Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Нахіба нам Мінцифри?

От чесно, я не розумію нахіба нам в Україні Міністерство цифрової трансформації (міні-цифра)?
Чим воно реально займається?
Просто читаю з їхнього сайту.
«Цілі до 2024»:

«100% публічних послуг доступні громадянам та бізнесу онлайн».
Ладно, це я теоретично подітримую. Хоча якщо примусово цифровізувати існуючий безлад та корупцію — від цього буде більше шкоди, ніж користі. Спочатку треба навести лад з реєстрами, а вже потім переводити послуги онлайн. І це скоріше задача для самих тримачів реєстрів. Звісно, треба все систематизувати, впорядкувати за єдиними стандартами, стек технологій якось уніфікувати, з інтероперабельністю вирішити питання і все таке.
Але щоб окреме міністерство під це задурачити? К’мон, це якось занадто. При будь-якому департаменті будь-якого міністерства окремий відділ — максимум. Та хоча б і при РНБО. Але щоб якісні фахівці займалися, за відповідні гроші, а не то, шо зараз.
До того ж, гроші «на цифровізацію» вже кілька років до міні-цифри активно пиляло Державне агентство з питань електронного урядування (наразі поглинуте Мінцифрою).

Наступна задача: «95% населення, соціальних об’єктів і головних автошляхів мають покриття швидкісним інтернетом».
З цим завданням цілком могла б справитися НКРЗ. Перерозподіл частот, надати операторам якісь стимули, компенсаційні ніштяки і все таке. Оператори ж не проти, їм просто це економічно невигідно, для них це просто збиткові проекти.
Про 5G так взагалі і не заікайтеся: це будуть гроші, викинуті у провалля з перспективою повернення інвестицій років так за 20-25, не менше.

«6 млн українців залучені до програми розвитку цифрових навичок» — це взагалі проста задача. Наймається група навіть не самих крутих експертів, розробляє за пару місяців відповідну програму, і далі її примусово впроваджують усі держструктури, за постановою Кабміну. Для недержавного сектору теж нескладно: розмістили десь ці онлайн-курси і потім справа лише у потужності реклами, просування, задіяних селебрітіз, вотетовсьо. Група з десяти кваліфікованих людей у складі того ж КМУ та за наявності адекватного бюджету цілком з цим справляться за кілька років. Можна навіть на аутсорсі.

«10% доля IT у ВВП країни» + Дія City.
Тут взагалі, найкраща державна політика — тупо не заважати ІТ-компаніям самим розвиватися. От просто взяти про них — і забути. І це буде найкращою допомогою ІТ-галузі.
Єдине, що наразі не дозволяє українським галєрам догнати і перегнати Індію — брак дешевих «гребців». Просто не вистачає людських організмів. Ну і цивілізовані країни занадто близько, розбігаються мідли та сіньори, але то далеко не основна проблема, та і не проблема загалом. Просто бізнес, як у всіх.
Усе інше вітчизняний ІТ-бізнес цілком влаштовує.
Коли держава починає «допомагати» якомусь бізнесу — чекай біди. А Дія City якраз і є цією бідою, настання якої ІТ-бізнесмени вже хочуть відвернути. «Залиште все як є» — ось такий тепер «соціальний запит» в українського ІТ-бізнесу.

Портал Дія та застосунок (додаток) Дія — це вже надбудова має бути.
Після наведення порядку з реєстрами, безпеки державних мереж та баз даних, навчання чиновницької братії основам ІТ-технологій, та хоча б техніку та софт їм закупити сучасні (а не Windows XP непропатчену). Ще б бажано і з корупцією чиновницькою розібратися, судову систему якусь справедливу налагодити, побудувати поліцію-спецслужбу замість гебні-мусарні, але це вже утопія.
І лише на базі більш-менш розуміння «а шо ж у нас є» — можна вже пиляти додаток. Хоча можна було б і паралельно це все робити, тому що додаток подібного загально-національного масштабу рік-два і робиться — з усіма необхідними етапами, документацією, тестуваннями, безпекою, дослідною експлуатацією, усуненням недоліків, Bug Bounty та відкритим кодом.
Василь Аксьонов колись писав «Нью-Йорк схожий на чувака, який дбає про свою зачіску, але геть не користується туалетним папером».
Оце саме ми зараз і маємо: хаос у базах та реєстрах, зате гарненький ззовні додаток, всередині якого такі звичайні нам лайно та палки.

ЦНАПи активно розвивалися задовго до створення міні-цифри, завдяки західним донорам на курсу на євроінтеграцію, розпочатому після Революції Гідності.
Цифровізація освіти — також процес еволюційний, і розмахування мініцифровим батогом тут не дуже допоможе, занадто великий обсяг проблем та коштів.
Захист дітей в Інтернеті — тут взагалі кілька десятків няньок, від уповноважених з прав дитини, соцпрацівників та омбудсменів до численних громадських та грантожерських організацій (часто «два-в-одному»).

І останній штрих портрету міні-цири з їхнього веб-сайту: «Вакансії. Ця інформація тимчасово недоступна».
Значить, повний штат вже набрали. Усі друзі, родичі, секретарки та водії «з Кварталу» вже працевлаштовані. Ну хоч тут порядок.

Шо хочу сказати?
Що усі завдання, які натягнула на себе міні-цифра — або надумані, або можна вирішити без Міністерства-АйТі, або передчасні.
Але якщо дуже хочеться наколядувати собі посаду віце-прем’єра, то потрібно надути проблему відповідного масштабу. А коли проблема достатньо надута — повідкушувати від різних відомств шматочки задач, зліпити їх докупи і ось тобі вже готове новеньке міністерство на 200+ голів та мільярдними бюджетами.

Ще три року тому часто можу було зустріти у фейсбуках саркастичні репліки «Ви ще Міністерство-ІТ створіть», і всі весело ржали з такої маячні.
А за рік воно рраз — і з’явилося. І багато хто цьому навіть аплодував. Агов, де ж ті веселі жартівники ділися, ау? Чи не до ДП «Дія» при міні-цифрі подалися?

Хтось скаже, що я бішуся тому, що мене не включили до списку топ-хейтерів міні-цифри cutt.ly/Tl9BB2N
І це сумна правда, товариство. Я ж так старався, вони ось так зі мною. Це нечесно.
Може, існує якийсь окремий додатковий список, типу «критики досягнень Мінцифри у сфері кібербезпеки» чи шось таке? Ну будь ласочка.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ну шось роблять — роблять))))
Ми теж шось робим — робим. Хай роблять, мені вони не мішають))))

не мішають

З розморозкою вас!

dou.ua/forums/topic/33054
dou.ua/forums/topic/33098
dou.ua/forums/topic/33040
dou.ua/forums/topic/33061

це ж найлютіший ворог цілої айті-галузі

Так это не для вас, а для того чтоб вас обилетить.
Вот спеца выписали из-за границы ( северной) и он начал консалтить как правильно все «нормализовать»

Вопросы правильные, но задаете их не там

Насчёт этой самой Дии — приложение настолько высоких полномочий хочет, и враждебные намерения его заказчиков настолько очевидны, равно как и их откровенно беспредельные «понятия», что единственный вменяемый способ им пользоваться — это иметь под него отдельный аппарат и отдельный телефонный номер, не привязанный никуда больше.

И я не погрешу против истины, если скажу что правильно под неё иметь отдельное гражданство. И прописку на неподконтрольных территориях, в идеале прямо на линии фронта.

Мінцифри треба щоб освоювати бабло. Звісно ж чуже.

Судите по тому что они делают — минцифры должно создать условия для быстрой эмиграции отечественного IT в страны ЕС, уверен что существуют неофициальные договоренности по этому поводу, квоты на аутсорсинг как и на другие товары экспортируемые в ЕС из Украины, что приведет к окончательному упрощению экономики и уменьшению сложности управляемого обьекта. Ну как скажем бывший клоун может воздействовать на профи с 10 летним стажем на высококонкурентном мировом рынке? Только грубой силой. Наибольшую пользу от их работы получит Польша потом Германия и Голландия.

Объективностью и не пахнет

Как по мне, так это единственное министерство, которое за последний год сделало для страны больше, чем кто-либо за всю историю.

Що сам воно зробило такого?

Дія сиди вдома ? — цифровий гулаг ?
Штраф в смартфоні? ( не порушую — той же моно аналогічно штраф прийде)
Можливі зливи баз про вас?

федоров СММник піар вони чьотко роблять — он же клоуна привели в власть

Вы хоть на Федорова подписаны?
«Сиди дома» — признал ошибкой.
Штраф — очень удобно. И вообще все в смартфоне — крайне удобно. Если бы еще при обновлении приложения в самый нужный момент все документы не пропадали...
Базы, вроде бы, доказано, что слили не они.

Вы хоть на Федорова подписаны?

нет =) и не жалею..
аналогично не подписан на шариев, путлеров и прочий полит шлак

Штраф — очень удобно.

НеПорушуй =)
и супер полезная фича будет как бы и не нужна..

И вообще все в смартфоне — крайне удобно

Не ставил Дию — чуствую себя отлично )

Базы, вроде бы, доказано, что слили не они.

Они бы признались думаете — что слили? )))))

Вся проблема дии что создано оно все что бы замутить выборы онлайн что бы зелю и слуг можно было «доказано» выбирать вечно онлайн..

с 90% вероятностю слуги пролетают на след выборах и все цифровое счастье поменяют на «новые» иновации

При чем здесь вообще Слуги и Зеленский в частности? Вы готовы приклеивать политику к любому происходящему? Люди делают свое дело — вытаскивают нас из каменного века, амбарных книг, справок и очередей. А вам всё чудятся распилы, подковерные сплетни, политические дрязги...

При чем здесь вообще Слуги и Зеленский в частности

Чел придворный смм-шик зели... мож там и в квартале был кем то...
ну да точно не причем =)
технократ 100%-ый)

Люди делают свое дело — вытаскивают нас из каменного века, амбарных книг, справок и очередей.

Спасибо им!
как ми без них жили то!
Простите нас за нашу серость и убогость))
замыленость взгляда.. и вообще

Дию каждому а лучшее две!

Чел — это Федоров? Насколько я знаю, никакого отношения к Зеленскому он не имеет. Но может Вы лучше осведомлены?

ндя...
вы бы хоть бы разобрались в цифровой месии

С начала 2019 года — руководитель digital-направления предвыборной кампании кандидата в президенты Владимира Зеленского.[8]

С 21 мая 2019 — внештатный советник Президента Украины по digital-направлению.[9]

[2] Народный депутат Украины IX созыва от партии «Слуга народа».

ru.wikipedia.org/...​доров,_Михаил_Альбертович

Скажу честно — возможно он даже нормальный, а не очередной распильшик...
Но, точно не прямо цифровая месия

Ну, значит не знаю ;) Не интересовался, если честно, кто кому кум. Лично мне нравится как и что он делает. Этого достаточно.

Ну, если так перечислять (что плохо работает и уже давно), то конечно много чего можно найти. И как тот факт, что кабинет налогоплательщика хреново работает, говорит о том, что Минцифры не нужен? Может как раз у него руки еще не дошли? Может таки расширить надо?

OK, раз Минцифры ещё ничего не сделал для налоговой, давайте его упраздним. Странная логика, нет?

Из каменного века нужно вытягивать постройкой больниц, школ и дорог. А у нынешних можновладцив ума хватает только на «дэржаву в смартфони». 🤷‍♂️

Странно, вон дорог понастроили, ан нет — не нравится.

Если внимательно читать мой комментарий, то можно заметить, что дороги там ПОСЛЕ больниц и школ, а НЕ ПЕРЕД. 😉

ВыВсёВрётиПроЛудшегоПpeпиздeнтa!!!

Мудрый нарид не обманешь!!!

и супер полезная фича будет как бы и не нужна..

Зачем тебе интернет и вот это все, если можно как бы сидеть где-то в деревне и копать картошку палкой?

То есть, если я не дpoчy на зельминтские взблевы, то я пещерный человек?

А можно статистику тех, кто на них дpoчит? Что-то мне подсказывает, что их и близко не 73% от населения.

при обновлении приложения в самый нужный момент все документы не пропадали

Самим-то не смешно?

Смешно и обидно. Но я сам программист и знаю, что программ без багов не существует.

То вы, видимо, такой программист, что вам и так сойдёт. 😉

Ну-ка покажите мне программу без багов, тогда и переходите на личности.

при обновлении приложения в самый нужный момент все документы не пропадали

Это не баг, а п****ц (извините).

Я не мобильный разработчик, не мне судить. Может это пока нельзя пофиксить...

Я — мобильный разработчик. Это можно пофиксить. 😊

Баг багу рознь.

Разумно сделать свою аппку с дизайном дии, запихать туда те документы, которые мне нужны в том виде, который мне наиболее выгоден, и предъявлять это поделие при необходимости... подлог на глаз будет незаметен, всë чисто.

Если я правильно понимаю, при проверке документа должны сверять не его внешний вид, а QR-код, который генерится Дией. Правда пока это делают единицы — все просто смотрят на картинку. Кстати, получается без интернета документ проверить нельзя. Имхо неправильно это. Зачем для генерации QR-кода получать инфу из инета? Должен быть такой же принцип, как у 2fa типа Google Authenticator.

С другой стороны, если вытащить приватный ключ, по которому создается QR-код, то можно себе паспортов наделать...

Ну, якщо Ви не в курсі що воно робить і вже зробило — це нічого не каже про роботу цього міністерства...

Хоча для того, щоб зрозуміти що робить міністерство треба уявляти а як загалом в Україні працюють державні органи...

Кожний державний орган — особливо обласні структури — це така собі «вотчина» певних чиновників.
Чітко кожна з цих «вотчин» обумовлена певною «закритою» інформацією, яка структурована в певний «реєстр» який надає доступ до цієї інформації. Ці «реєстри» відпочатку розроблялися таким чином. щоб мати якомога більшу несумісність чимось з зовні. Бо це — капітал чиновників.
Розробка таких «реєстрів» та їх «супровід» — це конкретна ділюга.
При тім кожен новий «керівник» намагається ввести свою «нову систему» і т.п.

Ви скажете — а нащо то потрібно? Ж бо є статистика і там є все. ...те, що є в статистиці — «висасано з пальця» і жодної дотичності до реальних даних не має...

Я пам’ятаю історію початку 2009-го року.
Ростислав Мельник, тоді керівник Управління зовнішньо-економічних зносин Хмельницької ОДА показав мені переписку з «обласним управлінням статистики»:
— Ми надали Вам інформацію про інвестиції у 16 господарських суб’єктів області на суму більше $4 млрд. Чому ми це не бачимо у статистиці за 2008-й рік?
— Згідно затверджених методик, у 2008-му році інвестицій у господарчі суб’єкти Хмельницької області не здійснювалось...

А от уявляєте скільки корисної інформації є на рівні Головного управління економіки обласної ОДА?
...абсолютно все починаючи з яка вражайність була певного поля в селі Х та рівень цукровості цукрового буряка з цього поля кінчаючи скільки орендної плати в місяць заплатила певна кавярня обласного центру...

І як це працює. Є певний інвестор, який збирається купити, наприклад, Дунаєвецький масло завод.
Бере грубі гроші, платить чиновнику і отриму повну інформаціє — як про діяльність за двадцять років самого заводу, так і ..скільки корів є в трьох прилеглих районів, скільки коли і кому здають молока, по яким цінам тощо, яка врожайність лугів де ці корови пасуться, який віковий склад населення, котрі тримають ці корови і динаміка їх старіння тощо...
Маючи всю докладну інформацію він робить бізнесплан і купує цей завод...

І так абсолютно з усім — починаючи з ДАІ, поадткової і митниці, закінчуючи муніципалітетами...

Що робить зараз мінцифра?
Вони вже розробили Єдину Платформу реєстрів державної служби і відповідні протоколи взаємодії цих реєстрів. Вони заборонили заборонили державним структурам робити свої реєстри в інших форматах, а розробку реєстрів на цій платформі зробили бзкоштовною.

І от зараз «розгребають» завали, котрі є тут з інформацією...
Вже є багато досягнень на цьому полі.

Наприклад. Знайшли та виправили помилку в програмі «оцінки ризику транзакції», котра використовувалась податковою та митницею, а ця помилка не мало не багато все перевертала догори дригом...

Наприклад, упорядковано реєстр земель державної власності і знайено що 5 млрд Га просто в тіні...

...іще багато чого, якщо б поцікавитися і почитати, як мінімум, їх сайт... :)

Так, в мінцифрі працюють такі ж самі програмісти як ми з вами...
Вони не є популяризаторами... А ми з вами звикли що краще бути подалі від держави...

Загалом, напрямок E-Democracy дуже важливий...

От уявіть... Товстий зажерлевий депутат каже «мене виборці вповноважили»...
...раніше ми б йому нічого не відповіли...
При найвній певній системі ми можемо йому сказати — «Брехня! В тебе 100 тисяч виборців і 99 тисяч вважають інакше...»... ...тож смійтеся далі над Дією — але напрямок там правильний...

Правильніше «за всю історію зеленої влади».

А до «зелёных» у нас прям технологии развивались семимильными шагами...

Я реєстрував ФОП не виходячи з дома ще задовго до створення Мінцифри. Державні тендери перенесли в Прозорро. За біометричним паспортом записався на сайті в електронну чергу. Купа відкритих реєстрів, перехід на opendata. В основному все почало рухатися після 2014 року.

Я вже не кажу про інші міністерства, які зробили значно більші і вагоміші реформи, ніж створення мобільного аплікейшена.

Представьте да — погуглите про количество открытых реестров с 2014 при Пете.
И сильно удивитесь — просто что не отнять у зе власти — популизм и пиар они сильны, шоумены ж!

Вы явно не сильно разбирились в вопросе реестров, открытия их и прочих опендата..
Вот уже чуть ли не маск номер 2-а у нас дию строит )))

Що усі завдання, які натягнула на себе міні-цифра — або надумані, або можна вирішити без Міністерства-АйТі, або передчасні.

Как ты себе это представляешь ? Заместитель департамента цифрового учета угля из министерства угольно-экологической промышленности на квантовом блокчейне будет идти к второму заместителю секретаря РНБО по вопросу коперации со специалистом по цифровой трансформации в министрестве здравоохранения?
Создание министерства как центрального звена в решении всех перечисленных тобой вопросов — я поддерживаю. Работу министрества оцениваю как неоднозначную.

По идее, для подобного finance.liga.net/...​odnaya-platejnaya-sistema . Ну а получается «как всегда» — Otso-city

Підписатись на коментарі