Продовжити пиляти не можна зупинитись

Продовжити пиляти не можна зупинитись.
Поставте самі кому у потрібному місці, прочитавши чергову новину про скандальний проект американської агенції USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» cutt.ly/8zUKpWD
Заціність витонченість цинізму.
Цього разу, в рамках нібито підвищення кібербезпеки критичної інфраструктури, USAID списав бабулєти на — увага — зустріч одних українських топ-чиновників з іншими топ-чиновниками.
Зустрічалися особисті емісари Мишка Федорова (їм придумали спеціальні посади у міністерствах — CDTO) із ватажками Держспецзв’язку під приводом проведення воркшопу. Не впевнений, що сторони розуміють суть слова «воркшоп» і у чому різниця між воркшопом і лекцією (як на фото).
Усі учасники зустрічі — на державній зарплаті.
Усі учасники зустрічі — підлеглі М. Федорова.
Зібрати точнісінько таку ж саму «нараду-воркшоп» міг би сам Федоров лише клацнувши пальцями.
Але умніки з DAI Global (безпосередній виконавець кібер-проекту USAID) вирішили, що це чудова нагода розтринькати грошенята американських платників податків.

А ще це виглядає як пас на ключку адептам «зовнішнього управління».
Адже виходить, що начебто без американської участі українські чиновники не можуть зібратися докупи?
Єдиним, хто був на цій лекції не на державній зарплаті і не був підлеглим Федорова — це керівник проекту американець Timothy Dubel. Який нічого не розуміє у кібербезпеці та у критичній інфраструктурі (і він сам це визнає). Хоча такі дрібниці ніколи не заважають невігласам умнічати зі сцени.

Government to Government event, кажете? Ну тоді представників USAID треба інфільтрувати в усі структури влади української держави. Щоб викорінити ганебну практику оцих ваших нарад між керівниками та підлеглими або недайбоже самостійних обговорень між сусідніми відділами/департаментами.
Лише «воркшопи» і лише за участю USAID.

І ще один нюанс стосовно самої суті «воркшопу».
По ідеї, CDTO за замовченням мають бути світочами ІТ-знань у своїх відомствах, нести Слово Правди у нерозумні бошки міністерських чиновників, проповідувати не тільки Велику Діджиталізацію, але і Святу Кібербезпеку. Я ж правильно розумію?
А що може їм проповідувати Держспецзв’язку? Новітні методи розкрадання бюджетних коштів? Гадаю, воркшоп «Як вкрасти 3 мільярди гривень і вийти сухим з води» мав би шалений успіх серед чиновництва.
У цьому ДСС331, безумовно, академіки. У них для цього існує безліч ефективних інструментів: КСЗІ, ЗВІД, ліцензування, держзакупівлі за спрощеною процедурою у одного учасника. Також вони можуть професійно викладати дисципліни «як зробити ручною та лагідною громадську раду», «як створювати фейкові «ради кіберекспертів», «як імітувати бурхливу діяльність» та «як видати за результат псевдо-наукову «організаційно-технічну модель кіберзахисту».

Якби хтось із нової адміністрації чи Сенату США поцікавився моїми пропозиціями стосовно покращення кібер-діяльності USAID в Україні, то я б порадив три речі:
1/ Переглянути склад керівників та виконавці проекту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», надавши безумовну перевагу фахівцям своєї справи та професійним кібер-компаніям з бездоганною репутацією (мою компанію — не пропонувати, ми в такі ігри не граємо принципово).
До речі, один зі справжніх кібер-фахівців нещодавно приїжджав з США до місцевого офісу USAID але чомусь швидко виїхав.
2/ Відмовитися від співпраці з DAI Global, принаймні по проекту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Обізнані люди кажуть, що у США існують 5-6 значно кращих альтернатив. І дешевших.
3/ Замінити усю керівну та середню ланку українського офісу USAID. Як сказала одна досвідчена людина, «навіть найчесніший західно-європеєць перетворюється на махрового корупціонера протягом двох місяців від дня приїзду до України».

Але хто я такий, щоб давати поради ідеальним американським чиновникам?
Всього лише якийсь там український експерт з кібербезпеки з 21-річним досвідом роботи, у тому числі в усіх існуючих українських «стейкхолдерах». Дрібнота, звісно, тьху на нього.
Але я все одно, офіційно заявляю: God Bless America.

Отже резюме: американське урядове федеральне агентство USAID витрачає (немаленькі?) гроші на захід, де українські урядовці повчають українських урядовців.
Хоча цей захід вітчизняні урядовці легко могли б організувати самі, швидко та безкоштовно.
Керують американським проектом кібер-допомоги Україні люди, які ніц нічого не розуміють у кібербезпеці.
Давайте, доведіть мені що це не розпил.
Я перепрошую: саме це має бути прикладом для України?
До речі, сам USAID непрямо підтверджує пілораму веселою гіфкою у коментах. І я їм вдячний за це.

Думаю, тепер у першому реченні вже час ставити кому у потрібному місці. А ще краще було б поставити крапку на імітації кібер-допомоги Україні.
Якщо хтось вважає, що я перебільшую або пересмикую — будь ласка, аргументуйте. Або замовкніть навічно, як кажуть на американських весільних церемоніях.
Speak now or forever hold your peace.
#cyberUSAID

Допис на Facebook:
www.facebook.com/...​un/posts/1622365411281887

👍НравитсяПонравилось1
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

вот никогда такого не было и тут опять

Переглянути склад керівників та виконавці проекту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», надавши безумовну перевагу фахівцям своєї справи та професійним кібер-компаніям з бездоганною репутацією

Вы вообще представляете что такое чиновник? Там никогда даже не пахнет делом(исключения есть, но редко). Вопрос (почти)всегда в распиле и карьеризме. Специалист, обладающий необходимыми софт скилами для того чтобы *там* выжить, просто тратит свое время даром.

*Выше оценочное суждение на эмоциях, ничем не подкрепленное, и я сам с ним не согласен.

Переход в фейсбуке по тегу CDTO — засмутив тим, звідки поширилась така абрівіатура. Или не все так печально с происхождением?

Якщо вони розпилюють бабло — менше фінансування дурним ініціативам залишиться. Я тільки за.

Подписаться на комментарии