Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Опитування щодо віддаленої роботи

Мав гарячу дискусію на тему переваг і недоліків віддаленої роботи та роботи в офісі. Якщо не ліньки заповніть опитувальник, дані будуть загальнодоступні
forms.zohopublic.com/...​sH5zJNyc?referrername=dou

Оновлення1:
Почав викладати діаграми опитування ось тут devua.co/...​03/11/remote-work-survey
Наразі тільки початок
Оновлення2:
Додано розділ2

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Я би введення смартворкінгу в 2020 порівняв зі скасуванням панщини в 1848-1861.
І тоді були незадоволені, як ми тепер без пана будем жити, так і зараз деякі скавулять за офісом. Хоча перші пам’ятники на честь скасування панщини почали ставити через 50 років, тому усвідомлення прийде пізніше.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

260 опитаних

191 респондент наразі, дані в діаграмах оновлюються щодня

Почав викладати діаграми опитування ось тут devua.co/...​03/11/remote-work-survey
Наразі тільки початок

вже є всі діаграми, спойлер — люди не люблять опенспейси

Тут как бы вопрос больше — что лучше теплое или мягкое. Кто то может работать удаленно, кто то нет и на этом вся дискуссия заканчивается. Я работаю 10+ лет на удаленке, работу если и ищу — то исключительно удаленку. По деньгам то же выходит что и в офис, но мне комфортнее дома. Встал сутра, спокойно помог детям собраться в школу, почитал новости, позавтракал, прибрался в квартире и к 10 утра начинаю рабочий день, иногда раньше (если есть необходимость). С 13 до 14 обеда, как раз дети возвращаются из школы, разогрел, пообедали вместе, дальше они за уроки, я работать. Могу себе позволить отвлечся — помочь собраться на тненеровки. В 18 часов рабочий день оканчивается и я выключаю ноутбук и занимаюсь своими вопросами, могу пойти пройтись по району, поужинать и спокойно отдыхать.

Супер, це десь дуже близько до мого бачення

Так то оно так — но есть те, кто не хочвет работать дома или в коворкинге, по личным причинам. Есть у меня коллега — он ждет недождется, когда можно будет вернуться в офис. Ему не нравится работать дома и он не хочет и не стремится адаптироваться. Это как я когда то хотел бросить сисадминство и девопс, уйти в разработчики, да я с института умею прогать по мелочи, могу поправить код, допилить что то, но писать, снуля что либо — это не мое, у меня отторжение и неприятие программирования как рабочего процесса и как части меня самого. Как меня не заставлй — не хочу я быть разработчиком, так и тут, адаптироваться можно — но хочется ли ? :)

Сложно что то сказать, исходя из того — что видно, то их больше чем 5%, взять обычный аутсорс, который все еще офисы держит и куча народу все равно ездит на работу.

я власне для цього зробив опитувальник :) Мені теж не зовісм зрозуміло який відсоток людей хоче рімоут а який офіс. Як нам ене 95% віддасть перевагу мати змішаний сетап а не щось одне, але будем бачити

я сейчас работаю в одной очень крупной конторе, у которой контракт с другой еще большей конторой. Из общения с кучей людей — последние пол года, в моем окружении наверное половина так точно — хочет в офис, из оставшихся 50%, наверное по 25% — сммешанный график и полная удаленка.

Дівчатам нема перед ким повишивати на ремоуті. Та й деякі хлопці хочуть до дівчат в офіс. Як колись до клубу.

доволі упереджена позиція, схожа до думки — на рімоуті сидять щоб по пів дня втикати, а потім завищувати естімейти

«Службовий роман» фільм дивилися? З того часу в принципі нічого не змінилося.

Добрый,сейчас очень актуально работа на удалёнке,поделитесь опытом,на каких платформах работаете?

Добрый, я не фрилансер — а удаленщик, разница в том — что я ищу постоянную стабильную компанию и работаю с ней годами. Фриланс — зачастую подлразумевает проектную работу. Найти на джинне можно, в линкедин.

Опрос проходить лень. Всю жизнь работаю удаленно. Даже не знаю, как это — работать в офисе. И, честно говоря, не хочу знать.

А в роках це скільки? :) Маєте робочий кабінет, стіл і два монітори?

нова віддалена робота може бути на нихчу зарплатню
не було такого варіанту

Странно, что к этому опросу не надо прикладывать ксерокопию паспорта. Хотя, может и нужно. Дальше первоый страницы я не ушел. Куча лишних запросов прямо сходу. Зачем-то напиши контору, зачем-то город в котором находишься...

місто очевидно впливає на картину віддаленої роботи, але загалом тотально всі питання не є обовязковими і можна відповідати на довільні

І взагалі всі офісні атрибути (діловий одяг, добирання в заторах, фіксований робочий час, ланчі) мають ритуальний характер і є даниною традиції.

Фактично я бачу лиш один валідний поінт — добирання. Якщо офіс в межах 30хв тоді в принципі не бачу з цим проблем теж. Власне коворкінги показують що інколи людям треба офіс навіть якщо офісу нема

А мікроби від десятків людей навколо в коворкінгу?

Це додатковий бонус, щоб імунітет міцнішав

А оупенспейс где 20+ человек разговаривают вас не смущает?

овпенспейс зло, компанії які це практикують повинні горіти в пеклі

теперь вопрос — от какого количества человек в комнате комната считается оупенспейсом? мне до 6ти человек было очень даже ОК, 8 терпимо, 12 уже перебор. потому что каждый человек раз в час или говорит или ходит, соответственно 12 чел — это некие движняки каждые 5 минут, а там еще зависит от разговорчивости, их расписания митингов итп

от какого количества человек в комнате комната считается оупенспейсом?

От 2-х.
Когда у кого-то митинг — всегда принципиально выхожу покурить, поесть, попить, погулять, мы же не на Уолл-Стрит акции продаем. Хотя может в наушниках с активным шумодавом будет норм.

Анкета не совсем мне подходящая, я на удаленку ушел с 2014-го года. После того как поработал в офисах с 2001-го года. И лучше формата работы для себя не вижу. Разве что сменил бы наверно этот формат на офис где нибудь в USA, так как интересно. А так на удаленке одни плюсы по сравнению с работой в офисе.

Так навпаки досвід не спровокований ситуацією дуже цікавий

Який там «досвiд»? Для себе (можливо й для iнших теж буде корисно) я б видiлив лише одне правило: На роботi з дому не можна багато засиджуватись вдома.

маєте на увазі що їдете працювати десь в ніші міста країни чи працюєте на дворі?

Прцюю вдома. Регулярно три рази на тиждень займаюсь спортом. Цього досить для того щоб не врости в крiсло.

Долго можно спорить. Сам с 2014 на удаленке (фриланс, но по факту — просто несколько удаленок) и нашел работу в офисе потому что не хватает профессионального общения.

Процитую сам себе з іншої теми:

Віддалена робота буде набирати оборотів, хоча повністю оффлайн ніколи не витіснить.

Йде чергова зміна моделі ринку, ті хто адаптуються — виживуть і примножать свій капітал, ті хто буде протестувати проти змін — повільно помруть і на їх місце прийдуть інші.

так я погоджуюсь, віддалена робота буде ставати більш поширеною, в першу чергу через тте що працедавець звикне що найняти когось з іншої країни міста цілком ок

що я зауважив це те що в деяких компаніях ПМ вважають що програмісти ліниві і сачкують, програмісти вважають ПМ тупими, а КУА вважають обох халтурщиками. Я завжди намагався юудувати свої команди так щоб всі один одного підтримували та розуміли хто що і чому робить.

мені здається в аутсорсі взагалі нікого ніколи не звільняють))

СТО і інші с-левел менеджери мають(або можуть мати) певну упередженість тому було б добре знати про це в опитуванні

Так же как и любые другие менеджеры. У какого-нибудь ПМ из люксофта может быть гораздо больше мотивации загнать людей в офис, чем у СЕО стартапа. Так что ничего кроме желания отделить себя любимого от плебса, подняв статус до «работодателя» тут нет, извините.

так звичайно і в ПМ вже буде така мотивація, але в С левел менеджменту все таки залученість в бізнес значно вища

Я би введення смартворкінгу в 2020 порівняв зі скасуванням панщини в 1848-1861.
І тоді були незадоволені, як ми тепер без пана будем жити, так і зараз деякі скавулять за офісом. Хоча перші пам’ятники на честь скасування панщини почали ставити через 50 років, тому усвідомлення прийде пізніше.

А для мене єдиний плюс віддаленої роботи це економія на добиранні, якщо б офіс був через дорогу — взагалі жодних проблем. Ну ще варіант поїхати на зиму в Тайланд, але це вже кейс для чайлдфрі

Для мене плюс, це свобода розпоряджатися своїм часом і тілом. Коли хочеш полежав, прогулявся, кому хочеш подзвонив.
В офісі треба розшарувати обідjr від унітазу з якимись не зрозумілими чужими людьми, обмінюватися мікробами повітр’яно-крапельним шляхом. Головне сидіти як раб з 9.00 до 18.00 без особливої причини. Це страшно.
Тільки не треба тут ля-ля, що ви кодите всі 8 годин.

Ну розпорядок своїм часом це вже про гнучкий графік який не обов’язково доступний при віддаленій роботі, щодо восьми годин, то завжди є якась робота і ти наче вписався працювати по вісім годин. Якщо ти не видаєш в середньому 8 годин то ти чітиш щодо працедавця. Я розумію що ефективних годин з тих 8 буде лише 6 а то й 4 але решта часу мала б йт на документацію, комунікацію, планування і проектування + якась сумарна година протягом дня на різного роду переключення (порухатись, чаю випити, просто повтикати) Якщо ти думаєш що можна почати в 12 і до 16 видати всі свої ефективні години — то ні воно так не працює

Якщо ти не видаєш в середньому 8 годин то ти чітиш щодо працедавця.

Один знайомий бекендщик створював баги, а потім їх фіксив тижнями, щоб йому не давали нових тасків. А насправді дивився баскетбольні і футбольні матчі, зате 8 годин відсиджував.
Головна метрика — результат, а не попо-години.

Это примерно 80% крупных корпораций и компаний.

це ж проблема компанії, яка з однієї сторони не догружає, а з другої сторони ставить нерозумні kpi, в нормі програміст має мати достатньо задач

Ги-ги, менеджер того бекендщика теж в це вірив.
Фіксований 8-годинний день родом з індустріалізації, коли від годин ввімкненого конвеєра залежала кількість випущенної продукції. Зараз від факту що працівник витріщивсся в монітор і тарахкотить по клаві нічого не залежить.

Ну я власне так і написав, 4 години кодинг, 2 години мітинги, 1 годину повтикати і ще десь там година дінеться по потребі. Але по факту мітинги планування це теж робота і вони не зникають на рімоуті, хіба ні?

Не ремоуті мітинги більш ефективні і осмислені. Ви прикуті до монітора, не відволікаєтеся на офісні подразники, миттєво може розшарити екран і показати презентацію, код. А в офісі то перехідник до проектора треба шукати, то дивитися через плече на чийсь замащений екран лептопу з бліками, то прибиральниця не домила мітінг-рум, ну його нафіг.

мітинги різін бувають, стендап з тімом, уточнення з продакт овнером чи замовником, пояснення для куа, порадитись з колегою щодо реалізації.

а це все по мейлу, будь ласка, а то потім не докажеш що Вася обіцяв одне, а Коля
мав на увазі інше. Повітря не зберігає інформацію. Вчіться писати, це набагато швидше ніж по ходу придумувати, під час балачки, плюс інші повинні витрачати час щоб це словоблуддя слухати.

ага, так тоді треба писарів наймати а не програмістів, я б схибнувся якби перевів всю комунікацію в текст ще й імейлом а не месенджером. так можуть хіба на державні роботі

ну ось в цьому і проблема конфлікту. Я не можу займатися говорінням, мені треба час щоб подумати і грунтовно відповісти. Дя чого 20 хв розказувати, якщо можна сісти подумати і коротко сформулювати, адресат прочитає і відповість коли йому зручно. Мейл це документ, струшування повітря — це архаїзм ще з дописемних часів.

месенджером ви відволікаєте програміста від роботи, я таких ставлю на mute

і потім утворюються треди в імейлах на 150 відповідей, я думаю тут питання в тому яку роботи робиш і на якому проекті, певно десь можна обійтись імейлами, особливо на класичних аутсорсних проектах з купою менеджменту

Тобто якщо вам дам ТЗ ви з першого мейла зможете задати всі уточнюючі питання і з моєї першої відповіді зрозуміти мої пояснення так щоб наступні два тижні нікого не чіпати? Я дуже сумніваюсь що це можливо звичайно якщо ви не працюєте по вотерфолу з вичерпними специфікаціями аж до рівня найменування змінних

робиш мітинг а тоді після мітингу фоловап лист. писати лист а після того писати лист щоти мав на увазі в попередньому листі це дуже поширена штука. 100500 листів і з подальшими чому ви не відповіли на ві листи негайно теж поширена штука. Включення в переписку купи людей тому що хз хто за що відповідає теж доволі часто трапляється. Листи як основа для уточнень — повна лажа. Листи для фіксації домовленостей, меесенеджери для коротких і не ургентних уточнень, голос для обговорень які займуть більше ніж пять речень в месенджері

я власне пишучи мітинг — мав на увазі всю комінкацію включно з месенджерами, дзвінками і навтіь листами. Комунікація це частина роботи.

2 години мітинги

у разработчика? каждый день?

Не знаю, что у вас за проект такой, а у нас на проекте так:
первый день спринта: 1.5-часовой митинг по планированию
последний день спринта: 1.5-часовой ретро-митинг + 1-часовое демо с заказчиком
в остальные дни: 15-минутное дейли с утра
В остальное время пилим фичи, фиксим баги
Спринты двухнедельные.

Если бы у нас каждый день были 2-часовые митинги, я бы, как разработчик, искал бы другую работу.

мітинги це всі розмови в межах проекту, а не тільки формальний мітинг на заскедулений час. В нас цілком ок коли куа подзвонить щоб уточнити якісь питання чи дв програмісти домовляться поговорити про стратегії реалізації якоїсь фічі, чи фронт і бек девелопер узгоджують зміни до апішки

це ж як в індію аутсорсити)) ви проект робите, залокати куа на пів дня це сильно. В нас принято питатись дозволу подзвонити і дзвонити — а не писати в чаті простині так як ми тут з вами. Як бачите оце писання в результаті не доносить мою думку до вас аж ніяк, а якби ви сиділи поруч им б похоліварили 15хв і таки до чогось дійшли

ну ми ж говоримо не тільки по тестерів, разок тестер, разок ПМ, разок колега і вже набігає. А ще стандартні мітинги. Ізоляція працює або на дуже відокремлених задачах або навпаки на гігантських проектах. В середнього розміру командах, набагато швидше спитати ніж завалити 50 тікетів які девелопер потім буде два дні закривати маркаючи це не мені а це не репродюситься а це ще кудись. Насправді є потреба в комунікції і чи ти її письмово робиш чи усно цей обєм +/- незмінний.

+1
только если на онколе, надо отвечать быстро
а так только дергают эти месенжеры
а звонари и ходуны без предварительного согласования этих надо в лес вывозить и..

Або працювати від світанку до ночі, ага

На три місяці не поїдеш якщо в школу треба

Звонки отвлекают сильно
Каждый считает что вот у него срочно и без этого работа стоит (правда), но из-за звонков стоит работа программиста
И что прикажете делать, если было 8 часов звонков? (реальный кейс)

таке життя, нормальний менеджмент пивнен оцінити наскільки це оправдано, можливо ви переросли девелопмент раз ваші консультації важливіші за ваш код

ну моїм не можна))

А для мене єдиний плюс віддаленої роботи це економія на добиранні, якщо б офіс був через дорогу — взагалі жодних проблем.

WAT? Есть буквально десятки объективных и универсальных плюсов удалённой работы. Если вы увидели только экономию на комъюте, то вы едва ли начали смотреть.
Как на счёт элементарной возможности переехать в лучшую локацию, чем сейчас? Одно это может радикально улучшить качество жизни человека — переезд из конуры в центре в свой дом возле национального парка.
Если вам сложно самостоятельно глубоко проанализировать все достоинства удалёнки, то просто почитайте материалы от того же GitLab about.gitlab.com/...​ture/all-remote/benefits там же есть и ссылки на дополнительные исследования.

Ну розпорядок своїм часом це вже про гнучкий графік який не обов’язково доступний при віддаленій роботі

Гибкий график и удаленка — это неразделимые понятия. Не путайте удалёнку с «работой из дома». Но даже в ситуации, когда компания по каким-то причинам навязывает 9-5, работа из дома даёт, как выразился предыдущий комментатор, свободу над телом и пространством. Я могу обставить и оформить рабочее место как угодно. Работать на самой шумной механической клавиатуре (что я и делаю), слушать death-metal в колонки (что я и делаю) и работать в любой удобной мне позе и одежде (что я и делаю). Даже такие мелочи значительно снижают уровень стресса и усталости под конец дня. Теперь умножьте это на годы.

ну якщо бути точним то резонних причин працювати віддалено є справді дещо більше: економія на добиранні, можливість працювати з іншої країни/міста, можливість тимчасово поїхати в іншу локацію. Як бачимо все повязано з тривалістю або повною неможливістю добирання до офісу. Всі решта штуки про краще харчування чи кращий інтерєр доволі притягнуті за вуха. Насправді це вже немало. З точки зору соціуму можливість розосередити населення з мегаполісів дуже позитивна.
Щодо робочого графіка то він не залежить від віддаленої роботи. Якщо ваша робота потребує комунікації то ви змушені командою виробити спільний робочий день інакше отримаєте три часові пояси на роботі що доволі негативно впливає на ефективність роботи. Не у всіх прфесіях не у всіх проектах але доволі часто

Всі решта штуки про краще харчування чи кращий інтерєр доволі притягнуті за вуха.

Каким образом это притянуто за уши? Например, я вегетарианец и во времена офиса мне нужно было постоянно искать компромиссы — либо носить еду с собой в судке и постоянно охлаждать и разогревать ее в контейнере, что, мягко говоря, превращает хорошую еду в дерьмо, либо искать заведение, которое подаёт приличные вегетарианские блюда. Это непросто даже в центральном Лондоне. Good luck с этим во Львове! Вегетарианство для вас плохой пример? Тогда возьмите любого человека, который занимается спортом и считает БЖУ и калории — у него будет та же проблема.

Про «интерьер» тоже ни разу не притянуто. Сейчас я работаю в отдельной комнате перед панорамным окном с видом на Canary Wharf за столом-трансформером с ультрашироким монитором, эргономическим креслом и прочими наворотами, которые я уже упомянул. Иногда я поднимаю стол и ставлю под него велотренажер, чтобы крутить педали во время работы. Вы мне организуете точно такие же условия в своём офисе? А для всех остальных коллег, потому что я не хочу быть особенной снежинкой, пока мои коллеги сидят в стойле? Нет? Тогда не рассказывайте про притянутось за уши.

Якщо ваша робота потребує комунікації то ви змушені командою виробити спільний робочий день інакше отримаєте три часові пояси на роботі що доволі негативно впливає на ефективність роботи.

Забавно, что вы сказали про 3 часовых пояса, потому что именно столько поясов в моей команде. Лондон, Нью-Йорк и Сан Хосе. У нас есть 1 час в день, когда мы все синхронизируемся на живом созвоне. Всё! Это включает программистов, продактов, дизайнеров, qa и т.д. В остальное время в частном порядке могут созваниваться LDN с NY и NY с SJ. Вся остальная коммуникация асинхронная: джира, слак, имейл, конфлюенс и т.д.
Если ваши PO не умеют писать детальные user story в джире, то это ваши проблемы. Если ваши QA не умеют писать детальные тест кейсы и баг репорты, то это ваши проблемы. Если ваши программисты не умеют обсуждать решения в комментариях к пул реквестам, RFC и дизайн докам — это ваши проблемы.
Вместо того, чтобы приходить на форум и рассказывать тем, кто прямо сейчас эффективно работает удалённо почему удаленная работа неэффективна и пытаться подпитать свой confirmation bias какими-то опросами — лучше попросите людей поделиться своим опытом, наблюдениями и практиками. Мы так и сделали в своё время и пригласили ребят из Slack и GitLab рассказать как они выстраивали удаленные рабочие процессы.
Но для этого нужно быть humble и open-minded.

Що таке «качество жизни человека» і як воно вимірюється?

Що таке «качество жизни человека»

en.m.wikipedia.org/wiki/Quality_of_life

і як воно вимірюється

www.who.int/toolkits/whoqol

Плюсы работы из дому:
1. Экономия времени.
2. БОльшая доступность команды (если надо — можно написать в 9 вечера и есть шанс, что ответят, из офиса это попросту невозможно — даже если и ответят — то «я не за компом, решим завтра»).
3. Рваный график (надо сходить забрать детей из школы или из садика, к примеру — без проблем, раньше надо было нанимать няню для этого; плохо выспался — не тупишь весь день, а лёг поспал пару часов, дописал таску вечером).
4. Не надо напрягаться, когда мимо тебя постоянно люди шастают (решается нормальной рассадкой — но кто ж её сделает? Лучше посадить гребцов в ряд, чем найти офис побольше).
5. Возможность работы откуда угодно. Захотел, к примеру, поехать на морько в Черногорию какую-нить — и поехал, утром — работа, вечером и в обед — можно пойти купнуться. Из офиса, чтобы такое провернуть — собери 300 аппрувов.
6. Проведение митингов не сидя уткнувшись в монитор, а спокойно расхаживая по квартире (радионаушники рулят, да).

Плюсы работы в офисе:
1. Наличие теннисного стола — единственное, за чем скучаю.

сильно длинный опросник

Напишіть що викинути — я поправлю

Я до кінця не дійшов.

я обломался заполнять на первой странице (локация)

Правильно зробили, дякую

я схильний брати просто толкових і працьовитих людей :) без привязки до місця праці

опитувальний нормальний, скільки вже заповнило? коли шокуючі для декого результати?

88 учасників)) почекаю ще трохи і викладу

Почав викладати діаграми опитування ось тут devua.co/...​03/11/remote-work-survey
Наразі тільки початок

Підписатись на коментарі