Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чи має сенс поступати на магістратуру в україні (працевлаштування, еміграція)?

Доброго дня, можливо в когось була подібна ситуація, чи просто добре знається на ситуації в системі освіти України та ефектів дипломів для еміграції.

Входные данные
— Закінчив непрестижний ВНЗ (до того ж філіал) «для корочки», при цьому не отримав ніяких знань. Диплом computer science.
— Працюю на бекенді, маю досвід приблизно 5 років, але більшість часу працював «вчорну», та й не завжди продуктивно для себе. Знання які маю набув самостійно.
— Провів маленький ресьорч щодо мого диплому, Blue Karte його не визнає.

Плани
— Еміграція в країну європи або Канаду, можливо ще якісь варіанти.
— В плані роботи планую або лишатись в бекенді, або знайти позицію системного програміста чи R&D. Останні два, це якщо вистачить клепки в голові та будуть пропозиції на ринку.

Чи має сенс маючи диплом бакалавра піти в український ВНЗ на магістра, таким чином «перекривши» трешовий диплом бакалавру? Наскільки «престижність» диплому важлива для пошуку роботи та еміграції?

Мені взагалі цікава освіта та розвиток в computer science, тому в перспективі я задумуюсь над ти щоб вчитись ще.

Я розглядаю такі варіанти:
1. Поступити на магістра у хороший ВНЗ типу КПІ (чи що там зараз котується), і вчитись там більш-менш нормально, зробити цікаву для мене дипломну роботу. Отримати в результаті кращий диплом + знання. В цьому варіанті мене лякає що якісь української освіти, можливо, вже давно не дуже, і тому витрачати рік+ на це не варто.
2. Поступити на магістра в ок-ВНЗ, не вчитись і отримати там диплом за хабарі. Не вмію давати хабарі, але свій час ціную більше, тому пішов би на таке якщо цей диплом дійсно матиме якусь вагу при еміграції.
3. Їхати як є, отримувати освіту вже на місці якщо захочеться.

Їхати не дуже поспішаю (в принципі досвіду не так багато, і хочеться вирости тут), але оскільки я чув що для вступу на магістра потрібно здавати ЗНО, то хотів би розібратись для себе зараз, щоб не чекати якщо що цілий рік.

Оновлено:
Дякую всім відписавшимся. ЗНО (шкільне) здавати не треба, треба здавати вступні проф екзамени (називається фахове випробування) та іноземну мову. Тож ще є час подумати.
Оскільки в плані еміграційної бюрократії вагу має набір предметів та години, а не престижність закладу, сенсу «перекривати» непрестижний бакалавр немає, хіба що для набору годин чи дисциплін.
Отримувати освіту задля знань в україні сенсу теж не бачу, тож скоріше за все відмовлюсь від цієї ідеї.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

В Украине нет
Гораздо лучше будет получить корочку магистра там — и года опыта и удалённо работать и заодно быстрее пмж
Но дороже

в Канаді та Штатах не дуже охоче беруть на роботу магістрів, адже їм потрібно платити набагато більше.

Я получил только бакалавра, никто даже не интересовался.

я чув що для вступу на магістра потрібно здавати ЗНО

з іноземної мови — окреме ЗНО для вступу на магістратуру

Так, подзвонив в один універ, для магістратури треба здача іноземної мови (у ЗНО форматі, називається ЄВІ), та проф предметів (набір залежить від магістратури). Останнє звучить доволі геморно якщо не отримував бакалавра в цьому ж ВНЗ.

Чи має сенс маючи диплом бакалавра піти в український ВНЗ на магістра, таким чином «перекривши» трешовий диплом бакалавру? Наскільки «престижність» диплому важлива для пошуку роботи та еміграції?

Важна не престижность диплома, а его соответствие. При эвалюации дипломов для Канады можно столкнуться с тем, что диплом бакалавра будет оценен как ПТУ по часам и предметам, особенно если выдавала шарашка. И если подаваться на ExressEntry, то количество очков будет такое:

www.canada.ca/...​-ranking-system/grid.html

Ищи level of education. Я скажу, что даже потеря пяти очков может поставить крест на иммиграции и вытащить может только английский и французский или оба вместе.

Для английского нужен CLB level 10 чтобы покрыть бакалавра, что в переводе на IELTS минимум должен быть такой:

Reading: 8.0
Writing: 7.5
Listening: 8.5
Speaking 7.5

Если оценят как ПТУ, то будет 91 score, если как бакалавра, то 112, если как магистра, то 126. Вот и прикинь свои шансы.

Дякую за інформацію!
Не знаєте, чи можливо подати свій диплом щоб їх оцінили та сказали на який рівень він тягне?

Для английского нужен CLB level 10 чтобы покрыть бакалавра

Тобто, якщо я претендую на бакалавра, то обов’язково маю його також підкріпити відповідним рівнем англійської?

Я скажу, что даже потеря пяти очков может поставить крест на иммиграции и вытащить может только английский и французский или оба вместе

Це достатньо сумно звучить для мене, там після 30 кожен рік −5. Що ж, якщо не затащу мовами, буду шукати інші програми чи країни.

Не знаєте, чи можливо подати свій диплом щоб їх оцінили та сказали на який рівень він тягне?

Можно через WES Canada — www.wes.org/ca , но суммарно с переводами это может затянуть на 500$-700$. Из них по-моему около 350$ только сама эвалюация в WES + заверенный перевод + оплатить работы apostille.in.ua, т.к. WES Canada пошлёт к ним на определённом этапе.

Тобто, якщо я претендую на бакалавра, то обов’язково маю його також підкріпити відповідним рівнем англійської?

Нет, просто с одним бакалавром сейчас иммигрировать мало шансов, можно донабрать баллы только за счёт английского И французского.

Це достатньо сумно звучить для мене, там після 30 кожен рік —5. Що ж, якщо не затащу мовами, буду шукати інші програми чи країни.

Именно это я и хотел сказать.

Чи має сенс маючи диплом бакалавра піти в український ВНЗ на магістра, таким чином «перекривши» трешовий диплом бакалавру?

Читав тут на форумі, що в людини був випадок коли переводилась на 3-4 курс «нормального» ВНЗ і не прокатило для різних там карт
Я б радив перевірити для вашого випадку

Наскільки «престижність» диплому важлива для пошуку роботи та еміграції?

Дурники з заходу все ще вірять в дипломи, але по знаннях можуть пройтись.
Результат ви розумієте який буде

Їхати не дуже поспішаю

Заведіть контакти в бажаній країні
Влаштуйтесь віддалено
З’їздіть на місце і поживіть там
Міграція — це важливе і довгострокове рішення, і буде дуже сумно, якщо ви по менталітету не зійдетеся з аборигенами

ЗНО, то хотів би розібратись для себе зараз, щоб не чекати якщо що цілий рік.

здайте просто ради хохми. Може для підготовки треба буде пару років інтенсивно вчити шкільну програму

phd — це гарний варіант, коли у вас горить від вирішення наукових проблем.
Якщо горить, то норм варіант почати з першого курсу нормального ВНЗ вже в бажаній країні
Тоді і знання будуть і корка, і зв’язки

Якщо не горить, то бакалавр — це максимум, що необхідно. Ви ж по суті працюєте зі «шкільною базою»

Якщо специалізації нема в Анабіні, то далеко не факт, що діплом не канає на блукард. Скоріше за все 4-го рівню аккредитації денного відділення буде достатньо. Для візи на магістра йти не раджу, мені здається там пофіг буде.

Магистратура и Ph D в айти по сути не нужны,
есть смысл идти только если прет наука или очень хотите заниматься какимто Data Science в RnD.
Уехать кудато проблем нет, а если нацелены на фаанги, то лучше инвестировать время во всякие литкоды и целевую подготовку к собеседованиям

— Закінчив непрестижний ВНЗ (до того ж філіал) «для корочки», при цьому не отримав ніяких знань. Диплом computer science.
— Провів маленький ресьорч щодо мого диплому, Blue Karte його не визнає.

Как-то странно. Есть 4-й уровень аккредитации? Что там по часам/кредитам в выписке?
В любом случае в магистратуру лезть не советую. Потеря времени полная. В Украине во CS/CE важны первые 3 курса.
ЗЫ Как можно получить бейчелорс цс и не получить никаких знаний. Там дрючат так что не перестаешь плакать практически никогда.

Ви наче з українською освітою ніколи не стикались. 4й рівень є, по часах і кредитах я не скажу, але підозрюю що теж все добре. Це все на папері, а в житті, звісно, повна лажа. Диплом це сорси сайту на джумлі який я навіть не запускав (бо не знав як).

В мене є деякі тривоги що цей диплом або з часом стане недійсним, через те що ця установа закриється, або просто не буде еквівалентним до інших, більш престижних україньських дипломів.

В Украине во CS/CE важны первые 3 курса.

У вас до 4 курсу були предмети, що стосувались CS??/////

Я учился на CE. Но на 3-м курсе помню точно была куча системного программирования на плюсах с винапи, а также ассемблер 8086 и для ассемблер микроконтроллеров. Еще 2 семестра СУБД было. И это только то что вспомнил сходу и только на 3-м курсе.

Думаєш в умовному КПІ буде навчання? В мене для тебе погані новини

Должен расстроить, но node.js и angular это не обучение. Обучение это DSP/Image processing 3 семестра или например электроника 2 семестра.

Тебя там ждет нищяя жизнь, бок о бок с геями и арабами, которые будут жить на твои налоги, в конце учебы из-за пропоганды и сам станешь заднеприводным, оно тебе надо?
Скирдуй бабло в родине и покупай бетонометры, через 5 лет накупишь квартир и будешь жить за счет сдачи в аренду и плевать в потолок или путешествовать по миру, пока трактористы будут адптироваться к геезации и 7 поколений платить за ипотеку.

екологія, верховенство права, стабільність та зрозумілі перспективи, відсутність росії, більш зріле суспільство

Занимался дипломами и курсачами около 4 лет. Вот где-то год как забросил. Искренне не рекомендую поступать на магистра ради каких-либо знаний ибо их нет нигде (сужу по заданиям и обращениям ко мне из разных ВУЗов Украины за этот период). В целом это логично — даже Junior Strong получает около 1000$ что больше ЗП преподавателя даже в коммерческом вузе. А чему тебя может научить Junior учитывая твои 5 лет опыта, вопрос с простым ответом.
Поступать ради корочки — ок, но заранее пробей возможность взяток (есть принципиальные ВУЗы от которых будут одни проблемы).
А стоит ли оно того можно решить уже пообщавшись с иностранными рекрутёрами. В FAANG-и можно попасть с херовым дипломом (во всяком случае слышал таки случаи были), лишь бы знания имелись.

Ну я смотрел современные учебники MIT и курсы в свободном доступе. Никакой разницы с тем что я учил в украинском политехе в начале 2000-х не обнаружил. Шо там шо там одни и те же базовые знания.

Підписатись на коментарі