Де в Україні айтішнику жити добре. Будинок, природа. Роздуми

Багато в кого з’явилась можливість працювати з дому. Навіщо залишатись у великих містах, стояти в заторах, дихати брудним повітрям, жити у багатоповерхівках з сусідами, переплачувати за житло, мати проблеми з паркуванням, коли за ті ж гроші можна переїхати в менше місто або навіть село ближче до природи, пити чисту воду з свердловини, мати свою ділянку і жити в комфорті. Але нажаль в Україні не так багато місць, де при цьому всьому буде нормальний інтернет, гарні школи, транспортне сполучення, дороги, наявність продуктових і господарських магазинів і щоб близько до природи. Особисто мені найбільше подобаються Івано-франківська (+місто), Чернівецька і Львівська області, а саме райони ближче до Карпат, бо люблю гори. А що ви думаєте на цю тему?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Я би введення смартворкінгу в 2020 порівняв зі скасуванням панщини в 1848-1861.
І тоді були незадоволені, як ми тепер без пана будем жити, і так само зараз деякі скавулять за офісом.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Українському айтішнику всюди буде погано і завжди він знайде що розкритикувати:

— Житло (занадто дороге/просте/далеко від роботи)
— Податки (занадто великі/багато бюрократії)
— Люди (занадто нудні/докучливі/жадібні/чванливі/ледачі)

Так, але є ̶с̶о̶р̶т̶а̶ нюанси!

в Турции наверное или на Кипре

В Буковелі, як варіант

Я би введення смартворкінгу в 2020 порівняв зі скасуванням панщини в 1848-1861.
І тоді були незадоволені, як ми тепер без пана будем жити, і так само зараз деякі скавулять за офісом.

Тут суть в чому, 1. Є не так багато професій, де люди можуть собі дозволити жити за містом біля природи. 2. В розвиненій Європі і штатах набагато більше людей живуть у своїх будинках. 3. Доходи айтішників дозволяють.

Не розумію чому цим не користуватися, навіть якшо прийдеться відірвати дупу від крісла і щось зробити по господарству

Сільські жителі встигають ще й город обробляти, свиней вирощують, кури, корови.. не думаю що буде важко просто слідкувати за своїм будинком і територією

Сільські жителі встигають ще й город обробляти, свиней вирощують, кури, корови..

..., і прекрасно при цьому виглядають, і в театри ходити встигають.

Які театри в 21 столітті?

Ви праві. В 21 столітті потрібно лиш вигортати гній з-під корови, і чистити сніг :)

Нетфлікс, Ютуб, ФБ, Телеграм і ще з десяток. Кому ті стрибаючі бовдури на дерев’яній сцені потрібні.

Думаю Вам можна муватись в село, Ви палюбе нічого не втратите.

Якраз планую переїзд на озеро Комо.

Це ви якраз поцікавтеся. Там де до «асвабаждєнія» запоребриком фольксдойчі організували фільварки, люди навчені старанно працювати і досі в моєму родинному селі зустрічаю череди по 30+ корів (стою машиною на узбіччі поки пройдуть, коли відвідую цвинтар).

А там де лише бухали раніше, там і тепер лише бухають...

Значить принаймні моє родинне село і також село де я вже почав облаштовуватися — винятки.

В городе против дома родителей(второго) корова есть. Вернее две.
Да, их меньше — но не совсем уж нету.

було б круто створювати комуни, наприклад село айтішніків на 20 хат де всі живуть з подібними інтересами на баченням як вести побут, можна ділитися на там сімейний квартал і сінгл )) от так можна тоді хоч і на балі переїжджати, а самому, це не зовсім то. А за освіту всякі онлайн курси будуть кращі школи де дітям цікавіше подіставати викладача ніж вчитися :)

А бабы тоже общие?
Мне кажется, Швеция давно подобное как-то изобрела.

як казав наш фізик коли здається то хреститися треба :)

Если собрать топ-20 ЧСВ комментаторов с ДОУ то можно устроить реалити-шоу получше Дом-2. Вечером собираются у костра, им накидывают какую-то политическую тему, а зрители с попкорном наблюдают как они чуть ли не до драки доходят, но никто не отступает от своей точки зрения

Вы наверное не в курсе, но каждый АЙтишник тут считает своих коллег скучными, занудами, задротами с которыми не о чем кроме как фреймворков поговорить. И только себя он считают правильным АЙтишником со здоровыми хобби и интересами, с которым не скучно.

буквально вчера читал про такую инициативу и какой жопой она закончилась.
А вот поехать в готовое село, достроить его инфраструктуру, это можно, это гораздо проще.

По-моему с детьми это приближается к невозможному для ойтишнега. Потому что стоить будет дофигища. Тут придется искать компромиссы.

Для тех, кто больше любит море, а не горы, есть отличный вариант — Санжейка (40 км от Одессы).
Не такое распиаренное место, как соседние села, поэтому там поспокойнее, при этом всё остальное — примерно такое же (местные жители, цены, интернет, дороги).

Я вот заглядывался на трешку на верхних этажах в Голосеево (сельхозак). Но не наскирдовал достаточно.

Я колись також так думав — буду сидіти в своєму кабінеті, дивитися на ліс, і писати.

Але більшість роботи робиться в безпосередньому контакті з людьми.

Те, що вимагає концентрації робиться будь-де — від крісла в літаку (біля вікна) до альтанки з краєвидом на власному подвір’ї до кухні до окремого кабінету...

В срубе на Карпатском склоне, у медведа за пазухой. Топить дровами, снег, когда будет, чистить бесполезно, еду доставлять дронами, выходить только по большой необходимости.

выходить только по большой необходимости.

Ви пропонуєте по малій необхідності навіть не виходити зі зрубу? Аутентично...

Медведы де кругом, мала нужда будет заставать зненацька.

Зачем тогда уже Украина? Можно виллу где-то на Бали или в Тайланде купить. Теоретически, они еще и в цене будут расти так как удаленка станет нормой и народ не будет привязан к конкретным странам и конкретным городам. Со школой, правда, будут проблемы, но мне кажется школьное образование это пережиток прошлого. Частное образование рулит, лишь бы деньги были.

Интересно, какой распределение возраста у сторонников идеи «ближе к земле» с одной стороны и «удобства в квартире и 1ГБ/с из стенки» — с другой... Или, может, гораздо будет интереснее узнать распределение людей с опытом «отпахал с 4 до 16 лет на бабушкиной ферме» и желанием жить в собственном доме с одной стороны и «впервые увидел корову в 16 лет; проживу остаток лет без этих сокровенных знаний откуда берётся молоко» — с другой...

В мене в селі 100 Мб оптика і зручності всередині. Ніби достатньо.

Или я не раскрутил синтаксис или тут не предусмотрен вариант

«отпахал с 4 до 16 лет на бабушкиной ферме»

и манал повторять этот опыт, предпочту жить в комфорте

Хорошо где нас нет.

Рекомендую Копичинецьку громаду Тернопілької. Там просунутий голова — 28 років. Залізнична станція, з поїздом на Київ-Рахів. Шосе Тернопіль-Чернівці, супермаркет, школа-гімназія 546 по ЗНО в Україні.

школа-гімназія 546 по ЗНО в Україні

Ну это такое, сегодня есть, а завтра нет. Вот взять в моем городе, школу неподалеку. 2017 — 497 место; 2018 — 706; 2019 — 195, вах-вах попали в топ-200 школ (видимо после провала в 18, ввели телесные наказания 🤣); 2020 — 487. В принципе, можно сказать что школа все же входит в топ 500, но результаты нестабильные.

ну так, треба виводити якесь середнє за останніх 11 років, саме тривалість навчання в школі.

Было бы неплохо, кстати, если бы сделали какой-то подобный сервис. Все таки зно уже 12 лет проводят.

У вас тільки за 4 останні роки є, а ідея в тому щоб мати усереднений рейтинг за останні 11 років. Таким чином вбити флуктуації, які з року в рік досить значні.

Так, можете зробити аналогічне, тільки за 11 років.

Цього року були зміни і ЗНО здавали лише ті, хто збирався вступати в університети. В попередні роки здавали всі випускники. Тому результати можуть суттєво відрізнятися.

Залізнична станція, з поїздом на Київ-Рахів. Шосе Тернопіль-Чернівці, супермаркет, школа-гімназія 546 по ЗНО в Україні.

Заманивать жирных налогоплательщиков и бабло-заводильщиков школой и ж/д станцией — это слишком примитивно. :)

Земля под застройку от общины бесплатнo. Освобождение от коммунальных платежей на следующие 5 лет. В общем, что-то реально-ощутимое...

П.С. Хотя, смотрю вот результаты прошлых презовских выборов:
— Тернопольская область = 50.43% за клоуна (для сравнения, Лъвовская область 62.79% за Порошенко).

Не, отказать...

— Тернопольская область = 50.43% за клоуна (для сравнения, Лъвовская область 62.79% за Порошенко).

Різниця між Львівською і Тернопільською тільки в тому, що Львівська була під Російською Імперією 9 місяців з 09.2014 — 05.2015, а Тернопільська 1810 — 1815 і 09.2014 — 06.2017 тобто 8 років.

Львівська була під Російською Імперією 9 місяців з 09.2014 — 05.2015, а Тернопільська 1810 — 1815 і 09.2014 — 06.2017 тобто 8 років

Это я не распарсил.

На этом форуме есть эксперты всех мастей!)
Поднимите вопрос ракетостроения и освоения других планет — они и Илона Маска за пояс заткнут)

Мій парсер теж завис від наданих історичних дат..

Заипали уже со своим эфемерным выбором «где жить айтишнику гаражо». Где есть компьютер, там и хорошо.

Еееееесли бы, тогда доинтернетовских айтишников вообще не было бы.

Где есть компьютер, там и хорошо.

Hе скажи. Оторваться от компа и выйти з гаража:
— к речке с горками и уточками
— или к бетонным человейникам с машинами и зомбаками кругом

... это-таки 2 большие разницы

Деревенские больше напоминают зомбаков.

Пожил как-то южнее Одессы, и только укрепился в своëм горожанстве.

Деревенские больше напоминают зомбаков.

В нашей дёревне — народ массово тусит без масок по любому поводу и забивает на все барановирусные истерики. Маски можно увидеть лишъ в магазине. Детсады работают, без проблем.

В то время, как в соседнем крупном городе — в масках все даже на улицах. А с 8 вечера комендантский час.

Спрашивается, и кто зомбаки?

А с 8 вечера комендантский час.

це де таке?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Засыплет снегом зимой, будешь вместо работы в комфортной многоэтажке, где за тебя все делают коммунальные службы, двор от снега чистить лопатой, летом — траву косить, осенью — листья убирать. И так постоянно какую-то фигню приходится делать, чинить, убирать или искать людей, которые это сделают за тебя. Комфорт офигенный.

Не пугайте людей и не мешайте уезжать в те зажопья, куда им хочется, махать лопатой, ловить интернет на березе, чинить крышу и стричь газон. Вам же больше места останется :)

Оптика, при біді 4G хотстоп; газон можна не косити, можна косити за бажання, а можна відаутсорсити місцевим; дах поки що не ламався — цікаво, що з ним буде після цього всього снігу. І місця багато.

Після 8 годин за компом корисно лопатою помахати

Після 8 годин за компом навіть водки випити буде корисніше, ніж продовжувати сидіти за компом.

oh my sweet summer child. Є велика різниця між «є настрій, піду помахаю лопатою» і «треба»

Ну треба так треба. Зато свій двір, де гуляє собака, бігають діти, місце для декількох авто. Ми ж працюєм теж через то шо ’треба’

Звісно, просто не треба вмикати стокгольмський синдром і перетворювати це на плюс.

Плюс тільки через то шо в нас така робота, сидіти на кріслі

і що? Якщо завтра тебе примусять носити чиновників від дому до ратуші на власному горбу, мотивуючи це тим, що це гарна фізична нагрузка, ти теж назвеш це плюсом?

Сенс у тому, що я маю сам вибирати коли і яке фізичне навантаження робити.

Если лопата не нравится, можно купить мотоблок и садовый пылесос, и делать все в режиме «вышел на улицу подышать».
Не знаю как столичные службы, но в Кропивницком например не видел ни одного двора где снег почищен. В лучшем случае утоптан на дороге, возможно даже просто машинами и ногами жильцов, а не коммунальными службами. В то время как у себя во дворе я расчистил без проблем за полчаса в день лопатой до бетона и хожу не скользя без соли, у бабушки во дворе 5-этажки асфальт станет доступен скорее всего только в марте.

Ну хз, наша країна велика, щось знайдеться

Пригород Льова — Солонка, Брюховичі, Винники.

Солонка то класичний субурб. Лісові і ліндшафтні Винники і Брюховичі то дійсно топчик.

За Брюховичем є бомбезні хутори Майдан, Мокротин, але ціхо.

Знаю де, але не скажу — для чого мені ще сусідів?

В Винниках трафик даже в летний период и не час пик достаточно плотный, по собственному опыту. Учитывая уклон в лесопарке и то, что вся E50 за Тернополем едет туда в сторону Львова и дальше на запад, частый коммьют может оказаться печальным.

Пригород Льова — Солонка, Брюховичі, Винники.

це особливо актуально звучить в нинішню погоду :) :)

Таке буває акурат раз на чотири роки. 2012-2013, 2016-2017 теж були сніжні зими. По-моєму можна якось пережити...

Та ніфіга подібного. Під’їзди до львова забиті щоранку і щовечора. Які більше, які менше. І кільцева забита. Зараз просто колапс, ще гірше. Під’їзду з Брюхович це думаю не стосується, бо там нема багато сіл в напрямку них, але впрешся в районі заїзду в місто. З винник там взагалі торба перманентна. Солонка, Зимна вода — також, причому з зимної води взагалі срака.

Я ж про погоду :-)
А для нас наразі важливо мати центр у пішій досяжності, тому в‘їзди-виїзди не дуже критичні.

тут ключове питання — купувати хату чи орендувати :) Якщо, орендувати, то можна вибрати щось біля Шевченківського гаю, в пішій доступності від центру.

Мне тут спать пару дней не давал этот КТ n-k-z.com/cottages. В пешей доступности Мегамаркет, фитнес центр, лес, озера, 20 минут до Бессарабки на машине.

В живую не так красочно выглядит. Чтоб спать спокойней, проедьтесь, посмотрите, отляжет). И на машине 20 мин к Бессарабке это разве в 7 утра или после 21 вечера...

Я думаю шо там де хочется то там просто так не можеться, а там де можеться, там не хочеться.
І так шоб усе в одному місці, та й одразу, то ніфіга, завжди якась фігня.
Отака хуня малята :-)

В зап. Украине/Карпатах должно быть хорошо. Единственное, чтобы интернет нормальный был.

Підписатись на коментарі