Мінцифри представила оновлений законопроєкт про «Дія City». Що змінилося
17 березня 2021 комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації направили в парламент нову редакцію законопроєкту про «Дія City» — повідомляє AIN.UA.
Чим відрізняється нова версія проєкту закону від попередніх?
Основна ідея не змінилась — на 15 років вводиться спеціальний економічний режим для IT-бізнесу, з гіг-контрактами та особливим оподаткуванням. Участь у ньому добровільна.
У новому законопроєкті автори:
- уточнили формульну процедуру вступу до «Дія City»;
- обмежили регулюючи функції «уповноваженого органу»;
- встановили критерії, за якими резиденти отримуватимусь свій статус;
- відмовились від положення про те, що стартапи для участі зобов’язані подавати бізнес-план;
- визначили на яких основах резитенти можуть втратити свій статус.
Усі учасники «Дія City» заносяться у реєстр, його веде «уповноважений орган», який саме — не уточнюється.
У статті 2. П.4 проєкту закону написано, що всі резиденти «Дія City» мають право самостійно працювати, обирати форму організації роботи та форму роботи з третіми особами з урахуванням положень законопроєкту. Фізичні особи, серед яких і ФОП, які працюють з резидентами «Дія City», мають право на будь-яку діяльність в рамках закону, а також право обирати форму співробітництва з третіми особами.
Середньомісячну зарплату в $1400 змінили на 1200 євро.
Вступ до «Дія City» за новим законопроєктом виглядатиме так:
- Юридична особа подає заяву до «уповноваженого органу», де вказують дані компанії, дані про доходи та види діяльності;
- «Уповноважений орган» розглядатиме заяву 10 робочих днів та публікує рішення на сайті органу та повідомляє особисто компанії-заявнику, якщо повертає заяву або відмовляє у ній;
- Якщо протягом цього періоду заяву не повернули та не скасували, компанія вважається резидентом. Її вносять до реєстру учасників «Дія City». Він має бути доступним в інтернеті.
За яких умов втрачається резидентство в «Дія City»
Компанія втрачає статус резидентства за власним бажанням або якщо не відповідає критеріям або не подасть вчасно звіт про відповідність «уповноваженому органу». Цей звіт компанія готує та подає щорічно, не пізніше 1 червня року. У ньому мають бути дані про середні зарплати, кількість гіг-контрактів та співробітників, долю кваліфікованого доходу в загальному доході.
Також в проєкті передбачено, що Кодекс законів про працю не впливає на стосунки між гіг-спеціалістами та компаніями-резидентами «Дія City». Це означає, що до роботи з гіг-спеціалістами та компаніями-резидентами не будуть відповідати критеріям трудових відносин.
Про особливий податковий режим для учасників буде окремий законопроєкт.
Нагадуємо, що раніше у нас з’явився топік з петицією до Президента України проти «Дія City».
Найкращі коментарі пропустити