Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як пройти співбесіду в міжнародну компанію. 4 поради

Сьогодні ми дізнаємося у Alex Lyhovez — VP Marketing & Business Development в компанії YozmaTech, який живе в Тель-Авіві, чого очікувати від співбесіди в компанію, яка знаходиться за кордоном.

Мені 34 роки, я працюю з міжнародними клієнтами вже 11 років, а співбесіди проводжу понад шість років. Сам родом з Києва, зараз живу в Ізраїлі, і є частиною «The Start-Up Nation». Також за сумісництвом я підприємець. Але це не завжди було так, після закінчення Ізраїльської армії, я пішов вчитися за напрямом «Bussines managment», і з часом почав роботу у своїй першій міжнародній компанії де просувався по кар’єрним сходам і отримав достатньо досвіду, щоб набирати на роботу вже інших співробітників.

Які питання частіше всього задаються на інтерв’ю?

Оскільки я працював з компаніями у яких були філії в США, Німеччині, Японії, у мене була можливість вести співбесіди з кандидатами з різних куточків світу. І тому я можу відзначити, що питання діляться на стандартні, які ви почуєте всюди по типу: розкажи про себе, про досвід роботи тощо. А також є абсолютно не стандартні питання, які будуть варіюватися від менталітету тієї країни з якої компанія. Оскільки корпораціям важливо, щоб кандидат був з ними та замовником на одній хвилі. Наприклад, в США дуже важливу роль відіграє так званий small talk з якого починається співбесіда, по суті, він дає роботодавцю розуміння про ваші навички спілкування. Тоді як безпосередньо на самому інтерв’ю вас оцінюють, виходячи з ваших професійних компетенцій. Так само під час інтерв’ю у вас проситимуть відповісти на змодельовану ситуацію. За типом, в нашій філії в Чикаго відбулася така ситуація і як би ви вчинили опинившись в ній? Так само у вас будуть дізнаватися про вашу cultural diversity, щоб розуміти як ви будете спілкуватися з колегами з різних куточків світу. Чи зможете ви знайти з ними спільну мову і правильно працювати над досягненням спільної мети.

Як підготуватися до співбесіди в компанію за кордоном?

Підготовка це дуже важливий момент. У сучасних реаліях коли ми працюємо віддалено, і всі співбесіди проходять у відео форматі, дуже важливо звернути увагу на задній фон вашого відео, на хороше освітлення, охайний вигляд, якість камери. Так само дуже важливо заздалегідь підготуватися і скласти типові відповіді на мові якою будете проходити співбесіду. Ви завжди можете заздалегідь прорепетирувати хід інтерв’ю, щоб розуміти свої слабкі й сильні сторони, і проаналізувати, що вам потрібно вдосконалити. До речі, віддалене інтерв’ю — це відмінна можливість підготувати шпаргалки та користуватися ними, адже це покаже людині по той бік екрану вашу підготовку. Дуже важливий момент — це акцентування своєї уваги на співрозмовника, не забувайте що ви повинні запам’ятатися інтерв’юеру оскільки у нього в день таких співбесід буває до 10 штук. Особисто від себе можу порекомендувати хороший метод який зробить вас більш розкутим перед інтерв’ю, вам потрібно зробити кілька спортивних вправ, маленька зарядка додасть вам бадьорості, а якщо зробити це під музику яка вас заряджає ви будете почувати себе на всі 100%.
Цим лайфхаком користуються дуже багато відомих спікерів.
Ну і посміхайтеся — це завжди залишає позитивне враження про людину.

Що важливо для зарубіжних компаній в іноземних кандидатів?

Я можу виділити такі аспекти як soft management skills і грамотна комунікація. Оскільки в сучасному кандидаті, який буде працювати віддалено, дуже важливо бачити management skills. Американці дуже люблять вираз «fire and forget», вони не хочуть тебе контролювати, їм важливий результат. Якщо, в цілому, рік тому перевагу віддавали хард-скілам потенційного співробітника, а софт-скіли враховували в другу чергу, то сьогодні все навпаки. Так само вам буде важко пройти далі по етапах співбесіди, якщо у вас будуть проблеми з комунікацією. Рекрутерам дуже важливо розуміти твій рівень внутрішньої комунікації з потенційною командою, оскільки завдання бувають різні, і ви повинні все грамотно пояснити своїм колегам.

Які помилки будуть критичні на співбесіді?

Частою проблемою стає незнання такого аспекту як культурні відмінності. В Америці дуже важлива political correctness, не ставте питання про расу людей або про релігію. Так само постарайтеся в правильному ключі розповісти про свої хобі або дозвілля, оскільки вас можуть банально неправильно зрозуміти. Ну і проблема, це те, що у кожної людини є стереотип про ту чи іншу країну, приготуйтеся, що вас будуть судити по цьому стереотипу який сформований вже заздалегідь, постарайтеся розвіяти цей стереотип. Так само в Америці, не надто цінують момент коли ви говорите, що любите переробляти або навпаки вам потрібно більше вільного часу. Для компанії дуже важливий ваш «work and life balance», оскільки на Заході розуміють що всі ми люди, і нам властиво перегорання, а компаніям воно банально невигідно.

Підписуйся на наші соціальні мережі й отримуйте щодня корисний контент FBInstagram

Зберігай чек-лист з 10 пунктів для успішного проходження інтерв’ю:
— Ходіть частіше на співбесіди в різні компанії, щоб підготувати себе;
— Переконайтеся в якості камери і фону для відео;
— Підготуйте стакан води, щоб робити паузу якщо забули інформацію;
— Зробіть розминку і зарядитесь музикою перед інтерв’ю;
— Підготуйте шпаргалку з відповідей на складні питання;
— Складіть список питань до компанії заздалегідь;
— Вивчіть сайт компанії та подивіться, що про неї пишуть у відкритих джерелах;
— Пам’ятайте про політкоректність;
— Не забувайте посміхатися і будьте розслабленими;
— Пам’ятайте про важливість small talk і самопредставлення.

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному6
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Сьогодні отримав цікаву пораду від людини, що працює на американську компанію.
Так ось: якщо хочете претендувати на позицію в американських компаніях то варто поправити резюме, а саме — видалити фотографію і дату народження.
Цікаво і дещо неочікувано...

— Підготуйте шпаргалку з відповідей на складні питання;

Це якi ?

Ну можно зазубрить пару сотен задач с литкода :-)

Шпаргалка )))

> Для компанії дуже важливий ваш «work and life balance», оскільки на Заході розуміють що всі ми люди, і нам властиво перегорання, а компаніям воно банально невигідно.

Поржал, это в штатах так? Где уволить сотрудника могут одной фразой «you’re fired»? США в плане WLB одна из самых отстойных среди развитых стран.

Мне кажется, это всё таки зависит от кучи факторов. Начиная от размера компании в которой ты работаешь и заканчивая от того как ты себя позиционируешь. Одно скажу: есть люди, которые будут перерабатывать в любой компании на любой должности (просто потому что ноулайферы) и есть те, кто будет стараться не выходить за рамки своих 8 часов.

Хороша стаття, правильна.
Добавлю, що іноді на інтерв’ю зі сторони замовника можуть бути вихідці з наших регіонів, а загалом інтерв’ ю із західними спеціалістами проходять у вільній обстановці бо їм ти цікавий в першу чергу як окрема особистість, в той час коли наші вимагають енциклопедичних знань, часто навіть непотрібних та безглуздих.

Підписатись на коментарі