Податок потрібно платити з доходу або з факту отримання грошей в принципі?

Привіт друзі.

Допоможіть розібратись:
— Мені оплачують гроші за певні автоматичні послуги мого сайту, наприклад генерація логотипу, фірмового стилю і т.д.;
— Сайт працює з іншим сервісом/сервером по API, який бере 100% цих грошей від користувача, так як машинне навчання вимагає великої потужності.

Через мене проходять гроші, але я їх все витрачаю не полишаючи собі відсоток. Мені більше подобається бачити як росте навантаження, оптимізувати код і мати такий проект в портфоліо.

І ось питання, чи повинен я оплачувати 19.5% з цих грошей які мені оплачують, по суті, платити 19.5% з своєї кишені йдучи в мінус?
Якщо я зроблю ціну на сайті на 19.5% більше, щоб виходити в нуль, то ніхто не буде користуватися моїм сервісом.

Або ж я повинен оплачувати податок саме з доходу, якщо зроблю ціну на сайті на 1% більше, то саме з доходу в 1% я повинен сплатити 19.5%?

Другий варіант виглядає більш логічним, проте це виходить, що потрібно доводити податковій, що я ціну збільшив саме на 1%, а не на 5,10 і т.д.

Спасибі і вибачте, що втомив =)

👍НравитсяПонравилось2
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня. Як платити, зі всієї суми чи тільки з доходу, ставки податків в тому чи іншому випадку найкраще всього Вам прояснить бухгалтер. Я раджу Вам звернутися за професійною консультацією до бухгалтера.
Наша компанія вже тривалий час надає послуги бухгалтерського обслуговування ІТ спеціалістів, тому якщо потрібна допомога, звертайтеся (093) 515-40-49 Вікторія
юрист компанії «Бухгалтер ідеального підприємця»

Привіт! Якщо я правильно розумію, то ви не є ФОП, а отримуєте дохід саме як фізична особа. При оподаткуванні доходів ПДФО, яки отримані не підприємцем, до уваги не беруться витрати. Таким чином, сплачувати 19,5 % доведеться зі всієї суми, яку ви отримуєте, тобто йти в мінус. Для того, шоб сплачувати податок тільки з різниці, або не сплачувати у разі відсутності чистого дозоду (прибутку) можливо розглянути реєстрацію ФОП на загальній системі.

«Запопадливий голос з натовпу» © Митець

Спасибі за відповідь.
Виходить, мені найкраще зареєструвати ФОП 3-ї групи і оплачувати 5% з того 1% доходу, який я отримаю? +1к грн обов’язкові щомісяця?

Справа в тому, шо ФОП — єдиноподатник третьої групи сплачує 5% так само зі всього доходу, а не з прибутку. Тобто це буде також із власної кишені, але вже не 19,5% а 5%.
Розгляньте ще також такі можливості:
— реєстрації ФОП на єдиному податку 2 групи (якщо ви не надаєте послуги юридичним особам — платникам податку на загальних підставах, та не підпадаєте під прямо визначені виключення) тут фіксована ставка в розмірі 22% від мінімальної зарплати, зараз це 1320 грн;
-реєстрація ФОП на загальній системі — тоді ви будете платити саме із прибутку, немає прибутку — немає і ПДФО, але тут складніший облік та скоріш за все потрібен бухгалтер + якщо дохід в рік більше за 1 млн, то реєстрація платником ПДВ.

Цікаве рішення по другій групі. Я почав читати про загальну систему оподаткування і зрозумів, що там все якось досить заплутано.
Поки не зрозумів вид діяльності для другої групи, коли людина купує доступ до програми/сайту, це товар (так як на виході він отримує логотип) або це послуга (так як відбувається малювання по його вхідним даним), якщо все автоматизовано і я не беруть участь в цьому процесі.
Дякую, буду думати далі.

Как ты пропишешь в первичных документах, так и будет.

Подписаться на комментарии