очередной ночной клуб нарушает покой горожан после 22:00. Мест для прогулки — масса, центр города прекрасен, городской парк, городское озеро — тоже отлично, а еще куча скверов, две речки, рекриационная зона в Вовчинце. ТРЦ мало. Спортлайфа нет вообще. Макдональдс только летом откроют. Бассейн знаю только один, с этим плохо. Но зато рядом горы — чуть больше часа езды, и ты в Яремче или в Косиве. Рядом Буковель. Рядом Моршин. Аэропорт, да, ужасен. Но рядом Львов (2 часа езды).

вы в жулянах живете и до аэропорта пешком ходите? если нет, то добавляйте сюда еще минимум час на дорогу по Киеву.

Больше.
Надо сначала добраться до точки отправления маршрутки/пригородного ЖД до Борисполя, а потом до самого аэропорта.

я как-то офигенно просидел в такси минут сорок где-то на подъезде к Борисполю. Как по мне, с элетричкой риски ощутимо меньше.

Макдональдс только летом откроют

без макдака то не місто

я знаю тільки один — басейн ІФНТУНГ. а які ще є?

радий, що вам подобається моє рідне місто, але зі скверами ви, імхо, переборщили. З ними, як і парками, у нас трохи біда

Были как-то день в Франковске, город удивил, очень приятный.
В сравнении скажем с Черновцами, которые интересны центром, но в целом какой-то «недоделанный», «поломанный» город.
По приятности ощущений от Франковска могу только Чернигов назвать.

родной Житомир — сер, никакой, кафешек тех же приличных почти нет(все приличные работают в фаангах Киеве). Тетерев, леса рядом — не особо спасают от ощущения «застойности болота». уехал поэтому, в 2003. думал в Киев, но он очень изменился с времен моего студенчества 90ых в худшую, как для меня, сторону. А вот Харьков и понравился.

Черкассы — вызвали аналогичные ощущения.

это если о «захолустье», о котором есть личные впечатления. От Запорожья например не сложились, потому что все время проводили на Хортице :)

Киев, Харьков, Львов, Одесса, Днепр — это просто другая весовая категория.

Кабаков там на каждом углу натыкано,

Важнее качество, а не количество. А если местное население ездит на 30летних жигулях и бляхах, то за качество никто платить не будет, поэтому «киевскому» айтишнику толку от этих кабаков — 0

Вот, ссылку надыбал bzh.life/gorod/126383.
Зайдите в Fabbrica на пиццу. Или в Коррасини на мясо. Или в Деликацию попробовать сладости. Или в Ростерию Кави попить кофе перед камином. А есть еще Ресторация Муляровых, Мануфактура или виски бар Старый Пес. Я молчу уже о легендарной Десятке. И вообще не говорю о сетевых заведениях, только об аутентичных.
Уверяю, вы будете приятно удивлены. А потом поговорим.

Жодного разу не було проблеми «куди зводити гостей міста». Десь на тиждень різних закладів точно вистачить.
P.S.
Якісь екстримальні варіанти типу гості — вегани не розглядаю. :)

Я кстати, начал рассматривать Франковск, как направление, для отдыха выходного дня.
Так как, аэропорт работает, лоукосты в Киев по 600 грн.

Что за лоукост такой по Украине за 600грн? Поделитесь ссылочкой:)

нету лоукоста по украине)) поидее его хотят замутить из наших самолетов антонова, ну и есть амбиции у пару лоукостеров европы, но не думаю что их пустят)) на данный момент летает виндроза, только не пойму откуда сумма 600, если там в раене 2к, возможно на момент написания была какаято акция, там они щас лоббируют свой «проезной», ток пока карантин не вижу в нем особой или даже НЕ особой выгоды)

Хз хз.. я бы наверное не рискнул сейчас жить в Киеве. Разве что в каком-нибудь Ирпене.
Эта вечная загазованность, бесконечный поток пыли и шума, вечные пробки, грязь и лютая суета, лысый левый берег где одни бетонные шпалы без единого деревца — это не комфортные условия для жизни.
Так, приехать, поработать, погулять среди бетонных джунглей, почувствовать так сказать запах мегаполиса — да, круто, но жить в этой среде сложно.

Да это же субъективщина. Есть базовый список атрибутов правильной урбанистики где не только Киев но и большинство пост-советских городов пролетает мимо, ведь комфорт города это не только количество новостроек на метр квадратный.
Все остальное — это уже личные предпочтения.

Не сказал бы что все.
Киев именно в плане удобств сложный, особенно если есть дети.
Лютый дефицит школ/садиков (потому что 25 этажных шпал натыкали, а школ и садиков не натыкали), только 2 iMAX-а на такой гигантский город (и туда и туда (Блокбастер, Ривер Молл) добираться геморно, далеко оно от метро). Придомовая территория .. чаще всего — это напрочь запаркованные дворы, повезет если живешь возле парка, или в нормальном ЖК за кучу денег где на территории есть инфраструктура, подземный паркинг и хоть какая-то территория где можно, например, бегать по утрам.

Ну из плюсов конечно — высокие зарплаты (хотя смотря с какой стороны смотреть — цены на жизнь/недвижимость на столько же и выше), реальное разнообразие крутых компаний, это ядро политической и вообще всей жизни в стране, близость к аэропорту откуда есть рейсы почти куда угодно, широкое разнообразие качественного новостроя и хороших ЖК.

Киев как и все крупные мегаполисы мира — это сложный город, со своими плюсами и минусами.

Ну сравнил с Запорожьем. Последний город, конечно, нуждается в серьезном внимании.
Я говорю если сравнивать с той же Одессой, Харьковом, Львовом, ИФ.
Вцелом, они более ухоженные, более удобная развязка транспорта, и много других моментов.
Киев сложный, смотря какие стратегические цели себе ставит личность и какие конкретно преимущества получает в столице. Есть отрасли где не в столице реализовать невозможно.

Менталитет, ухоженность ЖКХ-инфраструктуры, разнообразие ТРЦ, придомовая территория, историческое наследие и его состояние, экология, разнообразие рабочих мест (конкретно в рамках IT), университеты, разнообразие культурной/социальной сферы (театры, опера, филармония, концерты, прочее), инвестиционная привлекательность, количество новостроек, и можно продолжать долго.

Есть города, которые преуспели, есть города, которым еще нужно догонять

Я в Запоріжжі була один раз, років 15 тому. Але заводи і смог на центральній вулиці досі пам’ятаю.
Центр Франківська — це суцільний парк, пішохідна і відпочинкова зона

Забавно в Чернигове сьем — 2к (5500), дороже чем 1к и 3к квартиры (по 4000 грн).
В Ровно и Хмельницкой области тоже похожие эффекты.

Франківськ вважаю кращим для життя в Україні, не лише для айтішника. Прожив там лише півроку, але враження — супер

Погоджуюсь. Жив в Тернополі, Києві, а зараз в Івано-Франківську. Є типові проблеми малих міст (мала сфера розваг і ТРЦ, низька оплата праці). Але річки навколо міста, гори що поруч, ціни на житло і сферу послуг, розвиток громадськтого середовища (Urban Space, Промприлад) та інші плюси переважають.

Отже, не я один думаю, що Сан-Франківськ найкраще місто для життя в Україні. До речі, там зараз вивiльнилися чудовi офiснi примiщення на вторинному ринку, а також вже майже готовi новi офiснi центри. А ще на пiдходi новi чудовi ЖК. Загуглiть Парус, наприклад. Або ж HydroPark DeLuxe.

Парус це той самий треш, шо у Львові?

Ні. це інший треш :) Стіни з газобетону по 1,500 ка за метр. lun.ua/...​жк-парус-івано-франківськ

Дуже класне представлення даних на карті України

Підписатись на коментарі