Хто може зекономити на сплаті податків легально?

Привіт! В карантинні часи вирішила зробити добірку податків та зборів, які наразі можна законно не платити, а деякі навіть повернути, якщо вже оплатили:) Про деякі з них ти, певно, знаєш, а про деякі можеш навіть не здогадуватись, тож почну перелік:

1. Можуть не платити ЄСВ ФОП пенсіонери як за віком так і за вислугою років. Мабуть, наврядчи серед читачів ДОУ є вже ФОПи пенсіонери за віком, однак, у тебе можуть бути батьки-підприємці, з якими ти зможеш поділитись цією інфо. Ніяких додаткових заяв в податкову передавати не потрібно. Проте слідкуй за нарахуваннями в електронному кабінети про всяк випадок:) Зверни також увагу, що ФОП пенсіонери за вислугою років можуть також не сплачувати ЄСВ. (ч.4 ст. 4 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»)

2. Можуть не платити ЄСВ ФОП, які мають інвалідність. Для цього потрібно буде передати копію довідки та написати заяву в податкову про звільнення від сплати ЄСВ. Але краще для уточнення звернутись саме в твою податкову, оскільки інколи вимоги податківців різняться в залежності від податкової. (ч.4 ст. 4 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»)

3. Відкриття року! З січня 2021 року можуть не платити ЄСВ ті ФОПи, які ще офіційно працевлаштовані як наймані працівники і отримують зарплату. При цьому не важливо — на повну ставку чи лише на пів ти оформлений. Головне, щоб твій роботодавець сплачував за тебе ЄСВ у розмірі не меншому за мінімальну суму ЄСВ. А це, нагадаю, по листопад включно 1320,00 грн. Щоб дізнатись, чи платить за тебе роботодавець ЄСВ чи ні — або запитай в нього напряму, або візьми довідку в ПФУ, або ще простіше, за наявності ключа ЕЦП можеш отримати цю інфу на сервісі «Електронна трудова книжка» (ст. 1 ЗУ «Про внесення змін до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ щодо усунення дискримінації за колом платників»)

4. З січня 2021 року можуть не платити ЄСВ ФОПи на загальній системі оподаткування, які не отримують доходу! Однак в такому разі тобі не нараховуватимуть страховий стаж. Хоча може безпечніше ці гроші самому собі збирати на пенсію або безпосередньо віддавати пенсіонерам, які потребують допомоги. (п. 2 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»)

5. Якщо ти купив квартиру та сплатив пенсійний внесок у розмірі 1%, ти можеш його повернути! Адже, відповідно до абзацу першого пункту 9 статті 1 ЗУ "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування"громадяни, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше НЕ Є платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Тобто, якщо ти придбав квартиру вперше — ти можеш повернути сплачений збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1% від вартості нерухомого майна. Для цього потрібно подати заяву до ПФУ про повернення безпідставно сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, але, скоріше всього після подачі такої заяви сплачений збір вам не повернуть і потрібно буде звертатися до суду. І тут ми зможемо тобі допомогти!

6. Важливо обирати правильно систему оподаткування та групу для спрощеної системи. Таким чином ти зможеш також зекономити на податках

Ось поки весь перелік. Якщо тобі потрібна допомога, щоб зробити правильний вибір системи оподаткування, або щоб повернути зайво сплачені кошти, або в тебе залишились ще питання, звертайся, будемо раді допомогти,

Наталя Юдіна, Директор в bip.net.ua, t.me/bip_net_ua

👍НравитсяПонравилось1
В избранноеВ избранном1
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

При підготовці заяви до Пенсійного Фонду України про повернення безпідставно сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування обов’язково зазначайте нормативно-правові акти, на які ви посилаєтесь, а це: Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 № 1740.
З заяві обов’язково відмітьте, за якою адресою ПФУ надсилати відповідь на ваш лист.
Таку заяву направляєте до Пенсійного Фонду України та чекаєте 20-30 днів на відповідь.

3. Відкриття року! З січня 2021 року можуть не платити ЄСВ ті ФОПи, які ще офіційно працевлаштовані як наймані працівники і отримують зарплату. При цьому не важливо — на повну ставку чи лише на пів ти оформлений. Головне, щоб твій роботодавець сплачував за тебе ЄСВ у розмірі не меншому за мінімальну суму ЄСВ. А це, нагадаю, по листопад включно 1320,00 грн.

Перевожу на русский: теперь вообще можно трудоустраивать легально. И прямо в контракте так и писать, что за сделанную работу ты получаешь как ФОП, а зарплату — за нахождение твоей задницы на рабочем месте по такому-то графику. И всё, и не прикопаешься, и налоги оптимизированы.
Хотя для IT такая схема не сильно актуальна, а вот для некоторых профессий, где сложно скрыть полноценные трудовые отношения, реально открытие года. Не удивлюсь, если норма специально писана под подобные схемы.

Це вже реалізовано у вигляді мінімалки через зарплату, все інше на руки

Не всюди рентабельно навіть мінімалку проводити.

Это актуально, если ты в прошлой конторе работал как ФОП, а в текущей — официально.
Тогда у тебя возникает вопрос: что проще: закрыть ФОП (а потом геморроиться с его открытием, переброской на 3 группу и т.д.) или не закрывать его и платить ЕСВ 2 раза, по сути.
Этот закон наконец-то убрал бардак.

а потом геморроиться с его открытием, переброской на 3 группу и т.д.

подать отчёт куда больший геморрой, чем фоп закрыть

Ну как сказать)))

Подать отчёт с нулями — вообще проблем не представляет.
На предыдущем месте работы, до того, как ушёл, коннектишься со своим бухгалтером и просишь сделать шаблон такого отчёта с нулями.
Затем, с наличием у тебя ключа от налогового кабинета (а он у тебя есть — иначе как твой бухгалтер за тебя отчёты отправлял? )) ) - тупо подаёшь такой же отчёт, меняя в нём даты.
Всё, проблема решена.

закрыть фоп меньше действий, ты видимо не пробовал это делать

Закрыть — вообще без проблем, если у тебя с доками порядок. Но! Предположим, на следующей работе он тебе опять потребуется. Когда ты его откроешь — ты не сможешь попасть на 3-ю группу сначала, будешь платить налог на общих основаниях — 15%, если ничё не путаю. А перевести на упрощёнку тебя смогут не раньше начала следующего календарного года.

Но! Предположим, на следующей работе он тебе опять потребуется. Когда ты его откроешь — ты не сможешь попасть на 3-ю группу сначала, будешь платить налог на общих основаниях — 15%, если ничё не путаю

путаешь

А перевести на упрощёнку тебя смогут не раньше начала следующего календарного года.

след квартал же

путаешь

Ой ли? Не слышал, чтобы можно было начать с упрощёнкой сразу после регистрации ФОПа.

след квартал же

Всё равно теряешь деньги. От 1 до 3 месяцев будешь платить налог на общих основаниях. И не факт, что галера захочет платить за тебя увеличенный налог, скорее удержит его с тебя же.
А так — никаких проблем от незакрытого ФОПа нету. Получаешь деньги как сотрудник? Отлично, на ФОП идут нули. Поменял работу, снова ФОП — без проблем, вот счёт, деньги бросайте сюда.

Всё равно теряешь деньги. От 1 до 3 месяцев будешь платить налог на общих основаниях. И не факт, что галера захочет платить за тебя увеличенный налог, скорее удержит его с тебя же.

Попроси галеру устроить задержку з зарплатой.

Ой ли? Не слышал, чтобы можно было начать с упрощёнкой сразу после регистрации ФОПа.

сходу 3ю группу открыл, потом по кзоту работал и сначала переводил на какую-то там группу без есв, а когда он стал везде всегда закрывал, открыл заново 3й группой

Всё равно теряешь деньги. От 1 до 3 месяцев будешь платить налог на общих основаниях. И не факт, что галера захочет платить за тебя увеличенный налог, скорее удержит его с тебя же.
А так — никаких проблем от незакрытого ФОПа нету. Получаешь деньги как сотрудник? Отлично, на ФОП идут нули. Поменял работу, снова ФОП — без проблем, вот счёт, деньги бросайте сюда.

работодатель может придержать зп, если хочешь, но вообще не попадай в такую ситуацию, она вполне предсказуемая

Действуй строго по закону,
То бишь действуй... втихаря.

Экономишь на налогах — потеряешь на налоговых проверках

Не всегда

Подписаться на комментарии