Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

ПриватБанк заборонив отримувати на ключ-карту ФОП понад 30 тисяч гривень в місяць

Правила фінансового моніторингу оновили і тепер ПриватБанк дозволяє ФОПам отримувати тільки до 30 000 гривень в місяць на ключ-карту.

Я вже розповім про це у відео на YouTube-каналі, посилання на яке я залишаю: www.youtube.com/...​IDXuCgOrakrO0a62Y&index=6

І розповідаю детальше про ситуацію тут.
Відбулася подія, яку ніхто не міг прогнозувати чи очікувати. ПриватБанк заборонив отримувати на ключ-карту для ФОП кошти в розмірі понад 30 000 грн. в місяць.

Для тих, хто не знає, що це за ключ карта.
Ключ карта — картка зі своїм індивідуальним номером, що додається до відкритого рахунку ФОП у ПриватБанку.
ФОП має підключено карточку до рахунку і може клієнтам давати не номер рахунку в форматі IBAN, а номер картки. Клієнти платять ФОПу офіційно на карту кошти, з чого ФОП може сплатити податок, тобто це не є звичайна карточка фізичної особи.

Насправді зараз і надалі можна мати ключ карту клієнтам ПриватБанку, але кошти, які Ви зможете отримувати на неї будуть обмежені. ПриватБанк буде відхиляти платежі на ключ карту, що надходитимуть понад ліміт у 30 000 гривень в місяць.

При цьому, мається на увазі, що не заборонено приймати разовий платіж який буде перевищувати суму 30 000 гривень, а загалом оборот по ключ-карті не може перевищувати 30 000 гривень.

Наприклад, якщо Вам скинути 31 раз по 1000 гривень, то 30 раз цей платіж пройде, а на 31 раз, оскільки це вже буде переліміт — банк поверне платіж платнику.

Є три головні питання.
Перше — коли це відбулося, друге питання — чому це відбулося і третє питання — як це вирішити.

Насправді, підтримка ПриватБанку повідомляє, що ці зміни відбулися 12 березня, тобто вже 10 днів фактично ми з цим живемо.

Чому це відбулося. Підтримка Приватбанку пояснює, що змінились правила фінансового моніторингу і це вимога регулятора до банку, публічними документами та доказами вони поки що обгрунтувати не можуть.

Проте, зверну увагу, ця зміна зі сторони банку фактично відбулася без жодних повідмлень та новин, що досить дивно.

Судячи з останніх тенденцій фінасового моніторингу він все більше і більше обмежує непрозорі операції. Нова пошта вимагає від ФОПів звітності, звичайні картки фізичних осіб, якщо отримувати на них великі обороти — блокуються, зараз і ключ карту обмежили.

До речі, про нюанси фінансового моніторингу нової пошти я вже розповів на каналі — там є багато цікавого — запрошую переглянути Вас відео за посиланням
www.youtube.com/...​c2DIDXuCgOrakrO0a62Y&t=0s

Тепер давайте відкидаємо всю теорію та буде вирішувати цю проблему.

Найперше, що пропонує приватбанк — це давати клієнтам не ключ-карту, а давати розрахунковий рахунок, тоді банк пропустить всю необхідну суму коштів. Але, звичайно, це не дуже зручно.

Інший варіант, який можна придумати — це відкрити рахунок в іншому банку і взяти там ключ карту. Але наскільки я знаю, лише один банк крім привату пропонує ключ карту.
Це А-банк. Я з ними сконтактуватився і в них ліміт по ключ-карті, зі слів служби підтримки, станом на зараз 50 000 гривень в місяць. Інші банки, які мають ключ карту мені невідомі. Якщо Вам відомі, пишіть у коментарях, будем ділитись цінним досвідом разом.

Хоча по факту, насправді багато ФОПів не стикнеться з цією проблемою, бо якщо люди платять через додаток Приват24, термінал ПриватБанку, або касу — їх автоматично переключає на ІВАN-рахунок після того коли Ви ввели номер ключ-карти.

Тому, по великому рахунку, це обмеження буде діяти тільки тоді, коли по ключ-карті ПриватБанку Вам платять через додатки інших банків, або інші банківські термінали.

До речі, ще одним із варіантом вирішення проблеми — це буде підписання договору з ПриватБанком про приймання платежів від населення і таким чином, Вашу компанію можна буде шукати не по реквізитах в додатку Приват24, а по назві і відразу оплачувати.

Набільш негативно ця ситуація вплине на тих, хто виводив біткоїни і електронні гроші через обмінники на ключ-карту. На жаль, тепер можна вивести кошти не більше ніж 30 000 грн. в місяць на карту-ключ. Та суму понад 30 000 грн. тепер можна виводити тільки за ІВАN-рахунком.

Якщо у Вас будуть виникати додаткові запитання, Ви знаєте як мене знайти yankiv.com/...​book-keeping-autsourcing

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Прочитал, пытался понять что поменялось. А по факту вроде ничего не поменялось, если вы используете ключ-карту по назначению.

Тут хорошо написано: ain.ua/...​2b67-04e419b95e-415200657
Но и раньше, принимать платтежи на карту было не совсем правильно. за это могли оштрафовать. Надо ллибо на физ лицо, либо уже на Р/С как ФОП.

В чем проблема? Нет ограничений на перевод с ФОПовского счета на любую карточку используя IBAN.

Это ограничение работает только если пополнять карту с других банков. Если пополнять счет 2600 то ничего не меняется. То есть это нововведение не имеет отношение к поступлениям на расчётный счёт.

А в чому нюанс цієї статті? Тут є ФОПи, які приймають платежі на картку? Наскільки я знаю, то платіж на картку прирівнюється до готівкових операцій, навідміну від платежів по реквізитам. А готівкові операцію тягнуть за собою РРО (чи щось у цьому дусі, що передбачає додатковий головний біль із звітуванням). Невже в ІТ є люди, яким ще є бажання розбиратися з додатковою податковою волокітою?

Нюанс статті — реклама та беклінг на сайт автора.

не понял, приват не дает обычный счет для фопов?

Давайте по порядку.
Ключ карта це перш за все замінник чекової книжки з додатковими функціями дебетної картки. Тому використання картки як засобу прийому готівкових платежів не зовсім правильне її використання. Оскільки відповідальність за моніторинг заходу грошей лежить на банку — йому простіше заблокувати будь який платіж, що надходить понад суму 30т.грн.
для того що б кошти не блокувались — платник повинен бути ідентифікований на стороні яка здійснює платіж. Якщо вам надходять платежі через платіжні кіоски дрібними сумами, будь який банк повинен їх заблокувати. Питання в тому що приват це вміє робити, а інші банки ще не всі навчились.

Що стосується ібан — це поточний рахунок, до нього можуть бути привязані картки, а можуть і ні.
Що стосується прийому готівкових платежів — вони можуть здійснюватись від фізичних і юридичних осіб. Від фізичних осіб — є прописані правила організації прийому платежів, так само як і обмеження по розрахунках між юр особами. І так прийом готівкових платежів на користь бізнесу — це платна послуга банку.
Якщо Вам горить — ви можете прийняти платіж на свою персональну (не повязану з ФОПом картку) і відповідальність за декларування ляже на вас а не на банк. Але знову ж таки платіж більше 30 тис.грн повинен надійти від ідентифікованого платника.

І на рахунок попередження. Моніторинг змін в законодавстві і доведення їх до клієнтів — не входить в функціонал банків, більш того є пункти по фінмону, які є виключно для внутрішнього користування.

засланные казачки в привате работают на его разорение?

Честно, очень мутное решение. Что они хотели этим сделать? Заставить платить больше коммисий? Ну так ввели бы их для карты-ключа. Я не принимал таким образом средства, но много видел, кто принимал и это было очень удобно. Плательщику было без разницы, он кидает на карту и всё, а сейчас что iban диктовать?

Если в привате указываешь карту которая указана как фоп то тебя из интерфейса перевода на карту перекидывает на другой и как мне кажется этим уже решается вопрос лимита переводов на карту фопа. Потому как-то не пойму в чем проблема.

Ну проблема в том, что лягушку медленно варят

Якось пофіг. Яке це має відношення до ДОУ?

ну бо треба заробляти більше з комісій

@PrivatBank по дивним критеріям заблокував мої картки на яких сумарно знаходилось близько 3000 грн. посилаючись на «фінмоніторинг». 3к грн Карл!
Причому ці гроші лежали на рахунку 4 роки і прийшли по фопівським договорам які є у Привата.
Питання вирішилось просто — закриттям рахунків у Приваті.
Якщо критерії банку це створення проблем на рівному місці, то на щастя вони не єдині в цьому світі.

«Слуги урода» хотят ФОП-вцев, имеющих более-менее нормальный доход, перевести на невыгодные налоги.

Идиотам, проголосовавшим за марионетку Коломойского — отдельный привет.

ФОП-вцев, имеющих более-менее нормальный доход,

вам давно клиенты оплату на карточку переводили?

Так вони по всіх фронтах давити будуть. Одних там, інших там. Зараз всі з базарників на Майдані сміються, потім IT-ників почнуть ***ти під ролики на 1+1 про зажратих IT-ників із зарплатами в 10 тисяч баксів

Лично для меня более понятно и безопасно (точнее проще найти такую сумму в выписке с описанием назначения и реквизитами) провести сумму >30000 грн через платеж на IBAN (тем более, что у меня он в тарифе бесплатный).

liqpay нібито вже давно не їхній, там було розлучення

так их, гадов!

Честно говоря, непонятно, как это непосредственно касается программистов с фиктивными ФОПами.

Що значе «фіктивними»?

Потому как у более-менее настоящего ФОПа будет или должна быть, хотя бы в теории, инкассация гривнёвой наличной выручки.

А як бути фрілансерам?

Фрилансер — это такой же налоговый оптимизатор, как и гребец на галере. Если не оптимизировать, то фрилансер должен выводить деньги на счёт физлица в банке и платить 18+1.5 процента, с декларацией доходов раз в год.

А навіщо це фрілансеру, якщо в польщі можна платити 19%?

Насчёт Польши не интересовался. Наверное, тогда нужно туда ехать. Получается проблема, что у фрилансера настолкьо низкий рейт, что он не может себе позволить платить европейские налоги на доходы?

В тому і справа, податки європейські, а життя фактично в совкові. То чому б не платити податки в європі та жити, відповідно, в європі?

І все ж таки не 18 + 1.5, а всі 22 + 18 + 1.5, що взагалі не дає сенсу світити свої доходи

Если нет основного места работы, то ЕСВ можно платить по желанию. Обязательны только налоги класса НДФЛ — сейчас 18% + 1.5%.

Розділ II
ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ, ЇХ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ
1. Платниками єдиного внеску є:
фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту);

Чи я щось упустив?

Тексты наших законов, скажем так, несовершенны. Плательщиком самозанятые являются в принципе. Вопрос в том, с какой базы начислять и сколько платить. Если есть основное место работы, по КЗОТу, то база начисления там однозначна, и с неё нужно заплатить ЕСВ. Так как предприятие отчитывается о начисленных зарплатах.

Якщо тільки фрілансер, то виходить зі всього доходу треба платити 22+18+1.5, вірно?

Смотрите, если есть серьёзные вопросы, то я на них нахожу более-менее исчерпывающий ответ на сайтах типа buhgalter911.com и news.dtkt.ua Потому как правила меняются, появляются официальные уточнения от налоговой.

22% от минимальной зарплаты, что-то вроде ФОПа второй или первой группы, регулируется законами о пенс стаже
платить, опять же, необязательно, просто стаж не будет идти
но фриланс без регистрации ФОП зыбкое и уязвимое занятие, если кто-то в налоговой сильно вас не взлюбит или посчитает потенциальным источником дохода

то фрилансер должен выводить деньги на счёт физлица в банке и платить 18+1.5 процента, с декларацией доходов раз в год.

И получать штраф за незаконную предпринимательскую деятельность: gc.ua/...​ne-zareyestruvati-biznes

Фрилансер-ФОП — единственная абсолютно законная модель на данный момент.

Причому це зараз штраф, не так давно за це саджали.

незаконную предпринимательскую деятельность

вообще потрясающая формулировка отечественного законодательства по самой сути своей глубоко советская и одно только наличие её в принципе вообще до сих пор в отечественном законодательстве прямо показывает и уровень и скорость «реформ отечественных обыкновенных»

Какая-то ахинея, фрилансер — это мелкий предприниматель.

Учитывая на странице фейсбука одного из авторов законов «4051, 5054».

Можно найти «мемасики» в стиле: «У нас кожна баба то фрілансер».

таки да.

фрилансер должен выводить деньги на счёт физлица в банке и платить 18+1.5 процента

Знаю несколько фрилансеров у которых есть клиенты готовые платить в BTC, так что удачи там с вашими процентами=)

Так так.
Тоесть когда у меня прямой договор с заказчиком из штатов на разработку ПО, то я оптимизатор?
Интересное заявление.
Вы еще скажите, что я должен Corp в штатах и ООО в Украине открыть и себе зарплату платить.

Вы еще скажите

У вас происхождение неправильное, не рабоче-крестьянское. Отнять и поделить!

Что значит более-менее настоящего ФОПа? Сначала почитайте законы и изучите группы ФОП

Что за глупости? С чего вдруг «должна быть инкассация»? Инкассация может быть только у тех, кто работает в сегменте обслуживания частных лиц и принимает расчеты в наличном виде. Между юридическими лицами все расчеты всегда по безналу идут.

Пане молодший інспекторе, у нас не 90-ті, підприємець, це не той, хто кооперативною ковбасою торгує чи хлібний кіоск тримає.

Привет вам из 2021-года, вы только с анабиоза вышли?

Так жирно, что аж пришлось монитор фейри помыть

На самом деле, эту идею мне подсказали в банке (не Приват), когда я консультировался по поводу заброса денег на счёт ФОП. Упомянули выручку. И тут я был вынужден признать, что у меня выручки в гривне не бывает (веду ВЭД) и ФОП я так себе, чисто формальный. )

Не выбивали. ) Но вообще консультировала сотрудник, обслуживающая юрлиц, с открытый по мне на мониторе карточкой клиента.

І ВЕДу теж не існує, і взагалі уся Земля — це глобус України!

Никак
Это касается интернет-магазинов, которые принимают платежи на карту по номеру карты-ключа ФОПа

Я немножечко не понял. Если у меня на счету ФОП есть 40k, то я на не могу сделать вывод личных средств больше 30k?

Речь о вводе, а не выводе. ФОПы(не айтишные) практикуют схематоз когда клиенты бросают денюжку на ключ карту и она автоматом на счет ложится. Вот походу выпилили схематоз

Клієнти платять ФОПу офіційно на карту кошти, з чого ФОП може сплатити податок, тобто це не є звичайна карточка фізичної особи.

Абсолютно легальная и законная модель — вместо длинного IBAN номера указываешь 16 цифр карточки, которая в данном случае является указателем на тот же счёт.

угу, легальную и законную модель фин мониторинг решил просто так закрыть.

Именно так. Из рекламы Привата: privatbank.ua/...​/business/klyuch-k-schetu

«Упрощенная бухгалтерская отчетность перед налоговой — все движения денег по карте отражаются по балансу счета компании.»

Так лавешечка на счет же попадает, а значит налоги платить придеться? что-то непонятно ...

Не придеца если фоп, например, 2 группы. Там единый фиксированного размера. И лимиты 5 004 000 грн в год. И вот по старым правилам те же интернет магазины могли через эти карты ручных ФОПов не парясь прокачивать 417к в месяц(через одного ФОПа). А теперь только 30к.

Бред. Кто гоняет через карты, если все гоняют через счет?

Вы в мелких интернет магазинах давно покупали что-то? Там для оплаты почти всегда дают номер карты-ключа.

Я в интернет магазинах покупаю с послеоплатой через новую почту. И если вы читали статью, то приват24 по номеру карты-ключа сразу редиректит на оплату обычным переводом (счет-счет) причем с правильным IBAN (это номер счета, если чо)

Вот сейчас dacar оренда машин и то через карту ;)
У нас куча народу считает, что это в белую.

зелені ****ри вже не знають до чого ще присмоктатися
А неопріходуваних грошей в країні все меньше і меньше
Далі буде гірше, і будуть брати за яйці, що б обложити податками/штрафами все що можна

Топік читав хоч?

А як же міні квартиру

Настоящие программисты покупают макси квартиру!

Сьогодні купував автогамак, мав кеш, але продаван попросив йому на р/р скинути бабос. Отака історія.

Да все нормальные люди уже давно безналичным расчетом пользуются, зачем носиться с грязной бумагой?

А як же міні квартиру купити за налік

это вы пару десятков (если не сотен) тысяч долларов планируете в рюкзачке носить, чтобы за квартиру налом рассчитаться? Ну-ну ))

А спробуйте на вторринку купити квартиру за безнал. Я, щоправда, з іншого боку був, продавав, але також зіштовхнувся: всі ріелтори роблять великі перелякані очі при слові акредитив, а банк (Приват) просить дати час подумати, чи є в них ця послуга для фізосіб, для квартир, а чи це тільки щоб кілотонами зерна торгувати. Так щоб тобі не приносили наплічник з баксами, це дуже постаратися треба.

Купував за готівку в кінці 2019 :(.
edit: і дійсно пів рюкзаку кешу було, лол.

Тому, що готівкою треба користуватись, готівкою.

Фу, пошарпанные купюры во всяком дерьме, мелочь рвущая карманы, занимающая место и царапающая телефоны. Развлекайтесь с этим сами. Я уже как 2 года больше тысячи грн в месяц налом не вывожу.

Хочете бути не Людиною, чиї витрати не їхня собача справа

Смотря о каких тратах речь, если что-то дорогое и в $ то офк нал, не вижу смысла возиться с наличкой в магазинах, кофейнях и т.д.

Тільки потім не дивуйтеся, звідки весь світ знає, що ваш розмір презервативів XS ;)

Увы, сейчас максимум что узнают — только аптеку. Если подвезут категории по конкретным товарам с более детальным отображением трат — я только за=)

Підписатись на коментарі