Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як зараз легально отримувати платежі від замовника на ФОП рахунок?

Всім доброго дня! Знаю, що такі теми вже були тут на форумі, але вони всі якісь застарілі, а світ міняється :) Отже, є ФОП, працює напряму з американським замовником, хоче офіційно отримувати дохід. Payoneer — не зовсім легальна штука, отже будемо отримувати прямий СВІФТ на свій ФОП рахунок. Що для цього потрібно? Контракт і інвойс на кожен платіж? Чи тільки контракт? Мокра печатка потрібна, чи Docusign нормально піде? Може є якісь готові шаблони? Всім буду вдячний за підказки!

P.S. сам колись так робив, офіційно, але це було в далекому 2013 році, розумію що багато чого змінилось, тому і питаюсь «більш знаючих» :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

-=irony mode on=-
Тему створено аж 16 лютого, 18:34 — у зв’язку з чим прошу підказати, як саме __зараз__ легально отримувати платежі від замовника на ФОП рахунок?
-=irony mode off=-

(а) заґуґлити і додати коментар в одну з існуючих тем? — ні, нізащо!
(б) створити нову тему! — так, це те що потрібно...

С 2017 года достаточно инвойса.

Если у вас Приват — один раз пишется письмо вида «все доходы от ХХХ считать доходами от предпринимательской деятельности». Пример можно попросить [email protected]

Если другой банк — надо запросить консультацию чего они хотят, в отделе ВЭД.

Для налоговой вроде как нужны инвойсы. Но их можно прямо перед проверкой печатать. Или раз в год. Все равно они уведомительные.

Все залежить від банку я думаю але наприклад у приваті та монобанку достатньо пред’явити договір одноразово, потім всі свіфти від цього клієнта будуть зараховуватися без проблем.

Додатково знаю, що можна подати заяв(к)у в банк з інформацію про те що кожен платіж яких надходитиме на ФОП рахунок є платежем за надані послуги/товари та повинен розцінюватися як результат підприжмницької діяльності. Дивно звучить, бо рахунок ФОП лише для цього і призначений але тим не менш є така можливість. Тоді логічно платежі навіть від декількох клієнтів будуть зараховуватися навіть за відсутності копії договору у банку.

П.С. сам не спробував ще таку заяву :)

Зв’яжіться зі своїм банком і запитайте краще там.
Здебільшого потрібен контракт + таке призначення платежу яке дозволяє зв’язати платіж з контрактом. Інвойси нікому не потрібні. Але у кожному банку трактування законодавства дещо відрізняється.

На дату того обговорення подивіться ;-)

так, я знаю, але я так розумію що принципово нічого не помінялось. I offer-invoice мав би підійти.

Мы живем в реальном мире, в котором у работников отдела ВЭД-деятельности каждого конкретного банка свои собственные тараканы в голове. Поэтому проще всего просто сходить в тот банк, в котором вы планируете открывать счет, и уточнить этот вопрос

Ничего не поменялося с 2015го.

тільки не забувайте, що долари не зняти ))))

ну не зовсім. Отримую на ФОП долларовий в Моно, перекидаю на особистий долларовий в моно (там без втрати на конвертації), а тоді два варіанти:
1. знімаю в касі, 0,9% комісія
2. ставлю на депозит на місяць, через місяць знімаю з депозиту в касі без комісії

валютных депозитов на 1 месяц там уже давно нет. Минимум 3 месяца. Если 3 месяца нету желания и здравого мысла выдерживать валюту на депо то подойдет почти из любых банков с пакетом для ИТ. Вам все равно придется продавать валюту на межбанке и снимать в гривне

там є галочка «дострокове закривання депозиту».

завтра галочку уберут как и депозит на 1 месяц, как ранее приват сделал с копилкой,и халява закончится

Ну то заберуть — поговоримо, а поки є не бачу причин не користуватись.

Вы переводите с ФОП долларового счёта сразу на долоровый счёт физ лица? Без конвертации?

під капотом там йде конвертація, але банк її проводить по однаковому курсу. Тому якщо 100 знялось з ФОП, то 100 прийде на фіз. особу.

До речі, на днях Кредобанк мені писав що в них тепер теж таке є, тому думаю моно почав, а всі решта теж підтягнуться.

да я просто вчера интересовалась у Привата по этому поводу, они сказали, что пока только через конвертацию, т.к. по закону нельзя делать такие операции с валютой

значить Привату по закону не можна, а іншим можна :)

Ну тобто по закону дійсно не можна напряму бакси між рахунками кидати. Просто Моно компенсовує курсову різницю щоб отримати клієнта. А Приват забив, бо він і так великий і могутній. От і вся різниця. Тому в Моно я можу валюту продати в любий момент, а в Приваті тільки в час роботи міжбанку.

А как называется эта новая услуга? И Кредо берет свою комиссию за продажу валюты на МБ при такой операции?

Вчера был в отделении. У кредо все-равно будет 0.25% за продажу на межбанке(0.08% для пакетных из сотфтсерва) и 0.3% за покупку валюты с физ счета. Но, засчитают валюту 1 к 1му ;) Их рассказы «без комиссий» надо делить на два. А предложение называется — Зберігай курс, если кому надо.
З.ы. может где-то неточно, менеджер не до конца ещё разобралась в тонкостях.

По-идее, достаточно инвойса, тобой подписанного. Копию отнести в банк, чтобы не приставали.
Если хочется красивее — можно сделать контракт (распечатать скан), и в инвойсе указывать номер контракта. Копию контракта тоже в банк, тогда не надо будет носить в банк инвойсы, если в свифте правильно поля заполнены.

Тобто інвойс має бути тільки мною підписаний, не мною і замовником ?

Тільки тобою. Якщо замовник його оплатив — то він згоден. Якщо не оплатив — то не згоден.

Супер, а є десь в доступі приклади інвойсів ?

Підписатись на коментарі